|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hranjenje
11.11.2008 20:20:54   
corti
Pozdravljene!

Doma imamo punčko staro 3 tedne,ker je moj prvi otrok sem še nevedna v marsičem!
Rabim pomoč in sicer me zanima koliko ml naj bi toliko star otrok pojedel? Ker moja poje od 100-120ml in mi čez dve ure spet joka da je lačna....meni se to zdi čisto preveč...ali se mogoče motim?
Bojim se da bi jo prepitala, ker tudi v večini premerih mi potem malo bruhne nazaj!
Je možno da otrok nima meje in bi kar jedel?

Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hranjenje
11.11.2008 20:35:38   
botrca
Tako mali user posted image  naj bi jedel na 3-4 ure odvisno od vsakega posameznika. Če ti je po obroku 100-120ml je to super bodi srečna. Nič se ne boj da bo predebela, mogoče ti pa ne bo vedno toliko pojedla. Kaj jo že kaj črviči? Če ti lepo spi pomeni, da je zadovoljna in predvsem sita. Če te še kaj zanima kar vprašaj, z veseljem ti bom pomagala.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hranjenje
11.11.2008 20:37:42   
Petraa
Saj je vseeno koliko naj bi otrok pojedel.Dokler lepo napreduje ne glej na tiste ml koliko poje.
Jaz sem dojila na pol urce.Zdaj ko je počasi sezona kurjave,je otrok tudi žejen,lahko se hoče samo prisesat na tvoje dojke,ker otroka to pomirja,čutijo se varne ....

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hranjenje
11.11.2008 20:38:40   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

Saj je vseeno koliko naj bi otrok pojedel.Dokler lepo napreduje ne glej na tiste ml koliko poje.
Jaz sem dojila na pol urce.Zdaj ko je počasi sezona kurjave,je otrok tudi žejen,lahko se hoče samo prisesat na tvoje dojke,ker otroka to pomirja,čutijo se varne ....



Tudi to je res.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hranjenje
12.11.2008 1:10:31   
corti
Vse je bilo vv redu...je spala in se podnevi zbujala na 3-4 ure,ponoči pa celo tudi do 6 ur! Ker smo napredovali v teži, je nisem nikoli budila!Zdaj pa mi že tri dni skoraj nič ne spi in ona bi skoz jedla! Pa že skoraj zaspi, pa spet plane v jok....zgleda tako nekako kot da bi jo črvičilo! Je možno?
Do danes sem jo skozi dojila...danes pa sem si rekla, bom izčrpavala mleko in ji dajala po flaški, mogoče se bogica sploh ne naje pri dojenju! In ugotovim da spije od 100-120, pa bi včasih še več!user posted image  
Zdaj je bil jok do sedaj...pojedla je 110ml in se potem še podojila, sem mislila da jo bo to pomirilo...pa nič...jok dalje...no zdaj je omagala na meni in zaspala! Je to normalno, da 3 tedne star user posted image  spi čez dan največ 6 ur? pa še to je veliko za te zadnje 3 dni!
Je možno da je bolna...oz da jo črviči in da zaradi tega ne spi? Je pa res da čez dan skoraj nič ne jokca, samo gleda kot en čukec,ko pa pride noč je pa jok in stok!

Res  hvala vama za odgovore, upam da se vama bo dalo odgovoriti še na te!
Saj  pri drugem user posted image  bom upam da že vsaj pribižno vedela kako in kaj...kerzdaj sem čisto nevedna...se ućim z user posted image  !

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hranjenje
12.11.2008 9:06:37   
evi28

IZVIRNO SPOROČILO: corti

.zgleda tako nekako kot da bi jo črvičilo! Je možno?

Je možno da je bolna...oz da jo črviči in da zaradi tega ne spi? Je pa res da čez dan skoraj nič ne jokca, samo gleda kot en čukec,ko pa pride noč je pa jok in stok!

Jaz že mislim, da tu ni problem lakota, ampak krčki, sploh zato, ker praviš, da je jokavo dete ravno zvečer, kar je ponavadi pri krčkih. Poskusi kake vetrovne kapljice ali kaj podobnega, čeprav moraš vedeti, da tudi te ne delajo čudežev, ublažijo pa. Kar se pa dojenja tiče, ti pa očitno gre super in sploh se ne sekiraj če se bo malček hotel dojiti tud na pol ure, vse to je čist normalno. Kar se teh stvari tiče, preberi vse na dojenje.net, ali pa forum na Med.over.net-dojenje.

Želim ti čim daljše dojenje.

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hranjenje
12.11.2008 9:20:38   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: corti

Je to normalno, da 3 tedne star user posted image  spi čez dan največ 6 ur? pa še to je veliko za te zadnje 3 dni!
Je možno da je bolna...oz da jo črviči in da zaradi tega ne spi? Je pa res da čez dan skoraj nič ne jokca, samo gleda kot en čukec,ko pa pride noč je pa jok in stok!



Tudi to je možno, ampak če praviš da ti čez dan ne joka potem je nekaj drugega. Mogoče ji je vroče, je polulana ali pokakana. Zvečer jo skopaj, ali pa enostavno razvij naj brca. Če pridobiva na teži se nimaš kaj sekirat koliko in na koliko ur jo hraniš. Če ti toliko spi pomeni, da je zadovoljna, sita, zdrava.

Boš videla, da se bo vse uredilo, saj je komaj privekala na svet.

Veliko srečeuser posted image

< Sporočilo je popravil botrca -- 12.11.2008 9:21:32 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu corti)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hranjenje
12.11.2008 9:27:43   
koala
Pri treh tednih lahko gre tudi za zagon rasti in pač več rabi. Pri mojem je trajalo tud teden da se je stvar poštimala. Lahko pa jo tudi črviči, poskusi jo pustit da se zbrca, kakšna masaža trebuščka z brinjevim mazilom.

Jaz na tvojem mestu nebi črpala pač pa pristavljala po želji.

Srečno!

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hranjenje
12.11.2008 9:30:37   
alisha_2008
kolk otrok poje ni vazno.....sicer je meni P rekla pri 3 m...da naj ji dajem obrok 12o ml....ampak to ne upostevej....ker ce je otrocek mal bol pozresen user posted image potem pac rabi vec....je pa res bols da to omenis pri P ....ker moja je dobila glede na to da je velik jedla en sirup -zelezo..da nebi imela zaradi tega slabe krvi....

vcasih se zdi da otrok velik poje..to je pa dojenje...mleko ni tolk mocno kot recimo umetno mleko in zarad tega tud lahko da hoce veckrat jesti....in tud ko dojis ce mleka ne ispumpas ne ves kolk poje

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hranjenje
12.11.2008 9:41:39   
alisha_2008
ce bi vsakic pumpala bi vedla tocno..vcasih pa pac ni tolk mleka not:)
in ce je lacn , mu kr daj za papat

ce se pa joka, ga pa mal opazuj  da nima krcev..oz ali lepo kaka in prdka...
ker ce je zaprt ...mors mal popazit kaj pojes in mu skuhas caj od kumine, janeza, kamilica

(odgovor članu alisha_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?