|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zamenjal noč in dan
4.10.2008 16:43:32   
monika30
Doma imamo 8 dni starega dojenčka, ki je zamenjal noč in dan. Podnevi ga komaj zbudimo za hranjenjenje, ponoči se pa nonstop zbuja.

Koliko časa je pri vas trajalo, da je pogruntal, da se ponoči spi in kako ste mu do tega pomagale.
Hvala za nasvete.

Lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zamenjal noč in dan
4.10.2008 16:51:21   
Doll
http://med.over.net/forum5/read.php?94,4476929,4476929#msg-4476929

(odgovor članu monika30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zamenjal noč in dan
4.10.2008 16:57:08   
karmy85
Pri nas je trajalo kakšne 3 tedne,mogoče skoraj 1 mesec,da je začela spati ponoči.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zamenjal noč in dan
4.10.2008 17:05:10   
Anonimen
Redno ga zbujajte podnevi, tja do 19 ure. Med 3 urami (odvisno kako se hrani) se ukvarjaj z njim, zamotite ga. Pred spanjem obvezno kopanje, hranjenje in spat. Upam, da ti rata.user posted image

(odgovor članu karmy85)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zamenjal noč in dan
4.10.2008 17:54:25   
Dvoje src
Ma pusti otroka nej spi, ene tri mesce pa ja rabi da se poštela. Mu je pa treba dat občutek kdaj je dan in kdaj noč. Podnevi nč u temi spat, nič šepetat, ponoči pa lepo tema oz. zatemnjena soba, mir, tišina.
Ma da bi zbujala 8 dni starga otroka? Alo user posted image .


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zamenjal noč in dan
4.10.2008 19:15:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dvoje src

Ma da bi zbujala 8 dni starga otroka? Alo user posted image .



Ja no, sej nedonošenčke pa moraš.

(odgovor članu Dvoje src)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zamenjal noč in dan
4.10.2008 21:08:22   
Naja31
Pri drugem je trajalo en mesec da je vzpostavil razilko med dnevnim in nočnim ritmom. Prvi mesec je imel obdobja budnosti tudi ponoči enako dolge kot podnevi. ( dni starega dojenčka pa ne moreš čez dan ohranjati budnega. Saj bo sam vzpostavil dnevno nočni ritem samo pri nekaterih to traja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zamenjal noč in dan
5.10.2008 1:57:22   
Dvoje src
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Dvoje src

Ma da bi zbujala 8 dni starga otroka? Alo user posted image .



Ja no, sej nedonošenčke pa moraš.


Ja, nedonošenčke pa otroke ki slabo pridobivajo na teži. Ma normalnega zdravega dojenčka pa... jst ne vidim potrebe.
Moja je tudi prvi mesec ful spala čez dan, ponoči pa burke uganjala, se je pa hitro navadla kaj je dan pa kaj je noč. Ravno s tistimi pristopi, ki sem jih napisala zgoraj.
Pri treh mesecih je prespala noč od 20ih do 06ih.
Otrok je nepopisan list, vse ga je treba navadit. Pa ne na silo! Z lahka!


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zamenjal noč in dan
5.10.2008 10:30:46   
*anamor*
Meni so v bolnici prav naročili,da ga naj čez dan zbujam na 3 ure. Tako bo ponoči spal. In sem ga. Pa mi gre zdaj spat ob 19. in spi do 4. Potem pa še do 7.

_____________________________

Sinek moj je najvecji zaklad v mojem zivljenju

(odgovor članu Dvoje src)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zamenjal noč in dan
5.10.2008 11:32:23   
Tisana
Govoriti, da je 8 dni star dojenček zamenjal noč in dan, je popolnoma nesmiselno. Kako naj bi pa on sploh vedel, kdaj je noč in kdaj je dan. Ta ritem mora šele osvojiti, posebno zato, ker je prej večinoma čez dan spal, ko je bilo zaradi mamine aktivnosti veliko zibanja, ponoči pa, ko je bilo vse pri miru, pa je bil bolj buden. Ne morem ti svetovati, ali ga zbujaš, ali ne. Mi našo smo, ampak zato, ker je bila nedonošena. Vsekakor pa je prav gotovo koristno, če ne glede na njegovo zbujanje, striktno ločujete noč in dan. Zvečer naj se vse umiri (tudi govorite bolj potihem), naj bo tema, ko spi ponoči, čez dan pa mogoče malce zatemnite, ravno toliko, da mu ravno ne sveti sonce v oči. Uvedite večerni ritual - dokler ga še ne kopate, ga umijte, nahranite, zapojte pesmico, pobožajte, polupčkajte,... Variant je veliko. Pri nas je bilo že tako, da vsaj mesec in pol ni bilo nobene razlike med dnevom in nočjo. Še potem, do nekje 3. meseca starosti, ta razmejitev ni bila povsem jasna. Danes se sicer ful zbujamo ponoči, ampak točno ve, da je to noč in da se potem spi naprej.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu *anamor*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?