|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cepljenje proti klopnemu meningitisu
13.3.2009 20:41:13   
blaža
Kaj je kdo, ki je cepil svojega otroka proti klopom?

Me zanima pri kateri starosti, kolkokrat se je otroka ceplo( če je kot pri odraslemu , ki se cepi 3x, če se ne motim)?

Kakšna je cena cepljenje?

So imeli kakšne reakcije po cepljenju?

sama imam dva otroka ta starejši ima 6 let, ta mali pa eno leto in smo na področju, kjer so klopi okuženi, pa se ne morem 100% odločit za cepljenje in še samo razmišljam o tem. Mož se je cepil, jaz se nisem. Smo pa kar veliko zunaj.

Hvala za odgovore. če je že kje taka tema, se opravičujem in prosim za link.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu
13.3.2009 20:47:12   
Gina
Mislim da je na Zdravje ena tema o tem.
Jaz sem cepila ta prva dva otroka pri najbrž 3. in 5. letih se mi zdi. Zdaj bom pa še ta malega - skoraj 5 ima. Pred 2. letom se mi zdi da ne cepijo, vsaj včasih niso. Cepljenje stane malo manj kot 30 eur, sem ta teden vprašala, pa 3 doze rabi, potem ap revakcinacijo čez par let, katero pa lahko potem ponavljajo, četudi jo zamudiš ni panike. Naša deklica je imela reakcijo na eno od cepljenj, prijavili so tam, kamor je treba, ji dali cepivo drugega proizvajalca in je bilo potem ok. Fant ni imel reakcije.

< Sporočilo je popravil Gina -- 13.3.2009 20:48:56 >

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu
13.3.2009 20:48:56   
Gina
http://www.ringaraja.net/forum/m_3920685/mpage_1/key_/tm.htm#3920741

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu
13.3.2009 20:51:28   
blaža
Najlepša hvala za link.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu
13.3.2009 20:51:30   
NinaŠ
Ja, kup debat je že bilo na to temo user posted image Uporabi iskalnik user posted image

Jaz sem ju cepila. Tina je bila ob 1. dozi stara 2 leti, Anže 3,5. Doza cepiva stane okrog 30€. Po prvi dozi sledi čez 1 mesec še ena, potem 3. po pol leta. Potem po 1 doza na 3-5 let. Reakcijo je imel samo Anže po 2. cepljenju in sicer naslednji dan ga je vse bolelo in imel rahlo povišano temperaturo. Tina je prenesla bp, prav tako Anže 1. in 3. dozo.
Cepijo pa otroke po dopolnjenem enem letu starosti.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu
13.3.2009 20:54:11   
Jančika_
Naša družina je cela cepljena. Otroka se lahko cepi po enem letu starosti. Prvi dve cepljenji sta dva tedna do en mesec narazen, šele po drugem začne zaščita delovati. Potem sledi cepljenje menda po enem letu, nato po treh (tu me ne držat za besedo, lahko da je malo drugače) in potem vsakih pet let, da se zaščita obnovi.

Ravno v času, ko sem razmišljala, ali naj dam cepit sebe in otroke (mož je bil že prej cepljen), sem slučajno videla reportažo o klopnem meningitisu in me je kar malo šokiralo. Nisem imela pojma, kakšne so lahko posledice. In ker živimo na ogroženem območju, smo se potem lani odločili za cepljenje. Otroka nista imella kake reakcije, nekaj dni ju je bolelo na mestu vboda.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu
13.3.2009 20:55:21   
Jančika_
Aha, sem čist predolgo klofala in je bilo vmes že vse povedanouser posted image .

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu
14.3.2009 10:06:30   
pipic
Imaš tudi shemo hitrega cepljenja.
To bomo mi zdaj dali v aprilu hitro ceplkenje čez.
otroka se cepi lahko po 1 letu,cena je 27 evrov.Mora pa dobiti 3 doze.kot so napisale

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cepljenje proti klopnemu meningitisu
14.3.2009 10:13:45   
EMILY 3
NEVEM KAK JE TO LAHKO DA SO CENE RAZLIČNE.PRI NAS JE VSAKA DOZA CEPIVA 25E.JAZ BO SVOJE TUD DALA CEPIT,KO BO TOLK STAR DA GA LAHKO CEPIJO.TUD SEM GLEDALA DA SO CENE ZA CEPIVO RAZLIČNE OD 63 PA DO75E.MI SMO PLAČALI 75E.MISLIM ENO ZDRAVSTVO,PA TOLK RAZLIČNIH CEN.EH KI JE TU LOGIKA??

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...
BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?