|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč pri izbiri ogrevanja 140 m2 stanovanja
24.10.2008 12:59:13   
srcica22
Prozdravljeni!
S fantom si nameravava narediti stanovanje v izmeri 140 m2 in naju zanima, če je možno speljati ogrevanje celotnega stanovanja s kaminom? In sicer tako, da bi radiatorje greli s toploto, ki jo daje kamin, ki ga kurimo na drva.
Ali še poznate kakšen boljši cenejši način ogrevanja za 140 m2?

Prosim za vaše odgovore.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč pri izbiri ogrevanja 140 m2 stanovanja
24.10.2008 13:11:00   
Anonimen
Ce so finance ti jaz svetujem solarni sistem http://www.et-solar.si/

(odgovor članu srcica22)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč pri izbiri ogrevanja 140 m2 stanovanja
24.10.2008 13:25:15   
asso
IZVIRNO SPOROČILO: srcica22

Prozdravljeni!
S fantom si nameravava narediti stanovanje v izmeri 140 m2 in naju zanima, če je možno speljati ogrevanje celotnega stanovanja s kaminom? In sicer tako, da bi radiatorje greli s toploto, ki jo daje kamin, ki ga kurimo na drva.
Ali še poznate kakšen boljši cenejši način ogrevanja za 140 m2?

Prosim za vaše odgovore.



Vem, da se da, ampak nič več od tega žal. 

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu srcica22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč pri izbiri ogrevanja 140 m2 stanovanja
24.10.2008 13:49:23   
bskrle
Pozanimaj se pri TURBO fRANCE IN Harku, imajo zelo močne peči. Pridejo na dom, na ogled brezplačno.
Mi ogrevamo trenutno 80 kv. metrov že enim kaminom, pozimi si bomo pomagali s plinohramom.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč pri izbiri ogrevanja 140 m2 stanovanja
24.10.2008 16:50:21   
tinas
kar jaz vem, se da celo stanovanje ogrevat s kaminom, vendar ne preko radiatorjev, temveč spelješ od kamina zračnike po celi bajti, ki ti pihajo topel zrak.
če pa želiš ogrevat na radiatorje obstajajo centralne peči (ki pa jih ne moreš imet v dnevni (ker so velike in grde). obstajajo kombinirane za ogrevanje na drva ali nafto, ter plinske, ki so veliko manjše in jih lahko imaš tudi v kopalnici ali kuhinji.
plin lahko napelješ iz plinovoda (če poteka po vaši ulici), ni pa poceni. potem si lahko omisliš plinohram (cisterno, ki pa je ne smeš vkopat v zemljo in mora stat na prostem) in potem naročaš plin tako kot nafto, da ti ga pridejo natankat.

če imaš svoj vir les (kakšen gozd ali kaj), je dejansko najcenejša kurjava na drva. sicer pa se cene surovin (nafta, plin) nenehno spreminjajo - predvsem rastejo.

za vmesna obdobja je zelo praktična tudi kurjava na klimo. mi smo jo imeli v Lj v stanovanju in smo veliko kurili z njo, prišparali smo veliko na plinu, elektrike pa nismo toliko več porabili.

zdaj si obnavljamo hiško. bomo imeli mestni plin (tudi zaradi ogrevanja vode), v dnevnem prostoru tudi kamin in klimo. pa bomo kombinirali.

srečno
t

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč pri izbiri ogrevanja 140 m2 stanovanja
24.10.2008 20:22:57   
Anonimen
Mi ogrevamo hišo s kaminom, ki je vezan na centralni radiatorski sistem. Centralni sistem je v osnovi vezan na zemeljski oz. mestni plin. V primeru kurjenja kamina (kar je nekje v 80% odstotkih) se sistem na plin izključi, če pa npr. v kaminu pogori in tempratura pa de pod določena nastavljeno tempraturo se zopet vklopi centralni seistem na plin. So pa to posebne kaminske peči. Vsi proizvajalci kaminov, vem da te možnosti nimajo. Mi imamo Palazzettijev kamin
in sicer:
user posted image
Tu pripenjam še spletno stran:
http://www.palazzetti.biz/fire/products/index.php /pod produkte potem poišči fireboxes, znotraj tega termopalex (to so ti kamini, ki se jim baje po naše reče toplovodni oz. termokamini).
Osebno sem bila na začetku zelo skeptična in sem mislila, da bo zadeva bolj za okras, kasneje se je izkazalo, da je zadeva super, prvič zato, ker je bistveno cenejša kot ogravanje s plinom, kot drugo pa je "toplota", ki jo naredita kamin in ogenj nekaj povsem drugega. Sedj se mi zdi, da sploh ni "prav toplo" če ne gori kamin. 

(odgovor članu tinas)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč pri izbiri ogrevanja 140 m2 stanovanja
24.10.2008 20:49:22   
rija
miša, koliko pa vas je stalo? kamin in vsi regulatorji?

ker mi bi tudi takšen sistemuser posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomoč pri izbiri ogrevanja 140 m2 stanovanja
25.10.2008 3:53:31   
Sonrisa
Mi imamo 120 m2 in se grejemo na klimo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomoč pri izbiri ogrevanja 140 m2 stanovanja
25.10.2008 15:46:41   
Kerensa*
Midva z možem sva prelena, da bi si dajala delo z drvmi in s kaminom... trenutno imava centralno ogrevanje na plin (plinovod) in to je zaenkrat najcenejše od vsega, kar sva imela do sedaj... imela sva kurilno olje, ki je stalo minimalno 400€/mesec za 150 m2 (na 400€ je bilo ravno toliko, da naju ni zeblo, toplo po najinih kriterijih pa je bilo šele pri cca. 500-550€) in pa mestni toplovod, kar je bilo pa cca. 100€ za 80 m2... zdaj plačava okrog 50€/mesec za cca. 60 m2, ampak to celoten plin (ogrevanje, topla voda in štedilnik).

(odgovor članu srcica22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?