|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Navajanje na samostojno oblačenje
15.1.2009 8:43:44   
popi
Jutro.Mene pa zanima kako je z vstajanjem pri vas.Naša 5,5letnica in 9,5 letnik se namreč še vedno pustita oblačit zjutraj.Kako naj ju navadim na samostojno oblačenje?Kakšen predloguser posted image ...?
lp

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 15.1.2009 19:19:43 >


_____________________________

Pleši na glasbo,ki jo slišiš.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vstajanje
15.1.2009 9:01:04   
hubi
Ojej, če jaz pomislim, da zjutraj ob 7 tri letnika treniram, da se sam oblači. Mogoče bi začela čez vikend. En dan prej se zmenite, da greste nekam, kjer jima je všeč, ko se bosta oblekla. In če se ne, pač ne gresta. Med tednom pa vstanite pol ure prej. In ko je čas za odhod, ti greš. Verjemi, da bosta bliskovito oblečena. Kako pa to v šoli in v vrtcu poteka? Meni se je glava odpirala, ko se otrok v 3. ali 4. razredu pri ŠVZ ni znal obleči ali pa hotel, da mu vezalke zavežem. Kaj pa ati? Kako je pri njemu? Ker ponavadi mulci dobro vedo, koga lahko okoil prinesejo.

(odgovor članu popi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vstajanje
15.1.2009 9:06:05   
saskija
Predlog je ta, da se prej vstanete in ju pustiš da se sama oblečeta. 

Pred časom sem pisala, da imamo zjutraj pravo norišnico, ker se nam mudi, sem se vzela v roke ins e pol ure prej vstanem in sedaj odhajamo v miru. Smo pa 4 : jaz in 3 otročki od tega en user posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vstajanje
15.1.2009 9:08:33   
Mišni
Kako kako naj ju navadiš? Kako to misliš? Ja zahtevaš, da se sama oblečeta. Odločiš se, jima poveš, in to pač zahtevaš.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vstajanje
15.1.2009 9:20:16   
babylove
Odločiš se, jima poveš, in to pač zahtevaš.


Tako je. Vendar predvidiš tudi časovno maržo, da se to uspešno realizira. Konkretno se vstaneš vsaj pol ure prej.

_____________________________






(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vstajanje
15.1.2009 9:21:48   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Odločiš se, jima poveš, in to pač zahtevaš.


Tako je. Vendar predvidiš tudi časovno maržo, da se to uspešno realizira. Konkretno se vstaneš vsaj pol ure prej.


Ja, tako je. Da si daš čepke v ušesa in se psihično pripraviš.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vstajanje
15.1.2009 10:06:45   
popi
Vstajam zgodaj,ampak moja dva polžka....
Koga se da prinest na okrog?Mislim da sem kot en "puterček".Ampak znam pa tudi zaropotati.Sam očitno ni preveč učinka.user posted image
lp

_____________________________

Pleši na glasbo,ki jo slišiš.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vstajanje
15.1.2009 10:22:41   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: popi
Sam očitno ni preveč učinka.user posted image


Če boš tako razmišljala, ga tudi ne bo. Moraš biti PREPRIČANA  v svojo zmago. Odločna in čvrsta iti v bitko in izbojevati zmago.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu popi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vstajanje
15.1.2009 10:23:30   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: popi
Sam očitno ni preveč učinka.user posted image


Če boš tako razmišljala, ga tudi ne bo. Moraš biti PREPRIČANA  v svojo zmago. Odločna in čvrsta iti v bitko in izbojevati zmago.


Si ti danes kaj čvaknila user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vstajanje
15.1.2009 10:27:15   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Si ti danes kaj čvaknila user posted image


Kaj pa to pomeni?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vstajanje
15.1.2009 10:41:46   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Si ti danes kaj čvaknila user posted image


Kaj pa to pomeni?


če si kakšna mumile pogoltnila?

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vstajanje
15.1.2009 10:45:42   
Mišni
Aja amumiiiiiiile? Ne, nisem. To name ne deluje.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vstajanje
15.1.2009 10:49:42   
bskrle
Naša 4letnica sem že eno leto oblači sama, 6letnica kako leto, ji je treba pomagat.
Pač zahtevaš.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vstajanje
15.1.2009 11:20:03   
t5t6
Ker sta tvoja že zelo velika jih po mojem nimaš kaj dosti za navajat kot npr 3 letnike ampak se morate o tem pogovorit oz jim moraš povedat, da se bosta mogla sama obleči od sedaj naprej in to od njih tudi zahtevaja. Dobro se zorganiziraj vstanite prej da potem ne bo panika. Če mene vprašaš starši oblačijo otroke zato, ker se jim mudi ne pa zato, ker se otroci ne znajo. Jaz vstanem eno uro in pol pred tem ko imamo za odit, v miru spijem kavo in pojem zajtrk, potem zbudim otroke (5,5 in 7 letnik), ki imajo eno uro časa za se odpravit, v eni uri pa se že lahko oblečejo, pojejo in umijejo saj drugega nimajo za počet, jaz pa med tem dam sušit perilo posapravim pomivalni stroj, naredim postelje, se zrihtam in ko gremo od doma je hiša več ali manj v pospravljenem stanju.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vstajanje
15.1.2009 14:55:31   
lenika
Povej jima, da če se zjutraj ne bosta sama oblekla, da boš povedala njunim prijateljem, da jih še vedno ti oblačiš. Boš videla, kako hitro se bosta sama oblačila. Mi pa nikakor ni jasno, kako to izgleda, ko oblačih 9,5 letnika, ki je velik in težek sigurno toliko kot jaz.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vstajanje
15.1.2009 20:46:54   
K_a_t_i
Jaz bi bila pa zelo vesela, če bi mi naš skoraj 2 letnik pustil, da ga jaz oblečem. Pa se dere sam, sam, sam user posted image (itak še ne zna sam)
user posted image

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 15.1.2009 20:47:00 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vstajanje
15.1.2009 20:52:35   
sanasan
gre samo za to, da se odločiš ti, da jima ne podpiraš lenobe, saj sta se sposobna obleči sama in na tem vztrajaš...meni je čisto mimo, da bi oblačila osnovnošolcauser posted image
in govorim iz izkušenj...našega tastarejšega je še tudi še pri 9ih letih oblačila njegova mama zaradi pooooočasnosti...in vajen je bil, da se ga je čakalo do onemoglosti... pri meni se je navadil TAKOJ obleči v 5min...in enako sedaj 4letnica...nekaj poskuša občasno zavlačevati...saj kaj pomagam, ampak v principu se zna in mora obleči sama... drugače se odpravim sama ali pa ostanemo doma! veš, kaka muka je delati v vrtcu ali šoli s tako nesamostojnimi otrociuser posted image
kot so ti rekle, enkrat ju pusti doma ali ostanite doma! mislim, da bo že prvikrat ali drugikrat uspelo! samo ODLOČIT se moraš!


(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vstajanje
15.1.2009 22:54:55   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Povej jima, da če se zjutraj ne bosta sama oblekla, da boš povedala njunim prijateljem, da jih še vedno ti oblačiš. Boš videla, kako hitro se bosta sama oblačila. Mi pa nikakor ni jasno, kako to izgleda, ko oblačih 9,5 letnika, ki je velik in težek sigurno toliko kot jaz.


Jaz isto!
Ni mi jasno, da tsko velike otroke še vedno starši oblačijo.user posted image

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vstajanje
16.1.2009 8:42:30   
Shorty_

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Jaz bi bila pa zelo vesela, če bi mi naš skoraj 2 letnik pustil, da ga jaz oblečem. Pa se dere sam, sam, sam user posted image (itak še ne zna sam)
user posted image


naša 25 mesečnica je ista, pa še une hlače bom, ne to majčko, ne bom žabic,.......user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vstajanje
16.1.2009 9:31:49   
Kontrakarambolšrauf
Adijo pamet, da 9 letnika oblačiš. A ga pri tem še na previjalno položišuser posted image

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vstajanje
16.1.2009 13:11:54   
popi
Na postelji.
Doma res ne bi vstajala,se mi pa zdi varianta "povedala prijateljem"kar fajn.Počakajmo na drug teden,bomo videli kaj se bo obneslo...
lp

_____________________________

Pleši na glasbo,ki jo slišiš.

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vstajanje
16.1.2009 16:51:30   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Kako kako naj ju navadiš? Kako to misliš? Ja zahtevaš, da se sama oblečeta. Odločiš se, jima poveš, in to pač zahtevaš.

Se strinjam.
Jaz mislim da je težava, da ti tega ne zahtevaš. In najbrž sta tvoja otroka zelo pametna in ona dva zahtevata, da je vse po njuno, a ne, saj je dosti otrok takih, samo večina staršev slej ko prej le postavi mejo. Tebi pa se ne da z njima pričkat, ker sta tako zelo odločna. Pač ni meje, še zdaj ne. Do kdaj?

Pri devetih letih oblačit otroka? user posted image Ne, ne štekam.user posted image user posted image  

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vstajanje
16.1.2009 20:03:10   
Tisana
Dokler bosta vedela, da je tebi bolj pomembno, da prideš npr. točno v službo, bosta itak izsiljevala. Ker, sorry, pri 9-ih letih je to, da te mora mama obleči, pa že prav izsiljevanje. Mislim, da mora tvoje "ropotanje" postati "grmenje", ki ne pozna izjem. Ko bosta nekajkrat dobila izkušnjo, da vztrajaš pri svojem in da te nič ne spravi s tira, se bosta tudi sama oblekla. Dokler bo samo en primer, ko boš popustila, ker bo npr. sestanek v službi bolj pomemben, bosta seveda to (spet) s pridom izkoriščala.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vstajanje
16.1.2009 20:37:19   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Ker, sorry, pri 9-ih letih je to, da te mora mama obleči, pa že prav izsiljevanje.



Meni je že par let prej že prav izsiljevanje...Moja je stara komaj 15 mesecev pa jo že učim (učim, da ne bo pomote...da ne bo katera v luft skakala, da otroka maltretiram...user posted image ), da si potegne puloverček dol sama pa da hlače poskuša sama gor navlečt (itak, da ji ne rata, samo pint je v tem, da sem jaz naravnana že sedaj na to, da bo čimprej začela sama delat tisto, kar bo zmogla, ko bo pač zmogla...)

Se pa že dalj časa sprašujem (ko gledam nekatere, ki katastrofalno popuščajo svojim otrokom in jih razvajajo ter zavijajo v vato), če se takšni starši sploh zavedajo, kakšne posledice ima njihovo početje...Dobr, nekako mi je jasno, da to počnejo, če se niti ne zavedajo, da jih razvajajo...Sam recimo ena moja kolegica pravi, da je njena hčerka ful razvajena...sam naredi pa nič v zvezi s tem...(to pa mi ni več tako jasno)


< Sporočilo je popravil picola1 -- 16.1.2009 20:42:25 >

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vstajanje
17.1.2009 7:54:51   
kepa*
Pri 9 letih oblačit otroka?user posted image

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?