|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodniška
19.9.2008 12:14:57   
Binko
Pozdravljene!
Mene pa zanima, če je katera tukaj noseča in brez zaposlitve.Zanima me kakšno porodniško ste imele ? Na centru mi je okvirno rekla 311 eur? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodniška
19.9.2008 12:18:17   
Naja30
Če si bila v treh letih vsaj 12m neprekinjeno zaposlena, je znesek malo višji.

(odgovor članu Binko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodniška
19.9.2008 12:20:37   
Dvoje src
Jst jo mam 320, pa sem se zaposlila dan pred nastopom.
Ni bogvekaj ampak nekaj je pa le.
Mogoče bi jo več dobila če se zaposliš? Naj te kak sorodnik  ali prjatu zaposli da tri dni (en dan pred nastopom).


_____________________________

Ni pomembno, kaj imaš v žepu, ampak kaj imaš v srcu.

(odgovor članu Binko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodniška
19.9.2008 21:44:58   
atanja
JAz sem dobila 380 pa sem bla zaposlena več kot eno leto....

(odgovor članu Dvoje src)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodniška
30.9.2008 10:30:34   
Anonimen
Bom kar tukaj postavila svoje vprašanje.
Poteče mi status in sem namenjena na zavod in seveda iskat službo. sedaj izvedela da sem noseča.  tudi če se takoj zaposlim ne bom delala več kot 7 mesecev. kako potem računajo to porodniško, 7mes dela in ostalo vzamejo kaj? enako kot brezposelnost? kakšna je potem višina porodniške? kaj če ne dobim zaposlitve kako je potem?

(odgovor članu atanja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodniška
30.9.2008 10:37:14   
Taula
 

Osnova za izračun posamezne vrste starševskega nadomestila je povprečna osnova, od katere so bili obračunani prispevki za starševsko varstvo v zadnjih 12 mesecih pred mesecem vložitve prve vloge
Če nimaš 12 mesecev, se vzame 55% minimalne plače.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodniška
2.10.2008 10:35:02   
_andreja_
300 eur user posted image  

jaz delam po 4 ure zadnja dva meseca sem v bolniški in sem prejšni mesec dobila izplačilo 209 € to meni pomeni da bi bilo boljše da bi sedaj dala odpoved (ker imam itak namen it drugam delat...) in bi potem imela večjo porodniško user posted image user posted image  katastrofa...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodniška
2.10.2008 11:23:11   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: _andreja_

300 eur user posted image  

jaz delam po 4 ure zadnja dva meseca sem v bolniški in sem prejšni mesec dobila izplačilo 209 € to meni pomeni da bi bilo boljše da bi sedaj dala odpoved (ker imam itak namen it drugam delat...) in bi potem imela večjo porodniško user posted image user posted image  katastrofa...


_andreja_ ni tako hudo. Se ti splača ostati zaposlena, saj je določena tudi minimalna porodniška:

Izplačilo starševskega nadomestila ne more biti višje od 2,5-kratnika povprečne mesečne plače v Republiki Sloveniji na podlagi zadnjih znanih uradnih podatkov, niti ne more biti nižje od 55% minimalne plače v Republiki Sloveniji. Izjema je porodniško nadomestilo, pri katerem višina navzgor ni omejena.

Minimalna plača je trenutno 590 EUR. 55% znese 324,5 EUR bruto, to pa 251 EUR neto. Starševski dodatek pa je 188,9 EUR, kar je slabše od tvoje potencialne porodniške.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodniška
8.10.2008 17:30:59   
julika
tud mene nekaj zanima.....
ker sem brezposelna, sem prijavljena za zavodu za zaposlovonaje.ko rodim, se moram odjavit iz zavoda.prejemala bom porodniško nadomestilo (vsaj tako so mi rekli na CSD-ju), saj sem v zadnjih treh letah bila zaposlena.zanima me, če ti potem (v času porodniške) še pripada socialna pomoč, če jo zdaj dobivam??

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodniška
8.10.2008 23:13:52   
ronja
Mislim, da ti ne pripada socialna pomoč, ampak samo porodniška, ki je večja od socialne. Nisem pa 100%, rajši preveri na CSD.

(odgovor članu julika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodniška
9.10.2008 11:08:11   
julika
sem danes vprašala kako je s socialno pomočjo v času porodniške in so mi rekli, da mi pripada tud socialna pomoč, samo se pa bi naj višina zneska prilagodila glede na višino porodniške(vsaj tako sem jaz to zastopila).no bomo vidli kaj bo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodniška
12.10.2008 21:15:16   
amaya
Jaz imam tudi eno vprašanje glede porodniške.

Trenutno sem na porodniški in je kar dobra. po zaključku le te se bom prijavila na zavod, ker sem bila pred porodniško zaposlena pri mami. Sedaj je ona s.p. zaprla jaz bom šla pa na zavod. Problem je sledeč. teden dni nazaj sem ugotovila, da sem noseča. S porodniško zaključim 27.1., zavoda mi pripada 3 mesece, torej mesec feb., mar. in april. Rok imam po mojem tam okoli 20. junija. Torej 1 mesec bom brezposelna. Ali mi potem pripada le minimalna porodniška. Pri prejšnji nosečnosti mi je na CSD rekla, da mi ne sme zmanjkati niti en dan, ker ti potem ne upoštevajo ostalih 11 plač user posted image Meni se to zdi totalna bedarija.  Torej zmanjka mi en cel mesec, sedaj pa ne vem kaj naj naredim. V času prve nosečnosti sem pri ginekologu morala obkrožiti koliko dni pred pDP grem na porodniško. vem, da je bila varijanta tudi 42 dni prej. Ali je to še možno???? ker če je, se mi potem super izteče..

Hvala za odgovore....upam, da se kaj razume user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu julika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodniška
12.10.2008 21:39:41   
Anonimen
Na porodniško greš 28 dni prej. Teh 45 dni ni več že 2 leti.

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodniška
12.10.2008 21:41:45   
Anonimen
Sicer pa imam rešitev zate: glede na to, da greš na zavod, kjer ti pripada nadomestilo, pojdi takoj na bolniško. Se da it, tud če prejemaš nadomestilo. Prvi mesec bolniške se črpa iz nadomestila, ostalo isto kot pri delodajalcu, se pravi komisija-plača država z odločbo. In tako ti potem ostane še cca 2 meseca nadomestila po končani 2 porodniški. Zastopila? Če te še kaj zanima, kar vprašaj, sem imela izkušnje s tem.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodniška
12.10.2008 21:48:00   
Anonimen
Pa tisti mesec lufta pustiš prazno in upoštevajo 55%. Ne vem od kje tisti ženski take informacije?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodniška
13.10.2008 7:37:47   
amaya
kaj pomeni to 55%. Problem je v temu, da sem lani mastno preplačala skupaj z mojo mamo, da bo moja porodniška visoka, torej dajala mi je enko plačo kot sem jo prejemala v šolstvu. Zdaj pa ne bi rada, da zaradi tega meseca ful pade


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodniška
13.10.2008 9:58:10   
maja&m
Mene pa zanima,če se je kateri to zgodilo oz. če ve kako v takšnem primeru ravnati...in sicer,da v času porodniške ostaneš brez službe? A si upravičen do kakšnega nadomestila oz. denarne pomoči,a porodniško kljub temu prejemaš do konca izteka porodniške?

Hvala

Maja

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodniška
13.10.2008 13:26:19   
sazi
porodniško kljub temu prejemaš do konca izteka porodniške?

porodniško prejemaš do konca - torej do takrat, kot ti piše na odločbi.

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: porodniška
15.10.2008 15:25:11   
julika
lep pozdrav punce

mene pa nekaj zanima, če katera mogoče ve.danes sem dobila odločbo o porodniški iz csd-ja.ker sem brezposelna, dobim porodniško glede na tisto kar sem bila v zadnjih treh letah zaposlena.v odločbi so mi napisali samo bruto znesek porodniške.zanima me, če katera ve kolikšna je razlika med bruto in netto zneskom(dejanskim zneskom, ki ga dobiš izplačanega)?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: porodniška
15.10.2008 20:46:32   
sazi
zanima me, če katera ve kolikšna je razlika med bruto in netto zneskom(dejanskim zneskom, ki ga dobiš izplačanega)?


To je pa odvisno od višine bruto zneska.
Lahko si preračunaš TU.

(odgovor članu julika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: porodniška
16.10.2008 9:33:25   
julika
hvala

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




antibiotiki
smeja2

Kolikokrat so vaši otroci letos dobili antibiotike? (Odgovorite za vsakega otroka posebej)

nobenkrat (59%)

1x (23%)

2x (10%)

3x (4%)

4x (2%)

5x in večkrat (2%)


Število vseh glasov: 226

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!