|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
30.3.2009 22:27:55   
MADMAX
Pozdravljeni!

Kot je že iz naslova teme razvidno imamo probleme z našim skoraj dveletnim sinkom. Ker se ne more odkašljati, se mu nabere sluz v grlu in zato po kašljanju bruha. To se dogaja skoraj vsak dan. Bili smo tudi pri zdravniku, ki pa mu je predpisal le Slezov sirup za izkašljevanje.
Seveda mu sirup praktično nič ne koristi, ker se še ne zna izkašljati. Čez dan mu s pomočjo fiziološke tekočine in po potrebi pumpice redno čistimo nosno votlino, ne vemo pa kaj naj storimo glede kašlja in posledično bruhanja.

Ste imeli morda že podoben problem pri vaših otrocih? Kaj mi svetujete?

Hvala vnaprej za vse odgovore.

MM

< Sporočilo je popravil MADMAX -- 30.3.2009 22:29:11 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
30.3.2009 22:40:08   
klara2007
zdravo,

evo tudi mi smo imeli enake težave. pravtako je naša stara skoraj dve leti.
nam je pa zdravnik predpisal pholcodin na 8 ur in še en sirup(sm pozabila kako se mu reče)-skratka bila je zraven taka pumpica da si točno odmeril količino .jemala pa ga je lahko le 5 dni-tako dolgo je lahko odprt.
kupili smo tudi vlažilec zraka, ki pa je oz še zelo pomaga. lahko ti svetujem da ga kupi v sparu (je 24evrov) medtem ko je v baby centru skoraj 80.
tudi mi smo imeli slezov sirup ki ni nč pomagal, pravtako trpotčevega...vse smo probavali! od pregleda pa imamo mir. ne bruha, pa tudi kašlja ne.

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
30.3.2009 22:41:02   
kaja02
A zelo bruha ali bruhne samo šlaj- sluz?

Naša je tudi pri vsakem prehladu , katerega je spremljalo kašljanje bruhala, vsaj dokler se ni znala sama dobro izkašljat. Pa takrat je tožila, da jo boli trebušček, ko pa je to zbruhala, pa se je umirila in lepo zaspala.

Pri nas je z starostjo izginal,

Nisem ti glih pomagala z nasvetom, smo pa mi tudi na začetku bili zaradi tega pri zdravniku, kjer pa mi niso znali pomagati, lahko te samo potolažim, da bo bolje, ko bo starejši!

Kmalu se pozdravite

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
30.3.2009 22:45:02   
eva1
Otroci se še ne znajo izkašljati, zato pač bruhnejo vn sluz, ki se nabere v grlu-in prav je tako, da se pljuča ščistijo in se ne nabira notr! Nimaš kaj, razen inhalacije, pa vlažen ter ne pretopel zrak v prostoru...

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
31.3.2009 7:47:56   
Detece
Hvala bogu, da sluz zbruha, ker potem mu je bistveno lažje. Mi smo pa imeli težave, da tega ni nikoli zbruhal in se nam je zaradi tega skoraj že davil (bil je zabasan s služjo). Smo morali na aspiriranje v bolnico. Naš je star šele 4 mesece.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
31.3.2009 7:59:16   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Otroci se še ne znajo izkašljati, zato pač bruhnejo vn sluz, ki se nabere v grlu-in prav je tako, da se pljuča ščistijo in se ne nabira notr! Nimaš kaj, razen inhalacije, pa vlažen ter ne pretopel zrak v prostoru...


se strinjam.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
31.3.2009 9:27:28   
MADMAX
Hvala vsem za odgovore. Je pa stvar v tem, da ne izbruha le "šlajma", ampak ponavadi tudi večerjo (čokolino ipd.).

Bomo poskusili s Pholcodinom in inhalacijami ter kupili vlažilec zraka. Tnx. za info Klara.

Lp, MM

< Sporočilo je popravil MADMAX -- 31.3.2009 9:28:10 >

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
31.3.2009 9:51:03   
lelaval
A zelo bruha ali bruhne samo šlaj- sluz?

Naša je tudi pri vsakem prehladu , katerega je spremljalo kašljanje bruhala, vsaj dokler se ni znala sama dobro izkašljat. Pa takrat je tožila, da jo boli trebušček, ko pa je to zbruhala, pa se je umirila in lepo zaspala.

Pri nas je z starostjo izginal,


pri nas je isto zgledalo.
Pri kašlju pa vedno dam sirup iz smrekovih vršičkov (ga delamo doma, ko pa ga zmanjka, pa ga kupim) - mi je tako svetovala zdravnica, ko je imel sin bronhitise - takrat je več te sluzi in jo morajo izkašljat. Ostali sirupi so delali čep, namesto, da bi otrok to ven izkašljal in izpljunil. Pa enkrat mi je na morju ena dala zelišča, ko je slišala kako kašlja (je bilo 7 zelišč, samo se ne spomnim več katera, sem pa jih kasneje kupovala v domači lekarni - not je bila kamilica, islandski lišaj,.. - več pa res ne vem) - ampak mu je ta čaj ful pomagal - ga je spil 1 skodelico zjutraj in 1 zvečer, pa je bil kot novi.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu kaja02)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
31.3.2009 11:54:48   
frutka_
Pri nas je bila zgodba identična. Kadar je bil le malo prehlajen je bruhal. Običajno večkrat, tudi po meni in po tleh, ko sem letela z njim v kopalnicouser posted image . Pediatrinji sem to omenila in mi je dejala, da je stokrat boljše, da šlaj izbruha kot da se mu vozi gor in dol. Zaradi tega naj bi se jim tudi prehlad hitreje pozdravil. Pri nas to drži!
Druga stvar je ta, da praviš, da izbruha večerjo. Čokolino. Delaš ga z mlekom, ne?! Mleko in laktoza še dodatno dražita sluznico in bruha še prej. Tako da poskušajta večerjat nemlečno.
Jaz sem se zverzirala in sem posteljo imela pokrito z veliko brisačo, da sem samo skupaj vse odnesla v kopalnico in dala prat.

Upam, da sem kaj pomagala!user posted image Nič ni hudega, čeprav te ima jeza ko vidiš vse user posted image to ampak otroku je potem bolje.

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
31.3.2009 15:23:47   
MADMAX
Še enkrat hvala vsem za prispevke in predloge. Bomo poskušali narediti par stvari. Ponoči spet kašljal, ni pa bruhal. Sedaj moramo nekako pozdraviti tale kašelj, ker žal vse skupaj traja že več kot štirinajst dni. user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
31.3.2009 15:25:36   
šnucika
tudi naša je dobila pholcodin,ko je imela produktiven kašelj in je bruhala sluz...edini sirup,ki resnično pomagauser posted image


_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
31.3.2009 15:38:45   
klara2007
naj samo še dodam da je tudi naša bruhala večerjo pa še južno včasih zraven ...od čokolinota, juhice
nam je pa res pomagal vlažilec in recept od zdravnika...
lp

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kašlja, nato bruha - nujno rabim nasvet!
31.3.2009 15:41:43   
Sibil_
Pa če vidiš da je poln sluzi, mu ne dajat nič mlečnega, ker mlečni izdelki pospešujejo nastanek sluzi.

LP,
SIbil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?