|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noče brokolija
13.11.2008 10:25:01   
kajajaka
Kot že naslov pove...

Naši malčici počasi uvajamo GH. Je že jabolko, korenje in banano (vse seveda v minimalnih količinah, samo tako, da se okusa navadi).

Včeraj sem ji dal brokoli. Ker tudi meni ni najboljši, sem ji ga s korenjem zmešala, ki ga ima rada. A odziv je bil grozen. Ob prvi žlički se je kar stresla in pljunila. Ker se bila lačna, je seveda ob naslednji žlički spet odprla usta, a je skoraj bruhnila, ko je okus začutila... in tako še ob 3 žličkah. Potem sem jo nehala mučiti in jo nahranila z mlekom...

Danes razmišljam, da bi ji med brokoli vmešala banano, ki jo obožuje. A mislite, da se bo obneslo? Kakšne so vaše izkušnje? So tudi vaši tako zavračali zelenjavo? Sicer je zdrava a bolj vitka punčka (65cm in 6kg pri 4 mesecih).
Glede na to, da tudi očka ni navdušen zelenjavar, bi jo rada navadila na zelenjavo preden opazi, da očka tudi ne je....user posted image

hvala, če boste vaše izkušnje delile z mano.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: noče brokolija
13.11.2008 10:27:03   
Mišni
Čisto možno, da ima v genih.user posted image

ma jaz je ne bi silila z brokolijem, saj je še veliko druge zelenjave. Brokoli daj za nekaj časa na stran, pa čez čas spet poskusi. Ta čas boš pa že ugotovila, kako je kaj z drugo zelenjavo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: noče brokolija
13.11.2008 10:28:59   
koala
Brokoli ima močan okus, jaz sem mu ga ponudila, pa ga ni marala in mu ga nisem vsiljevala, saj je še dovolj druge zelenjave manj intenzivnega okusa. Začnita z kakšno drugo zelenjavo, ala bučke in podobno.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: noče brokolija
13.11.2008 10:30:51   
ZvezdicaZaspanka
Tudi jaz jo ne bi več silila z brokolijem...vsaj za nekaj časa ga daj na stran. Probaj s kakšno drugo zelenjavo...mi smo napr. jedli še cvetačo, krompir, bučke, špinačo, stročji fižol...vsa zelenjava je nekako boljša če dodaš malo krompirja. Probaj tako. Pa mogoče lahko dodaš še malo mleka, ki tudi naredi boljši okus.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: noče brokolija
13.11.2008 10:38:10   
katra55
Moja tudi ni hotela brokolija in je nisem silila. Če ji ni všeč ji pač ni. Je še dosti druge zelenjave.

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: noče brokolija
13.11.2008 10:50:07   
kajajaka
ste pa hitre z odgovori. Hvala!

Ja, saj je ne bom več silila, samo imamo ravno še brokoli svež na vrtu, pa sem ji ga hotela dati, preden bo potem pozimi samo zmrznjenega in kasneje kupljenega jedla... Sem hotela malo BIO hrane ji dati... No, saj so pa jabolka in korenje domača... Grem kupit bučko...

Ge ima še to v genih je pa kriza user posted image  po očku ne bo marala zelenjave, po mamici ne mesa... pa bo reva od banan živela user posted image user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: noče brokolija
13.11.2008 10:51:59   
tosja
Naš ga obožuje...sam, da te potolažim, da je pri nas bljak cvetača in avokado user posted image
Ne sekiraj se, ga bo mogoče sprejela kasneje v kakšni juhici...če ne,pa ne... user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: noče brokolija
13.11.2008 10:53:48   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

po očku ne bo marala zelenjave, po mamici ne mesa... pa bo reva od banan živela user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: noče brokolija
13.11.2008 11:07:52   
Jelcy
Jaz sem nasemu zmiksala brokoli, cvetaco in bucke...dodala pa sem en kiri sircek in je bilo se meni full dobro. Probaj dodat kak sircek not, da popravi okus, ker kuhana neslana zelenjava res ni najbolj okusna.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: noče brokolija
13.11.2008 11:16:06   
Netopirčy81
Jest sm pa naši na začetku probala dajat pire in notr zmešan brokoli. Ni marala. No, dokler ni potem začela vsega jest ji ga tut nism več dajala. Zdaj pa poje vse.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: noče brokolija
13.11.2008 11:26:22   
Najaa
Če res ne mara, nima smisla silit.
Drugače pa jaz brokolija ne bi mešala z banano, ampak raje z več vrstami zelenjave, kot je že ena napisala in mogoče malo sirčka ali kisle smetane zraven.

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: noče brokolija
13.11.2008 11:28:10   
Nika v službi
Naša tudi ni marala brokolija in ga še vedno ne mara. Zaenkrat sem opustila ponujanje, saj tudi meni ni preveč dober.

Pri naši sem hitro pogruntala, da ne mara mešanja okusov, torej mi je posledično pljuvala vse, kar ni bilo "čistega" okusa. Še danes je nekoliko posebna, ker ne sme biti nič zmešano na krožniku - posebej je meso in potem poje še krompir, riž ali obratno. Zelenjavo samo eno naenkrat. Samo brokoli ali samo špinačo (bognedaj, zmešano s pirejem) ali samo korenje...

Poskusi izbrati samo eno zelenjavo, zmešaj s kakih pirejem. Sicer pa kot so rekle druge - izberi pač kakšno drugo zelenjavo. Naša je imela rada brstični ohrovt, špinačo, cvetačo, baby korenček, blitvo, grah.... 

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: noče brokolija
13.11.2008 11:43:33   
CUKRČEK
brez veze silit z brokolijem. Mojadva pa sta takoj bruhala, če je bil krompir zraven. Zdaj ga imata pa ful rada. Pa brokoli tud ni šel. ČE boš silila, se mu bo šele zameril. Naši zdaj vsi ful radi jejo zelenjavo (le očija  še nisem navadilauser posted image )

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: noče brokolija
13.11.2008 11:49:24   
Anonimen
Tako kot pravijo predhodnice. Nikar tiščat user posted image

Ko bo dete malo večje pa zmiksaj zelenjavo pa bojo vsi zadovoljni z očetom vred user posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: noče brokolija
13.11.2008 12:59:42   
bskrle
Jaz nisem nikoli sistematično uvajala vsak teden ene zelenjave, se mi zdi sama zguba s časom. No, če imaš enega otroka se ti zdi to edino prav.
Krompir , korenje, jabolko, cvetačo ...to že, potem pa sem raje vmešala malo rumenjaka za hranljivost.
Brokoli, brstični ohrovt, blitva -imajo zelo specifičen okus, tako da user posted image razumem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: noče brokolija
13.11.2008 14:31:33   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: Jelcy

Jaz sem nasemu zmiksala brokoli, cvetaco in bucke...dodala pa sem en kiri sircek in je bilo se meni full dobro. Probaj dodat kak sircek not, da popravi okus, ker kuhana neslana zelenjava res ni najbolj okusna.


Ja, tudi sirček od Plasmona je fantastičen. Naša bi jedla samo sirček in kruh, kar pa seveda ne bo šlo. user posted image user posted image

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: noče brokolija
13.11.2008 15:54:11   
sončika84
ne je silit. če ne mara pač ne mara. morde bo čez pol leta pa ugotovila da je fin. daj ji kaj drugega. moj pa je brokoli. zaenkrat sva probala brokoli,riž,jabolko in banano pa je jel vse. še nekaj me zanima? a ti ji že od vsega začetka mešaš več stvari hkrati? ker meni je blo rečeno naj najprej dajem po neostavr,šele potem mešam.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: noče brokolija
13.11.2008 16:19:47   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: sončika84

ne je silit. če ne mara pač ne mara. morde bo čez pol leta pa ugotovila da je fin. daj ji kaj drugega. moj pa je brokoli. zaenkrat sva probala brokoli,riž,jabolko in banano pa je jel vse. še nekaj me zanima? a ti ji že od vsega začetka mešaš več stvari hkrati? ker meni je blo rečeno naj najprej dajem po neostavr,šele potem mešam.


Sprašuješ mene ali kajajaka? Če je uvedla korenček posebej in brokoli posebej in če ni bilo rakcije, lahko naslednjič meša. Isto velja za sirček. Vse je treba najprej poskusiti!

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: noče brokolija
13.11.2008 16:34:42   
botrca
Probaj skuhat brokoli, korenček, krompir, soli čisto malo za okus. To zmiksaj in dodaj malo mleka (tvojega ali Aptamil vseeno) boš mogoče imela več sreče. Jaz sem mojemu dala mleko in je jedel kot velik, prej pa tudi ni imel rad nobene GH.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: noče brokolija
13.11.2008 20:35:58   
sončika84
IZVIRNO SPOROČILO: memole80

IZVIRNO SPOROČILO: sončika84

ne je silit. če ne mara pač ne mara. morde bo čez pol leta pa ugotovila da je fin. daj ji kaj drugega. moj pa je brokoli. zaenkrat sva probala brokoli,riž,jabolko in banano pa je jel vse. še nekaj me zanima? a ti ji že od vsega začetka mešaš več stvari hkrati? ker meni je blo rečeno naj najprej dajem po neostavr,šele potem mešam.


Sprašuješ mene ali kajajaka? Če je uvedla korenček posebej in brokoli posebej in če ni bilo rakcije, lahko naslednjič meša. Isto velja za sirček. Vse je treba najprej poskusiti!


sicer sem sprašavala kajajaka,ampak vseeno hvala za odgovor. zdaj vsaj vem,da lahko prec mešaš. ker meni je pa P rekla d ne še. d zdaj naj najprej posebaj dajem,da se navadi. user posted image vsak po svoje pove izgleda. čeprav meni se zdi logično,da če ni nobenih težav potem se mu lahko zmeša.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: noče brokolija
17.11.2008 19:48:14   
inesc
Drugače pa lahko mešaš že uvedeno živilo z novim. Če bo reakcija, boš vedela, da je zaradi novega.

Naš pa brokoli obožuje. Sem ga pripravila s krompirjem, vse skupaj pretlačila in dodala žličko kisle smetane. Njamiuser posted image user posted image . Še jaz bi to jedla. Meni je drugače neslana zelenjava ful všeč. Naš mali pa ne mara špinače in nepasirane skute. Se tako zraven napravlja, da izgleda kot da se davi. Mi pa v smehuser posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: noče brokolija
17.11.2008 20:40:02   
boco
Naša tudi ne je brokolija in pa cvetače. Sem ju vmešala med različno zelenjava, pa je bil vedno enak odziv ..user posted image Zato je s to zelenjavo več ne silim. Saj tud meni ni všeč njun okus....mogoče je pa res kaj v genih user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: noče brokolija
17.11.2008 20:47:42   
memole80
Naša ga ima rada z rižem ali pa kašo, narejeno oz korenčka, brokolija, krompirja in 1/4 rumenjaka.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: noče brokolija
18.11.2008 12:58:28   
massylou
Mi smo imeli isto s cvetačo: niti podtaknit je nisem mogla. Tako da sem vsak mesec na novo probala, če ji je že ok. Sem najprej dala samo, potem pa še skrito v čem drugem. Ker ji ni ustrezala, nisem vztrajala. Samo 1x na mesec zopet dala za probat.
Še danes, pri 19m, ni navdušena nad njo.

Nekateri otrtoci morajo kakšno hrano pokusiti vsaj 10x, da jo sprejmejo. Lahko probaš tudi tako. Recimo 10 dni zapored daš na koncu obroka za probat mali košček. Če se bo navadila, ok.

Sicer pa naj te ne skrbi. Najdi kaj drugega, recimo ohrovt, špinačko, blitvo, cvetačo... Ko bo čas, jo bo že sprejela, če bo želela. Tudi malčki imajo svoj okus.
Je bilo pa meni prav hecno, kakšen izraz gnusa je naredila, ko je prvič pokusila cvetačko user posted image .

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?