|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NUJNO PROSIM
30.8.2008 15:46:15   
paradis
Sploh nevem na koga naj se še obrnem za pomoč in nasvet. Razočarana na polni črti, čeprav sem tega vsega že vajena, me vedno znova prizadene.  Pa začnimo. .. Z možem in 5.5 mesečno hčerkico, ki sva si jo močno želela živimo v hiši mojih staršev in pa starejšo sestro. Oba z možem štejeva skoraj 30, sestra nekaj več. Že od nekdaj so razlike, v našem primeru, je bila sestra, kljub temu, da je starejša naj naj. Jaz pa vse najslabše. Res nisem bila perfektna učenka z peticami in sem ga občasno biksala, vendar sem se konkretno spremenila in to na bolje, kar lahko potrdijo vsi, razen seveda mojih staršev (veri predvsem mame). Ta me nenehno kritizira,velikokrat neupravičeno,  tako da se počutim iz dneva v dan slabše in vedno bolj ničvredna. Namesto da bi uživala z otročkom, se jokam in čedalje bolj si želim iti z partnerjem ter hčerkico vstran. In tukaj se zatakne. Žal po izteku porodniške, ostanem brez službe in bo zaposlen le mož, pa še ta za določen čas (pogodba se mu podaljšuje na par mesecev). Želimo si miru, ki ga tukajle žal nimamo. Kakšen nasvet mogoće??? Kako do čim cenejšega stanovanja??? Sedaj pa še opišem, v kakšni mori živim/o.user posted image user posted image user posted image Hiša dokaj velika, mi trije žal v eni majhni sobici, ki meri cca 3m v širino in enako v dolžino (OK, prostore ni tak pomemben, bolj od tega je, da bi bili brez stresa, nadlegovanja in še kaj). Ker jmož dela izmenično, komaj čakam, da pride iz službe, da se lahko v miriu najem, ker prej velikokrat ni mogoče, razen če hčerka spi, pa še takrat sama rada izkoristim tisti čas za počitek. Da bi otoroka prijel kateri za več kot 10 minut, bog ne daj. Me že iščejo in se sprašujejo, če sanjam ali kaj. Seveda ta čas ne gledam v luft, pač pa kaj na brzaka postorim (velikokrat črpam mleko ali na hitrico kaj spospravim in operem posodo). Sedaj več sploh ne prosim, da naj mi otroka primejo za tistih slabih 5min, da bi na hitrico nekaj zmetala vase. Naj povem, da sem suhica že od nekdaj in se nisem poredila v nosečnosti nič kaj dosti, sedaj pa imam že manj kil kot pa sem jih imela pred samo zanositvijo. user posted image Problem je tudi ta, da če mala joka, takoj prileti v našo malo špajzo, kjer spimo moj foter in sprašuje zakaj joka???  Joka seveda ko je lačna, tečna ali noče spati isto kot vsi ostali dojenčki ali ob krčekih. Seveda naju z prisotnostjo, da se vmešava moti oba tako mene kot mojga partnerja, vendar se staršem ne da dopovedat prav nič. Zadnjič mi je celo zabrusila (mati) da bo ko bo otrok jokal prišel eden od njiju ponjo in da jo bosta tolažila ona. Da pop!!!user posted image user posted image user posted image Če se mala slini, jo vsi poprek brišejo s prsti, in ravno včeraj sem na lep način to omenila materi, da naj jo obriše raje z slinčkom ali plenico in je takoj nastal HALO!!! Češ da ni okužena itd.. Saj to vem, da ni, vendar me moti. Mama je nesramna vasee zagledana, opravljivka, skregana z vsemi okoliškimi sosedi, sorodniki svojimi in pa z nekaterimi očetovomi.  Vsakemu je fouš ter za prav vsakega išče napake. Vedno mora imeti prav, tudi če imajo prav drugi (kar ponavadi je res) se ne da in trdi svoje. Če ji kdorkoli kaj pove nazaj, je takoj urnebes. Bog ne daj, da mam kakšno igračo (ig. Center) v sosednji sobi, jo takoj prinese v našo sobico. Ta pa kot sem že napisala, je extra majhna tak da komaj hodimo. Če obesim kako cotiko, jo takoj gre popravljat in menjavat kljukice po barvah. Vedno opravlja moževe starše, sploh njegovo mater, ker je bila pri nas le redko, sploh sedaj ko sem rodila. Vedno ima pripombe okrog nje (ve, tudi, da se dobro razumeve medve s taščo) in mali govori, da je druga babica nima rada, ker je ne pride obiskat. Ta je ne pride ravno iz razloga, ker jo moja matk aopravlja okrog. Bili smo (ona je še sedaj) skregani z veliko sorodniki in ker sem z nekaterimi v dobrih odnosih sama, je spet nastal probrem in grožnje. Velikokrat nama z možem grozi, če kateri brani svoj prav in ji to ni všeč. Ima naju za nesposobneža. Ko se kam odpravljamo, vsakič sprašujeta (oba oče+matka) imata čaja za malo, dudico,mlekca, pleničko,... Da pop!!! Zadnjič smo šli za 3h v šhoping (je bilo potrebno nakupit cotike vsem) pa je rekla da naju bo prijavila na socialno, ker otroka mučiva, da sva jo 3h vozičkala. Isto je reagirala zadnjič, ko smo šli z malo na obisk k tašči, češ da malikrativa spanec.  Moti jo prav vse. Takšne banalne malenkosti. Ponacvadi omeni očetu in ta posreduje meni. V kuhinji smo imeli sok za miksat in je bil že napoti, češ da zavzame preveč placa, da naj si ga neseva v sobo (splanico).  Še pa še bi lahko naštevala, vendar sem se že itak preveč razpisala. Sama sem na robu živčnega zloma, ravno danes ko je mala jokala, je foter se takoj prikazal  sobi in me nerviral z vprašanji zakaj joka, itd. Sedaj se bojim že, ko se mala joka in takoj postanem cela histerična, saj vem, da bo ponovno nekdo v sobi in me grajal itd. Pogovoriti se ne da z nobenim, tak da bolje ne bo nikoli k večkeemu samo slabše. Kot sem že napisala dokler sem na porodniški in brez joba ni možnosti izselitve. Kam naj se obrnemo??? V takem male nikakor ne želima vzgajat. user posted image user posted image
  LP! P.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 15:49:22   
Kerensa*
Poišči si službo in pojdite v najem (če z eno plačo ne bi zneslo).

(odgovor članu paradis)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 15:59:09   
paradis
NAj napišem še, če se skrega z mano ali partnerjem male sploh ne upošteva, kot da bi bila luft, pa ni nič kriva. Tudi če se samo z enim, drugega ne gleda in ne upošteva niti pozdravlja oz. odzdravlja.

Kerensa sem še na porodniški in po izteku nimam več zaposlitve. Tak da bo še nekaj časa trajalo. user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 16:00:42   
Kerensa*
Delati se da tudi doma, med porodniškim dopustom, ampak če ti praviš, da niti jesti ne moreš, ko si sama doma... potem to pri tebi ni izvedljivo.

(odgovor članu paradis)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 16:10:07   
sonček 08
Kaj pa da gresta k njegovim staršem, a bi bila ta možnost?? Ali pa, da vama vsaj finančno pomagata, dokler ne dobiš službe in gresta v podnajemniško stanovanje.  
Ker takole živeti,.......user posted image

_____________________________

Srečnejše živi, kdor o svoji sreči molči!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 16:13:47   
paradis
sonček 08 ni možnosti, da bi šla k njegovim, kewr sta starša ločena in oba živita v najhnem stanovanju. user posted image

(odgovor članu sonček 08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 16:14:14   
paradis
Pa tudi da bi nama kdoi pomagal finančno ni varjante.

(odgovor članu paradis)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 16:16:12   
Kerensa*
Kredit na tvojo porodniško in kredit na njegovo službo - zadoščata za delne stroške najema do konca tvoje porodniške... potem pa začneš delati še ti (službo si iščeš že prej)... ali pa mož tačas dela dve službi.

(odgovor članu paradis)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 16:38:47   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: paradis

NAj napišem še, če se skrega z mano ali partnerjem male sploh ne upošteva, kot da bi bila luft, pa ni nič kriva. Tudi če se samo z enim, drugega ne gleda in ne upošteva niti pozdravlja oz. odzdravlja.

Kerensa sem še na porodniški in po izteku nimam več zaposlitve. Tak da bo še nekaj časa trajalo. user posted image user posted image



pa kak lahko praviš kaj takega?

ja ziher, da ti domov ne bo nobeden nič prinesel....se pa lahko začneš počasi razgledovati....in do konca porodniške najdeš službo.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu paradis)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 17:12:07   
sonček 08
Dajta vlogo za najem neprofitnega stanovanja. Po moje najemnine niso tako visoke, le do njega je verjetno težje prit.

Pa veliko sreče!!!!!

_____________________________

Srečnejše živi, kdor o svoji sreči molči!!

(odgovor članu paradis)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 17:12:59   
Kerensa*
Pri takšnem načinu življenja bosta prej pristala na psihiatriji, preden bi dočakala neprofitno stanovanje.

(odgovor članu sonček 08)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 17:25:41   
15.7.
pri nama je podobno, tok da te razumem, samo da ziviva pri njegovih starih.

_____________________________

...18.12.2007 sva postala presrečna starša najinemu čupavemu Klemnu..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 17:30:09   
Kerensa*
Tisti, ki takole živite... koliko in predvsem KAJ pa naredite, da bi se takšnega življenja čimprej rešili?

(odgovor članu 15.7.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 17:43:30   
sinnerka
moja porodniška se ni še končala pa sem že v službi tako da se da 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 17:50:04   
Tonchka
Si sploh ne morem predstavljati takega življenja, ampak jaz bi definitivno ukrepala. Razumem, da je problem, ko se porodniška izteka, veš pa da ti ne bodo podaljšali, ampak jaz bi že zdaj iskala novo službo. In potem svoje oz. najemniško stanovanje, magari malo garsonjero (tudi tukaj praviš, da imate samo malo sobico). Upam, da imaš kakšno znanko, prijateljico ali sosedo, ki ti bo popazila hčerko, ko boš iskala službo. In potem bi razčistila z mamo oz. jo poslala nekam.....

Veliko sreče in poguma ti želim, nehaj jokati in AKCIJA - nova služba!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 19:12:35   
Anonimen
Spremeni perspektivo svojega razmišljanja: trenutno imaš v glavi svojo mamo, ki te komadira, ponižuje in ne upošteva, ki te ne sprejma kot odraslo, sposobno osebo in njeno mnenje projeciraš nase ter ga povzemaš, vse bolj v to tudi verjameš. Ampak na dolgi rok je tako razmišljanje uničujoče, zato moraš začeti razmišljati v drugi smeri. Delovanja svoje matere ne boš spremenila, če se mečeš na trepalnice, ker je pač taka kot je, očitno ima veliko svojih problemov, ki jih rešuje na napačne načine. Kaj je narobe s človekom, da je tako obseden z nadzorom, da prelaga sponke za perilo? Nima nobenega življenja, žalostno pravzaprav. In da ponižuje svoje bližnje, namesto da bi nudil podporo? Nič ni narobe s tabo, naroben je ednino pogled tvoje mame na svet. Je ujetnik svojih razmišljanj, z njimi se oddaljuje od bližnjih in ne zna drugače. Žalostno.

Lahko pa spremeniš sebe in svoje razmišljanje. Lahko pri sebi skleneš, da se ne boš več obremenjevala z njenimi izpadi. Lahko se na njeno najedanje nasmejiš, jo objameš in rahlo cinično rečeš, ja, mama, še dobro, da imamo tebe, drugače bi bili vsi izgubljeni. In smejoča greš v svojo sobico. In kaj podobnega: torej ne ji dati veselja v tem smislu, da bi videla, kako te njeno vedenje prizadane. Pa ne zato, da bi bila privoščljiva njej, temveč da se sama nekoliko odlepiš, dobiš vsaj malo čustvene distance, samozavesti in samozaupanja. Zdaj imaš malo pikico, za katero moraš poskrbeti in se res nimaš časa ukvarjati s svojo mamo, temveč se moraš ukvarjati s svojo družino, kako ji zagotoviti lepo življenje. Začni gledat v prihodnost in začni uresničevati, kar lahko uresničiš in poskušaj izbiti iz glave sedanjost. Začni brati oglase za delo, pozanimaj se, če kje rabijo koga za začasno delo, pojdi na CSD in občino povprašat, kako je z neprofitnimi stanovanji, kako je z raznimi oblikami socialnih oblik pomoči, na Zavodu lahko vprašaš za kakšna javna dela in podobno.

Vem pa, da je zelo težko karkoli uresničevati z majhnim otrokom, ampak naj ti ravno to da moč: da bi tvoj otrok imel lepo otroštvo. Zato ne smeš obupavat in jokat, temveč ukrepat. Začeti je težko, ko steče, pa  steče.

Srečno.

(odgovor članu Tonchka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 20:31:54   
lenka*
hej nevem???user posted image user posted image
jst in moj mož sva imela isti problem pred 4 leti,
TAKOJ sva se odselila ker se nič ne spremeni samo 300 eura najemnine plačuješ zraven(mi smo vse kupovali prej sami nisma bila odvisna od nikogar),v tem času sva dokončala šolo in si opremila stanovanje naj ti povem da smo prišli v prazno stanovanje s potovalkami in jogijem da ne govorim kak bed mi je bilo zaradiuser posted image user posted image (sončka nista imela SVOJE SOBE) pa sma morala itak vse sama moj se je v tem času samozaposlil jst sem na vrsti letos z mojo mini trgovinico.
Prej nisem imela službe sem si jo pa takoj po končani porodniški našla pa še popoldan sem občasno pomagala v trgovini pri prijateljici.Moj pa je tudi veliko prispeval saj je delal vsak vikend pri kolegu v delavnici(poleg službe)


bilo je hudo sam sedaj pa uživamo in smo si letos prvič privoščili ful fajne počitnice kmalu pa upamo da se nam bo pridružil še en član user posted image


zato ni za obupat sam vztrajat je treba pa veliko misliti na malega  sončka da bo njem tudi vredu.


bye

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 22:01:51   
lelaval
Verjamem, da je tako težko živet. Prvo pojdi čimveč od hiše - z malo na sprehod - pa mama ne rabi vedet, kje se potikata. Če jo dojiš, pa je sploh najlažje. Takorekoč cel dan sta lahko zunaj, saj še ni ful mrzlo.
Pa zaklepajta vašo sobo - pa tast ne bo mogel vsakič, ko mala zajoka noter (nekja zasebnosti itak rabite, če joče, pa še slišiš ne, če trke - če se bo slučajno čudil, zakaj se zaklepate).
Začni si že zdaj iskat kakšno delo - itak ga ne dobiš čez noč - do konca porodniške pa se bo verjetno kaj našlo.
V takem živet res ne moreš - potem je res bolje, da greste v kako garsonjero - s prostorom boste na istem, imeli pa bote ljubi mir. Če je tvoj za vikende doma, pa bi si mogoče našla kako delo (npr. čiščenje), ki bi ga opravljala le ob vikendih - bi dobila dovolj, da bi lažje plačevali najemnino.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu lenka*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
30.8.2008 22:43:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 22:52:59   
nananaja
čim prej si najdi svobodo, da ne boš nosila še večjih posledic kot jih že.

boljše garsonjerica in svoboda kot neznosno stanje, če je res tako hudo. tudi z eno plačo se da preživeti, če si skromen, pa če tudi v najemu. sicer imaš pa še pol porodniške, ti pa vidiš sammo to, da boš potem brezposelna. če imaš porodniško, potem dobiš še tri meseca zavoda, če imaš samo materinski dodatek, potem je to res problem. ampak išči službo takoj, saj ne o padla z neba.

bojim pa se, da si ne upata zapustiti hiše tvojih staršev. tu je večji problem. vi bi po opisanem morali vsaj za nekaj časa prekiniti stike s tvojimi starši. ker ignorance ti očitno nisi sposobna. če se s taščo dobro razumeš, ali vsaj približno, se za podporo obrni k njej, sej to ni nujno finančna podpora. mogoče vam pomaga z nasveti in kako drugo pomočjo, če se odločiš odseliti se od staršev.

predvsem imej v mislih, da se marsikaj da urediti drugače kot si opisala, le če je volja za to!
pa pogumno naprej


(odgovor članu paradis)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NUJNO PROSIM
30.8.2008 22:53:36   
Anonimen
Bolje ti bo pri tašči, sigurno. Ukrepaj čimprej, ker tole ni normalno.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NUJNO PROSIM
31.8.2008 8:09:08   
Martina27
Ojoj si tega niti približno ne predstavljam, zato čimprej na lov za novo službo. Pa če sem čistilka, sam da grem stran in živim svoje mirno živjenje, če boš stagnirala bo še sam huje in vse skupi se bo poznalo na pupiki.
Treba je obrnit nov list, vzet zadeve  v svoje roke, torej it na svoje, jim dokazat, da si še kako sposobna in bit srečna, ker če bopš tuki še neki časa, se ti bo zmešalo.

Pa vso srečo ti želim in mali princeski user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: NUJNO PROSIM
31.8.2008 10:26:49   
ronja
Eno tako malo sobico si lahko najameta (skup s kakimi mirnimi študenti ali pa mladimi komaj zaposlenimi,...), pa bosta vsaj imela mir in sama izbrala sostanovalce, ki vama ne bojo prdigali o vzgoji otroka. Saj ni treba, da najameta celo stanovanje: pojdita v sobico za začetek, dokler ti ne dobiš službe. Ti boš bolj mirna, mala pa bo manj jokala in zato ti bo še lažje, ona pa še manj jokala...

Pa dokler si na porodniški boš dobivala porodniško, ne? plus plača, pa je že nekaj. Potem pa si najdi honorarno službo, ki jo lahko delaš ponoči, recimo, nekaj kar delaš na domu.  In res si lahko med porodniško lahko najdeš kako delo, če že ne rednega, pa vsaj honorarno, ni delovne dobe, denar pa vseeno je... Ker na koncu se že da kaj naredit tudi, ko je mala zraven,boš videla, vedno lažje je. Vendar če si ti histerična, ker ti tvoji morijo, potem verjamem, da ne moreš nič, ker se v tem primeru tvoja mala počuti ogroženo in zato še več joka...

(odgovor članu paradis)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: NUJNO PROSIM
31.8.2008 18:52:58   
karmy
pri meni je bilo tako ko sem samo en mesec živela z mamo. Manipulativna je ko hudič, če ni kaj po njeno, je takoj ogenj v strehi. Na koncu je hotla od mene najemnino + da ji kuham in pospravljam, medtem ko bo ona na internetu. Zdaj ko sem več tisoč km stran od nje se boljše razumem. Tebi priporočam isto, in to je selitev v kraje kjer je ne boš niti videla dokler se situacija ne poleže. če bo še takrat hudo, ti priporočam da raje prekineš vse stike z njo. Če pa gre problem z samo sobico, ti pravim da z njegovo plačo, greste lahko tudi v kakšno drugo malo večjo sobo, ali garsonjero. izven ljubljane so veliko bolj cenejše, pa tudi najdete jih za cca 200-250€ na mesec + stroški. Ti pravim, da ti bo vse odleglo. Samo vprašanje volje je. 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: NUJNO PROSIM
1.9.2008 21:19:28   
Anonimen
Poišči si službo in pojdite v najem


Tocno to.
Samo od sebe ti ne bo padlo nic, verjetno. Zacni iskati sluzbo; to lahko pocnes tudi ko si na porodniski in tudi ko imas drugo sluzbo. Delo pa danes dobis, ce le hoces delati. In lahko si najames garsonjero in imas svoj mir. Ce ti je mir pomemben, boste nekaj naredili, da pridete do njega. Ce ti ni, ali ce menis, da je zivljenje krivicno in ti je bolje jamrati, jamraj.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?