|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pralne pleničke
17.11.2008 14:33:14   
kaška1
Pozdravček,
pred kratkim sem brala članek o pralnih pleničkah- da z njihovo uporabo precej prišparaš v primerjavi s plenicami za 1x uporabo, itd.Drage mamice (tudi bodoče) kakšne so vaše izkušnje, mnenja? Uporabljate tudi tetra plenice?
LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 15:07:19   
Korina1
Misliš to na tetra plenice? Jaz še vedno prisegam na tetra plenice. Sigurno se ogromno prišpara na denarju, pa tudi manj vnetih ritkic je kot pri raznih pamperskah.
S plenicami za enkratno uporabo je vrženo ogromno denarja stran. Plenice za enkratno uporabo pa uporabiš ko greš kam ven, k zdravniku, na dopust ali ko je že otrok v vrtcu za v vrtec.

(odgovor članu kaška1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 15:08:32   
evi28
Pojdi na forum dojenček, tam je ta tema na široko razpisana.

(odgovor članu kaška1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 15:53:41   
bskrle
Odvisno, kakšen tip ženske si, če ti pranje ne dela težav, potem zagotovo zate. Moraš imeti tudi dober prostor za sušenje ali sušilca.
Posebej pozimi.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 16:28:53   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Odvisno, kakšen tip ženske si, če ti pranje ne dela težav, potem zagotovo zate. Moraš imeti tudi dober prostor za sušenje ali sušilca.
Posebej pozimi.



Jest nimam nobenih težav ne s pranjem ne s sušenjemuser posted image . Skratka, men se na stojalu posušijo v 1 dnevu (bambino mio), tko da sploh ni panike. Dela nimaš nič več kokr z navadnimi pleničkami za 1xuporabo, kokr ene pravjo, da je.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 16:37:11   
AnciM
Nam se tudi racmanke zelo obnesejo. Vsak drug dan jih vržem v stroj in nato v sušilca. Ko pa jih je treba zlagat v predal, pa malega sabo vzamem, da malo gol brca po previjalni. user posted image

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 17:32:36   
Deja
Včeraj sem pri kolegih videla ene plenice iz blaga in so noro dobre...

lahko si jih pogledate na tej strani... aja pa še cene so napisane zraven...

http://www.roticom.si/

Sem si v grobem izračunala da bi potrebovala 15 plenic iz blaga, ki stanejo 322,50€ paket. In to za celo obdobje previjanja - ker se dajo nastavit velikosti z pritiskači...Dokupijo se še vpojni vložki...

Če pa bi uporabljala naprimer pamperske, ki stane paket malo manj kot 20€, na mesec pa bi rabila 2 paketa- bi to naneslo 40€, v enem letu 480€.

S tem da jih lahko uporabljaš kasneje za drugega, tretjega otroka...in jih po potrebi par samo dokupiš...

Mislim da je odločitev padla na plenice iz blaga BUMGENIUS, ker se začetna sicer dokaj velika investicija izplača že po manj kot enem letu.

Za pranje pa se tudi ne porabi tako veliko vode, elektrike in časa. Sušijo pa se lepo na radiatorju.... pa je... In kar je najboljše NI jih treba likat...


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu kaška1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 20:56:29   
Pepita
Mi smo tudi na Ramankah in jih ne menjam. Mislim, da se na proračunu ogromno pozna, čeprav mi za daljše izlete ali obiske uporabljamo tudi pamperske, vendar ne pogosto.

Je pa ugodna varianta tudi, da najdeš "rabljene" recimo na Bolhi, jaz sem tako za polovično ceno dobila nove plenice. Nekatere mamice jih kupijo, pa jim niso všeč in nato skoraj nove ali celo nove prodajajo.

LP


_____________________________



(odgovor članu Deja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 20:59:19   
Anonimen
jaz tudi prisegam na pralneuser posted image user posted image pri Uli jih uporabljam ves čas, pri drugem zdaj pa jih bom tudi. sploh pomislim ne, da bi kaj drugega uporabljalauser posted image

(odgovor članu Pepita)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 21:07:31   
Ploha
a obstajajo kakšne manjše pralne pleničke, ker te ki sem zadnjič kupila imajo enotno velikost in se mi zdi, da so pa kar ogromne za novorojenčka oz. si ne predstavljam tiste velike plenice na novorojenčku,...a se isto uporabljajo za tako male, kako ste oz. kdaj ste jih začele uporabljati???

(odgovor članu Deja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 21:11:51   
Anonimen
ploha katere si pa kupila? k racmanke se nastavi velikost s pritiskači. jaz sem jih od začetka uporabljala, pa je bla Ula težka 2970g 9n dolga 48user posted image

(odgovor članu Ploha)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 21:15:51   
sonček33
aha, ulla, sem že tukaj dobila tvoj odg...torej racmanke zelene'

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 21:25:53   
Anonimen
ne, jst mam rumenga racmana (9 kom) in štorkljine (20kom). ne vidim razlike med enimi in drugimi, mogoč so štorkljine mal bolj obavtne, debeleuser posted image oboje so superuser posted image

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pralne pleničke
17.11.2008 21:54:00   
Ploha
kupila sem rumeni racman. Aha pol pa ne bo problema, da jih ne bi od začetka uporabljala, sicer majo pa zdej neke nove v BC, sam za tiste pa ne vem kake se. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pralne pleničke
19.11.2008 0:25:08   
Leiah
Jaz imam plenice od Lotties in so narejene po velikosti. Sicer se jih pa pripenja z jezki, tako da se jih da lepo regulirati. Jaz sploh ne zamnjeam vec pralnih za plenice za 1x uporabo. Te uporabljam samo ko gremo k pediatru na pregled.
Kar se pa tice pranja in susenja. Nimamo susilca in se mi vse lepo hitro posusijo. Vcasih ze v pol dneva. Pozimi so itak radiatorji prizgani in je prostor toliko bolj topel, poleti jih pa das na balkon na soncek in so tik tak suhe!

_____________________________

Lp

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pralne pleničke
24.11.2008 13:38:31   
kaška1
Ful hvala za vaše odgovore, ste me popolnoma prepričale za nakup pralnih plenic!
Zdaj pa v nabavo, naš sonček pride februarja.
Snežni pozdravček

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pralne pleničke
24.11.2008 15:00:58   
titi3
Kaška1 jaz sem se tudi odločila za pravne pleničke, ampak bom vzela bambusove, ki so skoraj iste samo bolj vpojne in bolj mehke. Poglej še te, če te zanima. V Baby centru jih imajo sigurno. Z njimi pa se dela na isti način kot z bombažnimi.

Jaz si jih tudi počasi nabavljam, ker imam tudi rok februarja.

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu kaška1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pralne pleničke
4.12.2008 14:24:56   
Anonimen
jaz sem tudi za racmanke.. ;-) malo bomo pokombinirali.. malo pampers, večina racman, odvisnoo od priložnosti. ;-) tudi roticom so interesantne. sicer pa bo treba razmisliti o sušilnem stroju (nimamo ga še), da bo pot sušenja pleničk olajšana. ;-)

(odgovor članu titi3)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pralne pleničke
5.12.2008 10:30:57   
HM84
No, pa da še jaz pristavim svoj piskerček... Jaz vem, da bom uporabljala pamperske. Če povem po pravici sem malo lena kar se tiče pranja in vsega tega dela s cunjamiuser posted image

Kar hočem povedati je to, da imam prijateljico, ki je kupila racmane, in pravi da ni prav zadovoljna z njimi. Te plenice niso tako vpojne kot npr.pamperske, tako da je mali kar precej moker pod njimi. Tako da ima ponoči in pa če gresta ven  - pamperske, čez dan pa racmane. Pravi tudi, če bi prej vedla, kako se bojo obnesle, jih ne bi toliko kupila.

Če imate pa ostale boljše izkušnje, pa hvala bogu...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pralne pleničke
5.12.2008 10:39:13   
linči 312
mene pa zanima, če katera uporablja navadne tetra pleničke in jih pol kombinira s prekrivnimi hlačkami. Kako se pa to kej Obnese? Ker nakup tetra pleničk je zihr še cenejši, kot nakup racmank in podobnih. oz. je še cenej, če so tetra pleničke ostale še iz časov ko smo bili mi mali.user posted image

(odgovor članu HM84)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pralne pleničke
5.12.2008 10:55:25   
martita
eh, punce, vas prav občudujem, v kaj se spuščate....

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pralne pleničke
6.12.2008 15:31:56   
country
Jaz sem kombinirala Racmane s tetra dokler se ni mala začela kobacat. Potem pa ji je bilo pomojem plenice mal preveč in tetra ni več marala imet gor. Nadaljevali smo z Racmani.

(odgovor članu martita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pralne pleničke
6.12.2008 19:38:33   
skuštrana
mene pa zanima, če katera uporablja navadne tetra pleničke in jih pol kombinira s prekrivnimi hlačkami. Kako se pa to kej Obnese


Moja prijateljica je to počela, ko je bila njena punčka še novorojenček pa nekje do 3m. Potem pa ne večm, ampak je uporabljala plenice ala racman.

Drugače je pa http://www.ringaraja.net/forum/Pralne_bombazne_plenicke/m_1986542/tm.htm na tem linku že full napisanega o teh pleničkah.


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 6.12.2008 19:41:23 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
6.12.2008 20:23:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?