|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prva žena
22.4.2009 23:23:49   
gita10
Zanima me kako ste uredile odnose z bivšimi partnerkami vaših zdajšnih mož in odnosi z njihovimi otroci. Ali imate to urejeno- ker jaz nimam in si ženska ne, da dopovedati, da z mano ni imel nič oziroma se še poznala nisva takrat, ko sta ona dva še bila skupaj. Pa saj to me nebi motilo, če bi vsaj dovolila, da tudi jaz spoznam otroka. Kako ste vi to uredile- ker jaz sem v tej zgodbi totalno nemočna. Moj mož pa se o tem ne želi z mano pogovarjati in tukaj je pa res strikten, da bo on uredil ampak se nikakor ne premaknejo zadeve nikamor. Vsako leto rečeva, da naslednje leto bo pa šel z nami na morje pa potem pride do kakšne njene ****rije.
Ko bi me vsaj spoznala in bi videla da njemu otroku pri meni nebo nič falilo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prva žena
23.4.2009 0:21:59   
Tina 28
hm...malce zoprno!

Verjetno ima mož z njo dogovorjene določene stike, ko je sin pri njemu...in nekako ne morem verjet, da mu ona prepoveduje, da ima sin stike tudi s tabo.
Mislim, da boš težko strla ta oreh, saj očitno bivša jemlje tvojo prisotnost kot konkurenco...lahko je ljubosumna ali pa ti pač ne zaupa. Mislim, da mora biti mož bolj odločen in se postaviti malo bolj na tvojo stran in se ne toliko ukljanjati njeni volji. Je pa res bolje, da imate več srečanj preden greste kam za en teden...bo otroku lažje, saj si mora tudi on očeta deliti s tabo, ki si mu manj poznana.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prva žena
23.4.2009 7:27:35   
mika
A ima ona drugega partneraja ali je sama? Po moje jo je strah, da ne prevzameš njene vloge, da bi te otrok imel raje kot njo ipd. In ko je človeka strah, sploh za otroka, naredi/reče tudi kakšno neumnost.

Kaj pa če jo ti pokličeš in jo malo pomiriš. Reci ji, da tudi tebi ne bi bilo vseeno, da druga ženska skrbi za tvojega otroka medtem, ko je pri očetu, ampak da se boš maximalno potrudila, da se bo fajn imel, da te bo klical po imenu ipd. 
Postavi se v njeno kožo in pomisli kaj bi tebe skrbelo in ji povej, da imaš dober namen.

Moški se v takšnih situacijah slabše znajdejo, sploh ko je govora o bivših. Verjetno ona kako neumestno reče, njemu dvigne pisker in se spet nič ne zmenita.

Mogoče, ko te bo spoznala oz. slišala si premisli. Samo pomirit jo je treba.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prva žena
23.4.2009 8:19:51   
gita10
Sva se enkrat že dogovorili, da greva na kavo pa si je seveda premislila. Na žalost vsaka napetost med njima vpliva tudi na naju.
Zato me zanima kako vi rešujete odnose z prvimi ženami, ali pa še bolje kako prve žene gledate na druge žene.    

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prva žena
23.4.2009 8:50:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Sva se enkrat že dogovorili, da greva na kavo pa si je seveda premislila. Na žalost vsaka napetost med njima vpliva tudi na naju.
Zato me zanima kako vi rešujete odnose z prvimi ženami, ali pa še bolje kako prve žene gledate na druge žene.    


Kako bodo odnosi potekali jaz osebno menim, da je res samo na tvojemu mozu, da to uredi.

Kako pa gledam na njegovo drugo zeno. Zaradi mene bi lahko bile tudi prtijateljice. Ne moti me popolnoma nic, razen ko pride do otroka. Ce bi otroka bila pripravljena sprejet in bila pripravljena tako kot ti ga ukljucit v njuno druzino bi me to veselilo. Seveda pod pogojem, da je uredu zenska in da ne bi z otrokom pocela, kaj proti moji volji.

Tako, da ne vem v cem je problem? Ti moz ne pove kaj bivso moti? Zakaj ti ne zaupa otroka?

Mislim da moras to res urejati z mozem in ne z njegovo bivso.

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prva žena
23.4.2009 9:01:37   
jagoda77
gita: kako pa potekajo stiki med očetom in sinom, da ga ti ne moreš spoznat? Imate sodno določene stike?
Pri nas je bil problem lani, ker smo kljub dogovoru, da gredo otroci z babico na morje in tudi bivša se je strinjala, zadnji dan premislila in so otroci morali ostati doma. Letos do tega sploh ne more priti, imamo sodno določene stike in poleti so 14 dni pri nas in gredo letos z babico na morje, ker si otroci to tudi želijo, sicer če si ne bi, ne bi šli seveda.

Verjamem pa, da konflikti med nima vplivajo tudi na vaju. In neko prepovedovanje stikov s tabo, če nisi ne vem kakšen zmaj, niti ne more biti... ker člen v zakonu pravi...

106.a člen

(1) Otrok ima pravico do stikov z drugimi osebami, s katerimi je družinsko povezan in nanje osebno navezan, razen če je to v nasprotju z otrokovo koristjo. Šteje se, da so take osebe predvsem otrokovi stari starši, bratje in sestre, polbratje in polsestre, nekdanji rejniki, prejšnji ali sedanji zakonec oziroma zunajzakonski partner enega ali drugega od njegovih staršev.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prva žena
23.4.2009 9:06:08   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Zanima me kako ste uredile odnose z bivšimi partnerkami vaših zdajšnih mož in odnosi z njihovimi otroci. Ali imate to urejeno- ker jaz nimam in si ženska ne, da dopovedati, da z mano ni imel nič oziroma se še poznala nisva takrat, ko sta ona dva še bila skupaj. Pa saj to me nebi motilo, če bi vsaj dovolila, da tudi jaz spoznam otroka. Kako ste vi to uredile- ker jaz sem v tej zgodbi totalno nemočna. Moj mož pa se o tem ne želi z mano pogovarjati in tukaj je pa res strikten, da bo on uredil ampak se nikakor ne premaknejo zadeve nikamor. Vsako leto rečeva, da naslednje leto bo pa šel z nami na morje pa potem pride do kakšne njene ****rije.
Ko bi me vsaj spoznala in bi videla da njemu otroku pri meni nebo nič falilo.


najprej nekaj ne razumem. Vidva sta poročena, ti pa otroka še nisi videla?

Kot drugo pa, "moja" oz. najina prva žena je čisto OK, de sobro razumemo, celo pri njej doma sem že bila, skupaj smo tudi na kakšnem praznovanju. Ponavadi še skupaj sediva user posted image  . Sta pa otroka iz moževega prvega zakona že precej velika, in tudi odlično sta me sprejela, jaz pa njiju.

Ne vem, če on pravi da bo uredil naj uredi. Jaz se ne bi mešala.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prva žena
23.4.2009 9:09:24   
gita10
Jaz mislim, da vem kaj je problem- ker ona tudi preživnine že 5 let ni sprejela ( smo odprli knjižico in tja polagamo ). Njeni družini ( zelo  premožni) bi najbolj odgovarjalo, da zbrišejo očeta in da ga ni. Ko pride tja mu dvigujejo živce, da bi on znorel, da bi poklicali policijo ali pa da bi otrok videl, da ima zmešanega očeta in da bi se ga bal. Vendar moj mož tega ne počne, ko oni začnejo svoje se on obrne jim zaželi lahko noč in odide. Vendar potem nori v sebi kar mislim, da je še huje. In izgovor, da se bojijo, da bom jaz kaj njihovemu otroku naredila je samo izgovor.  Sicer se pa otrok je star 12 let in upam,da se bo kmalu lahko sam odločil. Samo saj pravim tele njihove neumnosti vplivajo tudi nas.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prva žena
23.4.2009 9:19:50   
jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Jaz mislim, da vem kaj je problem- ker ona tudi preživnine že 5 let ni sprejela ( smo odprli knjižico in tja polagamo ). Njeni družini ( zelo  premožni) bi najbolj odgovarjalo, da zbrišejo očeta in da ga ni. Ko pride tja mu dvigujejo živce, da bi on znorel, da bi poklicali policijo ali pa da bi otrok videl, da ima zmešanega očeta in da bi se ga bal. Vendar moj mož tega ne počne, ko oni začnejo svoje se on obrne jim zaželi lahko noč in odide. Vendar potem nori v sebi kar mislim, da je še huje. In izgovor, da se bojijo, da bom jaz kaj njihovemu otroku naredila je samo izgovor.  Sicer se pa otrok je star 12 let in upam,da se bo kmalu lahko sam odločil. Samo saj pravim tele njihove neumnosti vplivajo tudi nas.



zakaj pa nimate stike urejene tako, da bi bile na vašem domu? bi se verjetno tudi otrok bolj sprostil

sicer pa svaka čast tvojmu, da tako mirno preživi vse pritiske in se jim ne da user posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prva žena
23.4.2009 9:20:07   
ronja
Moj mož pa se o tem ne želi z mano pogovarjati in tukaj je pa res strikten

Po mojem je tu problem. Ti moraš imet občutek, da sta na isti strani, kar imaš pa težko, če se on zapira vase, da bo že sam uredil, zgodi se pa nič... Naj za začetek poravna preživnino, da ne bo kakih sodnih sitnosti in uredi stike, tak oda ima otroka tudi čez vikend - takrat pa bivša itak nima kaj - otroka pripelje domov, kjer si tudi ti in mirna Bosna.

na srečo nimam teh izkušenj, probaj pa vseeno nekak speljat tisto kavo, za katero sta se menili.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prva žena
23.4.2009 9:21:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Jaz mislim, da vem kaj je problem- ker ona tudi preživnine že 5 let ni sprejela ( smo odprli knjižico in tja polagamo ). Njeni družini ( zelo  premožni) bi najbolj odgovarjalo, da zbrišejo očeta in da ga ni. Ko pride tja mu dvigujejo živce, da bi on znorel, da bi poklicali policijo ali pa da bi otrok videl, da ima zmešanega očeta in da bi se ga bal. Vendar moj mož tega ne počne, ko oni začnejo svoje se on obrne jim zaželi lahko noč in odide. Vendar potem nori v sebi kar mislim, da je še huje. In izgovor, da se bojijo, da bom jaz kaj njihovemu otroku naredila je samo izgovor.  Sicer se pa otrok je star 12 let in upam,da se bo kmalu lahko sam odločil. Samo saj pravim tele njihove neumnosti vplivajo tudi nas.



Jaz pa tega nic ne razumem? Kaj mu pocnejo?

In pa ce ima otrok ze 12 let ne vem kaj jih ima za skrbet in pa predvsem kaj bi mu pa ti lahko naredila??

Ampak a moz nima stikov urejenih, saj ima pravico z otrokom prezivet tud kak vikend in pocitnice in kam da tebe takrat?



(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prva žena
23.4.2009 9:55:24   
gita10
Na žalost je otrok v Bosni in je dolgo trajalo, da je do stikov sploh lahko prišel ene tri leta, ker je tam malo po domače - njegov oče za vsako poklical policijo in ker je župan, pa najbogatejši v tistem delu Bosne seveda ni nihče poslušal mojega moža. Potem smo stvar uredili tako, da lahko pride tja, vidi otroka se lahko z njim pogovarja po telefonu in to je vse. Kar se sodišča tiče je tako brez veze govoriti o tem samo hvala bogu nikoli ni bilo problemov in scen  pred otrokom. Zdaj so celo tako daleč, da gre lahko mož čez vikend v Bosno vzame otroka in so pri njegovih starših seveda je pogoj, da mene in mojega otroka ni zraven- kao bo otrok ljubosumen na naju in bo imel psihične težave.
Vse so u glavnem velike neumnosti katere si še sama ne morem dobro razložit.
Enostavno se bom morala vmešati, ker me razjeda in ne morem biti več tiho, ker če se ona ne bo hotla dobiti z mano se bom pa z njenimi staršimi, ki očitno vso igro vodijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prva žena
23.4.2009 10:04:44   
ssevin
A znači v Bosni so, ne živijo tukaj. U kaj ti naj rečem, težka bo.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prva žena
23.4.2009 10:07:11   
muška
aja o šit,to pa ni nič lepega. Torej se brata / sestri ( ne vem kaj sta po spolu) sploh še nista videla/i? Žalostno user posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prva žena
23.4.2009 10:12:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Na žalost je otrok v Bosni ...






Aha, potem mi je pa vse jasno...





(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prva žena
23.4.2009 10:44:14   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Na žalost je otrok v Bosni ...






Aha, potem mi je pa vse jasno...




če prav pomislim, tud sama na vem če bi pustila otroka v tujo državouser posted image .
Verjetno se tudi njegova žena tega boji, pa vplivni, bogati in ne vem kakšni še....vseeno  mislim, da ne gre za golo zlobo, ampak strah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prva žena
23.4.2009 10:52:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

... ker je tam malo po domače ... kao bo otrok ljubosumen na naju in bo imel psihične težave.
Vse so u glavnem velike neumnosti katere si še sama ne morem dobro razložit.

Enostavno se bom morala vmešati, ker me razjeda in ne morem biti več tiho, ker če se ona ne bo hotla dobiti z mano se bom pa z njenimi staršimi, ki očitno vso igro vodijo.


Zanimivo, kako še v raznoraznih balkanskih vukojebinah poznajo pomen "psihičnih težav". Zgleda kljub vsej svoji zaostalosti ipak sledijo trendom vplivnega zahoda.

In tvoj praviš je Bosanec, pa se boš kljub temu morali ti vmešati? Ni kaj, niti Bosanci niso, kar so nekoč bili...

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prva žena
23.4.2009 11:46:01   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: mika
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Na žalost je otrok v Bosni ...

Aha, potem mi je pa vse jasno...

če prav pomislim, tud sama na vem če bi pustila otroka v tujo državouser posted image .
Verjetno se tudi njegova žena tega boji, pa vplivni, bogati in ne vem kakšni še....vseeno  mislim, da ne gre za golo zlobo, ampak strah.


ah dej no, pri 12h letih? s svojim očetom? jaz bi našo pri teh letih dala k babici 3000km stran. mislim, saj ni dojenček. in če se v redu zastopijo, zakaj ne? mislim, da je problem v zaupanju - komu zaupat, da bi šel z otrokom tako daleč. in kako se otrok razume s to osebo. in če ne zaupaš človeku ali se ne razume z otrokom, potem ti to seveda ni ok.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prva žena
23.4.2009 11:47:45   
higuys
žena številka ena je čisto v redu ženska, vsako zimo kupimo prašiča in ga skupaj predelamo v klobase in ocvirke.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prva žena
23.4.2009 11:58:42   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: mika
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Na žalost je otrok v Bosni ...

Aha, potem mi je pa vse jasno...

če prav pomislim, tud sama na vem če bi pustila otroka v tujo državouser posted image .
Verjetno se tudi njegova žena tega boji, pa vplivni, bogati in ne vem kakšni še....vseeno  mislim, da ne gre za golo zlobo, ampak strah.


ah dej no, pri 12h letih? s svojim očetom? jaz bi našo pri teh letih dala k babici 3000km stran. mislim, saj ni dojenček. in če se v redu zastopijo, zakaj ne? mislim, da je problem v zaupanju - komu zaupat, da bi šel z otrokom tako daleč. in kako se otrok razume s to osebo. in če ne zaupaš človeku ali se ne razume z otrokom, potem ti to seveda ni ok.



čaki malo, tudi jaz sem bila v Nemčiji dva meseca pri babici, 1000km vstran, stara 9 let.  Ampak mojo mamo ni skrbelo, da me bo babica tam zadržala. Med babico in bivšim možem je velika razlika.
Ta mama pa se boji, da otrok ne bi tukaj ostal. Ne ve kakšne so njene pravice  ipd....ali pa ve kakšne so in da ima oče enake pravice, kot mati. Kaj bi se zgodilo, če oče enostavno ne bi pripeljal otroka nazaj?

Pa ne da zagovarjam, da otrok ne sme k očetu. Samo v kožo te matere sem se postavila in sem prepričana, da se jo je strah, da ne bi izgubila otroka.

To so ful teške stvari

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prva žena
23.4.2009 12:05:20   
Splišni
Koliko časa pa je minilo, odkar sta se ločila? Ma po parih letih bi jo moralo ljubusmje minit, no.
Pa vidva imata tudi otroke skupaj, če se ne motim? Ja kako pa greste potem na morje? Tvoj mož sam s svojim otrokom ali kako? Ali sploh ne gresta? Ma res škoda, največ seveda za tega otroka.

Aja, mi imamo O.K. urejene stike in razmerja, ker ga je itak ona v rit nabasala in je bila kvečjemu vesela, da je pri eni drugi pristal. Tako da otrok hodi z nami na morje (no, zdaj ne več, ker nismo na isti liniji - mi šotorimo, gospodična je pa bolj hotelske narave).

< Sporočilo je popravil Splišni -- 23.4.2009 12:06:29 >

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prva žena
23.4.2009 12:09:13   
gita10
Ja tudi o tem sem razmišljala ampak lahko bi že otrok bil pri nas v Bosni kar je 10 km od njene hiše in bi bil z nami npr dva dni, pa naslednjič tri dni, pa bi šli na izlet v Sarajevo, Mostar, Neum, ona bi lahko potni list zadržala pri sebi , brez potnega lista in vize pa tako ali tako nemore iz države. Če bi nam pa v Bosni kaj na kraj pameti padlo- pa verjemi, da mi ne bi ker imam sama otroka in tega ne bi privoščila niti eni mamici na svetu- bi pa tako njen očka verjetno zadevo uredil na hitro. Želela bi, da moj sin spozna brata, večkrat vpraša za njega.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prva žena
23.4.2009 12:35:53   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Enostavno se bom morala vmešati, ker me razjeda in ne morem biti več tiho, ker če se ona ne bo hotla dobiti z mano se bom pa z njenimi staršimi, ki očitno vso igro vodijo.


Brez veze. Če tvoj mož ni za, ne rini v težave.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prva žena
23.4.2009 12:41:14   
jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Enostavno se bom morala vmešati, ker me razjeda in ne morem biti več tiho, ker če se ona ne bo hotla dobiti z mano se bom pa z njenimi staršimi, ki očitno vso igro vodijo.


Brez veze. Če tvoj mož ni za, ne rini v težave.



ma jaz se tud ne bi vmešavala... ko bo čas zato, se bosta brata že spoznala. Saj bo možev sin kmalu 18 let, pa bo lahko sam prišel do vas na obisk.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prva žena
23.4.2009 12:42:58   
jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Tako da otrok hodi z nami na morje (no, zdaj ne več, ker nismo na isti liniji - mi šotorimo, gospodična je pa bolj hotelske narave).


hahaha user posted image
nam je bivša rekla, da gresta lahko z nama na morje, samo ne v šotor user posted image user posted image je reku moj, midva šotoriva in če ste prefensi za šotor, bodte pa doma user posted image
men je pa šotor zakon.... mal bolj divje user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?