|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Iskanje pozornosti
27.7.2008 13:26:16   
lenika
Naš malček je star dobri dve leti. Je dobrovoljček, priden, vse se pomenimo,... Ima seveda slabše in boljše dneve kot vsi ljudje, a načeloma lahko rečem, da je priden. Ima pa že en mesece foro, da ko kdo pride k nam na obsik ali gremo mi kam full išče pozornost (cili, se dere za vsako figo, za vsako stvar pove kaj bo naredil,...). Pozornost pa išče ne glede na to ali so to sami odrasli ali so zraven tudi otroci. No, če so otroci mogoče še malo bolj. Moram poudarit, da se kljub temu, da imamo obiske z njim ukvarjamo enako kot ponavadi, a to mu ni dovolj. Ne dovoli, da se odrasli pogovarjamo med seboj, da rečemo kaj še drugim otrokom, da se otroci dotaknejo katerekoli igrače. Začne jokat, ne dovoli, hoče stran, če smo notri hoče ven, če smo zunaj hoče notri.

Prosim za predloge kaj naredit. Predvsem me zanima, če je še kdo imel takšen problem in kako ste ga rešili. Aja, drugače pa hodi v vrtec in tam ni nobenih problemov, problemi so samo, ko smo z njim mi domači.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Iskanje pozornosti
27.7.2008 16:16:25   
bskrle
Mi jim lepo ppovemo,da se pogoavarajmo in naj delajo kaj drugega.
So pa malo starejše.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Iskanje pozornosti
27.7.2008 18:48:23   
Mišni
Dve leti je ravno ena taka starost ... ko lahko še ne razume. In očitno ne.  Jaz bi se pač izogibala obiskov, če se mu ne da dopovedat. Je pač še manjhen. Bo prerasel. Tam nekje pri treh bi pa že moral razumer, takrat pa bi bila pač huda .

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Iskanje pozornosti
27.7.2008 19:05:44   
Gina
Jaz sem bila v takih primerih ponavadi sicer prijazna z otrokom, vzela sem ga v naročje, mu razložila kako se obnašamo, kadar so obiski, vendar nisem dovolila, da kar naprej skače v besedo. Povedala sem mu, da mora počakat, da pa lahko sedi pri meni in se crklja ali si prinese igračko, s katero se bo pri meni igral, ali pa da gre k otrokom ali kam drugam se igrat, če mu je to ljubše. Da se pa ne morem pogovarjat z njim tisti hip vsega mogočega oz. da se lahko, ko se bom nehala pogovarjat s tistim, s komer se že ravno pogovarjam. In sem pri tem vztrajala, četudi se je drl, oz. sem ga odstranila, če se nikakor ni hotel pomiriti, kljub crkljanju in razlagi.
Kar se igrač tiče, sem vedno vztrajala, da se igrače delijo - tudi ko so bili še
čisto majhni. Če kakšen od otrok ni želel posoditi igračke, je morala biti igračka spravljena v času obiskov v omari, se tudi on takrat ni smel igrati z njo. Vse ponujene igrače se pri nas vedno delijo. Ne zagovarjam sistema moje, tvoje, oz. ga ne razumem, kadar smo pri kom na obisku, kjer starši to dopuščajo - to se mi ne zdi vljudno niti prijazno. Razumem pa, da nekaterih igrač pač nočejo deliti, vendar naj jih spravijo že prej, pa ne delajo ostalim otrokom skomin. Mogoče bi se lahko s tvojim dogovorila za kak tak sistem. Naj ti pove, katere igračke bi bil pripravljen deliti in katere ne - že prej, preden dobiš obiske.  
Se pa tudi jaz strinjam, da je to eno obdobje, ki mine. Ne glede na to, pa je vseeno fajn otroka naučit, da imaš ti tudi svoj lajf in da ne more biti vedno prvi. Lahko pa je vedno v naročju. Kaj pa vem. Jaz na to tako gledam.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Iskanje pozornosti
27.7.2008 19:27:05   
Anonimen
a načeloma lahko rečem, da je priden.


Jaz bi mu pustila in ga spodbudila,da si "da duska" tudi ko ste sami doma. Da se znori, da se cmeri, da se trma, kot vsak normalen otrok.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Iskanje pozornosti
27.7.2008 20:53:11   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

a načeloma lahko rečem, da je priden.


Jaz bi mu pustila in ga spodbudila,da si "da duska" tudi ko ste sami doma. Da se znori, da se cmeri, da se trma, kot vsak normalen otrok.


Saj ga pustim, če do tega pride, a ko smo sami je to le malokrat potrebno, ker se resnično skoraj vse da zmenit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Iskanje pozornosti
27.7.2008 22:22:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

a načeloma lahko rečem, da je priden.


Jaz bi mu pustila in ga spodbudila,da si "da duska" tudi ko ste sami doma. Da se znori, da se cmeri, da se trma, kot vsak normalen otrok.


Saj ga pustim, če do tega pride, a ko smo sami je to le malokrat potrebno, ker se resnično skoraj vse da zmenit.


Daj se enkrat preberi user posted image .

...in spodbudila, pravim. Pa niti ni potrebno, da se skoraj vse zmenis, nekatere stvari ja, veliko pa tudi ne. Otrok mora imeti svobodo, mora preko meja, mora vpiti in noreti, mora pasti in se potolci. Meni je to normalno.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 8:47:23   
ily
Mi smo imeli podobne oz. identične težave s taveliko Piko. Včasih upam, da tamala Buba ne bo ponovila njenih korakov, včasih si pa želim, da bi jih....user posted image
Mislim, da je bila tastarejša ravno nekaj takega stara. Jaz sem imela včasih občutek, da se mi bo zmešalo!!! Eno samo dretje, cviljenje, jamranje.... In to je bilo zame nekaj novega, ker do takrat je bila prav prijazna deklica. Potem pa to! No, pri nas je šlo tako daleč, da zvečer nemalokrat ni hotela zaspati in sva jo z možem napokala v avto in smo se peljali, tudi do 15 km v eno smer, da je zaspala. To je bila sicer ena mojih buser posted image pogruntavščin, ampak takrat resnično nisem več vedela, kaj naj naredim.
V glavnem, vsi so mi govorili, da je to obdobje, dajali nasvete, kaj naj naredimo, ko jo zagrabi.... Probali smo vse, od ˝ignorance˝, pogovora do ˝ohlajanja˝ v drugem prostoru (kar mi je predlagala pri 3. letih celo psihologinja, pa sem ji dala lekcijo glede tegauser posted image , da pri vseh pa to res ne potegneuser posted image !!). V glavnem, pri nas smo potem ugotovili, da najbolj potegne način, da jo na začetku probaš malo ˝dati na ignore˝- včasih kar preklopi in odneha, še tudi zdaj, pri 5,5 letih; največkrat pa prijeti za roko, se usesti dol, ji razložit, zakaj to ne in kako je treba drugače. Skratka, veliko pregovarjanja, včasih pa tudi kakšen ukrepuser posted image – pospraviš igračko ali pa mu še bolj na trdo razložiš, zakaj bo tako, kot ti rečeš!
Po vseh mukah, ki smo jih mi dali skozi v tem obdobju (tole ti sicer ne bo všeč, ampak bom vseeno povedala: zame je bilo to najtežje obdobje!), sem našla potem smisel tega v enem tujem članku, v katerem je avtor zapisal, da je to prvo obdobje, ko se otrok začne zavedati, sicer še podzavestno, tega, da ima svojo voljo in da z njo lahko marsikaj doseže. Odreagira pa pač na tak način! In da je potrebno biti pač potrpežljiv, razlagati, poudarjati in postaviti jasne meje, ki se jih je treba držati! Najbolj me je pa razveselilo to, kar je pisalo na koncu, in sicer, da samo otroci, ki na tak način reagirajo v teh zgodnjih letih, imajo svojo voljo, kar je zelo pomembno kasneje v življenju. S pravimi metodami, da mu tega ne ubijemo ampak to ˝voljo˝ pravilno usmerjamo, lahko iz takega otroka naredimo izredno vztrajnega človeka!!!user posted image
In jaz mislim, da nam kar uspeva. Mala je pri 5,5 letih zelo vztrajna, ne odneha zlahka, tako pri igri kot pri kakšnem opravilu. Upam, da tako tudi ostane!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 8:51:24   
MAŠKA
Jaz pa mislim, da je to pač eno obdobje, ki bo slej ko prej minilo. Mislim, da lahko največ narediš tako, da se z njim pogovarjaš že preden pride obisk, da mu večkrat poveš, da ga imaš rada... skratka pogovr, da bo otrok dobil zaupanje. Ne zdi se mi smiselno, da bi se zaradi tega izogibali takšnih situacij.

Naša je imela v tem obdobju (ko je bila stara 2 leti) nek strah pred ljudmi, ki je trajal cca 3 tedne. Zdi se mi, da smo največ pomagali s tem, da smo jo že prej nekoliko psihično pripravili, da bodo tam tudi drugi ljudje, ki imajo radi majhne otroke, da naj se ne boji, da ji ne bo hudega. In vse skupaj je tudi zelo hitro minilo.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 8:58:30   
ily
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Daj se enkrat preberi user posted image .

...in spodbudila, pravim. Pa niti ni potrebno, da se skoraj vse zmenis, nekatere stvari ja, veliko pa tudi ne. Otrok mora imeti svobodo, mora preko meja, mora vpiti in noreti, mora pasti in se potolci. Meni je to normalno.


No, to pa tudi pri nas do neke mere prakticiramo.user posted image So stvari v življenju, za katere se mi zdi, da pa otroku res ne rabiš razlagati, zakaj od njega nekaj zahtevaš. Sploh v primerih, ko je treba hitro odreagirati. Ne vem, če ti npr. rine k oknu stol, da bo gledal skozi otprto okno, mu nimaš kaj razlagat, zakaj pa tega ne, pa se lahko razdere! Takrat je takoj NE! in pospraviš, da ne preizkuša te meje spet in spet! Saj se potem, ko je najhuje mimo, pomeniš z njim, samo v tistem trenutku jima pa tudi jaz ne razlagam, zakaj pa to ne bi bilo v redu in......, potem se bomo pa umaknili, ko bo ona to želela!user posted image Ja, to pa res ne!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 11:33:01   
lenika
Sedaj je to izpadlo kot da imamo našega v ovoj zavitega kot da nima nobenih prepovedi, nobenih mej. Jaz ne vem iz česa ste to razbrale, a moram povedat, da je daleč od tega.

(odgovor članu ily)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 13:59:41   
MAŠKA
No, jaz nisem dobila občutka, da imaš otroka v ovoj zaviteka ali da karkoli narobe delaš z vzgojo, ker vem, da te otrok pri tej starosti lahko iz dneva v dan preseni s kakšnim novim načinom obnašanja. Jaz sem prepričana, da je to pač eno izmed obdobij, ki bo minilo prej ko slej.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 14:16:48   
Anonimen
Sedaj je to izpadlo kot da imamo našega v ovoj zavitega kot da nima nobenih prepovedi, nobenih mej.


Jaz sem razumela ravno obratno in sicerv smislu, da ima malo prevec reda in malo premalo spontanosti.

Vidis, se z odraslimi se tezko menis, mislis, da razumes, a ne. Kako se bo sele z otrokom, ki niti ne zna ubesediti svojih misli in obcutkov. Mislis, da se vecino zmenite, a se niti ne. Zato pravim, malo vec spontanosti.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 14:23:48   
lenika
Ok, bom vzela v naznanje. Čeprav saj veš kako je, vsak ima nek svoj principi vzgoje, ki ga je zelo težko izkoreninit.
Sama sem učiteljica in velikokrat vidim, kaj se dogaja z otroki, ki doma nimajo reda in neke "avtoritete". Že ob vstopu v šolo so otroci ubogi, ker se ne znajo prilagajat, ker se sami ne znajo niti obleči, kaj šele skrbeti za svoje šolske stvari. Hkrati so pa ubogi tudi starši, ki ne malokrat že pri 6-ih letih jamrajo, da ne vedo, kaj bi z njim in da mu nič več ne morejo.
Preveč sem pod tem vplivom in zato toliko dajem na red in doslednost, a še vedno ti zagotavljam, da je pri nas veliko spontanosti, kajti otrok je še vedno tam, ki s svojim karakterjem diktira nek tempo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 14:31:32   
Anonimen
Čeprav saj veš kako je, vsak ima nek svoj principi vzgoje, ki ga je zelo težko izkoreninit.


S tem je vse v redu, ne za slabo vzet mojega pisanja :).

Ce ti naredim eno primerjavo user posted image .
Uredis si novo stanovanje, novo kuhinjo, novo dnevno, vse iz kataloga in po redu. Vse je s tem ok, ampak manjka malo gusta, nekaj spontanosti, nekaj "razmetanosti", da reces, to je moje stnovanje, jaz sem mu dala ton.

Tako podobno pri otroku. Red je osnova in ker ga ze imas, ga lahko spustis iz okvirov, vcasih. Ker ce so okviri dobro postavljeni, se bo vedno vracal v njihovo blizino....in jih hkrati nadgrajeval. In ti bos nadgrajevala sebe. Toliko kot se ima za nauciti otrok, se imas tudi ti z njim.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 14:35:23   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Čeprav saj veš kako je, vsak ima nek svoj principi vzgoje, ki ga je zelo težko izkoreninit.


S tem je vse v redu, ne za slabo vzet mojega pisanja :).

Ce ti naredim eno primerjavo user posted image .
Uredis si novo stanovanje, novo kuhinjo, novo dnevno, vse iz kataloga in po redu. Vse je s tem ok, ampak manjka malo gusta, nekaj spontanosti, nekaj "razmetanosti", da reces, to je moje stnovanje, jaz sem mu dala ton.

Tako podobno pri otroku. Red je osnova in ker ga ze imas, ga lahko spustis iz okvirov, vcasih. Ker ce so okviri dobro postavljeni, se bo vedno vracal v njihovo blizino....in jih hkrati nadgrajeval. In ti bos nadgrajevala sebe. Toliko kot se ima za nauciti otrok, se imas tudi ti z njim.


Saj se strinjam. Dokler nisem imela sama otrok sem bila tudi pametna v smislu, moj otrok pa že ne bo...
No sedaj, ko ga imam vsakemu, ki kaj podobnega pripomne rečem samo, počakaj, da boš imel svoje otroke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 14:39:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Dokler nisem imela sama otrok sem bila tudi pametna v smislu, moj otrok pa že ne bo...


Itak user posted image .

Meni se vse bolj zdi, da ni taksna umetnost postaviti meje, kot radi govorimo. Prej ze dobro utecena obrt. Da je umetnost prej v tem, da vemo, kdaj in za koliko jih lahko presezemo in kdaj jih sploh ne smemo. Umetnost dinamike, ne staticne meje.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Iskanje pozornosti
28.7.2008 14:47:10   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Dokler nisem imela sama otrok sem bila tudi pametna v smislu, moj otrok pa že ne bo...


Itak user posted image .

Meni se vse bolj zdi, da ni taksna umetnost postaviti meje, kot radi govorimo. Prej ze dobro utecena obrt. Da je umetnost prej v tem, da vemo, kdaj in za koliko jih lahko presezemo in kdaj jih sploh ne smemo. Umetnost dinamike, ne staticne meje.


Ja s premikanjem mej je pa tako. Premakneš jo komot, samo potem nazaj jo je malo težje.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?