|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačilo materinske knjižice
8.10.2008 20:00:08   
lilica
Živjo, nekaj časa nazaj sem zasledila ko ste govorile o materinki kjižici, tiste ki hodite v ZD naj bi jih dobile, tiste v zasebnih ambulantah s koncesijo pa naj bi si jih kupile. No in ker sem jo pred mesecem morala tudi jaz kupiti, ker sem pri zasebniku, sem poklicala na ZZZS in se pozanimala za vračilo stroškov za nakup knjižice. Zelo prijazna gospa na enoti Vrhnika je rekla da kakor ona ve se to ne da, vendar se bo pozanimala. Danes me pokliče in pove da se to ne vrača , ker jo mora vsak ginekolog dati sam. Pa ji razložim ,da smo trenutno 3 , vsaka hodi k svojemu gin.in vsi so zasebni s koncesijo in da smo morale to kupiti. Pa pove da lahko damo vlogo za vračilo denarja ampak da naj obrazložimo situacijo, ker da potem oni dajo kot ene vrste neko ovadbo proti gin. ker ne daje knjižic.
Vglavnem , ne gre se mi za 6 eur in še nakej centov, samo me pa to stvari malo iztirijo , ker kar nejak mutijo.
Pa bi prosila čej katera kaj več ve o te.
Hvala in lp

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 9.10.2008 8:39:28 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
8.10.2008 20:07:53   
vcugmas2
Zelo zanimivo. Tudi jaz sem jo morala plačat.
Pri naslednji nosečnosti mu pa bom že nazaj povedala.user posted image

(odgovor članu lilica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
8.10.2008 20:11:05   
mlinar
To se mi zdi pa malo čudno in še to pred tednom dni sem hodila z sinom na cepljenje proti tuberkolozi in glej ga šmenta na računu sploh ni bilo številke  računa in še to hodila sem v zduser posted image

(odgovor članu lilica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
8.10.2008 20:14:37   
Naja30
Po zakonu je knjižica brezplačna. Zzzs naj bi vrnil denar, če jo moraš kupiti. Tako je vsaj bilo, o kakšni ovadbi do G pa še nisem slišala.

(odgovor članu mlinar)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
8.10.2008 20:31:07   
Naja31
Jaz sem se isto pozanimala na ZZZS 3 leta nazaj ko sem bila noseča s prvim otrokom. Tudi meni ni bilo jasno zakaj moram jaz plačati materinsko knjižico, oz, jo iti kupiti v knjigarno, če vem, da so nekatere punce dobile zastonj. Na ZZZS so mi odgovorili, da materinska knjižica sodi v obvezno dokumentacijo vsake nosečnice in jo potemtakem krijejo pravice iz obveznega zdravstvenega zavarovanja, ter jo G ne sme zaračunati oz. te ne sme poslati po njo v knjigarno. G dobi plačano materinsko knjižico za vsako nosečnico od zavarovalnice, tako da ti jo mora izdati brezplačno, ker on ta denar dobi. Edina opcija, ki sem jo imela, je bila prijava moje G na ZZZS, da ne izvršuje vseh obveznosti koncesijske pogodbe, za kar se nisem odločila.

Pa res ne gre za tistih nekaj denarjev, ampak za princip.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
8.10.2008 21:41:44   
veseli trebušček
Zelo zanimivo Tudi jaz sem pri hčeri pred 4 leti dobila materinsko pri G zastonj. Bomo videli kako bo sedaj .Sem 8 tednov noseča in imam ravno ta petek pri G prvi pregled in takrat bi naj dobila materinsko knjižico.

Vam bom sporočila kako se bodo stvari razpletle pri meni.


_____________________________

veseli trebušček

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
8.10.2008 23:01:17   
mani2
Tudi jaz sem morala plačati materinsko knjižico. Isto je bilo pred 5 leti in tudi sedaj. Plačati pa sem morala 10€. Pa sem se tudi jaz spraševala kaj je na tem.

(odgovor članu veseli trebušček)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 0:35:11   
jadrnica

mene je tudi sestra pri moji G poslala v knjigarno kupit knjižico......??? očitno prijava  tudi ne pomaga, ker pomojem nas ne bi tako masovno pošiljali v knjigarne, če vedo za sankcije?

al se pa zavodu fučka za koncesionarje in to da mi plačujemo extra, si pač mislijo, če so tolk neumne, da plačujejo, pa naj. Pač če ne poznaš pravic sam nosi posledice, če so ti kršene.

Bom pa naslednjič vseeno prijazno vprašala sestro, kako je s tem, pa poročam, kaj bo odgovorila. grem pa na pregled konec oktobra, tko da prej ne pričakovat odgovora.

(odgovor članu mani2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 8:16:19   
Nika v službi
Moja G je očitno poštene sorte - je zasebnik s koncesijo in MK sem dobila (pred 3 leti) brezplačno.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu jadrnica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 8:24:47   
Anonimen
Sem jo plačala, vendar ne razmišljam o kakšni ovadbi. Brez veze se bost z zdravniki, se samo še zameriš za vnaprej. Kaj pa je tistih 5€ v primerjavi s štruco, ki jo dobiš?user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 8:27:10   
Detece
Jaz tudi hodim k zasebniku in mi knjižice ni bilo potrebno plačati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 8:39:06   
tejci01
Jaz hodim k g. s koncesijo in sem si tudi mogla kupit materinsko.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 8:48:18   
maja1488
Moja bivša G zasebnik s koncesijo, je tudi zaračunala materinsko in prvi UZ za potrditev nosečnosti. Če se prav spomnim, je bil UZ ene 6.000. Se mi zdi, da si nekatere stvari kar sami izmislijo.

(odgovor članu tejci01)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 9:10:45   
Anonimen
Moja je tudi zasebnik s koncesijo, pa sem sedaj dobila že 2 knjižice, ker sem sprva imela ss, pa je bilo le nekaj malega napisanega notri, pa sem mislila, da tisto pač poedigsam in imam to knjižico, pa je rekla da ne, da dobim novo in seveda ZASTOJN....
No jaz moram mojo G zelo zelo pohvalit ker nikoli nič ne plačam in vedno mi dela notranje ultrazvoke ko sem tam, moram pa reči,d a sem tam kar pogosto.

(odgovor članu maja1488)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 9:21:52   
Lalica1
Mene bi plačilo tudi motilo!!!!!

Kot pravite: ne gre se za denar, ampak za princip!  Jaz bi zamenjala G in ga tudi prijavila, ker služijo iz dveh strani.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 10:01:34   
Anonimen
Tud jaz sem plačala za knjižico in za UZ, pred katerim sem morala podpisat izjavo, da ne bom zahtevala povračila stroškov oz ZZS.

(odgovor članu Lalica1)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 12:57:50   
maja1488
Tud jaz sem plačala za knjižico in za UZ, pred katerim sem morala podpisat izjavo, da ne bom zahtevala povračila stroškov oz ZZS


Pa računa za opravljeno storitev najbrž tudi nisi dobila? Jaz ga nisem nikoli, pa sem tam kr nekaj denarja pustila. Dohtarca pa očitno ves denar na črno pobasala. In po možnosti od ZZZS tudi. Kaj sem pa jaz vedela al mi gre tudi iz zavarovanja kaj al nič. Groza!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 13:06:23   
Mala_princeska
Hudo, kaj vse berem.
Jaz sem knjižico leta 2003 tudi morala plačati. so me poslali v knjigarno.....

Ne morem verjeti, da če je to res, da na tak način služijo denar.




_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 13:15:35   
maja1488
Ne morem verjeti, da če je to res, da na tak način služijo denar.


Ja po mojem gre ta denar na črno v žep nevemkomu. Mislim, jaz za vsako opravljeno storitev ali prodano robo izstavim račun. Tudi če samo za 2€. In od tega plačam DDV državi. Če ni računa, tudi nikjer ne vedo kolko si zaslužil.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
9.10.2008 13:24:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Tud jaz sem plačala za knjižico in za UZ, pred katerim sem morala podpisat izjavo, da ne bom zahtevala povračila stroškov oz ZZS.


za knjižico ni blo računa, se spomnem, za UZ in streptokok pa je bil, čeprav kr neko videlo in znesek, kr neki, po moje si ceno zmisli vsak ginekolog po svoje, ker vem da ful različno plačujemo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
10.10.2008 18:07:44   
lilica
Vidim da nas je včino takih ki smo morale knjižico plačati. Tudi mene je poslal v knjigarno , da ne bo pomote, nič mi ni on računal.
Kar se pa tiče tistih nekaj eur, sem že rekla da se mi ne gre za denar, ampak princip, ker naj bi nekej držalo, pa vendar vsak dela nekaj po svoje. Tudi jaz svojega g. ne bom nikomur ovadila in niti ga ne bom zamenjala, ker sem z njim čisto zadovoljna, pa važno da je z našo malo pikico vse ok., samo zanimale so me še vaše izkušnje z osalimi g.
Lp in hvala za odgovore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
10.10.2008 20:21:33   
Dali*
Jst je ne bi plačala, ni šans. Sej jo rabi G, ker on si mora voditi tvojo nosečnost, heh. Jst bi jim že natrosla. Sej jo me tudi rabimo, samo v osnovi, če ni podatkov G nam nič ne nuca, ne. Ma ni šans, ej.

Če bi mi rekli, naj jo plačam ali si jo grem kupiti, bi rekla, da se bom najprej pozanimala na ZZZS, če je to upravičeno in od kdaj ta zakon velja in kje to piše črno na belem.

< Sporočilo je popravil Dali* -- 10.10.2008 20:22:23 >

(odgovor članu lilica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
15.11.2008 12:58:18   
zanchy
Tole me je pa zelo presenetilo, jaz sem namreč že tretjič noseča, pa mi dosedaj nikoli ni bilo potrebno plačati za materinsko knjižico. Imam g. s koncesijo, tako da mi res ni nič jasno, zakaj morate nekatere to plačevatiuser posted image , druge pa isto stvar dobimo zastonj.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
16.11.2008 11:37:02   
lenika
Tudi jaz sem jo v obeh nosečnostih kupila v knjigarni.

(odgovor članu zanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: PLAČILO MATERINSKE KNJIŽICE
16.11.2008 11:45:35   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: Mala_princeska
Jaz sem knjižico leta 2003 tudi morala plačati. so me poslali v knjigarno.....


Letos v 2. user posted image  pa mi jo je sama ginekologinja dala brezplačno. (sem zamenjala g. seveda iz drugih razlogov)

_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?