|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obupana
8.12.2008 14:49:16   
softic
Sem vam že pred časom  pisala, da živim s partnerjem in njegovimi hčerami. (5,5 let) Vse je bilo še nekako znosno, vse dokler nisem zasledila, da me ima tamala (13 let)  za "budalo butasto" in kako ji grem na živce. Stvar sem hotela razčistit z otroki in partnerjem,  in dobila sem hladen tuš z vseh strani.Skoraj me je kap.  Punce so mi rekle, da sem zelo slaba mama, da ne pomivam posode kadar kuham kosilo ( čeprav vsak dan pospravim kuhinjo v nulo, ostane le posoda, ki jo punce zamažejo po tistem, ko grem spat) Dolgo so na račnalniku in so seveda potem lačne. Bilo je še več podobnih kritik, vmes so jokale in bile najbolj uboge na tem svetu. Jaz **** dim, ki vsak dan kuham, pospravljam, hodim v službo in jim domov prinašem vse tiste drobne stvari, ki so v kuhinji in pri hiši nepogrešljive. Moj partner je samo opazoval rekel ni nič, čeprav ve, da tako kot so me one nahrule ni res. Zamerlu sem do dnu duše. In ko sva šla spat, je ta kreten z mano hotel še seksat. Nisem dovolila.
Sedaj se že 3 tedne z puncami ne pogovarjem, enostavno sem jih zasovražla, tako kot one mene. Od očeta sem pričakovala, da jih bo opozoril, da se tako ne smejo obnašat in, da naj bodo bolj spoštljive do človeka, ki jim ogromno pomaga. Pa nič. Mislim, da bom mogla počasi pakat 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obupana
8.12.2008 14:52:20   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: softic
Mislim, da bom mogla počasi pakat 


Pokat, a ne, pakirat si najbrž mislila. Ja, jaz tudi mislim tako. Trije proti eni gospodinjski pomočnici - nimaš šans, po moje.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obupana
8.12.2008 14:53:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: softic
Mislim, da bom mogla počasi pakat 


Pokat, a ne, pakirat si najbrž mislila. Ja, jaz tudi mislim tako. Trije proti eni gospodinjski pomočnici - nimaš šans, po moje.


Se strinjam. Nimaš šans.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obupana
8.12.2008 14:58:56   
Rožica I
Najprej še povej gospodu, da bi bilo vzgojno do hčera, da jim razloži še enkrat vso situacijo tako, da same pridejo do tega, da se ti morajo opravičit. Če ne bodo same poštekale, pa jih mora oče prepričati v to. Najbolj itak zaradi otrok samih,potem zaradi tebe, mogoče tudi zaradi naslednje gospe, ki jo lahko spet na enak način zgubijo...

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 8.12.2008 14:59:29 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obupana
8.12.2008 15:03:49   
soncek30
Itak,da v njihovih očeh nisi vredna,čaprav bi lahko bila,glede na to da si jih pedenala kar nekaj časa.
Seveda,če le imaš moznost pejt stran,spoštovnja vredna itak ne boš po moje nikoli,če je ze zdej tako,pa starejše bodo,hujše bo.
Ustvari si svoje zivljenje,zasluziš si vse dobro,po vsem tem.
Partner je pa tudi pokazal z tem ko ti je obrnil hrbet kako in kaj je,.....

srečno

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obupana
8.12.2008 15:31:40   
melanija
Da oče dovoli svojim hčerkam tako obnašanje do tebe, to ni nobena vzogja. In da ne potegne niti malo s tabo, ki po vsej logiki si je hotel s teboj deliti preostanek življenja.
Ne to ni primerno vedenje do tebe, ki si jih sprejela, tudi če niso tvoje.

Partnerju povej kar mu gre, na lepo poskušaj razščistit, če pa še potem ne pošteka je pa edina možnost da greš, kot so že predhodnice napisale, ko bodo punce zrasle bo samo še hujše in slabše zate.

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obupana
8.12.2008 15:35:02   
Zanica
A imata punci še vedno mamo?

Jaz drugače gledam na to situacijo. Res, ne zavidam ti, ampak otroci ti zavidajo.
Ti si za njiju tista ki je ločila mamo in atija, ti si tista ki je "intruder".
Otroci, čeprav 15 let stari, drugače gledajo na te zadeve. Pa če bi se še oče dal na tvojo stran, bi mislile da se je cel svet proti njih obrnil!

Sestri se vedno držita skupaj. Kaj si naredila da bi se resnično čustveno povezala z puncami? Kupovanje daril ni edina stvar... Če si vse delala namesto njih, seveda mislita da lahko delata iz tebe kaj hočeta... Drugače, če bi imele meje, se take stvari ne bi dogajale. Bi se naučile spoštovanja do starejših...
Vse je odvisno od tega, na kakšen način sta se starša ločila, kaj je z ta pravo mamo, kako si ti prišla vmes...

Ne razumem pa tvojga, ker je on pravzaprav najpomembnejši člen v celi štoriji, tako da če se mož ne zavzema za boljši odnos med tabo in otroci, pol je tu problem...

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obupana
8.12.2008 17:04:00   
softic
mamica jim je umrla že pred 8 leti, jaz jo nadomeščam in se na vse pretega trudim, da bi bile zadovoljne, pa kljub temu niso. Na čase me samo izkoriščajo. Nočejo za sabo pospravit niti kozarca ali kaj več.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obupana
8.12.2008 19:18:10   
K_a_t_i
Softic, otroci imajo svoje muhe. A če bi bili to tvoji hčeri, se tudi 3 tedne ne bi pogovarjala z njima? Moja sestra je tudi v puberteti zabrusila staršem, da jih ne mara in da si želi podobne, kot jih ima njena prijateljica. Ja, starša sta bila prizadeta, ampak to je življenje. Včasih pač blekneš ne da bi pomislil. Ampak v pravi družini, kjer se imajo ljudje radi, se da it čez takšne stvari. Razumem, da si jezna, da se zapreš v sobo, da nekaj časa ne govoriš s člani familije, apak to, da 3 tedne molčiš zato, ker ti je nekdo rekel, da ne pomivaš posode je pa absurd.
Po tvojem postu bi rekla, da ju ti ne znaš imeti rada in da oni to čutita... Kot je napisala Zanica, kupovanje daril ne pomeni, da imaš nekoga rad.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obupana
8.12.2008 20:56:05   
Taula
Nehaj špilati gospodinjsko pomočnico in se postavi zase. Deca pa suni v rit. Njegova žena si, vzgajaš mu otroke. Če je on tiho pri vsem tem, one vidijo da te nisi vredna nič zanj iz stališča ''mama''. Da v bistvu on njih podpira. Da jim dovoli da so do tebe nespoštljive. Bi upale tako govoriti z njim?
Pa 13 letna mula lahko pospravlja in pomiva posodo, ni ji teba vse k riti prinesti. Jasz bi nehala kuhati, prati dokler se ne opravičijo in se postavijo pravila. Da te spoštujejo in da pomagajo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obupana
8.12.2008 21:15:13   
Anonimen
jst bi dala vsem skp lekcijo iz "slabe mame"...nehala bi kuhat, pospravljat, pomivat posodo, prat, likat itd....računalnik bi bil vedno zaseden, pa TV tud, kadar bi one kej hotle gledat itd. en teden bi verjetno bil dovolj, če ne pač 2...pol bi se pa vsedla dol pa resno in odkrito pogovorila.
dedcu bi pa povedla, da prčakujem absolutno podporo, da frkljam pove, da so si same skuhale, zdej pa nej požrejo, pa seveda se pomenit in določit en nov sistem.če ne, pač adijo user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obupana
8.12.2008 21:45:32   
CLAUDY11
hallooo????????user posted image takmdolgo jih že vzgajaš pa ti tak v hrbet padajo???? na tvojem mestu bi semalo bol na šarf z njima pogovorila in z možem tud!!!!! kaj si pa mislijo ????? mal jim daj vedeti da se ne pustiš kar  tak ****i in mal jim poskuši razložit da če boš mela poln kufer da boš nekega dne šla in potem se bodo lahko sami rihtali !!!!!user posted image
po mojem mjim to ne bo všeč!?   
res je tud da je hčera verjetno v puberteti in si ji zato bedna sam verjetno bi se ti s tvojim to tud lahka naredilo???!!

poskusi jim razložit da imaš ti tudi čustva in da te prizadene da so take do tebe!!user posted image   mogoče so začele po neki strani mamo pogrešat im mislijo da če te bodo mele rade da stem bodo mamico izdale!! take stvari kot je smrt začnejo otroci šele premlevati dolgo potem ko so izgubile ljubljeno osebo.
vprašaj jih kaj jih tolk na tebi moti mogoče pa je odgovor čisto preprosti sam da se nikoli niste pogovorile o problemih

Želi mt veli ko sreče v prihodnosti in upam da boste prišli do rešitve in ne vrži ker puško v koruzo saj mislim da si super oseba saj si sprejela 2  tuja otroka za svoje in jih pomagala vzgajati in to si zasluži pohvalouser posted image user posted image user posted image !!!

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obupana
8.12.2008 22:06:21   
pokica_
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst bi dala vsem skp lekcijo iz "slabe mame"...nehala bi kuhat, pospravljat, pomivat posodo, prat, likat itd....računalnik bi bil vedno zaseden, pa TV tud, kadar bi one kej hotle gledat itd. en teden bi verjetno bil dovolj, če ne pač 2...pol bi se pa vsedla dol pa resno in odkrito pogovorila.
dedcu bi pa povedla, da prčakujem absolutno podporo, da frkljam pove, da so si same skuhale, zdej pa nej požrejo, pa seveda se pomenit in določit en nov sistem.če ne, pač adijo user posted image



Se podpišem pod tole, če smem! Take smrklje so same sposobne poskrbeti za svoje nadute riti, jaz jim ziher več nebi nič prinašala k riti.
Dec pa naj se začne obnašat kot dec in ne kot stara babnica brez hrbtenice. Mislim halo??? Če neboš zdaj nastopila z tako lekcijo, boš res lahko čez čas pakovala kufre. Ker se ti bo prej ali slej sfuzalo ob takem življenju. user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obupana
8.12.2008 22:21:51   
sanja nk.
samo to ti napišem
SPAKIRAJ IN POJDI DOKLER ŠE LAHKOuser posted image

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obupana
8.12.2008 22:57:51   
muška
Meni pa se zdi brezveze da se muliš in se ne pogovarjaš z njimi. Saj s tem ne boš nič rešila. Jaz mislim, da se moraš temeljito pomenit s tvojim partnerjem z očetom punc.   Vsedite se skupaj, se pomenite, pa ne naprej metat samo slabih strvari, saj niso samo slabe, tudi lepi trenutki so 100%  in končno uvedite neka pravila, kaj kdo dela.
In da bi samo zaradi tega spokala? Je krivo še kaj drugega?
Je pa tukaj še eno dejstvo, PUBERTETA!

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obupana
9.12.2008 8:51:54   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
jst bi dala vsem skp lekcijo iz "slabe mame"...nehala bi kuhat, pospravljat, pomivat posodo, prat, likat itd....računalnik bi bil vedno zaseden, pa TV tud, kadar bi one kej hotle gledat itd. en teden bi verjetno bil dovolj, če ne pač 2...pol bi se pa vsedla dol pa resno in odkrito pogovorila.


se strinjam z ullo. šele potem te bojo začele cenit, ko vidijo koliko pomeniš. bodi trda, poskušaj najprej na lep način, preden odideš. mogoče se da še vse popravit. sej veš, punce v teh letih so itak nezadovolne. pogovori se z možem, pa srečno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obupana
9.12.2008 10:02:11   
mojamura
verjetno res drži, da te ponce nimajo nobenih mej, ali pa gospodinjska dela, ki jih morajo opraviti. ne želim ti soliti pamet, ampak res, zakaj ne bi če ti kuhaš one pospravile mizo in pomile posodo. tudi če stroj opere cote, jih lahko obešajo one....ipd.
one zdaj vse to jemljejo nekako samoumevno, ampak ti dobro veš, da to zdaleč ni tako.

kar se pa glede partnerja tiče, pa mu daj vedeti, da je on tisti, ki bi moral povzdigniti glas, ko so se punce nate spravile. on bi moral narediti red. pri vzgoji ne moreš imeti mehko srce in biti 'prijatelj' z otrokom - saj ti bodo čez čas skakali po glavi.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: obupana
9.12.2008 11:20:47   
softic
Starejša je stara 19 let in je pravi diktaor tamali, ona se ne pusti nič rečt, samo oče je tisti, ki ji lahko kaj očita, pa še to se ful buni. Avto ji posodi kadar se spomni itd. Že večkrat sem očetu omenila, da naj se z puncami pogovori, in da naj bodo bolj disciplinirane, kajti to je za naprej dobro. Ko sem ji omenila, da bi bilo lepo, da bi za sabo pospravila kakšne spodnje gate in nogavice in da nebi ležale na sredi sobe je skomignila z rameni in se mislila-pa kaj tebe to moti. Mene moti zato, ker so navzven ful urejene, če je treba se bo tudi večkat na dan stuširala, prešminkala nohte in oči. Za sabo pospravit, da nebi gate ležale vsepovsod (pa še kadaj okrvavljene od menstruacije) pa ni časa.
Kaj bo s to mladino.user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: obupana
9.12.2008 11:37:36   
Virtualna
IZVIRNO SPOROČILO: softic
Starejša je stara 19 let .......

Za sabo pospravit, da nebi gate ležale vsepovsod (pa še kadaj okrvavljene od menstruacije) pa ni časa.


....PACKA ..... user posted image   user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obupana
9.12.2008 12:01:43   
Pupsika
To je pa res groznouser posted image user posted image ..in to, da te partner ne podpira je res žalostno.

Moja dva sta se ločila, ko sem bila stara 3 leta in od takrat živim s svojim očimom, ki ga zelo spoštujem in se neverjetno dobro razumemo, si ne predstavljam, da bi se tako obnašala do njega, ko se te dve punci obnašata do tebe.Res podlo.

Zelo žalostno, da te ne spošujeta...lahko bi zgradili zelo lepe odnose...
Želim ti, da se situacija čimprej uredi.

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obupana
9.12.2008 12:11:01   
Mandek
Softic, že cela zgodovina govori o podrejenem položaju žensk in prilagajanju ter strinjanju, trpljenju in pokornosti. Včasih drugih možnosti ni bilo, ker je "biti zatrta"pomenilo biti ženska. danes imaš možnost glasno reči ne in se upreti.
Veš v čem je danes čar biti ženska? Imeti ogromno moč reči ne in se spoštovati z največjo mero samospoštovanja.
Pri tebi ga ne vidim. Vidim le jezo in, upravičeno, bes, ker nekdo, ki bi moral biti 100%na tvoji strani, nima avtoritete. Odgovore že poznaš. Samo še izvedi jih. In zapomni si: Samo pogumne podpira srečauser posted image

_____________________________

Bistvo je očem skrito. Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: obupana
9.12.2008 12:24:39   
ronja
Tu imate več problemov, po moje, največji pa je vajin odnos, ker ta potegne vse za sabo, predvsem pa se mi zdi, da se nobeden (ne punce, ne ti, ne on) ne zavedate, da bi imeli probleme tudi z biološko mamico in pa da si tudi ona ne bi tega želela...

Zdi se mi, da ne punci ne oče niso čisto preboleli izgube, kar je po svoje logično, saj so bile punce še majhne, on pa je želel živet naprej, pa mogoče še ni bil čisto pripravljen na ta korak in zdaj to prihaja nazaj...

Probleme s pubertetniki imajo vsi starši (in pubertetniki s starši), pa če so pravi, krušni, rejniki, ma kdorkoli odrasel v tisti dobi je "sovražnik". Če ima še kako fajn nalepko, ala mačeha, je še toliko bolj pripraven... Ampak moraš se zavedat, da bi male odgovarjale tudi mami, da bi bile pujse verjetno tudi ob mami, če bi se tako obnašala kot ti - torej, da bi jim to na en način dopuščala. Tega se mora zavedat tudi mož in pa super bi bilo, če bi se še hčerke,...

Ti si se verjetno zelo trudila, da bi jim bila všeč in si zato na začetku vse naredila zanje, pa tudi punce so bile še manjše in je bilo veliko tega treba naredit namesto njih. Vendar pa si nisi upala preveč zahtevat, ker so pač ravno pretrpele tako izgubo in nisi hotela vsiljevat svojih pravil, zdaj pa jih seveda ne spoštujejo, če kakšnega hočeš uveljavit. To je logično, vendar ima lahko takšne posledice, če se ne uravna v prvih letih...

Tvoj partner je verjetno pač tipičen moški, ki ga gate na tleh ipd. prav nič ne mučijouser posted image in nima pojma, zakaj se zato usajaš... Zato se lepo umakne ob prepirih, ker si ne želi kregat, ne želi se bost s pubertetnicami, pa navsezadnje tudi ne pospravlja on za njimi, torej zakaj bi se matral, če mu je tako čisto lepo... To moraš ti spremenit, ker sicer on ne bo imel prav nobene motivacije it v osje gnezdo drezat...

POtem je problem, da se verjetno s puncami niste močno navezale - ti si se tako zelo trudila, da bi jim bila všeč, da bi jih ne užalila, da bi naredila vse tako, da bi jim bilo čim lažje, da te v bistvu sploh niso mogle spoznat - take kot si zares! In zato te tudi imajo za gospodinjsko pomočnico, ker do tebe niso razvile nekih globljih čustev in se zato ne sekirajo toliko, kako se ti počutiš - niti o tem ne razmišljajo, ker ste čustveno precej odtujene. Vendar pa bi se moral sekirat vsaj partner.

Ljudje nas dejansko nimajo radi zato, ker naredimo zanje vse mogoče, ampak zato, ker jih pustimo do sebe, ker jim dovolimo videt nas - z vsemi napakami vred. Bolj kot si iskren, bolj pritegneš ljudi, se mi zdi... Lej, tašča bi nam kuhala, prala, likala, vse, če bi le pustila... Pa je takrat, ko se je na vsak način silila s tem, nisem imela toliko rada kot prej in kot jo imam zdaj... Pa nič mi ne bi bilo treba delat, pazila in vzgajala bi najine otroke, ma vse. Ampak dejansko ti udobje ne zagotavlja sreče. Srečo ti da tisti občutek, ko se k nekomu stisneš in enostavno čutiš tisto posebno silo, ko da se nekaj pretaka iz enega v drugega... In lahko si crknjen za umret od vsega dela, slabosti in podobnega... pa si vseeno srečen...

Zakaj ti to pišem? Da se boš zavedala, da to, da jim vse narediš, ne pomeni, da se čutijo ljubljene. To pomeni, da jim je udobno in da so razvajene. Vprašanje pa je, če so strašno srečne tako... Tu imaš prav in tega se mora nekak zavest tudi tvoj mož. Seveda pa se ti potem čutiš užaljena, vse jim dam, tako se trudim, one pa mi tako vračajo! Ampak ni čisto res - ne daš jim vsega - ne daš jim sebe - take kot si, jezne trenutno, užaljene, prizadete, ampak ne v smislu, "bom kar šla", ampak v smislu, "punce, rada vas imam, boli me, če tako delate z mano!"

Verjetno tudi vsi (in mož in punce) malo idealizirajo "pravo" mamico - ljudje so na splošno nagnjeni k idealiziranju mrtvih ljudi - še če so bili totalni sadisti in kreteni, se ne sme čez njih nič rečt, saj veš, "o mrtvih vse dobro". Meni se zdi to brezveze - če je bil nekdo baraba v življenju, ga to, da je umrl, ne naredi nič boljšega in tudi ne mislim nostalgično o njem govorit, če mi ni nič takega pustil za sabo (ne mislim materialno)... Ampak na splošno pa ljudje tako delajo, sploh pa če je bil človek dober (kar je ta mama verjetno bila), potem ga hitro začnejo čisto idealizirat. Ker živet je včasih težko, sploh v puberteti nekaterimuser posted image , spomini pa so lahko samo lepi... In seveda je mamica vse naredila za njih - ja, itak, punce so bile stare manj kot 11 let... pri teh letih pač še marsikaj narediš namesto otroka, pri 19ih pa pač ne... Tudi biološka mama ne bi. Samo one tega ne vejo - one jo imajo v spominu kakršna je bila... In tudi mož in ta mama bi se morala dogovarjati o vzgoji, ravno tako se kdaj ne bi strinjala in ravno tako bi prihajalo do trenj zato...

kaj lahko torej narediš? Kot prvo se pogovori z možem. Razloži mu, da TI JE HUDO. Da ne moreš več tako naprej, da naj ti iskreno pove, ali bi rad bil še  s teboj in ali se je zato pripravljen potrudit. Če se ni, potem nimaš druge, kot da pokaš, boljše zdaj kot kasneje... Pa ne zaradi punc, ampak zato, ker te on v tem primeru nima dovolj rad.
če pa bi on rad stvari popravil, samo je pač blesav, pa ne ve kako in noče videt, kako hudo je, pa mu to pokaži in se zmenita o vzgoji - naj ti pove, kaj bi bilo po njegovo dobro, ti mu povej, kaj bi bilo po tvoje dobro, pa naredita kompromise. Nekje boš morala tudi ti popustit, vendar to ne pomeni, ad moraš pospravljat za njimi. Če njih ne moti razmetano, potem pač ti malo spustiš kriterije in je malo bolj razmetano, pospravili bojo pa sami za sabo. Ne moreš pričakovat, da bojo delali čisto po tvoje, oni pa tudi ne, da boš ti delala zanje... Skratka, uskladita vzgojo.

Potem se probaj zbližat s puncami - povej jim, kaj res čutiš, pokaži jim sebe in se zanimaj za njih. Stvari ki se tebi zdijo brezveze, so zanje zdaj cel svet... In če jim pokažeš, kako se ti to zdi trapasto, te ne bojo nikoli pustile blizu.... Načrtujte kakšno stavr skupaj in naj se ti ne zdi škoda časa, denarja ali energije za to. Rajši kot se boste imele, lažje boste živele skupaj...

Nehaj vse pospravljat za njimi. Tvoj ljubi mož mora videt, kam to vodi. in tega ne more videt, če nekdo stalno briše posledice. Naj bojo krvave gate na tleh! Ok, te bo motilo, ampak ko bo dobil obiske, bo mogoče tudi njega začelo motit in takrat šele bo kaj rekel puncam! Dokler ti to vržeš v koš, opereš in zložiš v omaro, se nima kaj usajat!

Ko uskladita s partnerjem vzgojo in ko se stvari malo umirijo, pa se še pogovorite in postavite skupna družinska pravila, tako da se boste strinjali in ki se jih boste vsi držali, vsaj kolikortoliko.

Mislim, da ni fer, da ti kdo očita, da jih nimaš rada - to ne gre na ukaz in če te nekdo samo izkorišča, se mu ves čas prilagajaš in ne upošteva tvojih želja in čustev, ga imaš težko prav iskreno rad... Ampak lahko pa se poizkusiiš zbližat z njimi in mogoče te bojo začele res zanimat, ne bo se ti zdelo več brezveze to, kar počnejo in jih boš začela imet zelo rada, one pa tebe in bojo veliko bolj pazile, da te ne ranijo...

Včasih je za kupom dreka veliko ljubezni, drugič je samo kup dreka - težko vemo, koliko se imate pri vas radi... Zato vedno rečem, da se splača probat, če ni kaj res hudega. Bodi pa poštena do sebe in zahtevaj to tudi od moža: da ti pošteno pove, ali si te še želi v tej hiši in to fejst! brez tega res nimaš kaj...

Vso srečo ti želim, pa oglasi se, kako vam gre!

< Sporočilo je popravil ronja -- 9.12.2008 12:28:47 >

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obupana
9.12.2008 13:26:02   
softic
Ronja res si mo dala veliko misliti (pozitivno), že razmišljam, da se bom z starejšo pogovorila, če bo za to.  Vendar je kar težko, ker je že od vsega začetka mal zadržana in je res, da  se nisva  nikoli ful zbližale, med nama je neka ovira, ki je pa jaz neznam odstranit. Občutek imam kot, da se teh punc bojim, pred njimi imam nek strah, ker potem vsako napako, ki jo naredim povejo babici, ki pa jim močno stoji ob strani. Zato se velikih napak ne smem privoščit, sem enkrat ležala na kavču in poleg mene je sedela tamala, ki se je začela  dret nad starejšo sestro, takrat sem z nogo malo dregnila v njo in ji rekla tako pa ni lepo, da se obnaša in kaj je bilo.BABICI  je rekla, da sem jo ful brcnala. pa je  nisem niti toliko kot bi jo pobožala. tak je to, lahko si tiho in delaj.  Zato me vse preseda. Če bi se odselila bi morda njim naredilo svobodo, očetu pa ne bi bilo vseeno. Tudi  meni bi se odvalil kamen iz srca, da nisem nobenem več v napoto.user posted image user posted image   

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: obupana
9.12.2008 13:32:37   
ronja
Še to: glede na to, da je hotel mož tisti večer spat s tabo, se mu po moje sanja ne, kako zelo so te prizadeli vsi skup! To mu moraš povedat! ne se samo mulit, ker sam od sebe ne bo nič poštudiral, moškim je treba narisat! Bolj kot nazorno poveš, bolj razumejo! Ne samo skicirat! ne omenjaj samo enega detajla, ampak mu povej vse, kar te moti. Ker to je tudi moškim jasno, da te en štumf nima kaj motit, če pa so štumfi in gate in kozarci itd itd itd... je pa nekaj drugega. Ampak če ves čas omenjaš samo štumf, potem misli, da brezveze piz*** samo zaradi enega štumfa, oni pa vse jemljejo dobesednouser posted image .

povej mu torej dobesedno tako, da te je prizadel tako močno, da resno razmišljaš, da bi šla in da naj ti iskreno pove, ali si še želi bit s tabo ali ne. Verjetno bo ves začuden, ampak vztrajaj, da ti pove, ker ti moraš to slišat! In potem mu povej, da če si to res želi, bo moral spremenit pravila v tej družini, ker si ti zdaj nesrečna, to pa ne misliš bit, ker si lahko srečna brez njih.

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: obupana
9.12.2008 13:56:42   
ronja
softic, vsekakor se najprej pogovori z možem, ker to najbolj rabiš - brez tega ne gre, on mora bit na tvoji strani, ti pa pripravljena na kompromise. S starejšo pa tudi, počasi in brez velikih upov na začetku. Saj ti najstniki so veliko bolj občutljivi in dojemljivi kot izgledajo na ven! Se spomnim punčke, ki sem jo inštruirala: delala je strašne sive lase svojim staršem, ki sta prej imela že 4 otroke, vse že odrasle, ta je bila pa "za povrh" in seveda razmažena do kraja. Ampak punca je bila vseeno nesrečna, ko jo je oče hitro odpeljal, ko sem začela razlagat, kaj sva delali in kako je šlo. je potožila mami, da ga sploh ni zanimalo, ko je inštruktorca začela razlagat, kaj zna in česa ne. Pa sicer je starše precej obračala okoli in ju tudi zavarčala včasih. Ampak vseeno jo je taka malenkost zelo prizadela...

ja, tale strah pred napako in pred njimi je bilo nekak čutit iz tvojih postov. Ampak ti si ti - in boš tudi delala napake in s tako živijo. Izbral te je njihov oči in tu morajo pač zaupat njegovi presoji. Vsi starši delamo napake (jaz sem v soboto naredila mafine iz pokvarjene skute, da sta oba lubi in tamala cel dan driskila...) in jih sicer nočemo, ampak jih imamo pravico, če niso namenoma. Vsak se kdaj zmoti! zato nisi slaba in zato te nima pravice nihče obsojat! Postavi se zase in tudi od moža zahtevaj, da se postavi.
Babice dostikrat znajo štrene mešat in jih je pač treba postavit na svoje mesto, nimaš druge. Pa to se dogaja v vseh familijah, verjemiuser posted image , tudi če so vsi biološki starši, ap tudi če se sicer razumejo... Poleg tega si zdaj ti njihova mama, najboljša in edina, kar jih imajo! in ti živiš z njimi, ne babica! zato ona nima tu neke besede, oz. je ne sme imet (drugo bi bilo, če bi res grdo delala z njimi, ampak mislim, da to tu ni problemuser posted image ).

A je ta babica od mame mama ali od tvojega moža? če je od mame mama, potem se pojdi enkrat na 4 oči zmenit z njo. Požri ves strah in pogoltni cmok in bodi iskrena in ponosna. Poglej ji v oči in ji povej, da imaš punce rada in veš, da jih ima ona tudi, da mogoče ne mislita vedno isto, kaj je zanje najboljše, vendar pa jim obe želita najboljše! In najboljše je gotovo to, da punce imajo mamo - vsaj nadomestno, če že nimajo več prave (tu ti res ne moreš nič, ona pa tudi ne). In da to, da jim daje potuho in necenzurirano vse verjame otrokom, najbolj škodi njim... Da ti lahko sicer greš, ampak naj se vpraša, če bo to res boljše za njene vnučke.
In naj se vpraša, če bi si to želela njena hči. Če bi jaz umrla predno otroci odrastejo, si želim, da me lubi preboli čim lažje, ne da mu je vseeno, ampak da gre čez to in si naredi svoje življenje dalje. Želim si, da si najde fajn punco/ženo, karkoli, magari fantauser posted image , nekoga skratka, ki ga bo imel rad in ki bo imel rad moji punčki in bo skrbel zanje. Tako bi veliko lažje počivala v miru... Verjamem, da bi njegova žena isto rekla - vsaka dobra mama bo postavila otrokovo dobro pred svoj ego... POvej to tej babici točno tako, po moje se bo vprašala.
in povej ji iskreno, da si želiš imeti lepe odnose z vsemi, da se tudi s hčerko ne bi vedno strinjala pri vzgoji, vendar pa nekdo mora te otroke vzgajat - in kdo naj bi jih, če ne starša, ki živita z njimi? Res nisi z njimi v sorodu, vendar pa to ne pomeni, da si kar nekdo.

če je to moževa mama, potem mora ta pogovor izpeljat lepo on in to kar zahtevaj od njega! ne bo mu glih pasalo, saj nobenemu ne paše, da se mora kregat s starši, ampak j* ga, šta se mora, nije težkouser posted image

Napake si smeš privoščit, ker če si jih ne dovoliš, potem si ne moreš dovolit tudi ljubezni - ker eno gre z drugim v roki: bolj kot imaš nekoga rad, bolj te lahko prizadane že manjša stvar. če ga nimaš rad, te boli đoko, kaj si on misli, če ni ravno na položaju, ki vpliva neposredno na tvoje življenje... ampak sicer ti je pa malo mar. Če ga imaš rad, pa ti hitro ni vseeno, tuid če se uničuje, ne. Zato si moraš dovolit napake in tudi se moraš jasno postavit, da jih imaš pravico delat - da jih delaš v najboljši nameri, ampak žal se pač vsak kdaj zmoti. Kot da so oni pa brez napak vzgajali, lepo te prosim! Jaz si ne pustim več po glavi srat od nobene babice, ker točno vem, kakšne napake sta onidve delali, pa se mi zdi, da so moje še kar nedolžne v primeri s temuser posted image . pa sta bili obe v redu mami, ampak vseeno, vsak dela napake. zato ti pa nima kdo kaj pridigat!

Meni je največ pomagal en sam stavek od psihologinje na MŠ, ko je rekla: "Če imate radi sebe in če imate radi svojega otroka, ne morete nič hujšega zaj****!" In se dostikrat spomnim na to in mislim, da ima zelo prav. Torej, imej rada sebe in njih, pa bo vse ok! Za male stvari pa se pač pogovorite in tudi od babice zahtevajte, da upošteva tudi drugo stran in da je kritična do raznih izjav vnučk, če hoče dobro svojim vnukom. Ker potuha ni ljubezen, čeprav se babice hudo rade skrivajo za tem, da imajo "tako rade" svoje vnuke... Ampak to ni ljubezen, to je posesivnost. Tega nočejo slišat, ampak glavno je, da se ti tega zavedaš - potem te ne bo tako strah pred njo, ker boš vedela, da jih imaš ti vsaj tako rada kot ona... Ljubezen je to, da gledaš širše in delaš tako, da bo otrokom najboljše - v tem primeru je to gotovo to, da imajo mamo in očeta, ki se razumeta in ki ju imajo rade.

Ti pa se odpri, če si še želiš bit z njimi. In seveda pogovori z lubijem, saj on je v bistvu razlog, da si tu... In če je razlog, da naj se obnaša tako, da bo res razlog.

< Sporočilo je popravil ronja -- 9.12.2008 14:02:54 >

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?