|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 10:06:51   
Lorencia
lep pozdrav,

se opravičujem, če je ta tema že odprta - na hitro je nisem našla.
Zanima me, kako ve štejete v katerem tednu ste.
Namreč zasledila sem, če si npr.:

  • 6 teden 3 dni = si v 7.tednu nosečnosti
Zdaj pa me zanima, v temah - kjer se govori, kdaj ste šle prvič na pregled - ali mislite, ko napišete npr 6 teden ( 5 teden in nekaj dni ali 6 teden in nekaj dni ). Upam, da nisem preveč zapletla in da me razumete kaj sprašujem.

npr piše : " prvi pregled sem imela v 11.tednu "...to je dejansko 10.teden in nekaj dni, če bi se držali zgornjega pravila ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 10:11:02   
sazi
kot si sama zaključila
ali rečeš noseča sem 6t5d ali pa sem v 7. tednu - to je čista logika in ne neko posebno pravilo

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 10:21:05   
asra
Tudi jaz sem vedno razmišljala ali gre tako ali ne....
Se mi pa vsak mesec na pregledu zgodi, da sem v npr 20 tednu in 2/7, pa G vedno reče aha, ta je pa v 20 tednu.... tudi meni ni čist nič več jasno user posted image user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 11:14:14   
Katjusa
ko rečeš noseča sem 10 tednov to pomeni 10 polnih in kak dan če pa rečeš sem v 11 tednu pomeni pa isto 10 tednov in neki..... ko si v 20 in 2/7 si dejansko v 21 tednu ne vem kak tvoj G to štejeuser posted image user posted image user posted image user posted image Punce ve si to čist prav razlagate..... user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu asra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 11:14:35   
kristinaj
¸štejte mesece in boste manj komplicirale....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu asra)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 11:25:27   
BAMBINA_
Šteje se enako, kot povsod drugod. Če si star npr. 25 let in nekaj mesecev, rečeš, da si star 25 let ali pa, da si v 26 letu ali še bolje, da si v tridesetih user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 11:25:37   
Lorencia
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

¸štejte mesece in boste manj komplicirale....


Mislim, da ko si čisto sveže noseč - nihče ne šteje mesecev...

Drugače pa sprašujem zato, ker imam občutek , da veliko punc tega sploh ne ve in zmeša vse skupaj, ko pove v katerem tednu je bila prvič na pregledu itd in tako lahko pride do nepotrebne zmede.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 12:29:49   
dbo
prijaviš se na RR nosečniški koledar, ki ti pove v katerem tednu siuser posted image

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 12:32:01   
Lorencia
Ne me narobe razume, meni je popolnoma jasno v katerem tednu sem...vendar ko prebiram forume, včasih ne vem, če punce oz bodoče mamice računajo po istem izračunu ( torej, ko rečejo da so npr v 8.tednu - sem skoraj sigurna, da nekatere mislijo, da je to 8teden in nekaj dni ).

Koliko pa vidim po tem RR koledarčku...ti kaže dejansko nosečnost ploda( torej meni pokaže, da sem v 6.tednu ), vendar če gledam tisti okrogel koledarček sem v 8.tednu ( ker se šteje od prvega dne zadnje menstruacije ).


< Sporočilo je popravil Lorencia -- 23.7.2008 12:36:52 >

(odgovor članu dbo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 12:44:09   
AnciM
Kar se mesecev tiče je veliko težje. Noseče smo namreč 40 tednov, kar je 10 luninih mesecev oziroma 9 koledarskih. Nemoreš kar deliti s 4. Na koncu bi potem govorile, da smo že noseče 9 mesecev ampak rodile bomo pa čez 3 tedne. user posted image

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 13:05:16   
carly
teli tedni pa meseci meni tudi nikoli niso šli.Še sedaj ko sem v 25 tednu ne vem kaj nej rečem v katerem mesecu sem.Je mogoče katera zasledila tabelo kjer bi bilo to napisano, npr. za vsak mesec od katerega do katerega tedna se šteje?

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 13:08:32   
Naja30
Lorencia, ni ti treba štet posebej plodovo nosečnost in posebej tvojo. Šteje se od datuma zadnje M in ti si v 8t. Pusti to, da je plod 2t mlajši. Tako nikjer ne gledajo na to.
Tisto, kar je Katjusa pisala, da včasih misliš, da si že nekaj dni več ali manj noseča je pa zato, ker je nosečnost dolga 40t. Je Anci lepo razložila. Meseci nimajo isto število dni, zato pride do odstopanja.

Je pa smešno, kako je zakomplicirano. user posted image  Jaz sem se v prvi nos. tudi obremenjevala s tem, potem se pa navadiš. user posted image

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 13:18:43   
dbo
ahm, res ne vem kok se šteje, in če mi ne bi koledarček sam napisu v katerem tednu sem, neb vedlauser posted image
se mi pa ne da znanosti iz tega delat, pa gruntat in računat....en teden gor al dol..

_____________________________

Dreams do come true.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 13:24:53   
Anonimen
dbo en teden gor al dol... ta izjava se men lih ne dopade prevečuser posted image . Sori, mogoče sem v tem obdobju preveč občutljivauser posted image ...ampak za nas ko smo na začetku in smo v strahu ali  bo naši pikici zabil srček ali ne... en teden pomeni zelo veliko, že kak dan pomeni zelo veliko...

(odgovor članu dbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 14:21:31   
dbo
joj, enim ja, drugim pa ne....in med temi sem...
ni letel na nobeno osebno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
23.7.2008 14:43:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 15:26:00   
m333
ojla
najprej dober dan vsem skupaj

to pomeni če sem noseča 13 t in 4 d pomeni da sem v 14 t ali kako


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 15:31:18   
Katjusa
m333 točno tako....

meni tud ni teden gor teden dol vsak teden je pomemben še posebej če rge za prezgodnji porod tak da.... men je prav smešno ko katero vprašam kolk je noseča pa mi reče 5 mesecevuser posted image user posted image user posted image halo mislim da je veliko boljši podatek v tednih in mi tud več pove....

(odgovor članu m333)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 15:43:05   
m333
tudi meni se lepše sliši ker s tistim v mesecim marsikatera pretirava in govori da je v 5 m namesto da bi začetek četrtega lažje je tedne preračunat

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 22:18:34   
Naja30
Veste, vsak pa tudi ne pozna štetja tednov. kakšne stare tete in sorodniki pojma nimajo ali je 18.teden 4.ali5.mesec. No sej nima veze. Jaz se tudi raje pogovarjam o tednih.user posted image

(odgovor članu m333)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 22:30:43   
nejcko
V obeh nosečnostih sem vedno uporabljala le mesece (in vse moje kolegice in znanke), s tedni se nikoli nisem znašla in mi niso nič povedali - in ne boste verjele - vse je šlo po planu in rodila sem tudi (obakrat čez rok, ampak sem)user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako ve štejete tedne ?
23.7.2008 22:31:53   
frutka_
Tako kot si zapisala tako sem štela.

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako ve štejete tedne ?
24.7.2008 14:27:50   
Zvezdica
Če ste noseče 19 t delite to 4, 5 in dobite nosečnost po mesecih. Tako pravi moj Guser posted image

Vseeno ali v tednih ali v mesecih, samo da je vse ok:)
In pa danes je štetje nosečnosti v tednih navada, prej ko smo bile me v trebuščkih so pa uporabljali mesece.



_____________________________

i belive i can fly....

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako ve štejete tedne ?
24.7.2008 14:58:42   
Lorencia
No, zdaj - ko sem mislila, da mi je že vse jasno, mi spet niuser posted image .

Danes sem bila na prvem pregledu, ker odpotujem za 2.tedna na morje in se je g. želela prepričati, da ne gre za izvenmaternično nosečnost.

Prvi dan zadnje menstruacije sem imela 12.6.08.
Če pogledam po koledarčku, ki ga imam doma - je danes 24.7.08 in mi kaže spodaj številko :
7 in ena črtica ( 7 tednov in 1 dan ).

Ko sem povedala sestri, za 12.6 je izračunala - da sem v 6.tednu ?

Torej, kako je sedaj do 6. tedna prišla ?

< Sporočilo je popravil Lorencia -- 24.7.2008 15:00:16 >

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako ve štejete tedne ?
24.7.2008 16:54:00   
Anonimen
Lorencia po tvoji ZM, si danes noseča 6t/1d...torej si v 7t.

(odgovor članu Lorencia)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Glasbeni vrtiljakec
klitia

Morda ste kupili ali so vam podarili glasbeni vrtiljakec za vašega dojenčka. Ste zadovoljni z njim? otrok lepše zaspi in se umiri?

Da (50%)

Ne (26%)

Včasih (24%)


Število vseh glasov: 42

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!