|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 19:33:46   
kepa*
Ker je nas mali rizicni dojencek, naj ga ne bi nosila v kengurujcku. ker pa se zelo rad nosi, razmisljam o nakupu storklje.
Tisti, ki jo imate, kako se obnese?Se jo splaca nabavit?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 19:40:34   
Zea
Nam se je ful obnesla. Zdaj je naša malčica stara že 3 in pol mesece in jo prav zdaj še bolj uporabljam, ker je lahko že v polsedečem položaju!

O tem je bilo že veliko napisanega, tudi prejšnji teden!

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 19:41:13   
Zea
Aja, pa najceneje je, če jo nabaviš kar pri proizvajalcu!

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 19:43:30   
kepa*
Kdo pa je proizvajalec?

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 19:48:23   
Zea
Prepisujem iz revije MAMA:
Žur Peljhan d.n.o. 041-628138

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 19:50:56   
kepa*
aha, hvala
Baje je pa kar umetnost otroka dat noter, pa tud ni nujno, da je zadovoljen?

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 19:56:15   
Mojca P.
Kepa*
Moja necakinja ima se neuporabljeno storkljo. Ce te zanima lahko povprasam, najbrz bi se ti cenovno zelo splacalo???
:rozica:

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 19:57:18   
Zea
Ja saj veš - pri mamici v naročju je najlepše. Ti priporočam, da je na začetku ko boš probavala otrok dobre volje. Ker najhujše je seveda, če sta oba živčna in neučakana. Ko pa ga dobro namestiš pa hitro začni okrog hodit, da bo imel tak občutek kot ko je bil v trebuhu. Meni je pomagalo, če sem jo malo zamotila, tako da sem odprla pipo - namreč našo ta malo voda ful umirja - tako da je prvo protestiranje prestala potem, pa je bilo ok in zdaj še vedno v njej kar hitro zaspi.

Če ti ne uspe v prvem poskusu pa probaj še čez nekaj dni...

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 19:57:24   
kepa*
Seveda. Bila bi zelo vesela.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 20:02:12   
kepa*
Aha. In jo imas v storklji tudi, ko gres vrn, recimo na sprehod, po nakupih...?
Jaz bi rabila namrec nekaj takega, univerzalnega.


In Mojca P, prejsnji post je bil zate: Ja, prosim, vprasaj sorodnico, ce mi jo proda.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 20:08:50   
Zea
Ja, jaz sem šla zadnjič na sprehod z štorkljo namesto z vozičkom, ker je toliko snega zapadlo. Pol sem pa vse vozičke prehitevala! Si dam kar najprej gor štorkljo z otrokom, potem pa šele jakno, tako da je dojenčica še vedno čimbolj ob mojem telesu! Seveda je pa pri tem pomembno, da paziš na svojo držo in da si štorkljo dobro naštimaš, da te ne bo potem vse bolelo. Tista blazinica, ki je všita v podlago ni za pod glavo dojenčka, pač pa za na tvojo ramo, da je lažje nositi.

Ko je otrok težji (naša je zdaj 6 kg), pa je od tebe odvisno če ti ne bo pretežko. Meni je še vedno ok, ta mali pa sploh - poglej v moj album!

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 20:41:35   
Mojca P.
Kepa*
Storklja je v svetlo violicni barvi (karirasto), je nerabljena, nisem zihr ce se ima deklaracijo ampak definitivno je neuporabljena. Pozanimala sem se tudi za ceno : 4000sit.
Sicer so nasi iz Jesenic, jaz sem pa v Mb. Ce te zanima jo bomo ze nekako dostavli.
:rozica:

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 20:52:38   
špelin@
Uf, jaz imam nerabljeno štorkljo še izpred skoraj šestih let :ups: Nikoli nisem znala male namestiti noter :zmeden: Torej se poleti priporočam za konkretne inštrukcije :bravo:

:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kaj menite o storklji?
28.2.2005 21:19:26   
pikala
Nam se je štorklja ful obnesla, čeprav se jo zdaj, ko imamo že 8,5 kg poslužimo le, ko je dež ali sneg, ker je malega že kar težko nosit. Ko je dojenček še majhen, je štorkljo fajn podložit s kako odejo ali brisačo, da je višje, ker je sicer čisto zvit. Res nekaj časa in potrpljenja, da se jo navadiš uporabljat, pol je pa super. Naš Filip zaspi v njej po desetih korakih.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Kaj menite o storklji?
1.3.2005 13:09:10   
mischka*
Hi,

js sem jo kupila že pri taprvem, sam jo še zdaj
pri drugi ne znam uporabljat...naštimat dojenčka noter!
Prosim, za kak podroben opis o uporabi...bom zelo hvaležna:sloncek:

lp

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Kaj menite o storklji?
1.3.2005 13:14:05   
Zea
Vse je odvisno od starosti otroka. Koliko je star?

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Kaj menite o storklji?
1.3.2005 16:38:30   
mischka*
1,5 meseca

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Kaj menite o storklji?
1.3.2005 17:24:01   
Zea
Poskusiti moraš več položajev, potem boš pa videla kaj vama najbolj ustreza. Za enkrat jo moraš imeti v ležečem položaju (dokler ne bo znala dobro držati glavice pokonci).

- Štorkljo pripravi tako, da trak potegneš čez obroče - jaz imam trak zelo potegnjen skozi, tako da je še veliko blaga čez obroče. Sem bolj drobna in je tako otrok malo višje oz. bolj ob mojem telesu 8štorklja je tako krajša).
- Najprej si daj gor štorkljo, tako da imaš blazinico, ki je všita na podlagi na svoji rami, torej bodo obročki spredaj. Obe roki imaš prosti, ko ti štorklja visi čez!
- V štorkljo daj deko ali brisačo. Lahko tudi otroka najprej zaviješ vanjo in ga potem daš notri.
- Blago, ki je na strani tvojega telesa potegni malo višje in z roko naredi prostor za otroka.
- Potem daš otroka noter -na začetku naj ti pri tem kdo pomaga.
- Otrokova glava naj bo na tej strani kjer so obroči - nekateri pa otroka obrnejo tudi obratno (nama to ni ustrezalo).

Štorkljo lahko podložiš tudi samo s tetra plenico zato, da lahko potem otroka lažje prestavljaš sem in tja, tako, da vlečeš konce plenice gor ali dol in s tem prestavljaš otroka po štorklji.

Na začetku moraš res velikokrat probati, da bosta našla dober položaj. Lahko poskušaš tudi s kakšno lutko (je zadnjič predlagala ena od RR-ovk).

Ti priporočam, da je na začetku ko boš proskušala otrok dobre volje (naspan, sit) ali pa spi (če ima trden spanec). Ker najhujše je seveda, če sta oba živčna in neučakana. Ko pa ga dobro namestiš pa hitro začni okrog hodit, da bo imel tak občutek kot, da je še v trebuhu. Meni je pomagalo, če sem jo malo zamotila, tako da sem odprla pipo - namreč našo ta malo voda ful umirja - tako da je prvo protestiranje prestala - potem pa je bilo ok in zdaj še vedno v njej kar hitro zaspi. Če zelo protestira jo lahko tudi malo dvigneš oz. podpreš s svojimi rokami, tako da bo imela občutek, da je v tvojem naročju, potem pa počasi spuščaj, da bo težo prevzela štorklja.

Anja je zadnjič pisala o tem, da je dala ona na začetku glavico v pregib svoje roke, torej tako da je gledala ven iz štorklje. Tako ima le eno roko prosto, a jaz tega nisem nikoli poskusila.

Če ti ne uspe v prvem poskusu pa probaj še čez nekaj ur, dni...

Kasneje boš lahko dala otroka v polsedeči in sedeči položaj, ki je otrokom itak bolj všeč, ker lahko gledajo ven.

A sem sploh bila jasna?

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Kaj menite o storklji?
8.3.2005 10:32:06   
Nincula
MI smo čisto na začetku imeli štorkljo z ravno podlago, sposojeno, tako da ne vem proizvajalca. Erik se je blazno rad nosil. Pol smo presedlali na kenguruja in si kmalu omislili še ta pravo štorkljo, od našega proizvajalca. Erik se je moral nekaj časa na to navajat, še vedno se. Mislim, da čisto vedno malo zajoka, ko ga damo notri, pol po dveh korakih (dobesedno), pa začne gledat ven, al pa zaspi. Erik je zdaj 10 kg težek, pa ga še vedno v štorkljo damo, če hočemo obe roki met prosti. Notri je v polsedečem položaju. Meni se zdi štorklja je genialna za težje otroke, ker me je pri kenguruju vse bolelo (pa imamo super kenguru), ko se Erika nazadnje nosila (je že pospravljen in čaka kakega naslednjega otroka). Mislim celo, da zdaj, ko lahko ven kuka, še bolj uživa, kot ko je ležal notri v štorklji. Pa mi mamo tako brez blazine.
Enkrat se nam je zgodilo, da smo Erika preveč oblekli za v štorkljo. Z ene strani ga ti greješ, z druge ga prepiha. Jaz sem štorkljo vedno čez plašče, puloverje nosila, nikoli spodaj. Bom pri naslednjem otroku (če bo) probala.
LP Nincula

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?