|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   strah pred krizo?
16.11.2008 22:44:06   
sanasan
mene pa zanima, koliko vas kaj skrbi tale gospodarska kriza? ste začeli še kaj bolj varčevat?
ne vem, ampak okoli mene se mi zdi, samo jaz paniko delam. mene, priznam, kar precej skrbi, kako bo, pa nam sedaj (še) ne gre slabo. ampak kar ves čas po malo premišljujem, kje bi lahko še kaj privarčevali, manj zapravli...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: strah pred krizo?
16.11.2008 22:50:37   
lelaval
Živi, kot, da je vsak dan zadnji, sicer ob vsem tem lahko še v depresijo zapadeš user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: strah pred krizo?
16.11.2008 23:01:14   
janca
Mene nič. Dokler mi bo zdravje služilo se sploh nič ne bojim. Sem navajena delat in si delo tudi poiskat. Tko da se s tem ne obremenjujem. Niti ne premišljujem kaj bo čez pet ali več let. Mogoče me pa takrat že ne bo več.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: strah pred krizo?
17.11.2008 9:07:18   
Anonimen
Me nič ne skrbi.
Razmišljam podobno kot janca.
Če bo res hudo se pač ne bomo več preseraval z vsem možnim, delo bo vedno, če ne drugje v gostilni(te zihr ne bodo propadleuser posted image )

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 17.11.2008 9:08:17 >

(odgovor članu janca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: strah pred krizo?
17.11.2008 9:55:06   
tweed
še eno bedno natolcevanje medijev, kot je bila pandemija ptičje gripe in podobne zgodbe, ki so poniknile po nekaj tednih...
Je že čas, da se nekaj zgodi (od leta 1929 je že daleč), bodo ljudje vsaj malo bolj pazili na svoje finance in ne brezglavo najemali kreditov...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: strah pred krizo?
17.11.2008 9:55:46   
ninini
Ma ni se kej bat .Ful delajo paniko kolk je pa že prej bilo pri nas odpuščanj in revežev pa tega nihče ni videl politiki pa tega niso hoteli priznat samo zdej ko je to po svetu se zgovarjajo na to ampak finančna kriza je v Sloveniji že lep čas.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: strah pred krizo?
17.11.2008 10:29:01   
Olivija
v bistvu me zaenkrat ne skrbi. Malo mi je bilo čudno včeraj, ker sem brala članek o tem, kako G20 v končni fazi ne bo nič pametnega sprejel, razne kakšne lepe misli in en velik bla bla.

Smo imeli zadnjič v Bruslju sestanek na to temo in je bilo res žalostno, ker si videl, da ni nekega strinjanja med državami in da je že v EU problem, ker vsaka država skrbi samo za svoje interese. Zelo lepo je bilo povedano, da ZDA ne bi prišli nikamor, če za finance ne bi bila pristojna zvezna vlada, ampak bi bile v pristojnosti zveznih držav.

Na svetovni ravni je pa še toliko huje. user posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: strah pred krizo?
17.11.2008 13:19:22   
blaža
Mene nič. Dokler mi bo zdravje služilo se sploh nič ne bojim. Sem navajena delat in si delo tudi poiskat. Tko da se s tem ne obremenjujem. Niti ne premišljujem kaj bo čez pet ali več let. Mogoče me pa takrat že ne bo več.




Se podpišem pod tole!user posted image

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: strah pred krizo?
17.11.2008 23:06:48   
Abbott
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Mene nič. Dokler mi bo zdravje služilo se sploh nič ne bojim. Sem navajena delat in si delo tudi poiskat. Tko da se s tem ne obremenjujem. Niti ne premišljujem kaj bo čez pet ali več let. Mogoče me pa takrat že ne bo več.




Se podpišem pod tole!user posted image

tudi jaz, vcasih me pa malo strezni.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: strah pred krizo?
18.11.2008 8:01:32   
Anonimen
Drgač pa....glede na to kakšna gužva je bila včeraj po cityu v lj. pa po rudniku ob 8ih zvečer.....se pomoje dost ljudi ne boji krizeuser posted image
Sve mele debato z kolegico ki dela v eni od trgovin v supernovi, pa je rekla da majo zadnje mesece še večji promet. Tk da očitno ni krize. Al si pa ljudje delajo zalogo cot pa torbic ipd. za hude cajteuser posted image

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 18.11.2008 8:02:58 >

(odgovor članu Abbott)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: strah pred krizo?
18.11.2008 8:43:29   
cukr07
Me malo skrbi ja - gledano na dolgi rok seveda. Midva nameravava začeti gradit hišo in me je malo strah kako bo s krediti, ker za celo hišo niti pod razno nimava prišparanega denarja. Je pa res, da že kar nekaj časa gledava na vsak cent in se da že pri osnovnih stvareh zelo veliko prišparat.
Sem pa tudi jaz mnenja, da se ljudje kaj dosti s tem še ne obremenjujejo, ker so nakupovalni centri še vedno zelo dobro obiskani.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: strah pred krizo?
18.11.2008 10:09:43   
Anonimen
ste začeli še kaj bolj varčevat?


Sem probala pa ne znam user posted image

(odgovor članu cukr07)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: strah pred krizo?
20.11.2008 13:29:19   
Poka
Jaz imam pa finančno krizo že celo življenje, tako da se ne sekiram preveč user posted image

Me pa skrbi trenutno, kako bo zalaufala firma, ki smo jo odprli, ker sem pustila službo in sem vse privarčevano vložila v to. Če bi šlo kaj narobe, je službo težko najti. Skrbi me pa tudi to, če mi bo uspelo vsaj še študij odplačat, ker je to edina rešitev za izhod iz moje trenutne situacije. To, da nosim še cunje,ki so stare 10 let, še iz srednje šole, mi je pa trenutno še vseeno, sem navajena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: strah pred krizo?
23.11.2008 20:36:24   
lion
mene nič ne skrbi...za enkrat...user posted image

ko mi bo pa voda v grlo tekla bom pa tudi kle iskala nasvet...

pa za nas navadne smrtnike ne bi smelo biti tako hudo...

...kar sprosti se in uživaj v imetju, ki ga imaš user posted image

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: strah pred krizo?
24.11.2008 4:50:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Poka
Jaz imam pa finančno krizo že celo življenje, tako da se ne sekiram preveč user posted image

Jaz tudi. user posted image

Zadnja leta živim strogo od gotovine. Ko je, je, ko ni, ni. Ničesar na kredit, leasing, čeke, limite - samo tisto, kar dejansko zaslužim. Kakor hranilna knjiživa brez posojil in obrokov. V pufe se seveda da zlezti tudi na drugačne načine in meni je to čudovito uspelo, ampak še vedno pa - slej ko prej (čeprav se marsikdo načaka) vse plačam. In tudi bom. V vseh teh letih skrbim samo za Volgin pregovor - važno, da smo zdravi in da je za sproti. In to imamo. Ostalo pride samo po sebi. Če ne, pa pač ne. Si očitno že ne želim tako zelo, če tega nisem dosegla, kajne? Ampak osnove sem si kljub temu izpolnila. Višja sila mi je dala relativno normalnega partnerja (popolnoma normalnih namreč ni) in dva zdrava otroka, meni osebno pa možgane, ki funkcionirajo, ko je treba in par zdravih rok in nog (sicer vključno z lenoritisom, ampak nevermind). Vse to me žene neprej, da tudi materialno dosežem (počasi, pa ziher), kar želim. Končno živim na lokaciji, kjer sem si želela živeti od najstniških let dalje. Končno imam svoj avto (čeprav star 20 let), ki funkcionira in je celo registriran. Dobila sem službo z zelo solidno plačo glede na mojo izobrazbo (ampak vseeno grem, ker so določene stvari pretehtale nad denarjem - o tem na drugi temi).

Ne, ne skrbi me ta "recesija". Skrbelo me bo, ko bom brez službe, na cesti, samska, z dvema otrokoma, lačna in bosa. Oz. takrat BI me skrbelo, saj bom naredila vse, da do tega ne bo nikoli prišlo.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: strah pred krizo?
24.11.2008 17:41:27   
Anonimen
Skrbelo me bo, ko bom brez službe, na cesti, samska, z dvema otrokoma, lačna in bosa. Oz. takrat BI me skrbelo, saj bom naredila vse, da do tega ne bo nikoli prišlo.


Ja, to JE kriza. Pa ce si bolan, da ne mores delati, to je tudi kriza.
Jaz bi tejle krizi bolj rekla konec preseravanja kot kriza, zaenkrat pri nas tako kaze.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: strah pred krizo?
25.11.2008 10:37:48   
Poka
Drugače pa - ko slišim v medijih besedo kriza, me ful razjezi. To je samo ustvarjanje psihološke napetosti, da bi si ljudje mislili, da je potrebno bit z malim zadovoljen, kar nekateri izkoriščajo za še večje izkoriščanje.
Moja mama dela v enem večjih gradbenih podjetij v Sloveniji in so jim takoj ob omembi krize, znižali plače za 10 %- Zdaj jo je strah, da bo ostala brez službe - to so samo grožnje, po mojem jim bodo še bolj znižali plače. Krizo si pa podjetja sama delajo, ker tako nabijajo cene - itak da se potem nič ne proda.

Mogoče bo res ostala brez službe, lahko bi se zgodilo, glede na to, da se že več let govori o tem. Podjetje ima zaradi slabega vodstva od nekdaj težave. Kar se tiče finančne krize pri nas, po besedah managerjev, s katerimi sem se pogovarjala in ki delajo pošteno, krize pri nas še zdaleč ni. Se ji pa seveda ne bomo mogli izognit. Ni pa to sedaj še nič.

Kar se tiče slabih managerk, ki se imajo za ne vem kaj - moj je včeraj rekel, da itak da ima podjetje težave, ker navadna tajnica pač ne more bit managerka. user posted image S tem,da ne bo pomote - zelo cenim delo tajnice, ampak nekateri se silijo tja, kjer ni njihovo mesto glede na njihovo izobrazbo in sposobnosti. Zato pa imamo zdaj tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: strah pred krizo?
25.11.2008 20:59:15   
sanasan
hvala za vsa mnenja...
ja, mene skrbi, ker imava visok kredit (hišo pod hipoteko)...sicer še eno neobremenjeno stanovanje, ampak delava vse sama-zasluživa toliko kolikor delava...imava pa opravka z ljudmi, ki nama plačujejo direktno in moram reči, da ljudje že kako leto čedalje bolj gledajo na vsak euro...pa imava utečeno delo in dosti starih strank...ampak, me je pa kljub temu kar malo strah...

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: strah pred krizo?
27.11.2008 7:17:51   
Poka
Sansan, enako... Midva sva na istem - hišo imava na kredit, ampak sreča ne hipotekarni. Ampak če ne moreš plačat obroka, je na koncu lahko isti rezultat... Eno stanovanje pa imava odplačano, sicer malo - ampak je nekaj. Midva nisva dala na hipoteko, ker je moj že tri,  štiri leta nazaj predvideval, da bo do tega prišlo. Vsi so se norce delali, ampak se je uresničilo. Smo pa odprli firmo, pred mesecem in pol in ker je sicer taka dejavnost, še ni nobenega priliva, rabimo pa še za reklamo - pa nam je zmanjkalo. Mislim sicer, da bi bilo približno tako tudi, če nebi bilo krize, tako da me še ne skrbi.

Me pa skrbi to, da poznam precej ljudi z izobrazbo brez službe. Sestra od mojega že eno leto, potem sta moja dva na isti firmi in se lahko zgodi, da oba ostaneta brez, klical je pa še en znanec, da se bo firma zaprla. Pa še jaz - ker firma še ne deluje, kot bi morala in sem dejansko brez dohodka. Moj je pa na firmi, za katero sumi, da jo bodo lastniki zaprli - žal se še nikoli ni zmotil.

Vse skupaj je pa dejansko nastalo, ker se o tem toliko govori v medijih - z enim namenom... V resnici še ni krize, ampak jo umetno ustvarjajo. Moram priznat, da je tudi name začelo vplivat in da me že malo panika.



(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: strah pred krizo?
27.11.2008 9:23:42   
ronja
Nič me ne skrbi - če bo šlo na slabše, se bo morala pa hrana pocenit, sicer bi sledil upor (saj veš: ...in vsak upor prinese revolucijo, revolucija prinese novo oblast...) Trenutno sva zadovoljna, da se stanovanja cenijouser posted image . Sicer pa si zaupava - sva vsaj tako pametna in iznajdljiva kot drugi, torej nama bo gotovo ratalo preživet.
Varčujeva pa že skoz, ker veva, da se bo nekoč treba preselit v kaj večjega...

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?