|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odstavitev od dojk
28.10.2010 19:59:49   
natasarobi
Pozdrav!

Moj mali je danes star 3 mesece in očitno se je odločil, da on na dojki ne bi več jedel, ker jo je danes očitno zavračal - bil je tak jok, ko sem se mu približala da ni bilo kaj. Dodajala sva že prej - občasno po potrebi od rojstva, vendar zadnje čase sva bila na svojem mleku.

Sedaj me zanima kako opraviti najbolj elegantno prehod na flašo? Svojega mleka imam zadosti. Na začetku si bom mogla črpat, s tem pa se bojim, da bo mleka čedalje več user posted image

Sem zelo žalostna, vendar očitno se je mali odločil po svoje. Sploh zato, ker sva končno prišla do tega, da imam dovolj mleka. Dvomim, da se je samo odločil danes da ne bo jedel pri meni.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odstavitev od dojk
28.10.2010 20:02:20   
ledenaa
več beri user posted image
Izvoli

http://med.over.net/forum5/read.php?94,4543920

te faze so čist normalne

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odstavitev od dojk
28.10.2010 20:07:21   
nusi
pa kakšno flašo user posted image

to, da kdaj štrajka je normalno. ne tako hitro obupat user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odstavitev od dojk
28.10.2010 20:08:01   
natasarobi
Ali misliš da gre za 4.preskok v rasti,  predviden v 11-12 tednu? Mene je čist šokiralo, sem jokala oz. jočem kot dež. Ponavadi bi visel cel dan na joškah, če bi lahko.

Čist sem ven padla, pa še sama sem doma. Naslednjič ga bom poskusila dojit, pa bom videla kaj bo.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odstavitev od dojk
28.10.2010 20:09:19   
natasarobi
nusi - tok se je drl, da ni bilo kaj, pri meni ni hotel niti prijet.

A bi ga kar pustila?

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odstavitev od dojk
28.10.2010 20:27:50   
nusi
ne ne, nisem mislila, da ga je treba pustiti, da se dere, ok če si ga potolažila s flašo, čeprav je za moje pojme to res izhod v sili. Samo ne je ponujat vsakič, ko se bo kaj jezil in ne bo hotel zagrabit. Zmeraj so take veselice, ko je človek sam doma user posted image , kot zakleto.
Včasih pač pride tako, da malo manj jejo, če en dan manj je ga ne bo kar konec, te pa razumem, jaz sem tudi celo paniko zagnala user posted image

aha, samo še to, čeprav verjetno čisto brez veze: mogoče ga je zmotil kak vonj - krema, malo ga opazuj, če ga kaj boli (afte,...), čeprav potem tudi flaše ne bi hotel


< Sporočilo je popravil nusi -- 28.10.2010 20:30:55 >

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odstavitev od dojk
28.10.2010 21:13:42   
K_a_t_i
naš se dere kot sraka, če mu prehitro teče
nikar obupat!!!!


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odstavitev od dojk
28.10.2010 21:25:38   
naja78
poglej v ustka: soor,afte,....
če preveč teče  jim ni všeč....
lahko je pa pokazatelj tudi kake alergije(MLEKO),..nočem te strašit,vzami to pod zadnje:::jih veliko poznam ki so nagonsko nehali vlečt jošek,,,,čeprav razumem da flaško tvoj bi.....in če nadaljjem,....jih ni moč prepričati v budnem stanju da se dojijo.
malo opazuj otroka,pa si nekaj časa izbrizgavaj pumpaj,če imaš dovolj.....vem da je več dela ampak do  6 mesecev pa tudi hitro mine.potem jim je itak samo dojenje premalo.

in ne obupaj tako hitro.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odstavitev od dojk
28.10.2010 21:40:52   
natasarobi
Najbolj zanimivo mi je to, da ob 17 je bilo še vse cool. Lepo je vlekel, nič kreganja, ob 19:00 pa katastrofa.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odstavitev od dojk
28.10.2010 22:02:33   
m_o_i
Ali misliš da gre za 4.preskok v rasti, predviden v 11-12 tednu?


sveta jeza, sej vse, kar je napisano v knjigah, na internetu al pa (ajuuuuuj user posted image ) na formih ni suho zlato!!!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odstavitev od dojk
29.10.2010 8:54:30   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Najbolj zanimivo mi je to, da ob 17 je bilo še vse cool. Lepo je vlekel, nič kreganja, ob 19:00 pa katastrofa.


Morda je bil ob sedmih že preutrujen in preveč razdražen.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Odstavitev od dojk
29.10.2010 18:42:28   
Lantea
Ali pa mogoče ni bil lačen, saj sta minile "le"  dve uri.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odstavitev od dojk
29.10.2010 18:44:32   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Najbolj zanimivo mi je to, da ob 17 je bilo še vse cool. Lepo je vlekel, nič kreganja, ob 19:00 pa katastrofa.


Morda je bil ob sedmih že preutrujen in preveč razdražen.



al pa ga je šraufalo, je mel kupčke za podret, si imela preveč polno dojko, pa je težko zagrabil, malo sistni, par šprickov, da bo dojka mehkejša....ma to je ful zadev, samo ne na flašo, če imaš svojega dovolj, ker je tkao pa res najabolj na komot.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odstavitev od dojk
29.10.2010 23:30:35   
lilip
In če se ti otroček 1x noče lepo dojit, nameravaš kar nehat dojit?!? Če je star 3 mesece, potem verjetno veš, da dojenje ni vedno enostavno, da ni v trenutku, ko rodiš dovolj mleka za tvojega dojenčka, ampak da se je treba trudit in trudit.... Kaj ti vedno ješ 5x na dan ob točno določeni uri? In če ti enkrat ne paše? Pa ne mu za vsako, ko se ne doji lepo, ponudt flaško, ker po flaški otroček veliko lažje je, ni se mu treba tako trudit in se kaj hitro navadi. Pač ponudi dojko kasneje, poskušaj dojenčka potolažit med zibanjem, s petjem in mu ponudi v polspanju....

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odstavitev od dojk
30.10.2010 20:21:57   
TIBIDABO
IZVIRNO SPOROČILO: lilip

In če se ti otroček 1x noče lepo dojit, nameravaš kar nehat dojit?!? Če je star 3 mesece, potem verjetno veš, da dojenje ni vedno enostavno, da ni v trenutku, ko rodiš dovolj mleka za tvojega dojenčka, ampak da se je treba trudit in trudit.... Kaj ti vedno ješ 5x na dan ob točno določeni uri? In če ti enkrat ne paše? Pa ne mu za vsako, ko se ne doji lepo, ponudt flaško, ker po flaški otroček veliko lažje je, ni se mu treba tako trudit in se kaj hitro navadi. Pač ponudi dojko kasneje, poskušaj dojenčka potolažit med zibanjem, s petjem in mu ponudi v polspanju....


Se podpišem pod lilip. Vse so ti lepo napisale in se pridružujem, ne obupat kar takoj! Dojenje je nekaj najlepšega! Hvaležna si boš, če boš vztrajala.
Srečno

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odstavitev od dojk
31.10.2010 0:27:03   
natasarobi
Ni to šrvič, da se ni hotel dojiti. Težave z dojenjem imam od prvega dneva, tako, da se trudim od vsega začetka in kljub vsemu še vedno vztrajam in tudi danes še normalno dojim.

Vprašanje je bilo postaljeno 'v naprej', da bi se lahko pripravila v naprej oz. da vem kako bi bilo najbolje, če bi bilo potrebno prešaltat na flašo.

Hvala za odgovore.

(odgovor članu TIBIDABO)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?