|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tifol ali Centrum
20.2.2005 12:29:22   
Anonimen
Pozdravljene

Glede na to, da sem ravno prišla s čiščenja zaradi neusepele nosečnosti, sem se odločila, da bom sedaj začela jemati folno kislino že pred naslednjo nosečnostjo. Do sedaj je nisem jemala. Zanima pa me kaj priporočate ve ali Tifol ali Centrum (kjer so še vitamini in minerali).

Lep pozdrav
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Tifol ali Centrum
20.2.2005 12:38:20   
naja78
ojla.
glede na to da si že bila :nosecka:,ne sekiraj se preveč,bi jaz na tvojem mestu jemala tifol.še zmeraj lahko v rito rukneš kake vitaminčke:unicap,centrum,supradyn,...itd.
sigurna sem,da da to ni bilo zaradi tifola ali kaj že.tako pač je.
no jaz bi jemala tifol,sicer moraš pa res kaka 2 meseca počakat,ne!!no jaz bi,ker 2 meseca,da bi vsaj 2x dobila :hudicek:,da bi se ornk pocajtala.pa sluznica se ti mora obnoviti.:)-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Tifol ali Centrum
20.2.2005 12:42:20   
ZARA
jst sem tud imela Tifol!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Tifol ali Centrum
20.2.2005 13:21:19   
chips
Jaz osebno ti nebi znala svetovat,ker še nisem tega jemala!
Vem, da boste mislile od kot se je pa ta vzela,da ne ve kaj je to folna kislina !!Ampak me res zanima kaj je to??
S fantom se trudiva 3 mesece da bi ustvarila pikico pa ne gre!Ali mi kaj priporočate da bi se prej prijelo??

:kuza::kuza:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Tifol ali Centrum
20.2.2005 13:31:19   
pika74
V tifolu je folna kislina. Svetujejo, da se jo uživa prve tri mesece nosečnosti, ko se pri otroku razvija hrbtenica in s tem živčni sistem. Se pa nahaja tudi v hrani - med drugim celo v vodi za-life.

Lp
Pika74
:metulj:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Tifol ali Centrum
20.2.2005 14:21:36   
sašaš
Svetujejo tudi, da jo začneš jemati že 3 mesece pred načrtovano nosečnostjo - pa potem dokler vama ne uspe, pa še prve 3 mesece nosečnosti! Vsaj meni je gin. tako naročila!

Lp, :muca:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Tifol ali Centrum
20.2.2005 14:26:32   
pika74
Ja, tko kot pravi sašaš - še 3 mesece pred nosečnostjo.

No, sama sem s tem kr tkole nardila. Najprej sem jedla Tifol pa mesce in leta ni blo nič. Pa sm rekla, ne morem 20 let jest Tifol kr v tri krasne:)-:)-:)-. Zdaj, ko sem imela operacijo, pa se mi obeta malo več možnosti za zanositev bom pa začela jesti Tifol.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Tifol ali Centrum
20.2.2005 14:56:22   
gaja*
Tud js sem jemala tifol en čas, pa sem ga potem nehala jest, ker sem si glede :duda: mal premisla... Sicer mi je pa gin. rekel, da bi tifol lahko skoz jemala, tud če sem prenehala z načrtovanjem.
Js sem ga pa potem nehala jest samo zarad tega, da sem se mal pomirla, saj sem neprestano mislila na :duda:.

Je pa res, da je folne kisline tud drugod dovolj (zelenjava,...)

LP, :muca:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Tifol ali Centrum
20.2.2005 16:27:07   
KIRA
jaz jemljem oboje. tifol vsak dan, centrum pa na 2 ali 3 dni, včasih pa še železove tablete,kr sem nagnjena k slabokrvnosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Tifol ali Centrum
20.2.2005 16:56:07   
Pia73
Jaz nisem pred zanositvijo nič jemala, je pa res, da se zelo zdravo prehranjujem, lahko imam kvečjemu višek vitaminov, ne manjko. Ko pa sem že vedela, da sem noseča sem začela s tifolom. In moj sin je zdrav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Tifol ali Centrum
21.2.2005 8:35:42   
KIRA
to sem pa jaz tud. kakor hitro sem posumla, sem začela jemat tifol. 5 dni pred testom. centrum pa moram jemat, ker imam bolj nezdravo prehrano, pa moram jemat vitamine. pa železo. to je tud važno. v prejšnji nosečnosti sem bla vsaj 1/2 časa slabokrvna, pa sem skoz morala železo jest.
sam da so une žvečljive tablete fuj, pa sirup mi tud ne ustreza. najboljši je pomojem hematopan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Tifol ali Centrum
21.2.2005 9:40:34   
cmokec
Ojla, jaz pa odkar sem videla :roza::modri: jemljem FolicPlus. Jemlje se 3 tablete dnevno.

cmokec

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Tifol ali Centrum
21.2.2005 9:47:12   
baguSka
Jst pa jemljem Centrum, ker mam zlo neredno prehrano..:(

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Tifol ali Centrum
21.2.2005 9:47:23   
tinkamiška
Jst mam tud FolicPlus. Najprej sem jih jedla skoraj eno leto,potem sem pa dva mesca jedla samo od o do M, zdej po operaciji sem mela mal pavze in jih bom zdej, ko dobim M spet začela jest.

lp,
Tinka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Tifol ali Centrum
21.2.2005 11:00:46   
Teya
tudi jaz sem za Folic+, začela sem kar takoj po abraziji in še kar vztrajam....vmes me je sicer sestra v ambulanti prepričala, da naj preklopim na Tifol, pa mi je bilo po njem še bolj slabo, kot mi je že sicer:(
...srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Tifol ali Centrum
21.2.2005 12:53:47   
Mijavček
Oj,

jaz jemljem Tifol že 10 mesecev, sprva sem bila zelo pridna in sem g ajemala vsak dan. slabo mi ni bilo nič. Po dooolgem času, ko nismo nič "PRIDELALI", sem pa začela ga jemat samo od ovulacije do M, se pravi pol ciklusa, kar sem nkje na netu zasledila od enega G, da je tud čist OK, ko pa zagledaš :modri:, potem pa seveda moraš jesti vsak dan njamanj 3 m.
V dnevih, ko ne papcam Tifolov, pa pijem šumeče tabletke multivitamin, ki imajo tudi nekaj folne notri, pijem zalo-life, zelenjavca je pa tko al tko vsak dan na jedilniku. Predvsem mende, je treba jest zeleno listnato zelenjavo.

Pa pa
Mijavček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Tifol ali Centrum
21.2.2005 16:41:49   
lapuh
Pozdravljene!:)

Tudi jaz sem seveda odšla po nasvet G.(Ko sva se odločla za otročeka). G mi je rekla da naj jem Tifol najprej dva meseca vsak dan, pol pa od O do začetka M.

Sicer so pa tabletke čist neškodljive in se jih lahko jemlje vsak dan.( Sploh če ne ješ veliko sadja in zelenjave)

Ampak punce;), folna kislina je tudi v pivu.;)

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Tifol ali Centrum
22.2.2005 10:10:40   
Andy13
Pozdravljene punce!

Dr. Pušenjak svetuje jemanje folne kisline za tiste, ki so jemale kontracepcijske tablete že pred spočetjem, torej ko planirajo nosečnost in sicer 3 mesece.
Je pa povsem OK, da začnemo jemati TIFOL ali kaj drugega, ko izvemo, da smo noseče. Folna kislina je zelo pomembna za otrokov razvoj ravno v prvem trimesečju.
Sama sem jemala Tifol in sem preveč razmišljala o otroku, zdaj jemljem ene druge multivitamiske tablete,ki vsebujejo tudi folno kislino, vendar v manjši dozi kakor jo vsebuje Tifol...ko bom noseča, pa bom začela spet redno jemati TIFOL.
Listnato zelenjavo pa imamo kar pogosto na jedilniku, sploh temna kot je npr. blitva je zelo priporočljiva.

Lp, Andy

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?