|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
29.9.2008 14:51:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 15:02:22   
nejcko
Uh, na to temo je pa čisto preveč za napisat, zdajle pa nimam ravno časa ... se bom zvečer potrudila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 15:02:45   
Anonimen
Na ljudeh naj probavajouser posted image
Mislm sej jih je dost na razpolago....ogromno pedofilov, morilcev.....

Se hecam. Kaouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 15:02:53   
Mišni
Mogoče bi delali poskuse na bivši vladi.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 15:04:46   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Na ljudeh naj probavajouser posted image
Mislm sej jih je dost na razpolago....ogromno pedofilov, morilcev.....

Se hecam. Kaouser posted image


... in kazen za njihove zločine bi se imenovala: družbeno koristno delouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
29.9.2008 15:08:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 15:11:39   
Anonimen
Meni je ogabno da špricajo pse ipd. zato da razvijejo eno kremo k bo kao starim grdim babam z preveč keša pa premal možgan fris do vrh buče zategnila. Take bi postrelila.

O testiranju zdravil pa po pravici nisem razmišljala.
Bom počakala da nejcko kaj pametnga napišeuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 15:31:04   
pajčolanka
mogoče se je treba s poskusi na živalih za zdravstvene namene "sprijaznit".
Nekje jih morajo delat in ker se delajo poskusi v zdravstene namene ne vem no.

mi je veliko huje ko se preizkuša kozmetika na živalih, pa ko jih ubijajo in trpinčijo zaradi krzna, mašobe, kosti...

če se gre za zdravila imamo ljudje neko korist, neko zdravilo se lahko prej da na trg, prej se lahko začne zdravit določene bolezni itd...
kozmetika in krzno pa je zame drugotnega pomena, to je nek luksuz zaradi katerega nebi smele trpeti živali. ker za kozmetiko se lahko delajo poskusi na umetni koži, lahko se uporablajjo naravne sestavine in mogoče niti ni potrebno nekih poskusov, krzno pa se tudi da narediti umetno.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 18:20:10   
Netopirčy81
Absolutno sem proti testiranju na živalih - itak so živali živali, izdelki so za ljudi ne pa za njih.


_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 19:16:05   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Na ljudeh naj probavajouser posted image
Mislm sej jih je dost na razpolago....ogromno pedofilov, morilcev.....

Se hecam. Kaouser posted image


... in kazen za njihove zločine bi se imenovala: družbeno koristno delouser posted image


Ni slaba ideja.
Glede na to, kako se ljudje znajo znašat nad ljudmi.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 19:44:02   
tjašun
Živjo!
Ne morem mimo teme, ki je, ja; zelo zanimiva. Če bi me pred 4 in pol leta vprašali ali sem za ali proti poskusom na živalim, bi bila ogorčeno proti. Potem pa, kot strela iz jasnega, zboli moja ta velika punčka, stara 3 leta.... Danes sem za, v zdravstvene namene, saj čakam, da  bo kakršno koli "čudežno" zdravilo, ki bi prišlo na tržišče in ozdravilo bolezen,za katero na žalost ni zdravila, je doživljensko.
Sem pa še vedno proti poskusom, ki jih delajo na živalih, v korist lepotnim firmam, ki potem služijo bajne denarje.
Ja, bom nehala, ker lahko modrujem v nedogled, vendar bomo vedno eni na eni strani, drugi pa na drugi. Rešitve ni....

lp

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 19:48:54   
BAMBINA_
 
IZVIRNO SPOROČILO: Netopirčy81

Absolutno sem proti testiranju na živalih - itak so živali živali, izdelki so za ljudi ne pa za njih.


OK si proti. Ampak bi bilo fino, če bi povedala še predlog, kako naj se potem testirajo nova zdravila.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 20:00:03   
jakaracman
Dokler si zdrav lahko flancaš kako grozno je to.Ko pa imaš neozdravljivo bolezen, pa si želiš, da bi odkrili zanjo zdravilo in ne razmišljaš veliko kako so do tega spoznanja prišli.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 20:33:09   
Anonimen
v znanstveno-raziskovalne namene, do določene mere tudi za učenje, ker včasih drugače ne gre: ZA

za kreme itd. pa bi lahko testirali tudi drugače oz. je zdaj že veliko učinkovin preizkušenih......

sem pa sama to že videla, naredila, srce se ti para zraven (verjetno po določenem času otopiš).......
meni je mučenje tudi, če meni en neizkušen jemlje kri in se na meni uči, pa mučenje mi je bilo, ko so me po porodu z UZjem pregledovali in je dr. rekla podrejeni a vidite?- pa ona ne- pol ji je pa rekla, da mora tolk časa po mojem trebuhu pritiskat in gledat, da bo vse videlauser posted image - ja, au....in še bi se našlo

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 20:38:17   
Anonimen
meni je mučenje tudi, če meni en neizkušen jemlje kri in se na meni uči,


No ja, to verjetno ni glih primerljivo s tem da mačka z maskaro butajo v učke da bi vidli če bo oslepil a? Pa zajcem dajejo shujševalne tablete in jih preučujejo kolk časa se matrajo preden jim srce odpove.

Nekaj je razvijat zdravilo za raka ipd., nekaj pa za ****rije k se jih ne rabi mučit živa bitja. Spet nekaj drugega, ko ti nekdo kri grdo jemlje. Mučenje...no ja.....zajci bi bli verjetno veseli če bi blo to vse kar jih čaka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 21:01:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

meni je mučenje tudi, če meni en neizkušen jemlje kri in se na meni uči,


No ja, to verjetno ni glih primerljivo s tem da mačka z maskaro butajo v učke da bi vidli če bo oslepil a? Pa zajcem dajejo shujševalne tablete in jih preučujejo kolk časa se matrajo preden jim srce odpove.

Nekaj je razvijat zdravilo za raka ipd., nekaj pa za ****rije k se jih ne rabi mučit živa bitja. Spet nekaj drugega, ko ti nekdo kri grdo jemlje. Mučenje...no ja.....zajci bi bli verjetno veseli če bi blo to vse kar jih čaka.



mislim, da sem napisala, da se za kreme itd., torej kozmetične zadevce NE STRINJAM

pa vem, da ni primerljivo!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 21:10:27   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Dokler si zdrav lahko flancaš kako grozno je to.Ko pa imaš neozdravljivo bolezen, pa si želiš, da bi odkrili zanjo zdravilo in ne razmišljaš veliko kako so do tega spoznanja prišli.


To je pa tudi res, ja. user posted image
Nekako se z Remy strinjam.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
29.9.2008 21:59:39   
nejcko
O vivisekciji v kozmetični, vojni, tobačni etc. industriji se verjetno večina strinja, da je popolnoma nesmiselna, žal pa zlasti kozmetični giganti svoje laboratorije množično selijo  v nerazvite države, kjer lahko prosto po prešernu delajo poskuse na živalih naprej, saj jih tam ne ovira noben zakon.

Kar pa se zdravil tiče ... ja res je, da dokler je človek zdrav oz. so zdravi njegovi najbližji, lahko moralizira v nedogled, povsem druga pesem pa je, ko sam potrebuje zdravilo.
Če gledamo zgodovinsko, je vivisekcija v medicini in farmaciji naredila res ogromno koristi za ljudi, ampak (ja, vedno je en ampakuser posted image ) po drugi strani lahko danes vidimo, da tudi mnogo škode. Bom skušala biti čim bolj kratka in razumljiva, izhajala pa bom iz dveh dejstev, zaradi katerih lahko marsikdo danes upravičeno dvomi o tem, ali je vivisekcija v sodobnem času sploh ŠE smiselna in potrebna.

1. Farmacija - t.j. industrija, v kateri se poleg naftne ind. obrača največ denarja na svetu. In kjer je denar sveta vladar, tam vemo, da ne štima vse, kot bi moglo. Dejstvo je in dokazano je, da vsako zdravilo zdravi eno bolezen, a hkrati povzroča najmanj dve novi!!!, za kateri je spet potrebno zdravilo, ki ju zdravi, pa ti dve zdravili spet povzročata par novih itd. itd. itd in krog je sklenjen ... farmacija v bistvu sama sebe oskrbuje z biznisom in sama sebe dela pomembno in potrebno.
Največja ironija pa je, da večina zdravil vsebuje že znane substanece, ki so bile že v zgodovini 1000x preizkušene na različnih živalskih vrstah, celo na človeku ... ampak ne, ni še dovolj ... vedno novi in novi poskusi. So res tako zelo potrebni in smiselni?

Poleg tega se poskusi na živalih podvajajo (komot uporabimo celo večji mnogokratnik): vsako zdravilo, ki ga uvozimo, še pri nas testiramo (zakaj žeuser posted image ) Mar zdravilo, ki ga že vrsto let uživajo npr. Švicarji, za Slovence ni dobro? Mora za to res umreti par 10 miši?
Zdravila, ki jih pri nas šele testirajo na živalih, so npr. v Ameriki že desetletja v prosti prodaji!!!!!user posted image
No, to je samo en delček, ki kaže na to, kako močan je farmacevtski lobij in kako za razvoj novih zdravil poskusi na živalih v največ primerih niso ne nujni ne potrebni ne smiselni. In še nekaj statističnih podatkov:
Samo v Nemčiji baje v farmacevtskih laboratorijih "porabijo" v ta namen cca 14 mio živali letno!!!! Po vsem svetu cca 400.000 dnevno!!!! Resnične številke so skrbno varovane, a govori se o nekaj deset mio živali samo v Evropi, o nekaj deset mrd po vsem svetuuser posted image


2. Človek in žival se med seboj razlikujeta. Razlikujeta se tudi miš in mačka, opica in činčila itd. Že dva človeka se med seboj močno razlikujeta, kaj šele človek in miš ... in to je v zgod. farmacije pripeljalo do mnogo absurdov:
- aspirin je odličen analgetik za človeka, a smrtonosen za mačke! (samo kot intermezzo - dokler niso ugotovili, da je nosečnicam nevaren, je verjetno moralo umreti kar nekaj le-teh, kajne - nosečnic, ne mačk in mišiuser posted image )
- penicilin, najbolj razširjen AB, pa vendar je smrtonosen za morske prašičke in (ne boste verjeliuser posted image ) celo za nekatere ljudi!
- arzen, nevaren človeku, podgane, miši, ovce pa ga lahko jejo vsak dan za zajtrkuser posted image  - če so ga najprej testirali na podgana, kaj mislite, koliko ljudi je moralo umreti, da so pokapirali, v čem je problemuser posted image
- Cntragen (ameriška farmacevtska afera stoletja!!!!!), povsem neškodljiv za podgane, a kriv za rojstvo 10.000 pohabljenih otrok!!!!!!!!!!!

Zdravila, preizkušena na živalih, so vzrok za 6%vseh obolenj s smrtnim izidom, za 25% vseh organskih obolenj, za 61% vseh anomalij in za 88% mrtvorojenih otrok!

Zdaj pa presodite sami. Jaz menim, da je v sodobni medicini in predvsem farmaciji več kot 50% vseh poskusov na živalih totalno brezveznih in nepotrebnih. In vedeti moramo, čeprav si vsi želimo zdravja in dolgega življenja, da vsak poseg v naravo pusti globoke brazgotine ... iztrebili smo kugo, prišel je rak, iztrebili smo črne koze, prišel je aids, iztrebili bomo ... prišlo bo ... Znova in znova, pa če se še tako trudimo temu uiti. Tudi genski iženiring in biomedicina nista vsemogoča ... bog ve, kakšne posledice bosta dolgoročno pustili ti dve znanosti na človeku in njegovem zdravju.
Ne vem, težka vprašanja so to, težko je na njih gledati črno-belo, priznam, a še vedno sem mnenja, da je človek brez etike slabši od živali in se strinjam z besedami francoskega zdravnika in pesnika, da je znanost brez vesti pogubljenje za dušo.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Razvoj zdravil s poskusi na živalih
30.9.2008 8:06:01   
puncica
uh nejcko dobr si tole napisala, sama pa se ne morem opredelit kako glede zdravil, glede kozmetike sem 100% proti, glede zdravil pa ne vem kaj bi rekla, je pa nejcko dobr napisala.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?