|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Strah pred laparoskopijo
16.9.2008 13:22:49   
Souly
Lepo pozdravljene punce,

Jaz imam pa malo bolj neobičajno vprašanje. Imela sem že enkrat laparoskopijo v Trbovljah pri dr. Jurci, ki je tudi sicer moj ginekolog in mu izredno zaupam. Takrat je bil poseg super, brez komplikacij, dr.Jurca je celo čez vikend klical, ko ni delal, da vidi ali je z mano vse ok.

Vendar je težava drugje. Jaz sem takrat tik pred posegom bila zadnja na vrsti. In mi je ena gospa, ki je bila z mano v sobi rekla, da je njo zelo strah operacije, ker je baje prebrala nekje, da je lahko pacient pod splošno anestezijo tudi v taki obliki, da spi vendar vse čuti. To se seveda zgodi pomotoma. Mene je skor kap od strahu. Do sedaj se to nisem še nikomur zaupala, vendar je moj namen to povedati ginekologu pred operacijo, ker bom imela najbrž laparo naslednji teden in umiram od strahu.

A katera od vas karkoli ve na to temo? Kako oni vedo, da ti nič ne čutiš med operacijo?

hvala vnaprej in lp,
souly
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Strah pred laparoskopijo
16.9.2008 13:47:57   
Shuka
Strah je okrogel in votel, nikoli ga še nismo videli zato nam še nikoli ni nič naredil.

Ne poslušaj drugih, ne razmišljaj o tem kolk te lahko zašuštrajo, ker če bi vsi tako reagirali, potem nikoli nihče ne bi šel na posege. Verjamem, da ti bodo naredili kot se spodobi, dobila boš narkozo, ničesar čutila med posegom in stvar bo urejena.

Srečno!




_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu Souly)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Strah pred laparoskopijo
16.9.2008 13:52:00   
ursa30
jaz bom morala iti na histeroskopijo. to bo moja prva operacija pod narkozo. in tudi mene je ravno tega strah, oziroma razmišljan o tem, čeprav vem, da so možnosti mini minimalne.
sem pa enkrat gledala oddajo o tem, kako so neko žensko operirali, vse je čutila, samo je bila paralizirana, ni se mogla premikat, ni mogla kričat od bolečin..user posted image
čim manj razmišljaj o teh stvareh, jaz bom pa tudi mogla. mislim, da so anestezisti dovolj usposobljeni, da ti dajo taprav odmerek narkoze..
srečno user posted image

(odgovor članu Shuka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Strah pred laparoskopijo
16.9.2008 20:23:47   
kitka1
No, povem še mojo izkušnjo. En mesec pred mojo prvo narkozo (tudi histero in laparo) sem gledala film AWAKE. Res dober film, govori pa ravno o enem tipu, ki so mu operirali srce, on pa je bil buden, le da tega ni mogel pokazati. Ni se mogel premakniti, ni mogel govoriti... Na začetku filma je sporočilo, ki pravi, da en zeloooooo majhen odstotek ljudi ne odreagira na narkozo s spanjem. Gre pa za tako majhno številko, da tega v medicini nikoli niti ne omenjajo.

Mislim, da je kakršnakoli bojazen povsem odveč. Gre za rutinsko operacijo in osebje tako dobro poskrbi za nas, da res ni panike. Apaurinček zjutraj te čisto pomiri, sploh nisi živčen. Narkoza pa... Jaz se vsega spomnim zelo megleno. Tako hitro se je vse dogajalo... Niti do tri nisem preštela. In niti enkrat nisem pomislila na tisti film. Sploh se ne spomnim prvega bujenja, ampak šele naše sobe 4 ure po operaciji. Vse je bilo ok, brez slabosti... Niti bolelo me ni nič. Tako da... Pomislite na tiste, ki imajo za sabo že 20 operacij in več... In to ne tako rutinskih, kot je laparoskopija. Za njih bi bil to kot rahel prehlad v primerjavi s hudo pljučnico.

Meni so bili tisti dnevi v bolnišnici prav super. Naspala sem se kot že dolgo ne, super sotrpinke sem imela in smo čvekale o vsem možnem... Običajno si skupaj s takimi, ki imajo podobne probleme kot ti in izveš marsikaj novega. Osebje v stari porodnišnici je pa tako ali tako fantastično.

Svetujem kakšno zanimivo revijo ali kratko knjigo... Za takrat, ko se ti ne da pogovarjat.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Strah pred laparoskopijo
16.9.2008 22:27:06   
Tiara123
IZVIRNO SPOROČILO: kitka1

Mislim, da je kakršnakoli bojazen povsem odveč. Gre za rutinsko operacijo in osebje tako dobro poskrbi za nas, da res ni panike. Apaurinček zjutraj te čisto pomiri, sploh nisi živčen. Narkoza pa... Jaz se vsega spomnim zelo megleno. Tako hitro se je vse dogajalo... Niti do tri nisem preštela. In niti enkrat nisem pomislila na tisti film. Sploh se ne spomnim prvega bujenja, ampak šele naše sobe 4 ure po operaciji. Vse je bilo ok, brez slabosti... Niti bolelo me ni nič. Tako da... Pomislite na tiste, ki imajo za sabo že 20 operacij in več... In to ne tako rutinskih, kot je laparoskopija. Za njih bi bil to kot rahel prehlad v primerjavi s hudo pljučnico.



Kot da bi brala svojo zgodbo...

Ne rabi te biti strah, zdravniki vedo kaj delajo in boš videla, da se bo vse lepo izteklo user posted image

Pogumno in srečno!!

(odgovor članu kitka1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Strah pred laparoskopijo
17.9.2008 7:58:43   
becky
jaz osebno dvomim, da so čutile operacijo kljub narkozi. jaz sem spala kot dojenček in so me sestre zbudile, no al pa je bila anestezistka. vsi so bili izredno prijazni in me ni nič bolelo. takoj po op sem dobila injekcijo proti bolečinam in popoldan še eno (operirana sem bila ob 9h). jaz sem imela edino težave z odvajanjem vode, ker nisem mogla na kahlico: pa sta me sestri spremili do wc-ja, na poti nazaj pa sem skoraj skup padla, ker sem prehitro vstala. potem pa so mi dali kateter, ki sem ga imela do večera. ponoči pa sem lahko šla normalno na wc-sama in naslednje jutro domov.

po mo je ti ni treba nič skrbeti, saj vejo kaj delajo. drži se.

(odgovor članu Tiara123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Strah pred laparoskopijo
17.9.2008 9:31:55   
Souly
Hvala punce za tolažilne besede,...ma jaz sem že imela laparoskopijo in je bilo res vse super,..nič nisem čutila, super sem se zbudila, tako, da me to miri,...

Ampak veste kako je, ko nekaj slišiš, potem še vidiš tisti film Awake in se ti potem že skor sname, ker samo premlevaš film.

Ampak sem se tudi odločila, da pustim času čas, da vidim če bo slučajno cista šla z menstruacijo, kot je npovedal moj ginekolog in se bom potem s tem ukvarjala. Če bi pa prišlo do operacije bom pa o straho obvestila tako mojega ginekologa (ki ob enem tudi operira, ker je kirurg) in tudi anestezilologa. Več kot to pa itak ne morem naredit.

Sicer je moja izkušnja z laparo super, jaz sem že isti večer po operaciji ustala in šla na wc. Malo so me bolela ramena od tistega plina, drugače pa je bilo vse super. Tudi celilo se je potem dobro, tako, da kar se tiče tega lahko vse potolažim.

Za Urso30: Moja mami je pa imela tri umetne oploditve in so ji delali histeroskopijo in HSG na živo v Ljubljani in je šla še isti dan domov na bus, tako, da se tovrstne bolečine da prenesti, tudi če bi slučajno karkoli čutila. V Ljubljani tudi splave delajo na živo in se tudi prenese (delala ga je moja najboljša prijateljica in od brata žena tudi).

Najbolje pa mi je rekla moja kolegica. Tudi v končni fazi če bi človek kej čutil je pa tudi res, da se od bolečine ne umre.

hvala še enkrat in lp,
souly

(odgovor članu becky)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Strah pred laparoskopijo
25.9.2008 17:01:26   
Anonimen
Souly, čestitam da si dobro prestala. In te zgodbe so pa zdaj mene kar prestrašile, kako je bilo včasih, si sploh ne moremo predstavljati. user posted image

(odgovor članu Souly)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?