|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj pomenijo izrazi G. v materinski knjižici?
20.4.2009 20:31:28   
Anonimen
Prosim za pojasnilo, kaj pomenijo izrazi, ki jih je napisala moja G. na današnjem pregledu:

Pod rubriko anamneza: IDEM (user posted image )
Potem pa v zadnjem stolpcu:  St. Gyn.: po. skr. (da je maternični vrat skrajšan ??), cu 3 cm (ok, to razumem, da sem odprta 3 cm), VPD GL. -4 (?), mehur stoji, AFI 9,5 (?)?

Sem v 39. tednu, ctg je zaznal popadke, danes se mi je odluščil čep, verjetno zaradi pregleda. Na pregledu pa sem bla čist zmedena in sem pozabila vprašat, kaj pomenijo napisani izrazi.

Upam, da mi lahko katera odgovori? Hvala.

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj pomenijo izrazi G. v materinski knjiž...
21.4.2009 8:06:15   
anika87
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Prosim za pojasnilo, kaj pomenijo izrazi, ki jih je napisala moja G. na današnjem pregledu:

Pod rubriko anamneza: IDEM (user posted image ) IDEM pomeni brez sprememb - enako naprej (kot do sedaj)

Potem pa v zadnjem stolpcu:  St. Gyn.: po. skr. mislim, da je to za gin. izraz porcija skrajšana - kaj pa točno pomeni pa ne vem, ampak po moji logiki prav razmišljaš (da je maternični vrat skrajšan ??), cu 3 cm (ok, to razumem, da sem odprta 3 cm), VPD GL. -4 (?), mehur stoji, AFI 9,5 (?)?

Sem v 39. tednu, ctg je zaznal popadke, danes se mi je odluščil čep, verjetno zaradi pregleda. Na pregledu pa sem bla čist zmedena in sem pozabila vprašat, kaj pomenijo napisani izrazi.

Upam, da mi lahko katera odgovori? Hvala.




Upam, da sem ti kaj pomagalauser posted image

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj pomenijo izrazi G. v materinski knjiž...
21.4.2009 12:47:48   
Anonimen
Hvala anika, tale idem me je najbolj begal. Srečno!

(odgovor članu anika87)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?