|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plazenje po tleh
30.9.2008 19:43:28   
anita4
Živjo!
Mene pa neki skrbi in sicer ...
Doma imam 9mesecev in pol starega user posted image in problem je v tem da naš mali pikec se noče in noče plaziti ali bilonakakšen način poskušati spraviti na vse štiri.Se trudima in poskušama vsaki dan , a kaj ko ga hoja po nogah bolj zanima in išče samo moje roke da  se vstane in mami šibajmo.
Ja in stvar je taka jutri imama P. in ponekod se slišala da  so nekatere mamice kr dost poslušale glede tega da se otrok ni plazil po vseh štirih.
Kdaj so začeli vaši in kako ga naj motiviram , da bo nama le uspelo.

p.s.
lahko samo še to dodam da  sem poskusila z vsemi igračami kod sede doseže je vredu ko pa ne more pa že začne iskat moje roke in mami gremo.

No upam da ni samo naš.user posted image
hvala
anita


_____________________________

Und alles nur weil ich dich liebe...und ich nicht weiss wie ich dir sagen soll,
komm ich zeig dir wie gross meine liebe ist
und bringe mich fuer dich um.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 19:44:47   
Volga
Če bo hotel priti do kakšne stvari, se bo že potrudil. TO, da ga pa držiš za roke in vodiš po stanovanju, pa jutri pri P raje ne povej. ALi pa daj no, pa boš videla, kako je to zdravo. user posted image

(odgovor članu anita4)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 19:46:06   
Doll
prvo,otroku ne dajaj rokic,ker še ni pripravljen na hojo,če bi bil bi že sam hodil
Drugo,če se ne plazi se pač ne plazi,nikom ništa ;)
Prvi se ni plazil,pa mu nič ne manjka .Nekateri pač preskočijo to fazo.
Ampak res,rokic za hojo ne dat

(odgovor članu anita4)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 19:49:30   
lex
moja je pri teh mesecih hodila sama, plazit se je začela pa pri desetih mesecih, prej je uporabljala strašno zanimiv način premikanja - nogo pod rit in se je drajsala po tleh. to so meni ful eni kalupi, otroci pa niso delani po njih - niti iz iste družine ne

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 19:53:21   
koala
Meni je v razvojni ambulanti zdravnica rekla, da nekateri otroci fazo plazenja kar preskočijo, tako da pomoje ni panike če ne plazi.Za rokice pa ga res ni dobro voditi.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 19:54:27   
anita4
Ne zastopim zakaj mu naj ne dajem rokic, ker ko ga je prejšnji teden obiskala babica je naju zelo lepo pohvalila kako lepo hodi in da bo hitro shodu.
Namreč noben ga ni silil da mora hodit, če pa sam želi mu pa jst res ne morem preprečit, kaj naj pustim da sam sedim, pa saj je star 9,5 mesecev.
Jst sem pri 10 mesecih že shodila.
To mi pa zdaj res ne gre v glavo, dajte mi povedat no , kdaj ste oz. boste pa ve vaše postavle na nogice????

Aja in ko sedi in se ob omari sam vstane in hoče it in kaže na moje roke , a mu naj zavrnem in preprečim da bi hoduuser posted image user posted image user posted image

lp
anita


_____________________________

Und alles nur weil ich dich liebe...und ich nicht weiss wie ich dir sagen soll,
komm ich zeig dir wie gross meine liebe ist
und bringe mich fuer dich um.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 19:57:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: anita4

To mi pa zdaj res ne gre v glavo, dajte mi povedat no , kdaj ste oz. boste pa ve vaše postavle na nogice????

Aja in ko sedi in se ob omari sam vstane in hoče it in kaže na moje roke , a mu naj zavrnem in preprečim da bi hoduuser posted image user posted image user posted image

lp
anita



Ne kdaj smo oz. bomo ME otroka postavile na noge, kdaj se bo SAM postavil na noge. A razumeš razliko? Ko bo SAM sposoben hoditi, potem naj hodi, ne da ga ti vlečeš z rokami navzgor in on nekaj stopiclja zraven. Jao, Marija sveta, ja, morda so to včas delal, pa vlačil otroke za sabo, danes pa se tega več ne dela. Oprosti.


(odgovor članu anita4)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:03:41   
anita4
Oprosti Volga, ampak jaz ga ne vlačim za sabo, zastopi da hočem povedat da on že hodi sam z mojo majhno oporo ,  in ta opora je moja roka.
Nisem pa toliko za ledeno doba da neb vedla da se otroka nekam ne sili.In tudi to da večji del mojih prijateljic je tud svoje user posted image k so začel hodit držalo za rokce.
Tako da mislim , da ne delam nič napačnega če mu pomagam.
lp


_____________________________

Und alles nur weil ich dich liebe...und ich nicht weiss wie ich dir sagen soll,
komm ich zeig dir wie gross meine liebe ist
und bringe mich fuer dich um.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:05:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: anita4

Oprosti Volga, ampak jaz ga ne vlačim za sabo, zastopi da hočem povedat da on že hodi sam z mojo majhno oporo ,  in ta opora je moja roka.
Nisem pa toliko za ledeno doba da neb vedla da se otroka nekam ne sili.In tudi to da večji del mojih prijateljic je tud svoje user posted image k so začel hodit držalo za rokce.
Tako da mislim , da ne delam nič napačnega če mu pomagam.
lp



Ah, to ni nobena samostojna hoja, pač pa enosavno vlačenje za roke. Povej še svojim prijatlejicam, pa jutri pediatri, kako dobro že tvoj mali hodi user posted image  

O drugem poboldanem stavku imam pa, se globoko opravičujem, resne dvome. Mislim, sodeč po tvojih izjavah.

(odgovor članu anita4)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:09:30   
anita4
Brezvez se mi je neki prerekat, sem te že dostkrat zasledila na forumu (Volga) in vidim da si ena izmed zelo pametnih, tako da...
vsaka mamice ve kaj je najboljše za svojga otročka , tako da prosim ...
Če bi delala kaj narobe bi mi že babica povedala, pravzaprav pa itak brezveze se stabo kaj prerekat, ti po svoje jst pa po svoje pa bo najbolj.
pa brez zamere
lp



_____________________________

Und alles nur weil ich dich liebe...und ich nicht weiss wie ich dir sagen soll,
komm ich zeig dir wie gross meine liebe ist
und bringe mich fuer dich um.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:09:47   
blaža
Moj ta starejši se tudi ni plazil, pa kaj pol. za ta malega bomo še vidli.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:14:57   
Doll
NO anita volga ima prav.
tvoj otrok ne hodi sam.In zakaj ne hodi?Zato,ker na to še ni pripravljen.
Pa ne zdaj speti,moje prijateljice tudi.
Če so moje prijateljice začele dajati KM že pri 4 mesecih,a boš ti tudi njih sledila?
In verjemi s tem da otroka držiš za roke,ne delaš prav,ravno nasprotno.
pa vem,da si mamica ,kot vsaka ,ki hoče za svojega otroka najboljše in tudi misli da tako ravna.
A žal ne.
Vzemi pač naše mnenje in izkušnje v zakupuser posted image


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:16:44   
Doll
http://med.over.net/forum5/read.php?46,1584136,1584136#msg-1584136%3E

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1584041,1584041#msg-1584041

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:21:04   
frutka_
Anita moj je bil enak! Hihihi...kot da bi brala o njem. Poskusila sem vse pa ni in ni šlo. Pred kratkim sem gledala eno oddajo kjer so posebej za plazenje omenili, da sploh ni tako nujno v razvoju kot nekateri menijo. Nekateri ga enostavno preskočijo. Otrok bo shodil z ali brez plazenja. Namreč tudi vsi otroci ne plazijo na enak način. In kakšen je sploh pravi?! Glavno da pride na "svoj" način do tistega kar želi.user posted image

(odgovor članu anita4)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:25:32   
anita4
Sej vidim in tud na drugih forumih sem prebrala, kaj je prav in kaj ni oz. strokovnost gor ali dol. Ampak kaj naj a pol ga pa naj pustim da na tleh joka , na žalost ima veliko voljo do hoje, kakšno mnenje bo pa jutri podal pediater vam bom pa poročala.
Tako da pustimo se presenetiti.
lp



_____________________________

Und alles nur weil ich dich liebe...und ich nicht weiss wie ich dir sagen soll,
komm ich zeig dir wie gross meine liebe ist
und bringe mich fuer dich um.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:25:43   
frutka_
Ups, šele zdaj sem videla, da ste si nekaj v lase skočile. user posted image Strinjam se z Volgo. Ko se otrok sam postavlja na noge in preprijema ob predmetih, sam, takrat je dovolj močan, da nosi svojo težo. Oziroma, takrat je njegovo telo dovolj razvito/koordinirano, da drži glavo, roke, trup in obenem premika nogice na malih stopalcih.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:31:59   
frutka_
Če leži na tleh in joka mu morda daj kakšen napihljivi valj ob katerem se bi leže kotalil po tleh. V bistvu bo sam moral najti način spreminjanja koordinacij. Lahko mu pomagaš ampak upoštevaj njegov tempo.

(odgovor članu anita4)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:36:07   
katarinas
Eni pač preskočijo fazo plazenja, nekateri se samo z rokami vlečejo po tleh, drugi že kobacajo na vseh štirih, eni pa kar shodijo...ni pravila. Anita mogoče se res ne rabiš sekirat, ti bo pa tako P jutri povedala kaj je na tem.
Glede tega pa, da naj ne bi vodile otrok za roke...hja no, to so spet nova mnenja o tem, kot so tudi različna mnenja glede uporabe hojice. Vsaka se bo itak sama odločila kako je po njenem prav....
Pa res ne vem če s tem naredimo tako hudo škodo. Mene so tudi ziher vodili za roke, hojico sem pa itak imela...no pa sem čist normalno razvitauser posted image
Ta članek sem pa že 100x vidla, je pa spet mnenje ene osebe, zdaj ste se pa vse na to obesleuser posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:37:03   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: anita4
Ampak kaj naj a pol ga pa naj pustim da na tleh joka , na žalost ima veliko voljo do hoje,
Kaj ti je sam dal idejo, da mu daš roke, da z njihovo oporo hodi?user posted image
Pa plazil mogoče glih iz tega razloga ne bo, ker mu itak ti pomagaš z rokami, da pride do željenega predmeta. Eni otroci shodijo komaj malo pred drugim letom, pa niso zato nič slabši v razvoju.
Kaj pa posede se sam iz ležečega položaja? Kaj pa vstane ob kavču ali kakšni drugi opori, kot vaše roke? Hodi ob mizi, kavču,...?


Pa mislim, da te nobena tukaj noče obsojat, ampak ti želimo le dobro. Če boš pa upoštevala naše nasvete, je pa tvoja stvar.


No, moj sin in hčerka sta plazila. Hčerka še vedno. In ja, tudi ona kdaj išče rokice in ji ponavadi eno skrijem, da se samo za eno drži - v tem primeru dosti bolj lovi ravnotežje. Tudi tisto rokico, s katero me drži, ima nizko - kot da bi recimo hodila ob kavču in z eno roko drsela ob njem(upam, da si znaš predstavljat). Hodi pa lepo ob opori - miza, kavč, poganjalec,...


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu anita4)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 20:50:35   
2 Sraki
Ne to pa je višek, sem se resnično potrudila in napisala, sedaj pa samo nakratko, žal je vse izginilo.

Bolje da ti otrok sedaj kakšen dan joka, kot pa bi lahko jokal, če se ne nauči samostojnega nadzorovanja hoje in padcev že na samem začetku. Volga ti je sicer prav svetovala, vendar morda te moti njen način komuniciranja. Pač je ena ki pove direkt brez ovinkov.

Otrok bo v dnevu ali dveh pozabil, da si ga prej ti vodila, zato ta faza joka ne bo dolgo trajala. Glede na to da ga vzpodbujaš k hoji verjetno tudi sam vstaja ob stolu, sedežni ali steni. Torej mu naredi poligon vseh možnih opor po stanovanju in bo kmalu dojel da se tako tudi lahko premika. Taka hoja je ključnega pomena pri učenju, saj se nauči loviti ravnotežje in padati, takrat ko se dajo vse ostale stvari v okolju še nadzorovati, kasneje ko bo hodil zunaj je vse to oteženo in so padci resnično lahko neprijetni. Otroku boš dala veliko, če mu boš to omogočila, saj kobacanje res ni predfaza hoje, hoja v stran pa je in hoja z oporo ob steni ali drugem predmetu tudi, nato pa se bo počasi tudi sam začel spuščati, ko bo dovolj prepričan v lastno kompetentnost. Morda bo shodil malce kasneje kot si ti ali kdo drug, ki ga poznaš, vendar to res ni pomembno.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 21:33:42   
Samrela
Ne to pa je višek, sem se resnično potrudila in napisala, sedaj pa samo nakratko, žal je vse izginilo.

Bolje da ti otrok sedaj kakšen dan joka, kot pa bi lahko jokal, če se ne nauči samostojnega nadzorovanja hoje in padcev že na samem začetku. Volga ti je sicer prav svetovala, vendar morda te moti njen način komuniciranja. Pač je ena ki pove direkt brez ovinkov.

Otrok bo v dnevu ali dveh pozabil, da si ga prej ti vodila, zato ta faza joka ne bo dolgo trajala. Glede na to da ga vzpodbujaš k hoji verjetno tudi sam vstaja ob stolu, sedežni ali steni. Torej mu naredi poligon vseh možnih opor po stanovanju in bo kmalu dojel da se tako tudi lahko premika. Taka hoja je ključnega pomena pri učenju, saj se nauči loviti ravnotežje in padati, takrat ko se dajo vse ostale stvari v okolju še nadzorovati, kasneje ko bo hodil zunaj je vse to oteženo in so padci resnično lahko neprijetni. Otroku boš dala veliko, če mu boš to omogočila, saj kobacanje res ni predfaza hoje, hoja v stran pa je in hoja z oporo ob steni ali drugem predmetu tudi, nato pa se bo počasi tudi sam začel spuščati, ko bo dovolj prepričan v lastno kompetentnost. Morda bo shodil malce kasneje kot si ti ali kdo drug, ki ga poznaš, vendar to res ni pomembno.


Se podpišem pod tole. Res! Tudi sama sem starejšega vodila za rokici, ker enostavno NISEM vedela, da se tega ne počne. Plazil sicer je in shodil pri 13m in mislim, da ni posledic. Hčerka je nedonošenka in smo jo zato že od začetka vozili na fizioterapijo ter razvojno ambulanto. Tam sem se ogromno naučila o razvoju otroka, rokovanju z dojenčkom ipd. Otroka je treba pustiti, da sam osvoji določeno fazo in prav je, da gredo faze po vrsti. S tem, ko določeno fazo prehitevaš otrok pa zanjo še ni zrel , mu delaš škodo, ki se lahko kasneje odraža v drži, otrok je lahko neroden ima težave s koordinacijo, ki se odražajo npr. pri plezanju in celo pri pisanju. Seveda večina otrok ne bo imela težav, nekaterim pa se bo poznalo. In potem starši rečemo:" Naš je pa tako neroden, ampak kaj hočem, tak je..." Zato se jaz trudim in v razvojni sva bili vedno pohvaljeni. Zanimivo mi je, ko mi zdravnica razlaga detajle, ki jih sama niti ne bi opazila. Npr. kako se posede, kako sedi, kako obrača stopalca, kako vstane... Morda zveni, da kompliciram ampak sploh ne. Vse je tako naravno in samoumevno samo opazovati moraš otroka.

Anita, ti si sigurno ena super mama, ker sicer tega vprašanja niti postavila ne bi. Ne sekiraj se. Skušaj malčka čimbolj motivirati, da hodi ob oporah (pohištvu). Itak bo kmalu shodil, takrat pa poskrbi za dobro obuvalce in uživaj s svojim malčkom!

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 21:46:37   
Doll
2 sraki,mogoče pa je izginilo z razlogomuser posted image

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 22:09:31   
sttj

Eni otroci shodijo komaj malo pred drugim letom, pa niso zato nič slabši v razvoju.user posted image Mislim halo!!!! Takšni otroci so otroci z posebnimi potrebami.






< Sporočilo je popravil sttj -- 30.9.2008 22:15:55 >

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 23:28:04   
Doll
Bistvo je da otrok bo shodil,samo čas mu dajte in ne prehitevajte!!!!
Imam otroka s posebnimi potrebami in smo mislili,da bo zelo pozno shodil,pa glej ga zlomka,hodi že od 13 mesecauser posted image


(odgovor članu sttj)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Plazenje po tleh
30.9.2008 23:33:24   
ELMA
IZVIRNO SPOROČILO: anita4

Ne zastopim zakaj mu naj ne dajem rokic, ker ko ga je prejšnji teden obiskala babica je naju zelo lepo pohvalila kako lepo hodi in da bo hitro shodu.
Namreč noben ga ni silil da mora hodit, če pa sam želi mu pa jst res ne morem preprečit, kaj naj pustim da sam sedim, pa saj je star 9,5 mesecev.
Jst sem pri 10 mesecih že shodila.
To mi pa zdaj res ne gre v glavo, dajte mi povedat no , kdaj ste oz. boste pa ve vaše postavle na nogice????

Aja in ko sedi in se ob omari sam vstane in hoče it in kaže na moje roke , a mu naj zavrnem in preprečim da bi hoduuser posted image user posted image user posted image

lp
anita



HALOOOO...zakaj nebi otroku dala rokice in mu pomagala user posted image  moj je shodil ko je bil star 9
mesecov in 10 dni ,mahhhh ti zdravniki user posted image  človek ne ve kerga naj posluša user posted image

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu anita4)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?