|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uši
23.9.2008 9:42:12   
TinaM
V vrtcu je obvestilo, da so se pojavile uši user posted image . Sicer še ne v skupini našega vrtičkarja, a vseeno priporočajo preglede.
A obstaja kakšna preventiva (razen, da ostane doma)?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Uši
23.9.2008 9:50:06   
BarbaraE
Pri nas je tudi obvestilo, pa sem se pri frizerki pozanimala in je rekla, da manj laske umivat pa mogoče mal z lakom za lase pošpricat ali pa s kisom preprat - to je preventiva in ne kurativa. Kurative upam, da ne bomo rabili, vi pa tudi ne. Ker mene je že ob prebiranju obvestila vse srbelo, kaj šele, če bi kaj fasali.

Aja, še to - bodi pozorno na to, če se ti b otrok začel kaj pretirano praskat ali ti jamrat, da ga glavca srbi. Takrat pa kar na delo in pregledat lasišče - najbolje pomembno je, da odpraviš gnide, šampon proti ušem pa tako pobije uši. No, pa še to sem od ene mamice slišala, da je hčeri kar malo z biokilom pošpricala po laseh. No, to zna biti tako preventiva kot kurativa.

Ampak res upam, da nas in vas to ne bo doletelo.

(odgovor članu TinaM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uši
23.9.2008 9:54:44   
Marogica
Tudi v MB v šoli in vrtcu, so nam povedali, da razsajajo uši... Neke prave preventive ni, saj je malo čudno, če ima otrok skoz lase nalakirane. SEm pa ugotovila, da uši ne marajo mandljevega olja za telo od Sparky-jauser posted image  Vsi v familiji, z može vred, smo imeli uši, samo jaz ne, ki si tega "hudiča" na lase dajem, ker mi naredi lase bolj "mokre". Pa se z možem z istim glavnikom češeva....

ALi pa da ostane otrok doma.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uši
23.9.2008 10:16:31   
TRIŠ
Lak za lase in gel pa las 14 dni ne umivat in jih ne bo več.Pa seveda vse preprat od posteljnine do plišastih igrač.

Včasih pa jih otrok sploh ne dobi.Sin jih je imel in hčerka je bila v vrtcu kjer so bili vsi ušivi pa jih hvala bogu ni dobilauser posted image

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Uši
23.9.2008 10:51:57   
puncica
šit me je kr glava začela srbetuser posted image , drugače pa upam da jih pri nas še dolgo ne bo.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uši
23.9.2008 11:42:51   
K_a_t_i
Če lahko vprašam - kateri ljubljanski vrtec je to?
A so tisti s kratkimi frizurcami tud na udaru?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Uši
23.9.2008 13:04:02   
lilka
Ja pri nas je tudi pisalo, ko smo prišli iz morja, zdej je bolana in je doma, upam, da bo tačas že mimo, je pa res,  bolj umit je las, prej gre uš gor, ji bom mogla malo manj umivat.

Ne razumem pa, kako pride do tega, da se današnji dan še pojavljajo uši, kje se sploh zaredijo, ni mi jasnouser posted image .

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uši
23.9.2008 14:00:16   
TinaM
Lokacija uši: Trbovlje, vrtec Barbara.

Upam, da se jim ognemo. Bo fant pač nekaj časa imel nalakirane lase user posted image

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uši
24.9.2008 13:55:53   
TinaUros
In tudi goriškauser posted image

(odgovor članu TinaM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uši
24.9.2008 14:19:57   
viv_
Pri nas so tudi. Bomo videli, kaj bo... Zaenkrat jih še nismo imeli.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?