|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Branje pravljic
24.10.2008 13:29:31   
Brbs
Zelo rada bi 1,5letnemu otroku brala pravljice pred spanjem, saj vem da so zelo koristne, ampak ker gre povečini brez problema spat (objame medija, ugasnem luč in je to to), nočem tega rituala "pokvarit" z pravljicami, da ne bo nastala kakšna zmeda....kaj pravite? naj še malo počakam z pravljicami?

Čez dan sicer gledamo knjigice, ampak za branje pravljic pa nima potrpljenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Branje pravljic
24.10.2008 13:32:24   
Naja30
Če ima ritual, ki mu ustreza in brez problema zaspi, ne vem zakaj bi moral pravljico poslušat? Pa tudi sama si rekla, da še nima potrpljenja za poslušanje. Počakaj še malo, še kakšno leto, da ga bodo pravljice in zgodbe dejansko začele zanimat.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Branje pravljic
24.10.2008 13:35:40   
BrankaO.
Jaz sem moji dve tastarejši spravljala spat vedno ob pravljicah ker tudi ni bilo časa za branje sem jima vrtela na radiu-cd,kasete-ko so hotele -kasneje-pa sem jima tudi brala....
moj predlog!!


_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Branje pravljic
24.10.2008 13:37:13   
Mišni
Čez dan sicer gledamo knjigice, ampak za branje pravljic pa nima potrpljenja.


POtem je itak breze veze. Če čez dan noče, zakaj pa misliš, da bi zvečer poslušal.

Počakaj še malo. Midva sva s pravljicami zvečer v postelji začela potem, ko je šel spat v taveliko posteljo, da sem se lahko zarven ulegla. To je bilo tam nekje pri treh letih, se mi zdi. Čisto dovolj zgodaj. Zdaj vsak večer prebereva vsaj po dve knjigici in je prav fletno.

Pusti ga zdaj, malčka, če se tako dobro počuti, ko zaspi.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Branje pravljic
24.10.2008 13:44:46   
bskrle
Za branje pravljic večina otrok nima koncentracije pred tremi leti, redki poslušajo zbrano pet minut. Tako majhnim pripovedujem kratke pesmice in bibarije. To so izkušnje s svojimi otroki in nečaki.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Branje pravljic
24.10.2008 13:46:04   
bskrle
No,saj je že Mišni napisala.
Pri nas res ni vedno časa za pospravljanje, branja p askoraj ne izpustim. SMo različni, a ne.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Branje pravljic
26.10.2008 14:59:18   
lefairyon
mojega skoraj pet-letnika do pred kratkim ni zanimalo branje...ni bil skoncventriran na zgodbo, tako tudi silila niem...zadnjih mesec dni pa kar redno zvečer bereva pred spanjem, včasih eno včasih dve zgodbici, in moram reči, da šele sedaj pokaže zanimanje za zgodbo in spremlja moje branje...

_____________________________

umirem sto puta dnevno
a tebi je sasvim svejedno
znam da sam kriv i znaju to svi
znam da je kasno a trebaš mi ti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3347 ;)

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Branje pravljic
26.10.2008 20:58:28   
K_a_t_i
Mi mu od 18m beremo Pikijeve zgodbice za lahko noč. So res kratke in z veliko slikicami. Po nekaj ponovitvah je začel poslušat (prej je samo "komentiral" slikce user posted image ). Na ta način se pred spanjem umiri. Če bi zaspal tako kot tvoj, dvomim, da bi mu v ritual tlačili pravljice. No, bi - ampak ne v posteljo - zdaj ima po kopanju cca. pol urce za skupno listanje kartonk (v dnevni sobi) in nato 1 pravljica v njegovi sobici. V tvojem primeru bi pa verjetno prišla pravljica med kartonke - seveda samo, če bi za to kazal interes.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu lefairyon)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Branje pravljic
27.10.2008 9:54:36   
lilka
Naš ritual je tudi, duda, nona in vrtiljak in to je to. Res pa je da si vsak večer pred spanjem vzamem čas, se vležem na trosed ona se vsede na mene(potwem ko je že umita in v pižami, zavita v dekico) in se cartava, pa knjigice gledava in potem dobi falšo in spat in tak ritual smo si mi izbrali, Tinka uživa v njem jaz pa tudi morem rečt, ko se tako lepo umirimo.... Za pravljice bo še čas.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Branje pravljic
28.10.2008 11:27:26   
mojčika
Našo so začele pravljice zanimati pri 2 letih, pa še to na način, da mama ne bere, temveč se pravljico nauči in jo ob knjigici pripoveduje na sklrajšan in bolj zanimiv način z mnogimi dodatnimi animacijami. Vsakokrat je drugače, ob tem pa obe uživava, mala še čez dan kaže, kako rak s kleščami naredi sak sak sak, križa prstke... in izreže Vidku srajčicouser posted image

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Branje pravljic
28.10.2008 22:39:52   
saskija
No če ne bi imela doma 15 mesečnika bi rekla, da sem pozabila kdaj se začne brat.

no oba tavečja otroka sta začela poslušat pravljice v prebrani obliki med 2 in 3 letom pred tem pa sem jima bolj opisovala sličice v knjigicah, smo pa redni bralci.

Ampak brat 15 mesečniku, lahko mi pište kar hočete pa ne verjamem to so podobne štorije kot s kahlico, berete že berete ampak otrok pa tako lai tako ne sledi, pa rečete kar hočeteuser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Branje pravljic
28.10.2008 22:44:13   
saskija
Branje v dnevni sobi na kavčuuser posted image user posted image

pa ni ga čez uživanje in branje v postelji, kaj ve tudi pred spanjem berete na sedeži v dnevni, jaz berem pred spanjem v postelji in otrokom tudi redno vsak dan po pol ure,to je pravi filinguser posted image taka napeta zgodbica, skupaj pod odejo... recimo Skrivnost hiše Pajkovski mala dva čisto noter padeta... stara 6 in 7 let, risank sploh več ne gledamouser posted image user posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Branje pravljic
29.10.2008 12:22:33   
lilka
Ja v dnevni na kavču in to pač mi tako imamo in tako uživamo. Mi imamo pač spalnico za spanje in dnevno za take stvari. Jaz se lepo uležem, ona se name zbaše in potem skupaj gledava knjige in ona se po meni valja in tako, to delava že od majhnega, ko je bla dojenček in je mela krčke je tudi tako na meni ležala in to delava vsak večer.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Branje pravljic
29.10.2008 20:31:05   
* Mateja *
za branje pravljic je še premajhen. čez dan lahko gledata sklianice ali kartonke, morda kako slikanico z zelo malo besedila. V tem obdobju rulajo katronke z naslikanimi predmeti, da jih skupaj poimenujeta in jih gledata, da samo lista po knjigah. KO boš začutila, da je več časa pozoren, mu kaj preberi al pa še raje pripoveduj.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Branje pravljic
2.11.2008 21:26:29   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: saskija
Branje v dnevni sobi na kavčuuser posted image user posted image

Jaz se v 140krat70 bolj težko stlačim - zakonska postelja je pa našem čmrlu sinonim za skakalno telovadnico. Tko da - kavč je user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Branje pravljic
3.11.2008 21:40:45   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

Branje v dnevni sobi na kavčuuser posted image user posted image



Sej kavč se da raztegnit, ne? user posted image

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Branje pravljic
17.12.2008 12:12:56   
anchika
Moj sin je star 21 mesecev in mu že 2 meseca redno vsako noč pred spanjem preberemo 1 kratko pravljico (356 pravljic) in še kakšno pesmico zapojemo , potem si damo lupčka in on zaspi. Včasih se še kaj pogovarja , ponavadi takoj zaspi. Za kakšno dolgo pravljico je pa še premajhen, saj on vmes še kaj pokomentira. Preden smo mu začeli brati pravljice smo mu pa samo peli. Vsi uživamo v tem.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Branje pravljic
18.12.2008 11:31:35   
lilka
Jaz sem si pa zadnjič, ko je tako kašljala ponoči in nismo mogli spet eno pravljico izmislila in ji je ful všeč...kao muca je lačna in išče hrano, gre do kužka, ki ji ne da kosti, išče kravo, da bi ji dala mleko, pa kokš da ji da jajce in ji je res všečuser posted image , tako da ji zdej če ne more zaspat to pravljico ponavljam. Da bi pa branje poslušala pa še ne gre....

Ja naš kavč se ne da raztegnit...ampak je vseeno zakon za večerni obreduser posted image

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Branje pravljic
20.12.2008 21:19:52   
roberta
če nima potrpljenja poslušati pravljice podnevi, ga bo imel še manj pred spanjem, ko je utrujen in zaspan. tako, da ne se hecat. če otrok zaspi brez težav in to sam, ga pusti, naj nadaljuje s to svojo dobro prakso, ki bi si jo vsi starši, ki je nimamo, samo želimo.

Sicer pa nič ne bo zamudil. Saj je branje pravljic ravno tako koristno in poučno tudi če jih beremo čez dan, ni nujno zvečer :)

morda le še to, da moja hčerka je začela poslušati pravljice šele tam nekje okoli 2 leta, prej pa je bila bolj zainteresirana za slikce gledat. morda je tudi tvoj sine še malo majhnen in ga zato še ne zanima.

roberta

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?