|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Navezanost
5.12.2008 10:55:21   
memole80
Pozdravljene!

Zadnje čase opažamo, da je naša 7.mesečna punčka grozno navezana name. Vedno moram biti ob njej in čim vstanem, začne jokati. Prav tako je raje pri meni kot pri očkotu. Če pa jo vzame nona v naročje je jok in stok. Bojim se namreč, da bi bila preveč navezana name in bi imeli kasneje težave z varstvom.

Meni sicer je to zelo lepo, ampak je pa tudi mučno. So dnevi, ko jo moram imeti cel dan v naročju...user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Navezanost
5.12.2008 11:03:04   
mala pikica
Pri nas je stvar ravno obratna. Je sin strašno navezan na babico in dedija. Ko grem jaz vstran od njega, nikoli ne joka, če je pri meni na rokah in pride zraven babica, vedno sili samo k njej, k meni nikoli, tudi ko pridem iz službe, nikoli ne sili k meni user posted image Sem zadnje čase zelo, zelo žalostna. Včasih dobim občutek, kot da me ne bi imel rad. 

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Navezanost
5.12.2008 11:35:01   
bskrle
TO je obdobje. Otrok spoznava,da on in mamica nista ena osebe.
Preberi si v kakšni knjigi o razvoju.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Navezanost
5.12.2008 11:41:31   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

Pri nas je stvar ravno obratna. Je sin strašno navezan na babico in dedija. Ko grem jaz vstran od njega, nikoli ne joka, če je pri meni na rokah in pride zraven babica, vedno sili samo k njej, k meni nikoli, tudi ko pridem iz službe, nikoli ne sili k meni user posted image Sem zadnje čase zelo, zelo žalostna. Včasih dobim občutek, kot da me ne bi imel rad. 


Kakšen pa je bil, ko je bil manjši? Je bil velikokrat v stiku z babicami? Naša je bolj malo. Vem pa, da je to obdobje, samo si nisem mislila, da niti na WC ne bom mogla iti. user posted image  Vidim pa pri nečakinji, da ima rada babico in včasih kar noče iti domov. Samo nima rada obeh babic...samo mojo mamo.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Navezanost
5.12.2008 13:13:21   
zinkazi
otroci si izberejo eno, včasih dve osebi kot najpomembnejši. ostali ljudje v okolici so zgolj ljudje, ki jih otrok sprejema. v starosti 7 - 8 mesecev, pa se otrok bolj začne zavedati drugih ljudi, posebno neznancev. bodite potrpežlivi. naj se ukvarjajo z njo tudi drugi, posebno očka. sigurno pa zanj ni prijetno, da joče. skupaj se usedite na tla in se z njo igrajta oba.  postopno bo to sprejela. z njo se igrajte igre skrivanja. več o njih pišem na svojem forumu. če vas zanima več, se mi javite na Z.S., sporočila vam bom naslov.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Navezanost
5.12.2008 15:01:59   
janapan
To je faza. Sigurno. Naša jo je tudi imela nekje pri 6-7 mesecih. Takrat je nisem smela dati iz rok, pa čeprav je bila do tedaj pri vseh zelo rada, ma niti k babici ni hotela, tako da je tašča že začela pametovat, da ona je ne bo varvala, da naj si jo nesemo kar ko bo čas v službo. potem je blo nekaj časa ok, potem sem šla v službo in je bila zopet panika, ker me pač ni bilo in po parih tednih se je privadla........nekaj tednov je bolj navezana name, drugič na tata, tretjič bi bla sam pri noni.......faze,

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Navezanost
5.12.2008 22:45:46   
mala pikica
Kaj to pri nas je tudi faza? Jaz močno upam, da bo otrok pokazal kdaj kaj zanimanja tudi zame.

memole babi (moja mami) je že od rojstva veliko z njim. Je čisto blizu doma, po porodu mi je hodila pomagat, zdaj pa ga tako čuva.


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Navezanost
5.12.2008 22:52:36   
Barbara111
Pri nas je za tavečjega sina ati zakon ,mami pač je mami.Za tamalega pa sem jaz.Kadar je on sam s tamalim je vse o.k.,če sem pa jaz doma mu on ne sme nič postoriti .Ne sme mu dati niti za pit ,niti za jest niti flaške ponoči noče od njeja jo kar vrže vstran samo mami mami.Ne vem kaj bo iz tega se razvilo malo se na čase bojim kaj bo.user posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Navezanost
6.12.2008 10:11:16   
memole80
Upam, da ne bo isto z našo. Mi sicer imamo bolj malo stikov z babicami. Več z mojo mamo kot s taščo, to pa izključno zaradi tega, ker je tašča take narave, da če jo prepogosto vidi postane posesivna in se vede kot da je ona mama. Enkrat sem ji blazno zamerila in sicer sem imela hčerko na kolenih in ona je kar prišla do mene in ji rekla: "Pridi k meni" in jo kar vzela. Takrat sem ostala kot mona. Na srečo ji je fant kasneje rekel, da se tega ne počne, ampak za vsak slučaj imava distanco...

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Navezanost
7.12.2008 13:32:52   
ksenci
smo v petem mesecu in še do sedaj nisem opazla, da bi ga bilo pri komu strah.  imamo pa kr veliko sorodnikov in prijateljev, ki se zelo pogosto družimo in je vedno okoli njega veliko drugih ljudi, ki ga pestujejo. po rokah ga pa nikoli ne nosim kar tako, če ga ne prestavim. je veliko v stojici, vozičku ali posteljci, kjer se že samostojno igra sam okoli pol do ure.
bomo vidli, kaj bo v naslednjih mesecih. od sestre punčka je stara7 mesecev in se tudi če jo kdo, ki ga ne pozna dobro- ga vidi manj kot 1x tedensko, vzame v roko zelo joka. razlik pri mamici in atiju pa ni.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Navezanost
7.12.2008 15:30:46   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: memole80

Upam, da ne bo isto z našo. Mi sicer imamo bolj malo stikov z babicami. Več z mojo mamo kot s taščo, to pa izključno zaradi tega, ker je tašča take narave, da če jo prepogosto vidi postane posesivna in se vede kot da je ona mama. Enkrat sem ji blazno zamerila in sicer sem imela hčerko na kolenih in ona je kar prišla do mene in ji rekla: "Pridi k meni" in jo kar vzela. Takrat sem ostala kot mona. Na srečo ji je fant kasneje rekel, da se tega ne počne, ampak za vsak slučaj imava distanco...


Moja tašča pa je prišla kar v sobo, ko sva bila še v postelji (prespala sva pri njej, saj ne živimo v istem kraju) in je vidla, da se z njo igram, prišla k postelji in jo vzelauser posted image user posted image . Pol pa hotela še rolete dvigovat, da vidi sončkauser posted image . No, tudi pri nas ne bo moglo prit do take navezanostiuser posted image user posted image

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?