|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prekuhavanje črpalke, flašk
28.9.2008 22:13:00   
julči
Oj,

do zdaj sem samo dojila nameravam dnevno črpati svoje mleko za kašice- na kok časa moram prekuhavat črpalko. je dovolj samo prvič in jo nato samo operem? Kaj pa flaške? A to perete z detergentom?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
28.9.2008 22:18:43   
*NikoLina*
Ko sem še dojila, sem črpalko sterilizirala dva do trikrat na teden, drugače pa samo oprala pod zelo vročo vodo. S flaškami sem si na začetku naredila ful dela, zdaj pri 5m pa jih enkrat na teden operem z detergentom in enkrat steriliziram, drugače pa vedno s ful vročo vodo...nič ne kompliciram pa je vse ok.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
29.9.2008 7:51:59   
Paštetka
Sterilizirana je bila čist pred 1. uporabo. POtem pa nikoli več. Dala sem jo v pomivalni stroj in oprala. Pa saj v stroju je tudi 95 stopinj in se uničijo klice. Poleg tega bi potem mogla verjetno še sterilizirati krožnike, pa žličke, pa lonce oz vse s čimer ji pripravljaš obrok... A tega pa ni treba? user posted image user posted image user posted image

Nič ne kompliciraj. Malo pod tekočo vodo splahni, potem pa vrži v pomivalni stroj. ALi pa enostavno, če nimaš stroja opereš s tekočim detergentom in ščetko.

Pa mala je zdaj že toliko stara, da rabi tudi kakšno klico za pojest za dobro prebavo in dvig imunosti.

Joj meni je tak smešno, ko ene non stop nekaj sterilizirajo, potem pa pozabijo sterilizirat (ne vem) termovko... pa se niti ne spomnijo, da je potem vse šlo v franže. user posted image  Pa tiste, ki uporabljajo AM in merico (žličko) za mleko odložijo na pult, potem pa v posodico za mleko... ja potem je res vse skupaj sterilno. Uf... milijon razlogov zakaj sterilizacija doma pri zdravem otroku ni potrebna.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 29.9.2008 7:58:10 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu *NikoLina*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
29.9.2008 8:43:13   
Naja30
Sicer nisem veliko črpala mleka, sem pa prekuhala črpalko prvič in potem mogoče še ene 2x - 1x na mesec cca. Flaške pa samo prvič in potem mogoče čez kakšne 3m spet.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
29.9.2008 9:49:04   
bati


Jaz sem črpalko 1 do 3x sterilizirala pol sem jo pa samo z vročo vodo pomila...imam pa navado da flaške,dude vsak dan 1 steriliziram in pomijem z toplo vodo. Časa mi ne vzame velik.

Na začetku k pa nisem imela še sterilizatorja sem pa flaške prekuhavala v loncu po 5min čeprav je priporočeno kao 10min. to je to

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
29.9.2008 11:38:56   
Kaja08
Jaz flaške steriliziram kakšnih enkrat na 14 dni, drugače jih operem pod vročo vodo, vsake toliko vržem v pomivalni stroj...Na začetku sem jihsterilizirala vsak dan, sedaj pa vedno redkeje. Tako kot je rekla Paštetka - otrok se mora navaditi tudi na kakšno klico

< Sporočilo je popravil Kaja08 -- 29.9.2008 11:39:40 >


_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu bati)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
29.9.2008 14:02:06   
Detlca
A v pomivalni stroj daste celotno črpalko in flaško - mislim na cucelj in gumirane dele od črpalke? Vse skup torej lahko dam v pom. stroj?

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
29.9.2008 14:27:22   
Paštetka
seveda

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Detlca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
29.9.2008 16:46:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
29.9.2008 19:05:34   
Kaja08
IZVIRNO SPOROČILO: Detlca

A v pomivalni stroj daste celotno črpalko in flaško - mislim na cucelj in gumirane dele od črpalke? Vse skup torej lahko dam v pom. stroj?


ja, vse lepo razstaviš in daš v stroj

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu Detlca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
30.9.2008 0:22:13   
cveta5
Jaz tudi samo splahnem pod vroco vodo,pa enkrat na mesec dam spet prekuhat,flaske in crpalko,drugace flaske samo splahnem z vroco vodo,potem nalijem do vrha z mrzlo vodo potunkam cucelj noter in tako caka do vnovicne vporabe. Tako so me naucile babice,kar ni receno da je prav sam se mi zdi da se manj teh mikrobov siri v vodi pa se flaske so take lepe nimajo vonja po mleku.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
23.11.2008 9:43:59   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: cveta5

Jaz tudi samo splahnem pod vroco vodo,pa enkrat na mesec dam spet prekuhat,flaske in crpalko,drugace flaske samo splahnem z vroco vodo,potem nalijem do vrha z mrzlo vodo potunkam cucelj noter in tako caka do vnovicne vporabe. Tako so me naucile babice,kar ni receno da je prav sam se mi zdi da se manj teh mikrobov siri v vodi pa se flaske so take lepe nimajo vonja po mleku.


se podpišem

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu cveta5)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
23.11.2008 10:16:43   
Anonimen
Sterilizirano je bilo samo prvič, ko sem odpakirala iz vse pakenge. Zdaj umivam z vročo vodo, včasih vržem v pomivalni stroj. 

(odgovor članu botrca)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prekuhavanje črpalke, flašk
23.11.2008 21:01:10   
frutka_
Nisem brala vseh odgovorov ampak jaz sem imela tekočino za steriliziranje od chiccota. Stane 5eur, kupiš pa jo v BC.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?