|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 8:57:48   
Anonimen
Haj,

sem v prvo noseča in sem v 35. tednu. Zanima me, kaj se lahko zgodi z user posted image , če ti plodna voda odteče po kapljicah in teg ne čutiš?
Se pojavijo popadki? Ali kaj?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:00:52   
benika
Vsa plodovnica ti ne more odteči po kapljicah, brez da bi to opazila. Najprej se prepričaj, če ti sploh odteka plodovnica, saj v zadnjem tromesečju otrok vse bolj pritiska na mehur in posledica je tudi povečano uhajanje urina. V lekarni dobiš posebne vložke za ugotavljanje odteka plodovnice.

Če te skrbi, potem pojdi v P, povej na kaj sumiš in naj ti naredijo UZ. Ob odteku plodovnice se popadki ne pojavijo sami od sebe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:09:32   
baja*
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ob odteku plodovnice se popadki ne pojavijo sami od sebe.



no, meni so se...

bila sem ravno 35t 0d, ko mi je začela po kapljicah odtekat voda... takrat nisem mela pojma, kaj je to, sem mislila, da je pač neki izcedek...user posted image  čez par ur sem pa dobila še popadke, takrat pa sva z dragim samo šibala v P, čez 3 ure sem rodila... HB je bilo z malim vse v redu!

Res pa je, da ti ne "odkaplja" vsa plodovnica... meni so pri porodu predrli mehur in je steklo še ogromno vode...

Zdaj, ko gledam za nazaj, bi TAKOJ šla v P, ker ti tam pregledajo, al gre res za plodovnico ali je kaj drugega.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:38:01   
Anonimen
Jst uporabljam vložek, ker imam že celo nosečnost izcedke. Kako naj potem vem, da je lahko vmes tudi kaj plodovnice?

(odgovor članu baja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:47:08   
benika
Saj ti pravim, da se v lekarni dobijo vložki, s katerimi preveriš, če ti odteka plodovnica.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:47:52   
baja*
Kot je rekla benika, v lekarni se dobijo neki posebni vložki, s katerimi lahko ugotoviš, če ti odteka plodovnica.

En znak je tudi to, da je lahko voda nežno roza obarvana.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:49:47   
Anonimen
Ma jst sem vprašala že za to stvar v lekarnah, pa so me gledali kot da bi z lune padlauser posted image

In ali je user posted image kaj ogrožen, če je "na suhem"?

(odgovor članu baja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:50:55   
alička
Napaka, sem slabo brala user posted image

< Sporočilo je popravil alička -- 12.2.2009 9:51:30 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:52:14   
benika
Otrok ni na suhem, ker ti ne odteče vsa voda, lepo te prosim. Vsa voda ti odteče, ko ti poči mehur oz ti ga predrejo. In tega odteka ne moreš zgrešit.

Če so te v tvoji lekarni čudno gledali, potem pojdi vprašat še v kakšno drugo lekarno, jih je dovolj in nimajo povsod vsega.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:55:30   
metuljčica1
Jaz sem v prvi nosečnosti en dan imela nek čuden izcedek.Sem vprašala mamo, ki je 4x prej rodila, je rekla naj počakam da vidim kaj bo.In res se mi je naslednje jutro najprej začelo z blagimi popadki(bolj zvijanje v trebuhu), potem pa se je voda ulila.Zatem so se začeli močn popadki in v 3h sem rodila.Po mojem ti vsa voda ne more odtečt po kapljicah.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:59:30   
baja*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

In ali je user posted image kaj ogrožen, če je "na suhem"?



ni glih na suhem, ampak vseeno se znajo stvari precej zakomplicirat. Spomnim se, da mi je zdravnica pri tistem pregledu pred porodom rekla, da čuti, da je glavica že malo zatečena... pol so mi takoj v žilo dali antibiotik. Nevarno je lahko predvsem zaradi okužb.

Ko t sem rekla, če bi se meni to še enkrat zgodilo, ne bi niti za sekundo razmišljala, ampak bi šla takoj v P.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 9:59:45   
Miška2006
Moja bivša sodelavka je pred leti imela prav to izkušnj, da ji je voda odtekla po kapljicah in ni niti opazila. Otrok je skoraj "zaribal", vendar ne vem ali je bil ogrožen ali ne, ker nimam stika s to bivšo sodelavko.

Vem samo to, da jih je slišala kot user posted image , da ni vedla, da ji je voda odtekla po kapljicah. Ma halloooo

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 10:01:52   
Anonimen
No, saj jaz upam, da nimam še problemov, vsaj menim tako. Le sprašujem se kaj se lahko zgodi.

(odgovor članu Miška2006)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 10:07:00   
baja*
Naju z dragim je tudi zdravnica natulila, zakaj nisva takoj prišla. Še danes imam občutek krivde... sama sem sicer takšna, da nočem nekaj komplicirat, pa tudi če me kaj boli, ne laufam kr k zdravniku... ampak v igri je otrokovo zdravje in morda celo življenje! Če bi bilo kaj narobe, si ne bi nikoli odpustila...user posted image

Anonimna, ko/če boš pri sebi samo pomislila, da nekaj ni v redu ali se ti bo zdelo sumljivo, tak, čisto po intuciji, raje idi na pregled. Vso srečo in zdravega otročka ti želim!user posted image

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 11:08:58   
tinaaja
V lekarni se teh vlozkov ne dobi vec, ze eno leto pravijo...

Ce te skrbi, gres v P, da preverijo.. In ne cakas, da"bo otrok na suhem" - ker ne bo... Ce odteka plodovnica po kapljicah, lahko nekje v 14 dneh pride infekcije in pol ves, da ti odteka. Zato pravijo - pojdi preverit...


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 15:52:57   
SONČEK LARA
Ojla

meni je voda odtekala po kapljicah, ko sem zjutraj vstala in se napotila v kopalnico, je bilo tako kot bi mi malo ušlo urina, sem zamenjala hlačke in bila nato nepozorna. Čez nekaj minut ko sme stala v kuhinji se je ponovilo in to potem nič več, ker pa je bil en dan pred predvidenim PDP sem klicala ginekologinjo kaj bi to bilo in me je napotila v P, tam so ugotovili, da sem odprta 5cm, da mi je odteklo malo vode in da je le ta že zelena, mala je bila notri že pokakana. Hvalabogu sem rodila hitro, brez komplikacij in čez tri ure sem imela malo že pri sebi v naročju lepo in zdravo.

toliko iz moje strani

lp,

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
12.2.2009 18:34:42   
mayflower
Če nisi prepričana, pejdi čimprej na pregled k ginekologu. Prvo nosečnost sem povsod poslušala- če odteče plodovna voda, takoj v porodnišnico. Mislim, da še nobeni niso težili, če je prišla na dodaten pregled.
Glih prejšnji mesec so pri eni znanki v 6. mesecu posumili, da ji je odteklo malo plodovne vode. Je bil cel kažin- takoj v LJ, pa vse možne preiskave. Na srečo ni bilo nič narobe z dojenčkom, tako da nosečnost normalno napreduje.


_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu SONČEK LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj se dogaja z otrokom, če....
13.2.2009 18:31:56   
slovenka
Uh, jaz sem tudi to skrbela med nosečnostjo, pa ko sem bila toliko na WCju, kaj če se mi bo vmes ulila voda, pa ne bom vedela... Hi, hi, ko se mi je res ulila, sem dobro vedela, vse mokro, pa čutiš, ko se nekaj zgodi nenadzorovano... user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?