|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Problemi v vrtcu
21.11.2008 10:53:51   
CLAUDY11
vceraj sem bla v vrtcu na govorilnih urahuser posted image naj vam povem da mam hcero staro 4, 5 leta. V septembru je prisla v novo skupino heterogeno skupino to pomeni da so otroci stari pd 1 do 5 let, nasa je najstarejsa .
In tu se zacne prObleM vzgojitelica pravi da se zadnjih 14 dni mece po tleh trmari in ne uboga NA UKAZE. skoraj sem padla s stola NIKOLI SE MI NI METALA PO TLEH dobro trmari ze ampak to v mrji normale
in sedaj vzgojiteljica mene sprasuje ce se sploh ukvaram z njo je kaka sprememba doma . pa bol kot razmisljam manj mi je jasno 
res da sva z nenim ocetom sla narazen in da mam novega partnerja da se dolgo nisva morala sporazumeti z ocetom o obiskih otrok -mam se 9 let starega sina  ker jih oce ni hotel imeti , vendar sedaj jih mam kolikor tolk redno ceprav potem rabim par ur da jih spet poslihtam

Ampak potem je spet vse po starem skupaj se igramo kuhamo pospravljamo... tudi sama se zna super igrati . tako da nimam probleme tudi ce kam gremo vsi pravijo kako je pridna. TEPEMO JE TUDI NE, TAK DANE VEM KJE JE PROBLEM
Mojega partnerja tudi obozuje saj se tudi ogromno ukvarja z otrokoma  tak da tu tud ni problem
razen da vcasi hoce se mal bol dojenckost pogovarjat kar pa razmisljam da za to ker so pac majnsi otroc v skupini 
Z VZGOJITELICO BOMO ZDAJ NA VEZI da vidimo ce bo kaj bols
moja hcera pa nic konkretnega ne pove ko jo vprasam zakaj se mece

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 24.11.2008 16:45:46 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PROBLEMI V VRTECU
21.11.2008 11:04:37   
Volga
Preveč se ji je zgodilo v zadnjem času. Ločitev, nov partner "očka", takih stavri take male bučke ne morejo tako hitro premleti. Sem globoko prepričana, da je vse to do tega. Kaj naredit, ne vem, nisem imala podobne situacije.

(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PROBLEMI V VRTECU
21.11.2008 11:22:52   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Preveč se ji je zgodilo v zadnjem času. Ločitev, nov partner "očka", takih stavri take male bučke ne morejo tako hitro premleti. Sem globoko prepričana, da je vse to do tega. Kaj naredit, ne vem, nisem imala podobne situacije.


Se strinjam in dodajam mogoče ni slabo se s kom posvetovati npr. psihologom.
Vso srečo tebi in tvoji družini.

< Sporočilo je popravil botrca -- 21.11.2008 11:23:13 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PROBLEMI V VRTECU
21.11.2008 12:49:17   
Naja31
pa bol kot razmisljam manj mi je jasno
res da sva z nenim ocetom sla narazen in da mam novega partnerja da s


Verjetno je to razlog.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PROBLEMI V VRTECU
21.11.2008 13:20:52   
CLAUDY11
MISLIM DA NI NOV PARTNER ker oce se nikoli ni igral z njima cele dneve je delal -v narekovajih delal- ko pa je bil doma je pa smo lezal na sedezni 
moja dva sta se ful navezala na novega partnerja se crtata z njima zlezeta k njem v posteljo  -kar pri ocetu nista smela ker ga je motilo pri pocivanju in ga skor bol upostevata kot mene 
sicer sva pa ze 1,5 let skupaj problemi so pa sele 14 dni

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PROBLEMI V VRTECU
21.11.2008 14:10:55   
lois
Claudy, moje mišlenje pa je, da je mogoče tvoja hčerkica to trmarjenje videla od kakega drugega otročka in to zdaj tudi ona probava. Lej moj sine, je kar naenkrat začel vrtati po nosu, pa to doma nihče ne počne. Torej vemo, kje je to lahko videl. Tko, da jaz mislim, da je to pri nekomu videla in tudi ona zdaj probava to tehniko.

Lahko pa je tudi vzrok to, da je mala malo zgubljena zdaj, ko sta šla z njenim očkom narazen. Pa ne mislim to, da zdajšnji partner ni dober do njih. Veš pa kako je očka in mamica sta za otroke zlata. Mogoče jo tudi to obremenjuje, da je enkrat skupaj s svojim očkom drugič s svojo mamico. Pa kot tudi ti praviš, sta "razštelana" ko prideta od svojega očita. Pogovori se z njo, če se bo to ponavljalo pa je dobro, da se o tem tudi pogovori kaka psihologinja.




_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo!

(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PROBLEMI V VRTECU
21.11.2008 16:02:39   
CLAUDY11
hvala lois
tudi jaz sem o tem razmislila da to vidi  pri drugih saj doma to nikoli ne pocne
verjetno je tud ljubosumna na druge manjse otroke  mam obcutek da isce pozornost pri vzgojiteljici
kadar se ukvarja z manjsimi otrokom kar je razumljivo saj so sele 1 leto stari in rabijo vec pozornosti


(odgovor članu lois)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Problemi v vrtcu
23.11.2008 21:15:42   
Rubin.
vzgojitelica pravi da se zadnjih 14 dni mece po tleh trmari in ne uboga NA UKAZE



Mene pa je bolj zmotil ta izraz, da ne uboga na ukaze. Pa sej ni v vojski, da bi se morala pokoravati ukazom in jih izpolnjevati. Mislim, da bi  v vrtcu morali imeti drugačne načine, da pripravijo otroka na sodelovanje. A ima isto vzgojiteljico kot lani?
Jaz mislim, da je otrok v stiski in jo kaže na tak način. Sicer pa je zelo nekorektno od nje, da dvomi v tvoje ukvarjanje z otrokom in vali krivdo nate za njeno obnašanje v vrtcu.
Probleme je treba reševati tam kjer nastanejo - torej v tvojem primeru v vrtcu.
Tudi mi smo imeli podobno težavo, sicer ne v tako hudi obliki, vendar je bila vzgojiteljica tista, zaradi katere je problem nastal. Ko sem se z njo pogovorila in ji povedala, da se na lepši način več doseže, kot na grd, problema več ni bilo.
Ti poznaš svojege otroka najbolje, zato se poskusi z njo čimmveč pogovarjati, čisto tako mimogrede, da ne bo dobila občutka da jo zaslišuješ. Ena možnost je tudi igra z lutkami, otroci jim radi zaupajo.
Upam, da boste težavo čimmprej rešili.

(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PROBLEMI V VRTECU
23.11.2008 21:17:19   
Rubin.
Lahko pa je tudi vzrok to, da je mala malo zgubljena zdaj, ko sta šla z njenim očkom narazen.


Narazen sta šla pred enim letom in pol.

(odgovor članu lois)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PROBLEMI V VRTECU
24.11.2008 13:52:58   
pety78
V septembru je prisla v novo skupino heterogeno skupino to pomeni da so otroci stari pd 1 do 5 let, nasa je najstarejsa .


Mislim, da ne sme biti taka razlika v skupini, tudi če je heterogena. Malo se pozanimaj.

_____________________________



(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PROBLEMI V VRTECU
24.11.2008 15:18:53   
2ursae
meni se zdi najverjetneje, da v vrtcu večino pozornosti poberejo najmlajši v skupini, pa morda zato želi zbuditi pozornost, doma pa tega ne počne, ker ji pač ni treba.

Se mi zdi pa ta starostni razpon otrok kar hud user posted image , je pa res, da Zakon o vrtcih to predvideva kot kombinirani oddelek:

15. člen
(starostna obdobja)
Predšolska vzgoja v vrtcih poteka v dveh starostnih obdobjih:
– prvo obdobje: otroci v starosti od enega do treh let in
– drugo obdobje: otroci v starosti od treh let do vstopa v šolo.

16. člen
(oddelki)
Vzgojno delo v vrtcu poteka v oddelkih.
Otroci so razporejeni v starostno homogene, heterogene ali kombinirane oddelke.
V homogene oddelke so vključeni otroci v starostnem razponu enega leta.
V heterogene oddelke so vključeni otroci prvega ali drugega starostnega obdobja.
V kombinirane oddelke so vključeni otroci prvega in drugega starostnega obdobja

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PROBLEMI V VRTECU
24.11.2008 19:53:08   
benika
Se mi zdi pa ta starostni razpon otrok kar hud


Pri nas imamo 3 oddelke, 1-3 leta, 3-6 let in 1-6 let.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PROBLEMI V VRTECU
26.11.2008 11:01:30   
CLAUDY11
hay ruby od kot tebi da sva sla narazen pred 1,5 let
narazen bova v decembru 2 leti
mislim pa to ni blo vprasanje


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PROBLEMI V VRTECU
26.11.2008 11:03:07   
CLAUDY11
sorry odgovor je bil namenjen rubin

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PROBLEMI V VRTECU
26.11.2008 11:05:44   
CLAUDY11
sem se ze pozanimala pa razlike so ze npr pri hrani ta mali dobijo drugacno kot ta veliki  moram se mal pogovorit z vzgojitelico da vidi v cem je stvar


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PROBLEMI V VRTECU
26.11.2008 11:14:58   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: CLAUDY11

sem se ze pozanimala pa razlike so ze npr pri hrani ta mali dobijo drugacno kot ta veliki  moram se mal pogovorit z vzgojitelico da vidi v cem je stvar




Ja saj pri nas je tudi tako. je pač določena hrana, ki je tamali še ne morejo jest. Če imajo veliki zrezek, imajo tamali mogoče kakšno mleto meso ali kaj podobnega. Pa tamali imajo večkrat kakšen gres, tavečji pa kaj namazano na kruhu.

(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PROBLEMI V VRTECU
26.11.2008 11:34:08   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: CLAUDY11

sem se ze pozanimala pa razlike so ze npr pri hrani ta mali dobijo drugacno kot ta veliki  moram se mal pogovorit z vzgojitelico da vidi v cem je stvar



Kakšne razlike? Saj pa je normalno, da majhnemu otroku daš drugo hrano kot večjemu. Je to problem?
Mislim, da bi se morala ozreti vase in iskati težave pri sebi doma in ne v vrtcu. Otrokova osnovna celica je družina in noben vrtec in vzgojiteljica ti ne bodo pomagali, da se otrok počuti manj ljubosumnega. Za boga svetega saj pa je otrok "izgubil" očeta, dogovarjata se o skrbništvu...otrok ni neumen, da ne bi čutil tvoje napetosti. 4,5letni otrok o svojih čustvih že zna govoriti in če ti noče povedati kaj je narobe je očitno, da neka stiska je in da ne najdedrugega načina sporočanja kot to, da dela stvari, ki jih sicer ni delala.



(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PROBLEMI V VRTECU
26.11.2008 20:36:17   
CLAUDY11
tudi meni je jasno da manjsi otroc dobijo drugo hrano samo ce sedijo za isto mizo in ta mali dobijo tako hrano ki bi jo moja hci tud rada jedla pa jo ne dobi pa nastane lahko problem
ker tako mi je povedla moja hci ker tud4,5 let star otrok ze ima svoje mnenje in zna tudi povedat kaj jo moti in kaj ne res da jo bol v igri in po ovinkih sprasujem vendar tako pridem do odgovorov ki me zanimajo


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PROBLEMI V VRTECU
26.11.2008 20:54:31   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: CLAUDY11

hay ruby od kot tebi da sva sla narazen pred 1,5 let
narazen bova v decembru 2 leti
mislim pa to ni blo vprasanje





Se opravičujem. Sem se zmotila, napisala si da sta z novim partnerjem 1,5 leta skupaj,  in me je to zmedlo.

Ne to ni bilo vprašanje, ampak sem odgovorila lois, ker je napisala, citiram:

"Lahko pa je tudi vzrok to, da je mala malo zgubljena zdaj, ko sta šla z njenim očkom narazen."

Zato dvomim, da je vzrok njenemu vedenju to, da sta šla z očetom narazen.

No, upam, da sem zadevo razjasnila.


(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PROBLEMI V VRTECU
26.11.2008 21:37:34   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: CLAUDY11

tudi meni je jasno da manjsi otroc dobijo drugo hrano samo ce sedijo za isto mizo in ta mali dobijo tako hrano ki bi jo moja hci tud rada jedla pa jo ne dobi pa nastane lahko problem
ker tako mi je povedla moja hci ker tud4,5 let star otrok ze ima svoje mnenje in zna tudi povedat kaj jo moti in kaj ne res da jo bol v igri in po ovinkih sprasujem vendar tako pridem do odgovorov ki me zanimajo




Kolikor poznam otroške jedilnike po vrtcih je razlika med kosili minimalna. Recimo veliki ne dobijo polžkov ampak mogoče svedre za kosilo. Polivka je enaka. Malim dajo recimo sladoled v lončke, velikim v škrniclje...Zaradi tega se najbrž ne meče po tleh.

Možnosti sta dve:
  • ali ima krizo zaradi situacije (atija bolj poredko vidi)
  • ali pa je samo faza in jo bo minilo.
Vsekakor veliko sreče!user posted image

(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?