|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 20:11:45   
Sandra*
Po paracetamolu mu ne pade. Ko ga ohlajam v banci mal pade po 10 minutah pa smo na istem 39.5. Voltarena pa mu ne upam dat. Zakuhal pa je včeraj ponoči. Aja stari smo pa eno leto.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 20:25:06   
blazka
A mu naraste še nad 39,5? Če mu, bi mu jaz na tvojem mestu dala Voltaren, po dolžini prerezano polovičko svečke.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 20:28:40   
taška30
Daj mu Voltaren svečko. Lahko jo daš.
Meni so za našo 10-kilogramsko (sicer 1,5 letnico) na infekcijski rekli 3/4 svečke.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 20:32:58   
Alči
v Prod. sem dobila knjižico , z "navodili" oz. nasvet kako ravnati v raznih takšnih znakih.  No in ena varianta za zbijanje vročine je tudi, da mu date obkladke na meča. Plenico namoči v hladno-mlačno vodo, ožemi in položi na meča. Obkladke nato ovij s suho brisačo. Otroka pa od pokij od brade do kolen. Če otrok drgeta od mraza, ima mrzle noge ali mu je obkladek neprijeten teh obkladkov ne uporabljaj.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 20:33:03   
end1
tudo jaz ti svetujem voltaren, če ga seveda imaš doma, je pa moji mali po paracetamolu tem. padla po 15 min, tamlemu pa rabi cca.45 min.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 20:37:55   
glen
Takoj mu daj polovičko voltaren svečke.Če pri otroku naraste vročina nad 39,5 ali celo 40 lahko pride do vročinskega krča.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 20:39:22   
kekec in mojca
Pri našem je za pol ure zbil vročino surov krompir, ki sem mu ga zavezala na oba zapestja in dala v nogavičke, te pa potem na bose nogice. Mogoče bo tudi pri tebi pomagalo.

Pomaga tudi kopel, za katero si rekla, da pri vas ne... Kako pa jo izvajaš? Kako dolgo si pustila otročka noter? Nam jo je uspelo zbit za celo stopinjo. Malega sem najprej dala v toplo vodo 37°, potem sem dolivala hladnejšo vodo... in ga pustila, da se je igral v banjici, vsaj 5 min. Kasneje, ko je bila voda že toliko hladna, je začel jokat in takrat sem ga vzela ven. Sem pa lahko bila brez skrbi, ker imamo sicer naše stanovanje zelo vroče.

V bolnici smo izvajali hlajenje s kopeljo zelo zelo hitro in pod res mrzlo vodo. Mali je ful jokal, ampak je pomagalo za kakšno uro.

Moja mami mi je rekla, da naj mu dam za pit bezgov sok - ta baje tudi pomaga. Ampak ga nisem imela, tako da ti ne morem svetovat iz prve roke.

V bolnici so mi tudi zabičali, da otroka, ki ga trese, ne smeš pokrivat, ker naj bi mu baje takrat vročina rastla in mu s tem, da ga pokriješ, še bolj segrevaš.


< Sporočilo je popravil kekec in mojca -- 6.2.2009 20:40:34 >


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 20:41:11   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: blazka

A mu naraste še nad 39,5? Če mu, bi mu jaz na tvojem mestu dala Voltaren, po dolžini prerezano polovičko svečke.


Se podpišem pod tole. Žal Calgel in paracetamolske svečke večkrat slabo znižujajo vročino. upam, da ste šli do zdravnika, ker če ima zelo visoko vročino gre lahko za bakterijsko okužbo in ne virusno, ter je potrebno nadaljnje zdravljenje, najverjetneje z antibijotiki.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 20:41:54   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Pri našem je za pol ure zbil vročino surov krompir, ki sem mu ga zavezala na oba zapestja in dala v nogavičke, te pa potem na bose nogice. Mogoče bo tudi pri tebi pomagalo.

Pomaga tudi kopel, za katero si rekla, da pri vas ne... Kako pa jo izvajaš? Kako dolgo si pustila otročka noter? Nam jo je uspelo zbit za celo stopinjo. Malega sem najprej dala v toplo vodo 37°, potem sem dolivala hladnejšo vodo... in ga pustila, da se je igral v banjici, vsaj 5 min. Kasneje, ko je bila voda že toliko hladna, je začel jokat in takrat sem ga vzela ven. Sem pa lahko bila brez skrbi, ker imamo sicer naše stanovanje zelo vroče.

V bolnici smo izvajali hlajenje s kopeljo zelo zelo hitro in pod res mrzlo vodo. Mali je ful jokal, ampak je pomagalo za kakšno uro.

Moja mami mi je rekla, da naj mu dam za pit bezgov sok - ta baje tudi pomaga. Ampak ga nisem imela, tako da ti ne morem svetovat iz prve roke.

V bolnici so mi tudi zabičali, da otroka, ki ga trese, ne smeš pokrivat, ker naj bi mu baje takrat vročina rastla in mu s tem, da ga pokriješ, še bolj segrevaš.



To je tudi po mojem vse pravilno.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 21:37:35   
aniram
se popolnoma strinjam z tistim o krompirju in hladni vodi. pomaga, tudi moji deklici je.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 21:50:58   
Aja32
Za čez noč definitivno svetujem Voltaren. Otrok se ti bo vsaj malo naspal... Pa mirno noč.

A

(odgovor članu aniram)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
6.2.2009 22:06:21   
Sandra*
Hvala za pomoč, sem ga vseeno kar na dežurno peljala. Nič posebnega, viroza. Sem mu pa dala pol voltarena in vročina mu že pada.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako naj mu zbijem temperaturo?
7.2.2009 13:22:39   
kekec in mojca
Hitro se pozdravita!

_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Izračun vibracije otrokovega imena po nume...
Izbrati pravo ime za otroka je izjemno težka naloga. Če želite, da ima ime vašega otroka vibracijo, ki bo odsevala njego...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?