|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   umivanje zobkov
8.1.2009 15:54:13   
pob@linček
Kdaj ste zacele z umivanjem zobkov in s cim je najbolje cisto pri prvih?

_____________________________

mami in oci je najlepsi poklic za celo zivljenje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: umivanje zobkov
8.1.2009 15:59:58   
Doll
Valda s prvim zobkom kajne ;)

z pasto in naprstnikom,ki smo ju kupili v lekarni

(odgovor članu pob@linček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: umivanje zobkov
8.1.2009 17:52:01   
pob@linček
Ja sam jaz katero koli vprasam se ne umiva zobkov pa so stari ze skoraj leto.Men je tud jasn da takoj,sam se vseen odlasam.user posted image A niso premajhni za tisto pasto?LP

_____________________________

mami in oci je najlepsi poklic za celo zivljenje

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: umivanje zobkov
8.1.2009 17:56:16   
*Mojca*
meni je P prepovedala pasto do 1 leta zaradi previsoke vsebnosti fluora. Čistm mu samo z naprstnikom...

_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu pob@linček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: umivanje zobkov
8.1.2009 18:12:03   
principessablu
mi imamo doma 20 mesečnico,ki ima 18 zob,vendar ni šans da jih umivamo,ker znori,ven pade,se meče po tleh,poskusla vse možne trike,pa ne gre,tako da ji ne umivam in jo ne silim.ji pa dam krtačko in gor pasto potem pa ona mal sebi umiva zobke seveda v banji ko se kopa in potem še vse živalcam okoli nje-plastičnim umije zobke..

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: umivanje zobkov
8.1.2009 18:56:45   
mukicamu
Naš tamal ima 21 mesecev, jaz sem mu začela ščetkat od 1. zobka (sprva z naprstnikom). Ko dobi 1.zobek ni toliko pomembno, da mu ga očistiš, ampak dase tamali navadijo na sam občutek, da jim nekaj šariš po ustih. Naš si ful rad pusti.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: umivanje zobkov
8.1.2009 20:24:16   
Doll
ah no ,no ,kakšna prevelika vsebnost floura.
Ene pa me res nasmejite kaj vam drugi govorijo.
če otroku daš zobno pasto  v velikosti riža in to četudi narediš 5 x na dan,ni nobena prevelika vsebnost.

In zdaj itak za panične mamice obstaja pasta ki je brez flourauser posted image

(odgovor članu pob@linček)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: umivanje zobkov
8.1.2009 20:38:01   
smejčica

Moja user posted image je stara 1 leto, pa si ne pusti umivat zobkov. Ampak seveda, kaj se mora, se mora. Vsak večer temeljito umijemo zobke, ampak vseeno opažam, da dobiva nekaj rjavkastega na sprednjih dveh zobkih. Zgleda da obloge. Umivamo z malo paste. Pa tega ne spravimo dol.
Imate kakšen nasvet?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: umivanje zobkov
8.1.2009 20:57:39   
Doll
ko otrok začne dobivati zobke je potrebno k zobozdravniku in potem hoditi na 6 mesecev

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: umivanje zobkov
8.1.2009 21:54:50   
Tinča1
Smejčica, imam čisto isti problem. Tudi jaz sem mu zobke ima jih 8, star pa je 11,5 meseca, umivala z zobno pasto za dojenčke od 6. meseca naprej, brez fluora, pa je P rekla, da raje ne, ampak samo s plenico naj zbrišem.

Tak, zdaj pa ima tudi moj obloge, oziroma nekaj rjavkastega na zobeh kljub temu, da sem uvedla najprej napstnik, pred mesecem dni zobno ščetko od mam in še brisanje s plenicouser posted image .

Se pa tudi moj junak po novem dere, kot da mu zobe pipam, ne pa umivam.

Tudi mene zanima, kaj naj naredim?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: umivanje zobkov
8.1.2009 22:38:20   
smejčica


Noro res. Pa prej nikoli nismo imeli problema. Sedaj pa. Ima 10 zobkov, dva rasteta. Pa zanimivo, da je to samo na sprednjih dveh. Najprej se je začelo na enem, zdaj pa že hoče na drugem.

(odgovor članu Tinča1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 7:29:44   
Luni
Vztrajat, bi rekel moj. V bistvu se ob vzrajanju staršev otroci navadijo. Sem imela 3x isti problem, pa smo ga preko igre, prigovarjanja, vztrajanja, doslednosti vedno rešili. Naša dveletnica se sedaj sama spomni, da je potrebno zobke umit. In res vam priporočam: vztrajajte: še ne veste, kako je grozno k zobozdravniku hodit user posted image , moj user posted image  se s tem srečuje mnogokrat (ponavadi ga zobozdravnica prosi, da ji pride pomagat kakšnega malčka držat, ker drugače ne more zob popravit, pa naj povem, da ima tale zobozdravnica zelo dober pristop do malčkov in ne gleda na uro, temveč najprej poiskusi s 100 in eno metodo, ko pa vendarle nič ne zaleže, pa potrebuje moško roko user posted image ) In moj pravi, da je to pa nekaj tako hudega, da že ne bo dovolil, da imajo njegovi otroci zaradi malomarnosti staršev user posted image  (to misli mene, po moje user posted image ) luknje v zobeh. No, priznam, se splača. Torej: vztrajajte, tudi če se vam dere in morate na silo, vedite in to otroku tudi povejte, da sedaj še nič ne boli!!!! 

_____________________________



(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 8:44:13   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

ah no ,no ,kakšna prevelika vsebnost floura.
Ene pa me res nasmejite kaj vam drugi govorijo.
če otroku daš zobno pasto  v velikosti riža in to četudi narediš 5 x na dan,ni nobena prevelika vsebnost.

In zdaj itak za panične mamice obstaja pasta ki je brez flourauser posted image



Doll se nebi strinjala da je fluor tako nedolžen, me je to o paničnih mamicah kar zbodlo. Pa hvala bogu da si ti popolna.

Jaz sem sineku čistila usta ne od prvega zobka ampak od začetka, predvsem zato da se je navadil da nekaj šarim po ustih. Zdaj ima 7 zobkov, star je 11 mesecev pa si zobke z malo motivacije pusti očistit. Zdaj uporabljava zobno ščetko in nenedent zobno pasto. Dokler ni imel zob sav uporabljala zajčka za čiščenje zob od mama, ko so pokukali prvi zobki iz dlesni pa sva začela uporabljati naprstnik.
Ena je napisala da si otrok ne pusti čistit zobkov zdaj ko izraščajo novi, pri nas je isto, ko kak zobek izrašča na tisti strani niti slučajno ne pusti blizu ščetke, takrat pač spet uporabiva  mam-ovega zajčka in malo več motivacije.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 8:52:06   
Anonimen
midve čistima od prvega izraščenega zobka ( zdej jih ma 12), zjutraj in zvečer, brez pardona, navdušena sicer ni, ampak prenašauser posted image tko kt čiščenje noska...kar se mora, se mora....pa če se dere, lažje zravn pridemuser posted image do zdej sma samo s ščetko, zdej sem pa začela uporabljat uno pasto k je brez fluora pa k jo lohk dol požere. ostalo pride na vrsto takrat, ko zna otrok izpljunit. mrom jo pa k zobozdravniku naročat, čeprov ima lepe zobke ( kljub enormnim količinam železovega sirupa), samo tolk da se pač navadi....da ne pelješ otroka prvič, ko je kaj narobe, da je pred tem obisk pri zobovcu prijetna izkušnja ( upamuser posted image )

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 8:55:11   
Doll
koala daj si najprej  malo preberi potem pa komentiraj.otroku komot pereš zobke s flourom in ne bo nič,ker sploh ne moreš prekoračit vsebnost kot je ena napisalauser posted image razen če mu daš za jest pasto

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 8:59:32   
koala
Ti zaradi mene peri otroku zobe z čemerkoli, mi pa gre na živce, da se mamice ki pač smo pač previdne označuje za panične.Pa Pa še nekaj, ne samo da sem že mariskaj prebrala v zvezi s flourom, tudi posvetovala sem se z zobozdravikom, pa ne enim.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 9:08:26   
Doll
http://med.over.net/forum5/read.php?30,1349441,1349445#msg-1349445

http://med.over.net/forum5/read.php?30,1349329,1349329

http://med.over.net/forum5/read.php?30,1349232,1349242#msg-1349242

pa še pa še...

Jaaaaaaaaaaa,sem popolna. Hvala res

Adijo

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 9:29:58   
Anonimen
doll to je pač mnenje ENE zobozdravnice, ki je pač očitno pristaš fluora...jih je veliko takih, veliko jih je pa, ki mislijo drugače, a ne. odloči se pa vsak sam. sem sicer mnenja, da taka mala količina fluora res ne more škodovati, sploh če otrok ne dobiva tablet. je pa vseeno nepotreben.

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 9:42:11   
koala
Doll hvala za trud, tisto o popolnosti pa vsekakor ni letelo samo na to temo.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 9:46:54   
botrca
Mi2 pereva zvečer začela pri enem letu, ker je do takrat imel samo 2 zobka. Uporabljava samo vodo in ščetko in nimava težav da ne bi pustil.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 16:47:47   
Nasy
Na 6 mesecev k zobozdravniku?user posted image uau, mate pa fajn zobarje, res..mi imamo 8 zobkov in umivamo skoraj vsak večer-skoraj, ker se ne pusti vedno. Sedaj imamo novo ščetkico in zob. pasto, pa se spet pusti. Pri zobarju smo pred 2 mesecema izsilili pregled, je na hitro pregledal in rekel, da pridemo lahko spet med 2. in 3. letom na pregled...

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: umivanje zobkov
9.1.2009 21:33:07   
Klaudia
Pri prvem zobku smo začeli s ščetko in vodo. Dokler ni vedla zakaj se gre, je pustila. Nekje pri 10.mesecih je ugotovila zakaj se gre in protestirala. Smo kupili zobno pasto za mlečne zobe od Welede (ki BTW nima fluora) in 14dni pod hudo prisilo (in kričanjem) umivali zobe. In ne samo podrgnit ampak tako kot je treba. Vsakega posebej od dlesni navzdol oz. navzgor.... po 14 dneh je sama stekla v kopalnico in kazala na ščetko.

Zdaj zvečer zgleda takole: slečemo se do nagega, ona steče v kopalnico in se vsede na WC. Kaže na ščetko in pasto. Ko damo pasto na ščetko pa naredi A in drži usta odprta dokler ne rečem da se gremo oblečt. Tako da se je splačalo potrpet tistih 14dni

Pri zobozdravniku imamo kontrolo na vsakih 6 mesecev.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?