|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pregled, preiskave pred posegom?
22.5.2008 10:31:57   
Rakica_80
Jaz sem postavila temo *VPRAŠANJE*, da lahko vsaka vpraša vse ali kar koli, kar nas bo zanimalo, da ne odpiramo nove teme za vsako vprašanje in da ne postavljamo vprašanj pod bilo katero temo.Treba si pomagat ne posmehovat!
Upam da se strinjate z menoj

To je žal ravno v nasprotju z namenom preglednosti foruma, zato tako ne bo šlo...

_____________________________________________


Jaz pa bi rada vprašala naslednje.....naslednji teden imam Laparo, imam pa desni jajcevod nekako bolj zapacan kot levi (levi naj bi bil bolj čist) , enkrat te dneve sem imela O in sem veselouser posted image user posted image user posted image , jaz tega nevem ali je možno da semuser posted image  niti ne razmišljam, zanima pa me samo ali preden te operirajo, pogledajo če si user posted image user posted image
Po moje prej naredijo kakšno preiskavo, kaj pravite?
Hvala na odgovorihuser posted image

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 22.5.2008 12:41:22 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
22.5.2008 12:33:47   
ajat
Ciao Bebi
jaz ti sicer ne znam pomagat, saj na laparo nisem še nikoli bila.
Imam pa tudi jaz eno tako podobno vprašanje.
Delava na otročku, na pregledu sem bila pred tremi meseci in sva se z ginekologinjo dogovorili, da če v roku 3 mesecev ne bo nič naj pridem na ponoven pregled, kjer mi bo naredila ultrazvok.

No jaz sem te tri mesece si pridno merila BT, tako, kot mi je naročila in seveda pridno user posted image . Do zdaj ni bilo nič. Ta mesec 30. pa imam pregled. V tem času pa bom mogoče zanosila. Zdaj me pa zanima, če po vaše se vidi da je že kej, če mi bo nareila ultrazvok?

Vem, namreč, da se plodek vidi šele pri 6 tednih, ampak, ali obstaja kakšna možnost, da nosečnost ugotovi toliko prej?

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
22.5.2008 12:39:48   
Ancy
BEBI koliko časa pa že delata na user posted image in zakaj ti je G predpisal/a laparo ?

(odgovor članu ajat)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
22.5.2008 12:41:58   
Ancy
V času pred menstruacijo (torej od ovulacije do menstruacije) se vidi na ultrazvoku naslednja slika: Jajčnik, ki je ovuliral, torej sveža brazgotinica in tekočina v douglasovem prostoru (za maternico) in pa zadebeljena sluznica..... Nosečnosti se ne vidi, lahko pa pove da ovulacija je ali ni bila, ali je debelina endometrija primerna ipd.

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pregled, preiskave pred posegom?
22.5.2008 14:34:40   
Rakica_80

To je žal ravno v nasprotju z namenom preglednosti foruma, zato tako ne bo šlo...

_____________________________________________

Zmenjenouser posted image

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pregled, preiskave pred posegom?
22.5.2008 14:44:52   
Rakica_80
user posted image user posted image Ajat, če je pri tebi vse ok boš lahko hitro srečkauser posted image , 3 mesece pa ti je dala G zato, ker večina žensk zaradi psihe nemoreuser posted image .
Pri UZ pa ti nemore vse ugotovit, saj pri meni ni ugotovil, meni je vedno govoril da je vse OK, jaz pa imam zamašene jajcevode pa še povrh tega mi je Prolaktin bil previsok, no zdej sem, vsaj upam, proti koncu vsega in upam da bom res hitro srečkauser posted image , kot želim tudi vsem ostalim!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ancy, na user posted image  delava približno 2leti, Laparo pa imam zaradi zamašenega desnega jajcevoda. Sprašujem pa se, če sem slučajnouser posted image , kar seveda zdej se še ne more potrditi ali je možno da se plod poškoduje pri Laparo ali te pregledajo pred tem posegomuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
22.5.2008 14:45:56   
Rakica_80

Vem, namreč, da se plodek vidi šele pri 6 tednih, ampak, ali obstaja kakšna možnost, da nosečnost ugotovi toliko prej?
[/quote]

Sej to me tudi zanimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajat)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
22.5.2008 14:56:45   
Ancy
jaz mislim, da morebitna nosečnost ni ogrožena. V Lj. naredijo vsakodnevni par laparoskopij in polovica teh žensk bi lahko bila noseča pa jo vseeno delajo, tako da....
Sicer pa če imaš zamašene jajcevode je zadnji čas da se to opravi in potem bosta lažje zanosila.

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
22.5.2008 15:44:26   
Rakica_80
Hvala Ancyuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
22.5.2008 17:21:14   
Arual
Oj.
Mene pa zanima kako ti ugotovijo, da maš zamašene jajčnike?? S kakim posegom z UZ ali kako drugače.

Hvala za odgovor

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
22.5.2008 19:07:00   
Ancy
Najsigurnejši način je histerosalpingografija (HSG) ko ti vbrizgajo kontrastno sredstvo in čakajo da pride na drugi strani ven, če sploh pride, potem po času poti in slikah sklepajo kako zamašeni so, ali so sploh prehodni ali pa so samo zelo zavijugani...... vse sorte stvari je. 

(odgovor članu Arual)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
26.5.2008 13:55:51   
jagodinka
Z laparoskopijo ne ogrožajo morebitne nosecnosti, saj ne pregledujejo maternice.

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
26.5.2008 17:21:11   
Rakica_80
Jagodinka hvalauser posted image

(odgovor članu jagodinka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
27.6.2008 16:36:50   
nf
Spet načenjam to temo. Imam laparo + hsg čez slaba dva tedna in me tudi zanima, kako je z abstinenco ta mesec. user posted image  Laparo pravite, da ne ogroža plodeka, kaj pa hsg? Ali raje ta mesec preskočiva?

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
27.6.2008 21:12:12   
Fargesia
hmmm, nf, kdaj pa maš operacijo? v katerem delu ciklusa?

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu nf)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
27.6.2008 21:17:41   
ledenka
nf, zaradi HSGja je bolje pocakat en ciklus user posted image  je le tekocina, ki ti jo spustijo v maternico, in ni ravno ok, ce si ze noseca. pa naj bi bilo priporocljivo, da zacnes delat na user posted image  po prvi M po posegu, ceprav se mnenja bojda razlikujejo.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: VPRAŠANJE!!!!!
27.6.2008 21:26:37   
nf
Imam jo par dni po O, mislim da 18. dan. Sej bova res počakala, bo bolje. user posted image  Hvala!

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?