|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 13:18:17   
silvestra
Zanima me kdaj naj bi začele rasti petice in kako je bilo pri vas? Kdaj se začne dajati flor tabletke. Sem bla pri zobarju z sinom pri enmu letu, pa me je vprašala če dajam tabletke, pa sem full čuden pogledala in rekla da ne. Pa me zanima kdo mi jih predpiše, oziroma kdaj ste jih začele dajati? In še največji problem;
Kako ste svoje 2 letnike navadli na umivanje zob, ker pri nas je katastrofa. Že ko rečem da gremo umit zobe, če bo papal bonbon pa je groza?

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 13:23:32   
Volga
Petice ne vem, kdaj so zrasle, fluorovih tablet nikoli  dajali, zobe umivali, četudi ni bil pri volji.

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 13:33:41   
kaya2007
fluorove tablete se začne dajati (če se tako odločiš) že pri 6 mesecih, so pa eni za, drugi proti, odvisno na koga naletiš, na koncu se pa itak sama odločiš.

zobe si pa naša umije sama, potem ji na hitro še malo jaz podrgnem, vsake par dni jih pa umijem bolj temeljito-zraven se ponavadi dere, ampak še bolje, mi s tem olajša delo user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 13:37:33   
Doll
Flor tabletke,če vam predpišejo potem kar,itak ni nič takega.
Umivanje zob,pač kar se mora se mora .Jaz sem oponašala formulo ,tako se je pustil ,da sem umivala.
5 dobil okrog 2,5 -3 leta,ne vem natančno

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 13:42:07   
Naja30
Tablete predpiše P. Nam jih ni in jih ni jemala.
Stara je 22m in ji je zrasla ena 5-ica.
Zobke umiva vsak dan zjutraj in zvečer. Če ni pri volji, njena stvar - umije se zlepa ali zgrda. user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 13:42:56   
silvestra
Ste pa res hitre, hvala za odgovore. Bomo nekaj probal pri umivanju,...?
Drugače pa je problem ker se sin 2 leti full slini pa dudo kar vleče sem in tja po zobeh, tko da mislim da bo neki.

lp

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 14:37:28   
Nika v službi
Flourovih tabletk nismo nikoli jemali, predpisala mi jih je sicer P, ker jih kao mora, ampak je že ona sama takrat rekla, da je potem jemanje pač odločitev staršev. Jaz jih nisem nikoli dala, na preglede k zobozdravniki hodimo redno od njenega 6. meseca starosti (vsake pol leta), tudi pedontologinja ni nič komplicirala glede nejemanja flourovih tabletk.

Glede umivanja pa bi jaz rekla, da je malce pozno, če začenjaš šele pri 2 letih. Mi smo zobke začeli umivat, ko je dobila prvi zob, torej kmalu po 10. mesecu starosti. Zdaj si zobke sama umiva, na koncu vedno še jaz podrgnem, praviloma ni nobenih težav, umivanje zob je postala rutina.

Še nasvet: dudo čimprej stran.

Lepo si umivajte zobke, saj to je pač nuja in otrok mora vedeti, da tu ni pogajanj. Kar je treba, je treba.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 14:48:51   
Anonimen
Fluorovih tabletk ne dajem, čeprav nam jih je pediater predpisal.

Zobke redno umivamo, obvezno zvečer; star je 1 leto in ima 8 zobkov.

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 15:11:12   
puncica
Florovih tablet nikol nisem dajala, ker jih nismo dobil, eni jih predpisujejo eni ne. Zobe pa umivamo že skoz, ni nobenih problemov sploh po tistem ko si je ogledala risanko to je življenje... tist del o zobkih, kako zobke s krampi eni taki grduhi obdelujej. je pa res da smo po zobkih lovil črvičke in potem ko je vn plunla v lijak ogledoval peno če se že kje kak črviček vidi, isto delam s tamalim in mu je umivanje zob zabava ker lovimo črvičke po ustih. Jaz mislim da se na silo ne da nič in če otroku predstaviš umivanje na zabaven način ni problemov, to je moja izkušnja pri 2 otrocihh. Je pa res da mora pri tem imeti starš ogromno domišljije user posted image

petic pri 4 letih mislim da še nimamo.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 22:36:45   
december06
Florove tabletke smo dobili pri 6 mesecih. Mogoče še to, zobozdravnica mi je rekla, da mu naj ne dajem tabletk vsaj pol ure pred mlekom, da bo imelo učinek.

Uspešno pri umivanju zobkov.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
1.10.2008 23:31:21   
sandra85
fluorove tabletke je dobil pri 6.m
moram priznat, da mu jih kr pozabim dajatuser posted image dobi recimo 3x/teden

zobke umivamo vsak večer po večerji (zna si jih tudi malo sam), drugače pa kr pusti da mu jih umijem

star je 13m in ima 6 zobkov


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zobki + flor tbl. + umivanje zob
2.10.2008 7:28:09   
tabi
pri prvem dobili florove tabletke (4mes.)pri drugi ne.Uporabljali pa ne.Do enega leta je laufala sam krtačka po enem letu pa še zobna pasta(navodilo zobozdravnika).pri prvem smo vse (zobike)petice imeli do 22.meseca,druga ima pri 11mes 8zobikovuser posted image

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?