|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ni b...
8.4.2009 20:09:26   
ursa_p
Pozdravljeni!

Midva sva dobila vceraj odlocbo in sva bila cisto sokirana. Padla sva v 5 razred, s tem da najina placa ni nic kaj velika!!!

Danes sem naredila informativni izracun v katerem je pisalo, da pademo v 4. placilni razred, ne 5-ega.

Zdaj pa me zanima. Kaj ste morali predloziti tisti, ki v letu 2007 niste bili celo leto zaposleni. Katere placilne liste?
Midva sva morala predloziti placilne liste za mesece: oktober, november, december 08, regres 08 in kopijo delovne knjizice!!!
V informativnem izracunu je pisalo, da moram dati podatke od plac za mesec november 08, december 08 in januar 09, kar ni enako s tistim, kar sva oddala midva in nikjer ni pisalo, da morava tem dohodkom dodati tudi regres!!!

Midva sva oba zaposlena od leta 2007 - moj od oktobra 07, jaz pa od novembra 07.

Ima kdo isto situacijo in kaj vse so od njega zahtevali. Ali pa vsaj da je en clan zaposlen od leta 2007 (in ne celo leto).

Upam, da mi bo kdo lahko pomagal, ker 5. placilni razred je pa res too much.

Lp, Ursa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
8.4.2009 20:50:54   
hokejistka
Tudi jaz sem zaposlena od oktobra in sem jim morala dostavit pogodbo o zaposlitvi, kjer piše, koliko bo znašala moja plača. Pri možu, ki je bil zaposlen nepretrgoma zadnjih 10 let so upoštevali plačo za leto 2007, pri meni pa so upoštevali dohodek, ki ga prejemam sedaj in ne tistega, ki sem ga prejela v l.2007 in je bil precej nižji. Če bi upoštevali moj dohodek l.2007, bi padla v 3. plačilni razred, ker pa so upoštevali mojo sedanjo plačo, padeva v 5.plačilni razred. Klicala sem na občino in so mi razložili, da je izračun pravilen user posted image

Mene tudi stisne, ko plačujem položnico, še posebej, kej hčerka vrtec zaradi bolezni obiskuje povprečno 10 dni na mesec.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
8.4.2009 23:11:04   
sazi
ursa_p - jutri preverim pri prijateljici, katere mož ni bil zaposlen celo leto 2007 - vem, da je oddajal plačične liste. Ti sporočim, ko kaj izvem.


(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
9.4.2009 7:06:29   
Gordana-3
moj mož ni bil zaposlen celo leto, ampak od julija 2008, plačo dobiva 18. v mesecu. ker je bilo vlogo treba oddat do 15. novembra, sem predložila njegove plačilne liste za mesec avgust, sept. in okt. 2008.
oba imata očitno v redu plači, da sta padla v 5. razred. vrtec boš plačevala sproti, torej sedaj, ko imaš že takšno plačo. da je bil nezaposlen nekaj mesecev prej, nima nobene veze s plačevanjem vrtca trenutno, ko ima službo. če boš recimo izgubila službo, bodo ti plačni razred znižali.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
9.4.2009 7:09:26   
Gordana-3

IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

moj mož ni bil zaposlen celo leto, ampak od julija 2008, plačo dobiva 18. v mesecu. ker je bilo vlogo treba oddat do 15. novembra, sem predložila njegove plačilne liste za mesec avgust, sept. in okt. 2008. v bistvu plače za mesec julij, avgust in september 2008, ker je plačo za oktober dobil 18. novembra.


(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
9.4.2009 8:05:01   
mika
To mi pa ni jasno. Sej si pa za 2007 dala odločbo o dohodnini. Jaz sem zaposlena od junija 2008 in sem morala dati samo tri plačilne liste in ničesar drugega. Plačilne liste pa zato, ker bo šele letos odločba-logično.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
9.4.2009 8:08:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ursa_p
Kaj ste morali predloziti tisti, ki v letu 2007 niste bili celo leto zaposleni.

Za mesece zaposlitve se je oddalo fotokopijo Pogodbe o zaposlitvi (na kateri je navedena višina netto plače), za preostale mesece pa potrdilo o prijavi na RZZ (kjer je tudi pisalo, da se ni prejemalo nobenega nadomestila).

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
9.4.2009 13:20:07   
lenca1
Zaposlena sem od sept.2006, rodila nov.2007, hči pa je začela obiskovat vrtec okt.2008. Ker naj bi se upoštevalo povprečje plač iz predpreteklega leta bi mi morali upoštevati povp.plače iz l.2006. Ker pa l. 2006 nisem bila celo leto zaposlena so mi avtomatsko upoštevali zadnje tri plačilne liste, ki sem jih morala predložiti. Porodniško sem nastopila z okt.2007, se pravi sem morala predložiti liste za polno prisotnost (jul.,avg. in sept., ker z okt. sem bila pa že na porodniški). Kolk sm bla razočarana, ko sem ugotovila, da upoštevajo zadnje 3 palčilne liste user posted image !

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
9.4.2009 13:26:21   
lemavrica
Mi smo iz 2.pl razreda padli v 6pl. razred user posted image . Jaz tudi nisem bila l.2007 zaposlena polnih 12m in sem morala ob oddaji vloge za znižano plačilo priložiti zadnje tri plače. Sem klicala na MOL in so mi pojasnili da dohodninske odločbe niso bile dovolj, da so pobrali popolnoma vse dohodke, ki jih ima zavedena davčna.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
10.4.2009 14:02:43   
sazi
no, sem preverila - prijateljica (no, njen mož)  je morala oddati zadnje 3 plačilne liste (julij, avgust, september). Regres se sicer tudi šteje, vendar ga on še ni dobil (ga je potem decembra) in ga tudi niso šteli v izračun - drugače pa tudi šteje zraven.
>Sem pa gledala in je ta 5. razred res "širok" od 55-80 % povprečne plače na družinskega člana, tako da res lahko notri padeš z dokaj nizko plačo ali pa tudi z visoko, sploh, če imaš kakšnega otroka več.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
10.4.2009 19:27:37   
ursa_p
Danes sem klicala na mol, kjer so mi razlozili, da so vzeli najine tri place za leto 2008 (tri place so zdelili z 1,1, da dobijo kao povprecje za 2007, nato so zdelili s tri (kolikor placilnih list je bilo) in nato pomnozili 12 (da so dobili letno povprecje). Tako so naredili pri obeh, vendar pa je nekaj cisto drugega PADLO not ... in to je avtorski honorar iz dohodnine za leto 2007!!! In to so v celoti pristeli letnemu povprecju obeh, delili s tri (trije clani) in delili z dvanajst, da so dobili povprecni mesecni dohodek na druzinskega clana.

Ko sem jih sprasevala, zakaj niso vzeli ali vseh dohodkov iz 2007 ali vseh dohodkov iz 2008 mi je povedala, da je tak zakon.

KATASTROFA ... too much ... in sem bila cisto besna. Razred falimo za 20 EUR, ce ne bi bilo avtorskega honorarja pa vprasanje v kateri razred bi padli!!! A je kje lestvica, kjer jo lahko pogledam (v zneskih)?

Najina placa bruto skupaj povprecno na mesec znasa 1.700,00 EUR ... strasno, ne??? Za ene sva skoraj milijonarja!

Lp, Ursa

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
11.4.2009 10:57:01   
Lunanai*
Tudi jaz imam podoben problem in me zanima ene par stvari. oba z možem sva zaposlena od februarja 2007. imava punčko, ki bo šla septembra 2009 prvič v vrtec, jaz pa v službo. na porodniški sem bila od septembra 2008.
Katere podatke bova torej morala oddati za znižano plačilo vrtca 2007 (zaposlena samo 11 mes), 2008 ali zadnje tri palče (absolutno najslabša možnost za najuuser posted image )? Za koliko časa pa to potem velja - za celo šolsko leto ali samo do konca 2009? A potem za 2010 se pa na novo odda (in kaj takrat)?
Malo sem še zmedena glede tega, če kdo ve, naj prosim napiše.
Hvala

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
11.4.2009 15:11:37   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: ursa_p

A je kje lestvica, kjer jo lahko pogledam (v zneskih)?



Lestvico si lahko pogledaš na spletni strani MOL-a: http://www.ljubljana.si/si/mescani/zivljenjske_situacije/otroci/11733/podrobno.html

Tud mi smo čist besni, sm presegla razred za vsega 0,61€ pa ne vem, če se mi sploh splača napisat kakšno pritožbo, ker ne vem če imamo sploh kakšne možnosti za ugodno rešitev. Zarad teh 0,61€ bomo mogl pa celo leto plačevati višjo položnico, zdej bomo pa dobil poračun še za 3 mesece nazaj, ker so tolk dolg mečkal s temi odločbami. Mater sm jezna k user posted image .

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
11.4.2009 20:42:26   
ursa_p
Lenca ... vse se da, ce se hoce!

Sicer te pa nic ne stane ce napises pritozbo! ;) Poskusit ni greh!

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odlocba vrtec (je tu kdo, ki v letu 2007 ...
11.4.2009 20:47:14   
ursa_p
Lunanai

Mi smo oddajali konec leta 2008 in ker leto prej (2007) nisva bila celo leto zaposlena, sva morala dati zadnje tri placilne liste. Eno leto prej pa zato, ker sva bila na novo zaposlena (prva sluzba). Ce bos dala puncko v vrtec septembra 2009 in ker sta bila v letu 2008 celo leto zaposlena, bosta dala samo dohodnino za leto 2008 - upam, da sem ti prav napisala, ampak nisem pa cisto prepricana.

Lp, U.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




in najlepše od teh je?
Erin



Kristin (61%)

Kerstin (15%)

Tristin (24%)


Število vseh glasov: 249

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!