|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bolniška in komisija
8.1.2009 9:56:35   
Anonimen
Pozdravljene,

sem noseča 16 tednov, ginekolog mi je napisal priporočilo o bolniški do poroda oz. do porodniške, komisija mi je podaljšala bolniško le za en mesec, kar čisto dobro ne razumem. a moram svojega ginekologa prosit ponovno, da mi napiše priporočilo glede na to, da je on svoje mnenje že napisal in je stanje takšno, da bo potrebna bolniška do poroda ali pa je dovolj le kopija materinske knjižice?

me je kar malo strah, da mi to mesečno podaljševanje ne bo kdaj odobreno s strani komisije, a je tudi to možno glede na mnenje mojega ginekologa?

kakšne izkušnje imate ve?

hvala in lpuser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bolniška in komisija
8.1.2009 10:05:21   
brigita23
pozdravljena

imam rizično nosečnost in sem na bolniški od 3.9.08, komisija mi ni nikoli podalšala bolniške za dle kot en mesec, tako da draga moja žal se navadi da boš morala vsak mesec par dni pred iztekom bolniške k svojemu G, oz. zdravniku in bosta podala novo prošnjo za odobritev bolniške. Se boš najedla zdravnikov in čakanja, ampak tako pač je, glavno da je s tabo in user posted image  vse ok.

lpuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bolniška in komisija
8.1.2009 10:27:04   
mayflower
Zelo redko odobrijo kateri nosečnici bolniško do konca nosečnosti. Jst sem od oktobra na bolniški. G mi je takoj svetovala bolniško, pa mi vedno podaljšajo le za en mesec.

_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bolniška in komisija
8.1.2009 10:42:31   
Šaki
meni so pa vedno podaljšalai za dva meseca.torej sm za komisjo morala iddati dvakrat.
prej pa sm delala.sem pa vsega skupaj na bol. 6 m.
samo mam res probleme.
in nism kar nekj.

drugače se mi pa zdi da je res od kraja do kraja drugače.


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bolniška in komisija
8.1.2009 12:32:16   
Anonimen
men so dvakrat podaljšali za en mesec zdaj pa mi niso in moram it delat, tako da je to odvisno od komisije in ne od G. ali DR. vso srečo!

l.p.

(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bolniška in komisija
8.1.2009 12:46:03   
klavdyk
kk je čudno to, da so ti prvo podaljšali pol pa ne večuser posted image men to ni nikol jasno!?! zdaj ko si več noseč, lahko bolj delaš kot pa prej al kk? to je že ena butasta komisija. men moja G za bolniško zdaj napiše samo "Počitek in stalež do kontrole", pa mi vedno podaljšajo! je pa očitno ful odvisno od komisije

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bolniška in komisija
8.1.2009 12:46:25   
Anonimen
Cvetka, ti je tudi ginekolog napisal priporočilo do poroda?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bolniška in komisija
8.1.2009 17:49:25   
ajam27
Meni sprva bolniške niti niso podaljševali. Doma sem bila lahko le 30 dni na breme delodajalca. Ko pa bi padla na "ramena ZZZS" sem dobila odločo, da moram nazaj na delo. Pa nikoli nisem simulirala! Dejansko sem in še vedno pretežni del dneva preležim. Še po stopnicah do WC-ja pridem težko. So mi pa nazadnje stalež le podaljšali do nastopa porodniške (sredine februarja).
Moja izkušnja je, da zelo,  res zelo neradi podaljšajo stalež.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bolniška in komisija
8.1.2009 18:42:01   
lelaval
Meni je G vedno znova poslal na komisijo (mislim, da so mi po 3 mesece podaljševali), tako, da sem po 2 mesecih user posted image čez noč šla na bolniško s strogim ležanjem. Je verjetno tudi odvisno zakaj si na bolniški - jaz sem delala v pisarni, pa sem G rekla, da komot lahko delam, pa mi je rekel, da sedenje ni počitek. Je pa res, da sem imela od prvih 2 porodov raztegnjene vezi in maternico, pa pred zadnjo user posted image sem imela konizacijo, v 3. user posted image pa še priotne beljakovine,.... tako, da - jaz sem hotela delat, pa me niso ne G in ne komisija pustili. Sčasoma pa sem tako ali tako videla, da res nisem mogla stat več kot pol ure.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bolniška in komisija
9.1.2009 9:03:40   
Anonimen
Če ti komisija ne podaljša bolniške, a se lahko pritožiš?Koliko časa čakaš na odgovor pritožbe? Kaj je v tistem času ko čakaš na odgovor pritožbe, a moraš iti v službo?

lpuser posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bolniška in komisija
9.1.2009 9:21:49   
Anonimen
moja G. mi je podaljšala bolniško za 2 meseca, sem pa ravnokar prišla od svoje OS. DR. ki mi je rekla če se pritožimo na odgovor od komisije, pa se ne bom ker je 80% punc ki ne dobi bolniške po pritožbi, pač bom šla delat in če ne bom mogla delat in bo kaj narobe bom šla pa nazaj na bolniško, sam jaz srčno upam da bom lahko delala, ker potem bom se lahko mirno sprehajala in hodila po trgovinah in tako naprej!

l.p.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bolniška in komisija
9.1.2009 9:26:53   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: klavdyk

kk je čudno to, da so ti prvo podaljšali pol pa ne večuser posted image men to ni nikol jasno!?! zdaj ko si več noseč, lahko bolj delaš kot pa prej al kk? to je že ena butasta komisija. men moja G za bolniško zdaj napiše samo "Počitek in stalež do kontrole", pa mi vedno podaljšajo! je pa očitno ful odvisno od komisije


Določene težave so kritične samo v začetku nosečnosti, potem pa ne več. Poznam veliko punc, ki so bile v začetku nosečnosti na bolniški zaradi krvavitev, potem pa ne več - ko so bile enkrat čez kritično mejo in so nehale krvavet, ni bilo več nobene nevarnosti in so šle nazaj na delo. Vse so donosile brez težav.

Jaz v 1. nosečnosti nisem bila nič na bolniški, zdaj imam pa še malo več težav, pa mi je komisija odobrila bolniško do porodniške, vendar je to vsega skupaj mesec in pol.

(odgovor članu klavdyk)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bolniška in komisija
9.1.2009 11:08:12   
ajam27
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Če ti komisija ne podaljša bolniške, a se lahko pritožiš?Koliko časa čakaš na odgovor pritožbe? Kaj je v tistem času ko čakaš na odgovor pritožbe, a moraš iti v službo?

lpuser posted image


Seveda se lahko pritožiš ampak je potrebno imeti zelo dobre argumente. Mislim, da traja kakšen teden, da ti komisija svojo odločitev posreduje. V tem času ko zasedajo pa moraš vseeno na delo. Pritožba pač ne zadrži izvršitve.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?