|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Voziček Jane vs Quinny
29.4.2008 9:36:54   
AnciM
Pozdravljene!

Vem, da je bilo v zadnjem času o vozičkih že zelo veliko povedanega. Ampak ko sem gledala ta dva vozička sta se mi zdela skoraj enaka. Le cena je občutno različna. Zanimam me, zakaj ste se odločile za  enega oz. drugega. Kaj je na koncu prevladalo? Kupujem prvi voziček, v okolici pa imamo veliko makadamskih poti in si želim predvsem varen in stabilen voziček. V avto pa mislim, da gre sedaj že skoraj vsak.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Voziček Jane vs Quinny
29.4.2008 9:52:52   
želva
Sicer se nisem odločila za nobenega od teh dveh, ampak ko sva kupovala, me je ful motilo, da ima Jane ročno zavoro na prednjem kolesu.Se mi zdi, da če bi zraven rolala, da bi mene in otroka kar skipalo na kljunuser posted image Sem dobila tak občutek, kot na kolesu, če fino samo na prednjo zavoro pritisneš. Drugače se mi pa resni zdelo razlike, no mogoče da se Jane še bolj zloži

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Voziček Jane vs Quinny
29.4.2008 12:16:41   
Lea2007
Če ne druzga je zelo velika razlika ta, da ima jane samo 8 kg, freestajl pa 15...

Je bila pa čisto ista tema že odprta....Bom poiskala...

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Voziček Jane vs Quinny
29.4.2008 12:23:20   
Strawberrie Cherrie
Quinny

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Voziček Jane vs Quinny
29.4.2008 12:30:24   
Anonimen
Odvisno kater Jane in kater Quinny, ampak mi mamo Janeja Slalom pro in je zakon. Sem pa precej kolebala med Freestylom in tem, tako da me lahko na zs klikneš, da ti povem svoje pluse in minuse obeh vozičkov.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Voziček Jane vs Quinny
29.4.2008 13:12:52   
Anonimen
Evo, še link od moje teme http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1529136

Sicer sem ti pa že poslala tudi zs, kjer sem malo več napisala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Voziček Jane vs Quinny
29.4.2008 15:52:37   
pepa6
Mi smo kupili Qunnyja speedi sx. Nekak se mi je zdel boljši na pogled, in pol tud ko sem ga sprobala. Zraven smo kupili še lupinico in košaro, ker tako imaš lahko en voziček dalj časa. Če kupiš sam voziček, ki je gor košara in se je ne da zmontirat dol, ti voziček koristi kvečjemu nekaj časa, pol pa ko je otrok večji moraš imet spet nov voziček. Pa še prednost takih kombiniranih vozičkov je, da si kupiš lupinico, ki ti služi kot avtosedež, lahko otroka prenašaš, al pa lupinico preprosto namestiš na voziček, in otroka pelješ kar z vozičkom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Voziček Jane vs Quinny
29.4.2008 16:36:36   
jera3
Tudi pri nas kupujemo prvi voziček in sem tudi jaz gledala Jane voziček in sem bila tudi odločena, da ga kupim, dokler nisem vseh vozičkov vidla v živo.
Nad Jane-tom sem bila totalno razočarana, sem mela občutek da bo ravnokar razpadel, ful se mi zdi nestabilen, nekompakten skratka ves majav.
Quinnyjevi modeli ta novi mi ne potegnejo, tako da sem se odločla da bom kupila od Peg Peregota GT3, tudi zato, ker imamo dost makadamskih razritih poti v okolici.
V tvojem primeru bi se odločila za Quinnyja.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Voziček Jane vs Quinny
29.4.2008 21:26:54   
zima07
Quinny, definitivno... Raven športni del, velika streha, obračanje v obe smeri,močno ogrodje, odlična okretnost in zelo dobre zavore... Nam se je noro dobro obnesel...

Veliko sreče pri nadaljni izbiri! 

(odgovor članu jera3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Voziček Jane vs Quinny
30.4.2008 8:46:41   
Nyah*
Tudi jaz sem ponosna in zelo zadovoljna lastnica Quinny-ja 3xl comfort. Res je, da je nekoliko tezji, je pa, kot je ena pred mano napisala, zelo stabilen (pri rolanju, na makadamu,... se je super obneseluser posted image ), da se v lezeci polozaj (ker tudi otrok, ki je ze prevelik za v kosaro, zaspi v vozicku in je fajn, da je na ravnem ane),...

V glavnem, na pogled so meni Jane vozicki lepsi, bolj fancy mogoce, ampak za nasega ne menjam, se zdi, da je za zmeraj, smo ga fuuul uporabljali, pa sedaj, ko opran caka na drugega user posted image  izgleda kot novuser posted image . Zraven imamo seveda se dreami kosaro (sploh, ker je bila prva zimski dojencek), pa lupinico od maxi cosi, pa imamo vse, super zadeva!

Dobro odlocitev in fajn nakup!

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
30.4.2008 13:32:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nyah*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Voziček Jane vs Quinny
30.4.2008 15:12:09   
lindy
Janeuser posted image user posted image

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Voziček Jane vs Quinny
1.5.2008 14:54:43   
mišk
Po izgledu mi je Jane lepši, a se mi zdi, da ga Quinny po funkcijah daleč prekaša. No, pa Jane je lažji. Torej Quinny.

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Voziček Jane vs Quinny
1.5.2008 16:52:05   
Lea2007
Tudi jaz kupujem voziček in je zaenkrat Jane glavni favorit....Tudi jaz sem gledala Freestajla, kaj pa vem, če ga res daleč prekaša...Meni se zdi teža zelo pomembna, Freestajl je pa res ful težji, sem že goraj napisala. Prednost Freestajla je ta, da ga lahko obrneš v obe smeri, tega Jane nima...Samo jaz imam itak namen kupiti košaro, ker 3 kg štručke si res ne predstavljam vozit v športnem delu, pa tudi če se pri Q poleže vodoravno, pri Jane gre precej dol, samo ne popolnoma v vodoaven položaj.
Mi je pa tut Jane na prvi pogled ful lepši...Pa mislm, da so freestajle nehal delat...

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Voziček Jane vs Quinny
1.5.2008 18:21:01   
Klaudia
Sama imam quinny 3xl comfort. Kolegica s katero hodiva na sprehode pa jane slalom pro, tako da lahko primerjam:

- teža: jane je definitivno lažji, vendar ko ima quinny do fulla napolnjene gume teže sploh ne opaziš dokler ga ne daš v avto. V klanec sem težje rinila speedija kot 3xl, ki je težji mislim da 3kg
- sprednje kolo: pri jane se je kar nekam povesil. Tako postrani stojiuser posted image
- zavora: quinny ima močnejšo, pa še na zadnjem kolesu. Si res ne predstavljam kaj bi se zgodilo ko bi rolala in z vso silo pritisnila na bremzo... raje ne. Pa še lažje dostopno je postavljena.
- naklon sedeža: quinny gre skoraj do nule in v čisti kot 90°, jane gre malo višje kot do nule, najvišji naklon pa je kar dosti ležeči. Ni tako pokončen in hrbtenica trpi ko hoče user posted image  sedet
- drsnost sedeža: na sprehodu se morava neprestano ustavljat ker v jane user posted image  zdrsne nekam proti nogam. In potem vsa sključena začne mala tulit kot nora
- senčnik: med tem, ko lahko pri quinny daš senčnik skoraj do dna in ne rabiš senčnika, ima jane na vrhu strehice ogaben pas prozorne plastike, skozi katero sije sonce. Nujno rabiš pepeny. In btw- noben original senčnik ne paše na jane novejše kolekcije user posted image
- športni del: se pri quinnyu da obrnit v obe strani ful simpl. Kar pride prav kadar hoče user posted image  gledat mamico in ne drugih ljudi. Sploh pa mi je to prišlo na barju, kadar je začelo pihat
- pasovi: so mi v jane ful čudni. _Kar na vseh straneh nekaj visi. Da ne začnem od tega kje je tisti pas, ki bi moral objet med nogami. Vsaj 15cm naprej

odločitev pa je seveda samo tvoja.
quinny 3xl pa se še vedno da kupit. V sloveniji najceneje v sončku.

Se opravičujem za tipkarske napake, vendar tipkam z user posted image  na rokah user posted image

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Voziček Jane vs Quinny
1.5.2008 21:20:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Evo, še link od moje teme http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1529136

Sicer sem ti pa že poslala tudi zs, kjer sem malo več napisala.


A bi lahko tudi meni plizzzzzzzzz poslala ZS in napisala + in - ?

Pa hvala. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Voziček Jane vs Quinny
2.5.2008 8:49:22   
Arany
IZVIRNO SPOROČILO: Klaudia
- teža: jane je definitivno lažji, vendar ko ima quinny do fulla napolnjene gume teže sploh ne opaziš dokler ga ne daš v avto. V klanec sem težje rinila speedija kot 3xl, ki je težji mislim da 3kg

No teža je pomembna tudi pri nošnji vozička, kot je nalaganje v avto, po kakih stopnicah ...

- sprednje kolo: pri jane se je kar nekam povesil. Tako postrani stojiuser posted image

No to so že morali kaj čudno zlagati ali pa kaj drugega z vozičkom početi. Prvič slišim, pa poznam dosti uporabnic, da bi se kaj tacga zgodilo.

- zavora: quinny ima močnejšo, pa še na zadnjem kolesu. Si res ne predstavljam kaj bi se zgodilo ko bi rolala in z vso silo pritisnila na bremzo... raje ne. Pa še lažje dostopno je postavljena.

No to pa ne drži. Zavora na prednjem kolesu vsekakor "prime" prej in voziček tudi prej zaustavi. Če boš rolala boš voziček po moje držala za ročaj - in si prav gotovo težja od vozička in dojenčka, zato se tudi ne more vozek naprej prekucniti - saj to ni isto kot na kolesu. Tudi težišče vozička je izjemno nizko in postavljeno bolj zadaj in se ga res ne da prekucniti. Prav zaradi težišča je bremza po moje spredaj, ker je potem vozek lažje ustaviti.

- naklon sedeža: quinny gre skoraj do nule in v čisti kot 90°, jane gre malo višje kot do nule, najvišji naklon pa je kar dosti ležeči. Ni tako pokončen in hrbtenica trpi ko hoče user posted image  sedet

No pri jane gre naklon športnega dela čisto do nule in ker je izjemno trd, ga nekateri celo uporabljajo kar za novorojenčke. Kar za poletne mesece trgovci celo priporočajo. Kar se tiče pokončnega položaja pa ne vem.

Kar se potem pasov in ostalega tiče tudi ne razumem najbolje, kako je lahko 15 cm naprej in da punčka ful zdrsne dol!? A se gre to za novorojenčka? Ker drugače bi glede na tvoje komentarje rekla, da dojenčka ne postavljate vredu v voziček user posted image

Sama bi se pri izbiri teh dveh modelov odločila za Jane. Ko pa sem primerjala High Trek in Jane, pa sem se odločila za High Trek. Je pa slednji bolj grd, kot Jane, mi je bla ppa všeč izjemna voldjivost, enostavno menjavanje košarice, lupine, ...


< Sporočilo je popravil Arany -- 2.5.2008 8:50:55 >

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Voziček Jane vs Quinny
2.5.2008 11:28:53   
ajdaN
Jaz sem definitivno za Jane.

Glede sprednjega kolesa - nekaj so morali delat narobe, ker pri nas se dostikrat spredaj pelje starejši sin in se usede direktno na tisto "poličko" nad kolesom. Pa kljub cca. 17kg nič ne visiuser posted image .

Glede pasov se pa strinjam. Tisti del med nogami je definitivno predaleč spredaj. Pri tamalem ni bilo problema - se je lahko valjal po vozu kakor je hotel, ker ni imel razvojnih težav. Punčka je pa hipotona in je to velik problem, ker ko lepo sedi, pride pas med nogicama daaaaaleč naprej in ne daje nobene opore - dobesedno zdrsne naprej ja.

Glede zavore - zame ni šans, da voziček uporabljam za rolanje! Se mi zdi zelo neodgovorno. Če še tako obvladaš se hitro kaj zgodi. Sploh pa niti pomislila ne bi na to, ker sem sama doživela, da mi je bremza na (novih) rolerjih dobesedno odletela proč! PA nisem ne vem kako pritisnila navzdol. Nisem imela niti pojma kaj se mi je zgodilo! Tako da rolanje in voziček - ne hvala!

Naklon športnega dela pa niti slučajno ne gre skoraj do nule in niti najmanj NI primeren za novorojenčka; obvezno košaro. Še starejši otroci, ki že začenjajo sedet, dobesedno lezejo po vozičku, ko se utrudijo. KAj šele novorojenček. Pa tudi v sedečem položaju nima 90 stopinj naklona. Če je z otrokom vse OK, ni problema, drugače ga pa ne podpira dovolj.

Qunny meni ni bil všeč niti vizualno, niti barvno, niti po teži. PA še mislim, da se mora še zložit brez športnega dela (za tole nisem zihr). Edini plus je ta, da se košara obrne v obe smeri, kar pa mene ne prepriča.

(odgovor članu Arany)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Voziček Jane vs Quinny
2.5.2008 14:17:13   
Anonimen
Torej pri Jane Slalom pro najvišji naklon ni pokončen, al kako???

(odgovor članu ajdaN)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Voziček Jane vs Quinny
2.5.2008 16:43:04   
AnciM
Pri Quinny-ju potem v vsakem primeru potrebuješ košaro ali ne? Ene ste napisale, da je ne potrebuješ, ker gre naslonjalo popolnoma v vodoraven položaj? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Voziček Jane vs Quinny
2.5.2008 17:14:28   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: tianna
Torej pri Jane Slalom pro najvišji naklon ni pokončen, al kako???


Ne. Malo visi. Ni 90 stopinj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Voziček Jane vs Quinny
2.5.2008 20:45:14   
benika
Pri Quinny-ju potem v vsakem primeru potrebuješ košaro ali ne? Ene ste napisale, da je ne potrebuješ, ker gre naslonjalo popolnoma v vodoraven položaj?


V ležeči počožaj gre pri comfortu. Pri speedi-ju pa rabiš košaro.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Voziček Jane vs Quinny
31.5.2008 10:55:28   
Anonimen
Odločitev je padla. Kupili smo Quinny Freestyle 3xl comfort in smo zelo zadovoljni. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Voziček Jane vs Quinny
31.5.2008 15:41:47   
Klarita
Vsekakor quinny. Mi imamo buzz-a in smo se odločili že iz razloga, da gor paše lupinica maxi cosi. Jane meni osebno sploh ni všeč. Je pa res, da imamo mi stari model buzz-a, ker mi ta nov tudi ni preveč praktičen. Košara je manjša, iz občutljivega materiala.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?