|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pralne plenice in krema zaritko - da ali ne?
22.3.2009 10:56:10   
Tašana
Živjo, da nadaljujem temo o najboljših kremicah ...

Katera je najbolj naravna kremica, če uporabljaš bombažne pleničke?
Ker pri bombažnih pleničkah piše, da naj nebi nič mazali ritke, ker s kremami naj bi ščasoma zmanjšal vpojnost plenice, ker se pore od tkanine zamašijo. Pa sem res probala brez, pa ni OK pri naši tamali, je dobila rdečo rito. No, pri pralnih pleničkah bomo ostali, imamo Bumgeniusove in so mi super. Nekaj časa sem na tanko namazala ritko z lanenim oljem, sedaj pa sem poskusila tole kremico za dojenčke od Raw Gaie http://www.planetbio.si/naravna-kozmetika/dojencki-otroci/vlazilna-krema-za-otroke-in-malcke.html in sem super zadovoljna user posted image

Kako ste se pa ve kaj znašle, ki imate pralne pleničke? Ste brez kremic?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pralne plenice in krema zaritko - da ali ne?
22.3.2009 11:09:51   
Dashenka
Nisi pa nikoli pomislila, da ima rdečo rito samo zato, ker uporabljaš pralne plenice?

Kaj če bi raje poskusila plenice zamenjati s tistimi za enkratno uporabo, ki so bolj vpojne in se otroška rita ne "dunsta" v polulani mokroti.



(odgovor članu Tašana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pralne plenice in krema zaritko - da ali ne?
22.3.2009 11:19:34   
2008lg
poskusi Sudocrem,se kupi v lekarni.je super 2-krat namažeš pa le ok, Pri nas deluje

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pralne plenice in krema zaritko - da ali ne?
22.3.2009 11:23:48   
AnciM
Kako ste se pa ve kaj znašle, ki imate pralne pleničke? Ste brez kremic?


Jaz mu ritko vsakič namažem s hladilno kremo iz lekarne. Plenice so pa enako vpojne kot na začetku. Saj se krema lepo opere pri 90C. Sem namreč mnenja, da je potrebno plenice prekuhat, čeprav pravijo, da ni potrebe po tem. Samo, če so me učili, da športniki uporabljajo bele nogavice ravno zato, da se prekuhajo, potem je plenico toliko bolj potrebno prekuhat.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu 2008lg)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pralne plenice in krema zaritko - da ali ne?
22.3.2009 12:03:03   
evi28
To pa jaz prvič slišim. Uporabljam racmanke in tamali vedno namažem ritko in je vedno vse vredu in z ritko in s plenicami. Lahko pa da so bumgenious plenice drugačne. Lahko pa daš notri še plenično podlogo, ki pride med ritko in plenico, tako da plenica sama ne pride toliko v stik s kremo, pa še kakec lažje odstraniš.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pralne plenice in krema zaritko - da ali ne?
22.3.2009 17:36:47   
Netopirčy81
Jest našo namažem s Sudocrem, Mustelino kremo za ritko ali pa Alverde. Vse so ok, in ni težav z rdečo rito :))

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pralne plenice in krema zaritko - da ali ne?
22.3.2009 17:42:56   
kajajaka
uporabljamo lekarniško hladilno mazilo. Se mi zdi dovolj naravno (brez parfumov, konzervansov,..)
Plenice imamo pa navadne, za enkratno uporabo od Mullerja, tako, da ti tu ne vem svetovat...
Rekla bi le, da tudi jaz mislim, da se v bombažnih plenicah rita še bolj v lulanju namaka in da še bolj nujno rabiš kremo, kot pri navadnih...
lp in srečno z rito- poskusi sudokrem ali bepanthen

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pralne plenice in krema zaritko - da ali ne?
22.3.2009 17:57:38   
karin412
Ah vse to fantaziranje-nekateri otroci imajo pač občutljivo kožo, mi smo pri obeh za nekaj časa provali z umetnimi plenicami, pa ni bilo nič boljše, pa še umetne moraš kupiti najboljše-Moltex, ki so bolj naravne.

Kremo sem uporabljala od Welede, ko se je stanje umirilo, sicer pa praško pasto (ki pa ni naravna, ampak učinkovito pozdravi rdečo ritko), če je res hudo, ti pediater napiše kortikosteroidno mazilo. Tudi Sodocrema je bila v redu, a mislim, da ni naravna. Poslužuj se naravne kozmetike, še Lavera, Alverde, Avalon.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pralne plenice in krema zaritko - da ali ne?
22.3.2009 21:16:14   
roberta
jaz uporabljam navadno vlažilno kremo, ki jo delajo v vsaki lekarni kot "domačo kremo". torej ni neka znamka ali kaj takega, je navana krema, notri ima le lanolin, vodo in še neke take naravne zadeve.

sem pa pri prvem otroku prenehala z vsakodevno uporabo kreme pri nekje 1 letu, ker enostavno ni bilo potrebno. rita je bila vedno lepa in brez vnetij. zdaj pri drugem otroku (1 leto) pa brez kreme zaenkrat še ne gre, če ne namažem, ima hitro malo rdečo rito. ampak postopoma zmanjšujem oz. namažem res minimalno in verjetno bo tudi pri njej šlo sčasoma brez kreme.

(odgovor članu Tašana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
23.3.2009 22:55:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu roberta)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pralne plenice in krema zaritko - da ali ne?
24.3.2009 8:57:03   
Anonimen
jaz ne mažem nič, nobenmu, razen če se pokaže rdečina, pol namažem z riboderminom. to pa je vse in noben nima težav, oba imata zelo lepo kožo.
urin v kombinaciji z bombažem ni nič agresiven, sploh pa otroka je trebno redno previt, pa se nič ne dunsta v temuser posted image agresiven je v kombinaciji z unimi vpojnimi geli in belilnimi sredstvi pri plenicah za enkratno uporabo...pa te stvari so tko že same po sebi agresivne, brez urinauser posted image sam k se razmočijo, pač bolj učinkujejo...je pa res, da vsak otrok drugeče reagira na različne stvari...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako otroku izberemo priimek?
Priimek otroka morata starša izbrati sporazumno in ga najkasneje v 30-tih dneh po rojstvu prijaviti na katerikoli upravn...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?