|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vsiljevanje hrane
17.6.2008 8:31:57   
Kimi6
Živjo,

doma imam 7 mesečnega sinka, ki je sprobal že kar nekaj GH, seveda pa ne še vsega.
Sedaj pa me zanima,če imate ve ko greste nekam na obisk tudi take probleme, da gostitelji malemu kar vso hrano po vrsti v usta nosijo. Še posebej imam ta problem s taščo, ki bi mu dajala že vse od torte, pa do čevapčičev naprej.
Sicer ji povem, da tega pač ne bo jedel, potem me pa gleda začudeno češ kaj kompliciram.
Kako pa ve odreagirate v takem primeru? Kaj rečete?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 8:34:50   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Kimi6

Sedaj pa me zanima,če imate ve ko greste nekam na obisk tudi take probleme, da gostitelji malemu kar vso hrano po vrsti v usta nosijo.


Nikoli se ni zgodilo. Obkrožajo me normalni ljudje.

(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 8:36:36   
srki
Ne, teh problemov nisem imela, sedaj pa je že toliko star, da sam reče, ali bo ali ne bo. 

To posiljevanje s hrano gre meni blazno na živce tudi v primeru, ko otrok noče jest, ker mu pač ne paše, pa kar rinejo in rinejo, pa ga prepričujejo. Takemu bi tudi jaz kaj v usta tlačila.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 8:52:51   
aluš
Ja, take so ene tašče. Pa po njihovih pojmih samo dobro hočejo, mi smo pa .... da ne rečem.

Moja, ne samo, da bi mi otroke basala (ko sta bila manjša, sedaj se itak upreta), ona z velikim veseljem "hrani" tudi mojega moža, samo, da se pojavi. Jaz sem pa itak poseben primer, ko sem takooo suha, bi mogla mal več jest.

No, koment. Je izjavila, ko sem bila v prvo noseča, da je mislila, da ko sem tako suha (pa nisem!!!!, nimam pa 10-20 kg preveč, tako kot njeni otroci), da sploh ne bom mogla zanosit.

Jaz sem lepo povedala, da tega tamal še ne je in mu ne dajat. Bila sem pa po večini vedno zraven, ko smo bili na obisku, tako da jim na "šverc" ni mogla ne vem kaj dajat. Ampak zoprno priznam. Pa ker nista imela po 100 "šlauhov" sta bila suha, pa gotovo je lačen, ipd.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 8:59:17   
kawasakica
mene vedno vprašajo, če že lahko določeno hrano je.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 9:13:18   
lex
Jaz mam take probleme z mojo mamo. user posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 9:30:46   
Anonimen
Tudi jaz nimam takih problemov. Vsaj zaenkrat ne. Če pa bi ga kdo silil z neko hrano, pač ne bi dovolila.

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 11:58:47   
butt3rfly
to sploh nebi smel biti problem. ti najbolj veš, kaj že lahka in kaj ne. in če mu že hoče kdo dati kaj takega, kar še ni zanj, pač ne dovoli. pa naj gledajo pisano kak hočejo. saj je tvoj otrok in ne njihov.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 20:57:12   
L_una
Nimam takih problemov. Ko je že bilo kaj takega, sem takrat odkrito povedala in je bilo.

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 20:59:33   
Naja30
Babicam odkrito povem, kako in kaj. Se zgodi včasih, da bi ji samo trpale ene kozlarije v usta, pa sploh ni lačna in potem kosila ne je. Na srečo upoštevajo in tudi če je tamala v varstu pri kateri, se tega držijo.

(odgovor članu L_una)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 21:50:51   
sanci
ja tole se mi pa zdi ful znano. Prvič povem normalno ne, drugič povem z višjim tonom, vendar še vedno prijazno, tretjič sem pa zelo uradna z odločnim pogledom in verjemi da zaleže.user posted image user posted image
Držim pesti.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 22:43:01   
kaya2007
jaz sem precej jasno povedala, da se strogo držimo padiatrovih pravil kar se hrane tiče in ji potem itak niso imeli kaj tlačiti razen sadja in zelenjave user posted image

(odgovor članu sanci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 22:46:17   
Anonimen
doma imam 7 mesečnega sinka

Še posebej imam ta problem s taščo, ki bi mu dajala že vse od torte, pa do čevapčičev naprej.


Sele zdaj vidim, kaksen dobitek je bil to, da se je puncka skoraj samo dojila. Takrat mi ni bilo jasno, zdaj pa razumem prakticne posledice.

V bistvu ima dojenje res varovalni ucinek. Za otroka in mamo user posted image .

(odgovor članu Kimi6)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vsiljevanje hrane
17.6.2008 23:58:23   
sandra85
recimo da nimamo  takih problemov (edino kake stare nonice) v takem primeru rečem, da tega pa ne sme in gotovo! če me kdo postrani gleda pa je čisto njihova stvar-otrok je moj!

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vsiljevanje hrane
27.6.2008 20:09:28   
Butterfly Kisses
bjba ti samo povj da tko pač je tega ne bo jeduuser posted image če ne gre drugač tut grdo poglj kokr so že punce rekle, moj pščančk je alergik na KM pa jajčn beljak pa enim še zmer ni jasn kok pomembna je dieta, pa da NIČ pomen NIČ ne pa "sj je čist mal mleka tle not sj mu ne bo nč". Kr pogumnuser posted image

user posted image



_____________________________

8. septembra 2007 je svet postal bogatejši še za en sonček :)

---love eachother---

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vsiljevanje hrane
6.7.2008 16:08:52   
Solero
IZVIRNO SPOROČILO: Kimi6

Kako pa ve odreagirate v takem primeru? Kaj rečete?


Jaz sem rekla, da lepo, da mu to ponuja(mislim, da je bila jota s kislim zeljem in prekajenim mesom), da je sigurno dobro, ampak da on tega danes ne bo jedel in še kar nekaj časa ne, in ko bo dovolj star za tako jed, mu jo bo lahko z veseljem pripravila.
Pa je mir.  Ma potem se je opravičila in je rekla, da je že pozabila, kako se uvaja, pa še samo enega je imela... Zdaj me res za vsako stvar vpraša, kaj lahko in kaj ne, ko pa ga pustim pri njej v varstvu, mi pa potem v popolnosti poroča ali pa na listek napiše kaj in koliko je pojedel ter popil.   

(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vsiljevanje hrane
7.7.2008 1:40:08   
massylou
Moja tašča je tudi bila vsa pametna. Pa kaj mene briga, če je sosedov 7-mesečnik že jedel filane paprike. Vem, zakaj jih jaz nisem dala naši (alergije, vetrovi, izbirčnost) in sem si samo mislila svoje ********** in delala naprej, kot sem vedela, da je prav.

Nič se sekirat zaradi tistih, ki si mislijo, da poznajo tvojega otroka bolje kot ti. Ljudje so radi bolj papežki od papeža. Ampak nimaš kaj. Obveljala bo itak tvoja.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vsiljevanje hrane
7.7.2008 8:49:23   
kristinaj
hvala bogu....moja ni taka, ji pa že na začetku povem, ko vidim, kaj je npr. za kosilo... enkrat je naredila piščančka na maslu, pa je blo vse črno, prežgano, in sem ji direkt povedala, da zažgano maslo je strupeno, pa naj si misli, kar si hoče... če ni za šparget naj se ga ne dotika..... pa še vse stvari ki jih naredi so večinoma kupljene zmrznjene, nič domačega nič doma narejenega......še dobro da se vidimo samo 1x na mesec....

jaz bi ji zabrusila, da je še premali, da je komaj na uvajanju gh, naj z razno raznim basanjem počakajo, ker od tega nima nobene koristi..... je tudi premali, da pri 7m je močno začinjeno hrano, noter je tudi svinjsko meso, na katerega je lahko alergičen.......in bla bla bla....   

da ima starše za to, da odločajo o tem kaj bo jedel in kaj ne.....



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Kimi6)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?