|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   podoj iz obeh dojk v enem obroku
23.2.2009 9:19:51   
diamantina
Ker imam v levi dojki zelo zelo malo mleka - načrpam ga komaj 40ml - si za en obrok načrpam tudi iz desne, da spravim skupaj 90ml, kolikor poje moj 7 dni star otrok. Da je ena dojka skoraj prazna sem ugotovila po tem, da je zavrnil dojko, ko sem ga pristavila.

Zanima me, ali mi lahko katera iz izkušenj pove, če se dojka lahko ponovno napolni, če jo črpam vsake tri ure, ali mi je mleka zmanjkalo in bo počasi treba dodajati.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: podoj iz obeh dojk v enem obroku
23.2.2009 9:37:13   
onur
Tudi jaz sem imela v začetku težave in še mastitis sem fasala. Laktacija mleka se vzpostavi šele po enem mesecu, ti pa si komaj na začetku. Dojenčka čimvečkrat pristavljaj k dojkam in ne na tri ure. Ko želi mu ponudi dojko. Čim več bo povpraševanja tem več bo ponudbe. Črpalka pa ni merilo za to koliko mleka imaš, saj dojenček potegne iz dojke več kot črpalka. Če pa še želiš povečati ponudbo mleka, si poleg podoja lahko še črpaš. Obrni se na med.over.net. na forum dojenje, kjer ti bodo svetovalke za dojenje pomagale in jim boš hvaležna, saj jaz sem jim bila, ker sem na začetku že skoraj obupala z dojenjem, ker sem mislila, da mleka ne bo. Sprva sem ji v začetku tudi dodajala, predvsem zvečer, sedaj pa je dojenje steklo. Je pa tamala stara 3 mesece. Dojenje je steklo komaj po cca. mesecu in pol.

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: podoj iz obeh dojk v enem obroku
23.2.2009 9:39:35   
Deja
ojla!
Meni se je dogajalo isto. Zato mi je patronažna rekla, da naj mu za vsak obrok ponudim najprej taslabo - naj najprej kakih 5 minut vleče na njej - d spodbudi nastanek mleka. Nato pa sem mu ponudila še tapolno, kjer je kasneje vlekel cca 10-15min in tu se je najedel.

Meni se to dogaja za vsako, če premalo pijem. 2 dni nazaj sem imela eno dojko "prazno" Ko sem si stisnila je pritekla komaj kaka kapljica. Pol pa sem začela razmišljat o popiti količini in ugotovila da sem premalo pila. Danes - 2 dni kasneje pa imam dojko ki je bila prej "prazna" polno - tako da že kr malo boli in komaj čakam na nasldnji obrok.


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: podoj iz obeh dojk v enem obroku
23.2.2009 10:24:20   
diamantina
Potem bom pa tudi jaz proskusila naprej, da včele dojko (tisto ta slabo, kasneje pa tisto boljšo), pol si bom pa ne vem, al si naj še izčrpam, al pustim. Zdaj mi namreč zelo lepo spi 3 polne ure, pol se bo pa ziher zbujal na eno uro.

(odgovor članu Deja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
23.2.2009 10:54:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu diamantina)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: podoj iz obeh dojk v enem obroku
23.2.2009 13:49:20   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: onur

Tudi jaz sem imela v začetku težave in še mastitis sem fasala. Laktacija mleka se vzpostavi šele po enem mesecu, ti pa si komaj na začetku. Dojenčka čimvečkrat pristavljaj k dojkam in ne na tri ure. Ko želi mu ponudi dojko. Čim več bo povpraševanja tem več bo ponudbe. Črpalka pa ni merilo za to koliko mleka imaš, saj dojenček potegne iz dojke več kot črpalka. Če pa še želiš povečati ponudbo mleka, si poleg podoja lahko še črpaš. Obrni se na med.over.net. na forum dojenje, kjer ti bodo svetovalke za dojenje pomagale in jim boš hvaležna, saj jaz sem jim bila, ker sem na začetku že skoraj obupala z dojenjem, ker sem mislila, da mleka ne bo. Sprva sem ji v začetku tudi dodajala, predvsem zvečer, sedaj pa je dojenje steklo. Je pa tamala stara 3 mesece. Dojenje je steklo komaj po cca. mesecu in pol.


To pa drži.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?