|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lulanje -ponoči
7.3.2009 14:45:40   
Menčy
Oj!
Hčerka je stara 3 leta in začeli smo jo odvajati od plenice tudi ponoči, saj je čez dan suha že od 1,5 leta.
Povejte, naj jo ponoči budim in nosim lulat al naj jo raje pustim spat.
Nekajkrat smo to preizkusili pa se nikakor ni mogla prebuditi in se je močno upirala, jokala, odrivala....
po pol ure smo jo z muko odnesli na WC in se je malo polulala in bila potem suha.
Če jo ne zbudimo se polula, redko pa pokliče.
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lulanje -ponoči
7.3.2009 14:55:19   
end1
pr nas je blo isto in sem ji nazaj plenice dala, zdaj pa če se polola v plenico se pa takoj zbudi in pokliče, bom počakala še malo, da bo toplo, aprila. Je pa zdaj plenica večkrat suha.

(odgovor članu Menčy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lulanje -ponoči
7.3.2009 15:35:42   
2 Sraki
Mi otroka ne budimo. Ga kar v spanju damo lulat. Vsak večer predno gremo mi spat. Čim manj govorjenja, samo hlačke dol in rečeš lulaj, navadno funkcionira. Pri nas se dostikrat zgodi, da je čist mehak, da ga moraš držat, da ti ne pade po tleh. 

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lulanje -ponoči
7.3.2009 16:15:40   
roberta
 
jaz bi se z njo o tem pogovorila, jo kaj vpršala... pri 3 letih že marsikaj razume. najprej bi jo vprašala, če je zato, da ponoči ne bi imela več pleničke. in če reče ja, potem od tu sledi naprej pogovor o tem, kaj to pomeni: da je potrebno it lulat na wc, če nas tišči, da posteljica ni mokra. pa koga naj pokliče, da jo bo peljal, fajn bi jo bilo vprašat, če ima tudi ona glede tega kako posebno željo. če pa reče, da ne bi hodila na wc ponoči, da bi imela še pleničko, pa bi jaz to upoštevala, jo brez nadaljnjih spraševanj dajala v pleničko in ponovno vprašala čez 1 mesec. in tako naprej vse dotlej dokler sama ne bi rekla, da je pripravljena na ta korak.

na silo ne bo šlo nič. samo strah jo bo in zoprno ji bo...

(odgovor članu Menčy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lulanje -ponoči
7.3.2009 17:09:25   
žarnica
Naša punca je stara 3,5 let,pa ima še vedno plenico ponoči, podnevi je že od 2.leta suha. SMo poskusili,da smo jo zbujali ponoči oz. nesli na WC, potem pa obupali. Sama se ni nikoli zbudila za lulanje. Če se je polulala v posteljo,je spala naprej in bila mokra do jutra. ZAto ima še zdaj plenico.user posted image

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lulanje -ponoči
7.3.2009 22:43:14   
norge



jaz bi se z njo o tem pogovorila, jo kaj vpršala... pri 3 letih že marsikaj razume. najprej bi jo vprašala, če je zato, da ponoči ne bi imela več pleničke. in če reče ja, potem od tu sledi naprej pogovor o tem, kaj to pomeni: da je potrebno it lulat na wc, če nas tišči, da posteljica ni mokra. pa koga naj pokliče, da jo bo peljal, fajn bi jo bilo vprašat, če ima tudi ona glede tega kako posebno željo. če pa reče, da ne bi hodila na wc ponoči, da bi imela še pleničko, pa bi jaz to upoštevala, jo brez nadaljnjih spraševanj dajala v pleničko in ponovno vprašala čez 1 mesec. in tako naprej vse dotlej dokler sama ne bi rekla, da je pripravljena na ta korak.

na silo ne bo šlo nič. samo strah jo bo in zoprno ji bo...
[
Naš ima tudi željo, da bi bil brez plenice, sam reče, da bi bil brez. Se pa skoraj nikoli ne zbudi, se polula in spi naprej, tko, da tale varianta pri nas ne gre.Bomo tud še počakali, da bo malo topleje.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lulanje -ponoči
8.3.2009 8:47:03   
zverinca
Mi smo pa naši triletnici ponudili zvečer ali hoče imeti spodnje hlačke ali pleničko. Pa se je parkrat polulala v posteljo, ampak ok, sej imamo pralni stroj, jogi smo zavarovali s podlogo. Potem pa sva jo midva začela dajati lulat, v spanju, preden sva šla midva spat, pa potem še enkrat proti jutru. Potem pa postopoma tudi to nehali. Sedaj smo ji namontirali lučko pri postelji in se ji blazno fino zdi, da si jo sama prižge. In včasih jo slišim ob 4h ali 5h zjutraj ko si prižge lučko in gre sama lulat, večino noči pa zdrži do jutra.
Ne vem, meni se zdi da se triletni otrok lahko že sam kaj odloči, le možnost mu moramo dati, pa par 'nesreč' pač prenesti in ne takoj obupat.


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu Menčy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lulanje -ponoči
10.3.2009 11:55:12   
Nika v službi
Mi smo pleničko ukinili vzporedno z dnevno pri dobrih 2, 5 letih. Je sama povedala, da noče več pleničke. Če je slovo, je slovo dokončno.

V roku 14 dni je bila suha tudi ponoči, se je pa potem še kar nekaj časa (recimo mesec, dva) dogajalo, da se je ponoči občasno polulala. Iz tega nismo delali drame, itak je imela v postelji nepremočljivo podlogo. Posteljnino smo zamenjali, se potem čez dan malce pomenili, ji povedali, da mora - če jo tišči lulat - povedat in jo bomo dali na WC, itd. V vmesnem obdobju smo jo okoli polnoči ali enih tudi dvignili in nesli na stranišče (sploh takrat, ko je zvečer več popila), ampak to obdobje je bilo kratko, ker se je kasneje že sama začela pritoževati, da noče vstati, da ne gre lulat, da bo povedala.... In je res. 
Nesreč je bilo tako vsak mesec manj, zdaj pa že ne pomnim, kdaj se je nazadnje polulala v posteljo.

Je pa tudi tako, da zdaj prespi brez problema celo noč in sploh ne gre lulat. Zadnje lulanje je pred spanjem, potem spije še kak požirek vode, ampak zdrži do jutra brez problema.

Jaz bi kar počasi začela, saj pri 3 letih se da že vse zmenit. Ustrezno zaščiti posteljo, pripravi se na malce več pranja in nočnega vstajanja ter potrpežljivo začnite. Srečno!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?