|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nakupi
4.4.2005 7:00:56   
MojcaZ
Prejšnji teden sem se podala po nakupih za našega pikca. In ugotovila, da je to kar velik finančni zalogaj.
Pa me zanima koliko ste ve porabile ob nakupu opreme za novorojenčka?

Lep začetek tedna vsem,
Mojca in :duda:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Nakupi
4.4.2005 7:18:55   
Carovnica Mica
pri prvem otroku kar nekej,pri drugem zelo malo,pri tretjem pa nic oz.samo vozicek je nov-pa ene par cunjic.ostalo je pa vse se vredu.ce das prvic vec denarja,se bolj splaca,kot ce sparas pri opremi :duda:

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Nakupi
4.4.2005 7:31:52   
Udb
Mojca, sicer še nimam izkušenj, ampak ko sem tako malo gledala po trgovinah, je kar drago! Tako da sem se odločila, da si stroške razporedim in vsak mesec kupim eno večjo stvar - se mi zdi da potem lažje preneseš take izdatke!

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Nakupi
4.4.2005 11:23:39   
malika
Jaz sem sledila akcije, si nagledala v naprej eno stvar in čakala. Tako sem kupila voziček s košaro in lupinico v akciji; ležalnik v akciji; košek in posteljico smo dobili; oblekice sem kupovala sproti, ker niti nisem vedela spola; bombažne pleničke sem kupila v DM(tam so njacenejše); prav tako nahrbtnik za potrebščine v DM(baby love);... in še bi lahko naštevala.

Skratka še pri vozičku sva prihranila čez 50.000 sit :bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Nakupi
4.4.2005 11:23:52   
NIKI1
posteljica + previjalna=100.000
voziček+lupinica=135.000

+oblekce,vrtiljak....

Okrog 300.000 je pa res, da je bil to naš prvi otročiček.

lp:)

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Nakupi
4.4.2005 11:26:21   
Teni_
Hvala bogu ne preveč, ker smo večino dobili. Kupila sem samo nekaj oblekic, baldehin(in tisto oblogo), flaške, dude... Ta večje stvari: voziček, posteljico in podobno smo dobili, avtosedež je pa kupila takrat še bodoča prababica oz. je dala denar.

Drugače pa je kar velik zalogaj, ja, sploh, če moraš vse kupit.

LP,
Mojca:nosecka:

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Nakupi
4.4.2005 12:05:44   
Anonimen
posteljica - še moja ko sem bila majhna 0 sit
previjalna (dobila za darilo)
voziček 52 000 sit
lupinica - sposojena
oblačilca - sposojena

Seveda sva kupila še nekaj malenkosti za dušo ampak v bistvu edini tak velik strošek je bil voziček, ki pa tudi ni bil drag.

(odgovor članu MojcaZ)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Nakupi
4.4.2005 13:14:51   
lin
Ogromno samo se nespomnem kolko vem pa da dosti dosti preveč,saj nisem vsega rabla:zmeden:,šola za drugega

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Nakupi
4.4.2005 13:29:44   
Vekica
Kupili nekaj rabljenega:
Voziček... 15000 SIT
Lupinica... 14000 SIT
Dobili kar nekaj oblekic od babic, nekaj jih še gotovo bomo.
Kupili novo posteljico v Ikei... 7000 SIT.
Posteljnino in kar spada k posteljici bom sešila sama.
Previjalno bo naredil očka =)
Treba bo pa še bombažne plenice kupit (cca. 40000 SIT) in
nekaj oblekic, pa bo.
Saj ni tolk drago - cca. 100 000 SIT, pa še denarčka dobimo od socialne
Lep dan
;)

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Nakupi
4.4.2005 13:46:31   
Annny
Ojla,

midva sva kupila vse novo, ker žal nimava v sorodstvu nikogar, ki bi nama lahko kaj posodil oz. odstopil.
Za osnovne potrebščine sva dala okrog 600 tisočakov.
Po prvih 5 mesecih so pa spet drugi stroški: nove oblekice, večji avtosedež, voziček- marela, stolček za hranjenje itd..mislim, da bo šlo spet okrog 300.000 sit- pa se mi zdi, da sploh ne kupiva nič takega:)
Res pa je, da kupujeva samo najboljše stvari- pri tem res ne šparava.
Akcij ne sledim, kupiva takrat ko rabiva- ful rada pa kupujeva preko Ebaya, ker so cene ugodnejše in je večja izbira.

lp:sloncek:

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Nakupi
4.4.2005 13:50:20   
t_t_y
Midva sva dala 300.000 + nekaj oblekic sva dobila. Res pa je, da imam rok 24. 4. in še ne vem ali bo treba kaj dokupit - mislim da večino potrebnega imava.

lp

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Nakupi
4.4.2005 13:52:43   
Seven*
Meni se pa sploh ne zdi drago. je pa res da je odvisno od tega koliko si pac zahteven. Sama sem za malega na mesec porabila cca 10 000 sit. Prvi nakup pa je valjda vecji..

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Nakupi
4.4.2005 13:54:21   
Seven*
Mislim da me je stalo cca 150 tisoc z VSEM vred.

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Nakupi
4.4.2005 15:09:07   
polona2
Midva sva morala vse kupiti, ker že dolgo ni bilo nobenega dojenčka pri najinih sorodnikih, prav tako prijateljih, no, stajico sva dobila v dar :bravo:, ostali stroški pa, niti ne vem kolikšni so bili, vsekakor so naju fino udarili po žepu,
sva se pa malo znašla, voziček sva kupila še v času Mwst. v Avstriji, vso opremo za otroka sva kupila v Ikei, tudi še v času Mwst., prav tako oblekice, živimo blizu meje in se nama je res splačalo,
je kar investicija, ampak, je boljše kupiti novo, pa imaš pri naslednjem otročku (razen oblekic) skoraj mir.

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Nakupi
4.4.2005 15:13:46   
bskrle
mI SMO DALI OKOLI 100 000, KUPILI SMO LE VOZIČEK.(65.000)Marelico smo kupili naslednje leto(12.000)
Posteljica je bila še moževa, kupili smo jogi (10.000 - financirala stara mama), previjalno je naredil ata, ležalnik, lupinico smo si sposodili, prvi avtosedež smo kupili rabljen,a z novimi prevlekami (15000),stajica je bila 6.000 (rabljena),cunjice smo dobili(10 škatel), posteljnino smo imeli še doma, nekaj sem je dobila za darilo. Z otrokoma nimamo velikih stroškov.

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Nakupi
4.4.2005 17:23:04   
peja
Hm , šlo je dost denarja .
kupit sva mogla vse novo in to vse krat 2 , ker bova mela dvojčka:bravo::bravo:
Približni stroški:
-voziček
-2xlupinca
-2xpostelca
-2xjogi
-sterilizator, prsna črpalka,grelec, dude
-cunce
-plenice(povijalne,navadne)
-previjalna miza
-in en kup ostalih stvari , kateri se zdele sploh ne spomnim je pršlo vse skupi cca 750,000SIT :zmeden:

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Nakupi
4.4.2005 20:23:29   
Seven*
Jaz mislim, da je razglablati na to temo res brezveze. Tiste nujne stvari lahko clovek komot kupi iz denarja od paketa, vse ostalo pa je, moramo priznati bolj ali manj preseravanje.

Cisto brez problema gre brez previjalne mize, jaz sem zanjo dala 5 jurjev, ker sem si jo sama naredila. Bilo je potrebno samo desko namontirat.

Namesto cebricka imas lahko banjo za jurja in pol.

Plenice pridejo cca 10 jurjev. Za oblect kupis cca 3 kompletke, par zabic in par mako majck. Pa se kaksen pulovercek. Ce se znajdes lahko to kupis za 15 jurjev v kaksnem H&M.

Lupino lahko kupis rabljeno, ali kaksno nizjega razreda.


Vozicek lahko kupi clovek komot za 15 jurjev, pa se da z njim tud lepo peljat. Kupis pac rabljenega.

Privoscis si toliko, koliko si pac lahko.. Se mi pa ne zdi fer tale debata, ker so na forumu punce, ki tud 100k sit ne morejo dati..

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Nakupi
4.4.2005 23:22:28   
polona2
Saj imaš prav, samo se večkrat debatira o Quinny-ih, Trip-trap stolčkih itd., mogoče bi bila boljša tema "Kako z iznajdljivostjo prihraniti kakšen tolar?", pa bi lahko poleg debate še komu dale kakšen koristen nasvet...
Previjalna je tudi meni stran vržen denar, midva sva nabavila predalnik in nanj namontirala "home-made" nastavek za previjalno,
Shantala je bila pa 14 Eurov, lepo prosim :)...

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Nakupi
4.4.2005 23:35:41   
frutka_
Se strinjam da bi morali imeti debato kje prihraniti pri otroški opremi. Jaz sem nekaj kupila, nekaj dobila in si nekaj sposodila.

Nameravamo še imeti kakšnega člana pa bo vse novo ostalo zanj/o.

Zelo mi je žal, da si nisem kupila nove svoje pumpice za prsi od Aventa ampak sem imela sposojeno od Chiccota en starejši model. Glik tak sem si pumpala ampak pumpica je full lesena. Punce hvalijo Avent tako da za naslednič vem!

Z nekaterimi stvarmi je bolje počakati, da jih kupiš po rojstvu.

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Nakupi
5.4.2005 8:38:25   
NinKa
Jaz mislim, da sta možna sam dva scenarija - al dobiš sposojeno al pa moraš vse sam nabavit. Midva sva sodila med slednje, ker - med prijatelji sem bla prva z :duda:, doma smo pa mala familija in so zadnji otroci že kar nekaj let v OŠ.

Pol pa je stavr koliko kompliciraš --- midva sva ful, ker doben od naju ni imel kaj ekstra pojma, kak pomeni imeti :duda:. Kupila sva otroško sobico, pa posebej posteljo, ker je otroška soba imela 200*90 posteljo. Pa kupila sva vellikega 4 kolesnika. Pa puno cotik, dude, flaške, bana, kozmetiko, lupinico......2 meseca po rojstvu sva ugotovila, da napihljive gume na vozičku niso najboljša stvar za naš avto, smo kupili 3 kolesnika, ker je bil luškan.....pa sedaj ko je zopet veliko druge opreme za miskota smo cez vikend kupili našemu škratu že tretji voziček - marelo.

Včasih ko nazaj mislim, ful sva komplicirala, sedaj pa vidim da je bla večina odveč....več ko preveč. Ampak ok, na izkušnjah se človek uči. Jaz sem se in to je najpomembnejše.

:sloncek::kuza::sloncek:

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Nakupi
5.4.2005 10:22:42   
Annny
Res je, NinKa, tudi nama se je zgodilo podobno. Nabavila sva ogromno odvečnih stvari- res je, da človek,ki še nima izkušenj z otroki in nima nikogar, ki bi mu lahko okrog tega svetoval, ponavadi celo zadevo zakomplicira.

Kako prihraniti? Evo: nikar ne kupujte flašk, sterilizatorjev, grelcev, preveč cotk, bombažnih plenic VNAPREJ!!! Boste kupile potem, če bo treba.

Seven- lupinica nižjega razreda, kaj pa si s tem mislila??
Četudi človek prihrani pri nakupih za otroka še toliko- pri lupinicah in avtosedežih se NE SME varčevati!!
Če mogoče kdo ne ve, je bilo LETOS v prometnih nesrečah na naših cestah poškodovanih ali mrtvih 300 otrok!
Staršem ni škoda dati 3-7 milijonov za nov avto, težko jim je pa dati 40 jurjev za kvaliteten avtosedež.
Tako- to je pa res žalostno!:((

lp

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Nakupi
5.4.2005 10:26:24   
Seven*
Ja Anny, se strinjam glede lupinice. Vendar si mamica, ki je brez dela, samohranilka, verjetno ne more privosciti taksne lupinice. Ponavadi taksna se avta nima.. Govorim za take. Ostali pa, ki sparajo na otrocih, sami pa razmetavajo za oblacila in luksuz.. Tu pa ni besed..

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Nakupi
5.4.2005 10:33:12   
Annny
Tu se pa seveda strinjava;) Nek luksuz je res brezveze, ker otroci vse tako hitro prerastejo..največ se da prišparati prva leta!

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Nakupi
5.4.2005 11:23:34   
NinKa
Annny se strinjam....lupinice in sedeži za v avto, tu se treba potrudit pa najdet denar in kupit nekaj solidnega.

Midva sva imela PP lupinico in sedaj Rommerja in sva zadovoljna.

Tisto z luksuzom za :duda: pa mi ni glih jasno :zmeden:, kaj sploh naj bi to bilo? A nemske plenice namest poljskih, nivea namest babylove,....ne vem....

:sloncek::kuza::sloncek:

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Nakupi
5.4.2005 12:27:40   
Annny
Ne ne, mislila sem luksuz npr. v obliki kakih zelo dragih cotk ali kaj podobnega.. Primer: naši Naji je ena sorodnica kupila Diorjev pajacek za 120 Eur..mislm, me je kar pretreslo:ups: Oblekla ga je 1x in ko sem ga prala, sem ravnala z njim, kot bi bil zlat:)- Jaz za ta denar raje kupim 20 čisto navadnih oblek, za katere me ne bo skrbelo, kaj bo z njimi, če ostane gor madež od kašice..

Saj ne rečem: če bi bila milijonarka, bi si privoščila:)- Eni povprečni družini je pa tak luksuz čisto odveč.

Drugače pa: vse najboljše za naše :duda:!

(odgovor članu MojcaZ)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?