|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ko po 6 mes. zmanjka mleka?
21.8.2008 12:44:13   
merendina
Pozdravljene,

Sinka sem do njegovega 6 meseca dojila. Ko pa sem začela bolj resno uvajati GH se mi zdi, da je meni mleka počasi začelo zmanjkovati (ja sej vem, da je normalno). Zdaj pa me zanima kaj naj mu dam, če mu moje mleko npr. za večerjo ni dovolj? Ali naj dodam še Aptamil... ali kakšno drugo mleko?

Koliko obrokov (samo mleko) pa pojedo vaši 6,5 do 7 mesečniki?

Hvala za izkušnje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ko po 6 mes. zmanjka mleka?
21.8.2008 13:44:35   
2 Sraki
Pri tej starosti smo imeli že 4 obroke GH. Sicer ni nujno, da je vedno pojedel toliko da bi bil resnično sit, vendar sem ga pa navajala na to.

Za večerjo sem mu dala kar kakšno mlečno žitno kašico in se je najedel, nato pa samo ga še malo za crkljanje podojila.

< Sporočilo je popravil 2 Sraki -- 21.8.2008 13:45:48 >

(odgovor članu merendina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ko po 6 mes. zmanjka mleka?
21.8.2008 13:49:01   
kaya2007
Ali naj dodam še Aptamil... ali kakšno drugo mleko?


kako to misliš drugo mleko? alpskega še ne, če si to mislila, daš aptamil ali pa novalac oz. kaj podobnega, pri uvajanju je vedno tako, da na koncu ponudiš še mleko-tako vsaj veš, če je otrok sit.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ko po 6 mes. zmanjka mleka?
21.8.2008 15:29:37   
t5t6
To krizo z mlekom, ki pride ponavadi pri treh (takrat dojenček občutno zraste) in šestih mesecih (uvajanje GH) poznam. Me je doletela pri obeh fantkih. Predvsem je pomembno, da vztrajaš pri dojenju, če seveda želiš še vedno dojit. Jaz jim poleg GH nisem dajala nobenega drugega mleka, dojila sem jih kadar sta želela in če sta bila lačna sem jima dala malo več kašice, mineštrice oz. odvisno v kateri fazi GH si. Pri meni je po dveh tednih vztrajnega sesanja kriza ponehala in spet je bilo ogromno mleka.  O tem pojavu sem tudi nekoč brala, da je to normalno. Tako, da jaz bi na tvojem mestu vztrajala z dojenjem, če pa je otrok še lačen mu daj več GH. 

(odgovor članu merendina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ko po 6 mes. zmanjka mleka?
21.8.2008 15:38:40   
nana75
Moj otrok je str 5 mesecev in že malo dodajam GH.
Pred dvema ternoma sem izvedela, da imam CIN3 ( izvid brisa pap ) in sem za september naročena na konizacijo.
Zaradi tega sem se zelo začela sekirati in sem mleko zgubila oz. ga zdaj imam še samo za en obrok.
Misliš, da je še možno, da bi spet začela "polno" dojiti ?


(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ko po 6 mes. zmanjka mleka?
21.8.2008 16:09:07   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: nana75

Moj otrok je str 5 mesecev in že malo dodajam GH.
Pred dvema ternoma sem izvedela, da imam CIN3 ( izvid brisa pap ) in sem za september naročena na konizacijo.
Zaradi tega sem se zelo začela sekirati in sem mleko zgubila oz. ga zdaj imam še samo za en obrok.
Misliš, da je še možno, da bi spet začela "polno" dojiti ?





Pošiljam ti
link na med.over.net: http://med.over.net/forum5/list.php?94,
kjer najdeš odgovor na tvoje vprašanje, lahko pa tudi direktno povprašaš svetovalke za dojenje kar tam na forumu ali pa po telefonu.


Pa še nekaj zelo koristnih povezav prav tako iz
med.over.net:
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978042,1978042#msg-1978042
http://med.over.net/forum5/read.php?94,4366643
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978480,1978489#msg-1978489
http://med.over.net/forum5/read.php?11,141876,142069#msg-142069
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1979195,1979195#msg-1979195



Merendina tudi zate pride v poštev.

Off topic: Merendina, zakaj se pa ne oglasiš na bivši obali2008 zdaj primorke čakulone? Vsako toliko si nas prišla pokukat, pa bi te z veseljem sprejele na klepet...



< Sporočilo je popravil sirenetta -- 21.8.2008 16:10:08 >

(odgovor članu nana75)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ko po 6 mes. zmanjka mleka?
22.8.2008 14:42:53   
nana75
Najlepše hvala sirenetta za tvoj trud.
Vse sem si prebrala in še malo pobrskala. Vse skupaj me je kar nekako "dvignilo", postala sem optimistična kar nekako tudi srečna in seveda prepričana, da mi bo uspelo. Tudi na mojo diagnozo in operacijo več ne premišljujem toliko. Sedaj sem se samo usmerila na to, da bom spet dojila.
Hvala !  user posted image   Skupaj zmoremo!

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ko po 6 mes. zmanjka mleka?
22.8.2008 15:27:28   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: nana75

Najlepše hvala sirenetta za tvoj trud.
Vse sem si prebrala in še malo pobrskala. Vse skupaj me je kar nekako "dvignilo", postala sem optimistična kar nekako tudi srečna in seveda prepričana, da mi bo uspelo. Tudi na mojo diagnozo in operacijo več ne premišljujem toliko. Sedaj sem se samo usmerila na to, da bom spet dojila.
Hvala !  user posted image   Skupaj zmoremo!




Ni zakaj user posted image . Meni je tudi prebiranje tistih objav veliko pomagalo in me prav tako kot praviš ti "dvigilo" pa tudi telefonski pogovor s svetovalko LLL mi je bil ena velika spodbuda za naprej in za uspšno dojenje. V mislih sem s tabo glede operacije in ti pošiljam user posted image za spodbudo in za srečo. Veliko lepih doječih se trenutkov ti želim user posted image .

(odgovor članu nana75)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako otroku izberemo priimek?
Priimek otroka morata starša izbrati sporazumno in ga najkasneje v 30-tih dneh po rojstvu prijaviti na katerikoli upravn...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?