|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Menstrualna skodelica
10.11.2008 13:22:46   
tojeto1
Prebrala sem članek o uporabi menstrualne skodelice namesto tamponov in vložkov:

http://www.ringaraja.net/namesto-tamponov-in-vlozkov-menstrualna-skodelica_1198.html

.......pa me zanima, če je katera tole že sprobala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 13:25:35   
alisha_2008
jah user posted image
kako naj bi se pa to uporabljal

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 13:31:25   
t*e*j*k*a
Ja jaz sem tud prebrala, sam ne vem glih kako bi to zgledalo.
Bom verjetno kr pri vložkih ostala, ker to praznjenje skodelice... pa si bol nereodne sorte in poliješ, pa maš celo štalo...

(odgovor članu alisha_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 13:32:16   
fitzgerald
izkušnja ene zadovoljne uporabice, pa še kaj zanimivega bi se našlo, link spodajuser posted image

http://irena.blog.siol.net/2008/09/25/tri-mesece-kasneje-je-irena-se-vedno-polna-silikona/

sama pa še nisem probala, ker je bila vmes nosečnost, HB pa user posted image  še ni...

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 13:33:49   
cambi
kako rvem naj bi se uporabljala tako, da jo vstaviš v nožnico in ko se napolni, jo sprazniš , opereš ter ponovno vstaviš-to je tko bolj po domače povedano-vsaj jst si to tko predstavljam.
Ampak samo ena stvar mi pri tem ni jasna - kako to izvedeš v kakšnem javnem wc-ju, npr. trgovski center. A jo kr tem pred vsemi v umivalniku splahneš al kako?
No, tko si jst to predstavljam, naj me prosim katera popravi in mi obrazloži zadevo-ker tud mene zanima kako to gre?

(odgovor članu alisha_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 16:11:43   
evi28
Lahko jih čistiš z vodo ali pa z dezinfekcijskimi robčki. Jaz je sicer še nimam, se pa že kaka dva meseca spravljam, da si jo kupim, pa vedno pozabim. Vem pa za dve uporabnici te "šalčke" in obedve pravita, da definitivno nikoli več nazaj na vložke in tampone...

(odgovor članu cambi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 16:12:51   
malabela
Jaz jo imam že kar dolgo časa in sem ful zadovoljna. V javnem wcju jo splaknem z plastenko navadne vode, kar nad straniščno školjko, ali pa ko obrišem z dezinfekcijsko krpico (iz alkohola in vode) in je kot nova, tako jo vstavim nazaj notri. Je pa res da jo imaš lahko celo toliko časa notri, da prideš vmes že domov.  Ko se enkrat navadiš vstavit in izstavit, jo hitreje zamenjaš kot tampon. 

(odgovor članu cambi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 16:13:12   
evi28
Aja, prodajajo jih pa na štorklji in na MONu in mislim, da zraven piše, kako to uporabljat.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 16:25:36   
koala
Jaz uporabljam Lunett-ko, ki jo prodajajo v dm-ju in ni šanse da še kdaj prešaltam nazaj na vložke ali tampon. Ker od vseh tudi tistih virovih vložkov, ki so 100% bombaž se mi vname koža v koraku, od tamponov pa sem imela tako izsušeno sluznico da je bilo joj.

Jaz jo vsekakor priporčam. Na javnem wc-ju pa je še nisem praznila, saj če imaš šibkejšo menstruacijo je lahko vstavljena tudi 8 ur brez praznjenja, no pri meni to ni izvedljivo, je prehito polna. Lahko pa si vzameš pol litersko plastenko vode zraven, pa jo pač z to vodo splahneš, ali pa uporabiš dezifekciske občke, jih tudi dobiš v dm.ju.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 16:30:33   
Ulrica
A sluznice pa ta šalčka res nič ne izsuši?  Tudi če je vstavljena npr. 8 ur?  Ali jo je kaj težko izvleči ven?

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 16:42:48   
malabela
Skodelica je iz silikona, (ki ga uporabljajo v kirurgiji npr. razni vsadki,..) in zato jo imamo lahko toooliko časa lahko notri, ne da bi nas ovirala ali izsušila. user posted image jaz sem jo tudi kupila v DM-u in tamponov sploh več nočem videt.
Ko jo izstaviš ven, jo primeš z dvema prstoma, tako da se vakum popusti in ko se zverziraš nič ne boli. Na začetku se je treba malo navadit, ene 2 ciklusa, pol je pa ZAKOOON!!!!

(odgovor članu Ulrica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 17:45:44   
Blueberry
IZVIRNO SPOROČILO: koala

Jaz uporabljam Lunett-ko, ki jo prodajajo v dm-ju in ni šanse da še kdaj prešaltam nazaj na vložke ali tampon. Ker od vseh tudi tistih virovih vložkov, ki so 100% bombaž se mi vname koža v koraku, od tamponov pa sem imela tako izsušeno sluznico da je bilo joj.

Jaz jo vsekakor priporočam. Na javnem wc-ju pa je še nisem praznila, saj če imaš šibkejšo menstruacijo je lahko vstavljena tudi 8 ur brez praznjenja, no pri meni to ni izvedljivo, je prehito polna. Lahko pa si vzameš pol litersko plastenko vode zraven, pa jo pač z to vodo splahneš, ali pa uporabiš dezifekciske občke, jih tudi dobiš v dm.ju.

Se kar podpišem.user posted image

< Sporočilo je popravil Tiincy -- 10.11.2008 17:46:07 >


_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 17:49:07   
urška
meni se še ni naredilo, da bi jo mogla spraznjevat kje drugje kot doma. imam sicer femmecup in tam v navodilih piše, da ga lahko uporabljaš 12 ur skupaj. torej nobene panike.
in jaz tudi ne grem več nazaj na tampone. na vložke pa sploh ne.

(odgovor članu Blueberry)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 18:53:59   
malabela
Ja včasih pozabim , na to da imam menstruacijo in sem jo imela že okoli 20 ur :) pa tudi ni bilo nič narobe. v navodilih piše tudi, da jo je treba vsak ciklus prekuhat in se jo tako dezinficira, da se ne razkrojijo kakšne bakterije, no pa tudi dezinfekcijske krpice se dobijo tudi v Dm-u . tako, da greš lahko kamorkoli hočeš v naravo, izlet,... fajn res  fajn je tale lunettka. 

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
10.11.2008 19:07:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malabela)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 19:27:51   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: urška

meni se še ni naredilo, da bi jo mogla spraznjevat kje drugje kot doma. imam sicer femmecup in tam v navodilih piše, da ga lahko uporabljaš 12 ur skupaj. torej nobene panike.
in jaz tudi ne grem več nazaj na tampone. na vložke pa sploh ne.



Se podpišem pod to.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 19:28:49   
evi28
kako pa ponoci? (mislim, ko obicajno lezimo, ne stojimo... )

Mislim, da to tud ni problem, ker je le vakuum.user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 19:31:08   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

kako pa ponoci? (mislim, ko obicajno lezimo, ne stojimo... user posted image )


Ponoči jo imaš glih tako lahko not.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 19:46:15   
koala
Meni še ni nikoli čez prišlo, pa je bila do vrha polna, jo vakuum na mestu drži tako da ni panike. No, ko jo vstaviš je preba preverit če se je lepo razprla.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Menstrualna skodelica
10.11.2008 21:31:04   
mala pikica
Jaz jo imam že dva meseca, v omari user posted image Nekako ne najdeva skupnega jezika, no bolj jaz kot ona. Imam še vedno probleme z vsatvljanjem. Bi pa bila zelo vesela, če bi mi enkrat uspelo, ker imam po porodu s tamponi same probleme, predvsem mi nenormalno izsušijo sluznico.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Menstrualna skodelica
11.11.2008 9:11:52   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: Tiincy

IZVIRNO SPOROČILO: koala

Jaz uporabljam Lunett-ko, ki jo prodajajo v dm-ju in ni šanse da še kdaj prešaltam nazaj na vložke ali tampon. Ker od vseh tudi tistih virovih vložkov, ki so 100% bombaž se mi vname koža v koraku, od tamponov pa sem imela tako izsušeno sluznico da je bilo joj.

Jaz jo vsekakor priporočam. Na javnem wc-ju pa je še nisem praznila, saj če imaš šibkejšo menstruacijo je lahko vstavljena tudi 8 ur brez praznjenja, no pri meni to ni izvedljivo, je prehito polna. Lahko pa si vzameš pol litersko plastenko vode zraven, pa jo pač z to vodo splahneš, ali pa uporabiš dezifekciske občke, jih tudi dobiš v dm.ju.

Se kar podpišem.user posted image


enako... ne grem nazaj na vložke oz. tampone

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Blueberry)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Menstrualna skodelica
11.11.2008 10:28:27   
tojeto1
Ful hvala za nasvete. Sm dojela, da je treba par ciklusov vztrajat, da se navadiš, pa da tist cucelj kr odrežeš, ker itak ne moreš vlečt ven zaradi vakuma. Ja ko dobim menstruacijo bom pa res sprobala.

Še neki me zanima: Kako pa na morju? pa plavanje? Lohk voda pride not tud če je vakum, se je keri to zgodilo??

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Menstrualna skodelica
11.11.2008 13:27:24   
dulcinea
Komot tud plavaš z njo, al pa telovadiš.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Menstrualna skodelica
11.11.2008 13:33:19   
Pandica
Tut mene mika, da bi jo sprobala, ampak še vedno nimam user posted image tako, da bo treba prvo na njo počakati user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Menstrualna skodelica
11.11.2008 13:40:28   
malabela
blagor se tebi Pandica, jaz jo imam vsak mesec po 7 dni :)  zato sem tudi tako vesela da skodelica obstaja, ker lahko res vse delam z njo. Najlepše je ko ti ni treba pazit pri kopanju in telovadbi. 

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?