|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ne mara gh
2.12.2008 14:26:36   
tominikapiki
Naš je star 7. mesecev. Ker ima po ličkih nekakšno alergijo (oz. dermatitis, alegološki testi ne pokažejo nič), jaz jem zelo omejeno (prepovedana je cela vrsta živil), vendar ga to ne moti, saj bi se še vedno samo dojil. Ko sem mu dala korenček (pretlačen), se je skoraj davil, potem sem mu začela kupovat bio hippove kašice, recimo da jih je (ker so bolj zmiksane ali pa boljšega okusa, ne vem), ampak še to samo polovičko ta malega kozarčka, potem se hoče pa dojit. Mesa sploh ne mara (kaj dajejo mame vegetarijanke svojim otrokom-tudi vegetarijancem, da pridejo do zadostne količine železa???), kupljene kašice ima raje od tiste, kar mu jaz pripravim. Z uvajanjem smo začeli pozno, ravno zaradi tega izpuščaja po ličkih. Skrbi me, kdaj bo začel jest, tako da bom lahko izpustila kakšen obrok dojenja (aja, stekleničke in umetnega mleka tudi ne mara), saj gre z 11. meseci že v vrtec in bo pač moral jest vse???
Drugače ima pa še več kil kot ostali otroci njegove starosti...pa ponoči bi se tdui dojil - včasih 2x na noč, včasih pa tudi 4x.
Torej, vprašanje: ali je zaskrbljujoče, da se pri 7.-ih mesecih skoraj samo doji, oz. kako naj ga pripravim do tega, da bo več jedel goste hrane, tudi mesa?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ne mara gh
2.12.2008 14:28:50   
Petr_a
Povedala ti bom tako kot so meni povedali na pediatrični.
Do 1 leta se nimaš kaj sekirat,pa čeprav otrok papca samo materino mlekouser posted image

ne sekiraj se,bo že.verjemi sem šla skozi to

(odgovor članu tominikapiki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ne mara gh
2.12.2008 15:10:22   
marty5
Poskusi mešat vsako hrano z nekaj tvojega mleka - mu bo bolj domač okus in bo morda raje jedel.

Pri svojem sem na začetku opazila, da mu moram narediti bolj tekočo hrano, pa je jedel. Recimo, če samo pretlačiš korenček, je bolj gost, morda za dojenčka celo "suh" in se mu zatika. Poskušaj dodat malo svojega mleka zraven in dobro pretlačit ali pa celo zmiksat in mogoče bo raje jedel.
Ali pa v malo vode skuhaj korenček in malo krompirčka, ko se skuha vse skupaj (z vodo vred - ampak jo mora biti malo) zmiksaj, da pride gosta juhica, zraven pa vrži še malo rižka.

Ne vem, nasvet. Pri nas je na začetku pomagalo to. Zdaj pa je itak že jedec user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ne mara gh
2.12.2008 15:35:05   
xerox
IZVIRNO SPOROČILO: marty5

Poskusi mešat vsako hrano z nekaj tvojega mleka - mu bo bolj domač okus in bo morda raje jedel.

Pri svojem sem na začetku opazila, da mu moram narediti bolj tekočo hrano, pa je jedel. Recimo, če samo pretlačiš korenček, je bolj gost, morda za dojenčka celo "suh" in se mu zatika. Poskušaj dodat malo svojega mleka zraven in dobro pretlačit ali pa celo zmiksat in mogoče bo raje jedel.
Ali pa v malo vode skuhaj korenček in malo krompirčka, ko se skuha vse skupaj (z vodo vred - ampak jo mora biti malo) zmiksaj, da pride gosta juhica, zraven pa vrži še malo rižka.

Ne vem, nasvet. Pri nas je na začetku pomagalo to. Zdaj pa je itak že jedec user posted image


Popolnoma isto je pri nas. Tako da bodo koščki in gostejša hrana še malo počakali.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ne mara gh
2.12.2008 16:03:16   
koala
tominiukapiki sem na istem, z razliko da moj ni alergik in da je star 10 mesecev. Pri nas je dojenje še vedno zakon. Sem pa opazila da nekoliko raje poje če je iz mojega krožnikauser posted image  četudi jeva popolnoma isto mora bit iz mojega krožnika drugače ne odpre ust.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ne mara gh
2.12.2008 17:15:18   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: koala

tominiukapiki sem na istem, z razliko da moj ni alergik in da je star 10 mesecev. Pri nas je dojenje še vedno zakon. Sem pa opazila da nekoliko raje poje če je iz mojega krožnikauser posted image  četudi jeva popolnoma isto mora bit iz mojega krožnika drugače ne odpre ust.


kaj si še ne bodo zmislili ti naši nagajivčkiuser posted image ?

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ne mara gh
2.12.2008 17:17:29   
botrca
Poglej nekaj na to temo je ža napisanega:

tukaj

tukaj

tukaj

tukaj

< Sporočilo je popravil botrca -- 2.12.2008 17:20:37 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ne mara gh
2.12.2008 19:36:03   
anita4
user posted image user posted image user posted image user posted image ne sekiraj se, mi smo stari 11,5 mesecev in mi je zdaj komi začel jesti gh.
Interes je pa pokazal , ko sva sedela in sem jst jedla smokije in mi je z roko segel v usta pa zraven delal njam njam.
No nato sem mu pa nardila sadni obrok in je vse pojedeluser posted image user posted image user posted image user posted image .
In zdaj   je že 5 dni takšen jedec da bi jedu vsake 2 uri
jupiuser posted image user posted image
Zato ne obupat, bo že pokazal interes.
lp



_____________________________

Und alles nur weil ich dich liebe...und ich nicht weiss wie ich dir sagen soll,
komm ich zeig dir wie gross meine liebe ist
und bringe mich fuer dich um.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ne mara gh
2.12.2008 19:36:10   
hubi
Naš je star 3 leta, pa še zdaj skoraj nič ne je. Menda po 9 letu začnejo normalno dojemati prehrano. Jaz sem se kakšno leto nazaj nehala sekirati, otrok pa tudi zgleda dobi kar rabi.user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ne mara gh
2.12.2008 20:41:35   
evi28
Pri nas je bilo tako, da sem od 6. do 9. meseca komaj kaj GH spravila vanjo. Tudi zredila se je v teh treh mesecih samo 600 g. No zdaj se ji je pa odprlouser posted image in bi kar naprej jedla. Ko vidi hrano začne delat "njamnjam" in mora obvezno vsaj poskusit. Pravijo pa, da če ne prej, začnejo bolje jesti, ko ni zize na dosegu rok, se pravi ko gre mama v službouser posted image .

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?