|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zobozdravnica in moj otrok :(
20.4.2009 9:16:43   
puncica
Ne vem več kaj naj naredimo. Hčera je stara skoraj 5 let.

Pri nas hodimo k zobarju vsak mesec na uro gledat, prejšnjič ji je zobarca še kaj naredila ampak na pol, danes pa je dala baje roko čez usta in je bilo to to, zdravnica je rekla da ji da še en datum potem pa ne vem al naj drugega poiščemo al naj pač pustimo da bo zrasla. Pa ne bi bila nobena panika če bi imela punca lepe zobke, tako ima pa kar nekaj luknica za popravit in vsak mesec jo naroči da jo popravi kak zob, ona sicer ne jamra da jo kaj boli ampak za poporavit pa so in ona ne pusti, men gre pa kar na jok, ker jo res samo zato tako redno vozimo da ne bo imela takega straha pred zobarji kot ga imam sama. Njo vozi ati, ker ko sem jo sama 1× peljala me je blo 10× bolj stran, kr tresla sem se in kr na jok mi je šlo ko so ji vrtal, tako da to je zdaj domena mojga moža da jo pelje čeprav nerad.

Skratka kaj naj naredimo, kako naj punco prepričam da bo odprala usta in pustila da ji zobe zdravnica popravi. Danes je rekla da jo bo naslednič dala v Kranj, ker nima smisla da hodmo k njej sam na uro gledat user posted image Mah čist sem obupana zarad tega, pa ji obljubljam 101 stvar da ji bom kupila in sem ji vedno kaj prinesla pa ni bla to sladkarija ampak kr konkretna igrača pa ne pomaga nič, doma reče ja da bo pridna in pustila potem pa ne pusti, da bi jo pa neki na silo se mi pa ne zdi glih najbolj prav ker potem bo imela pa še bolj odpor za it, že tako reče da ne bo šla, pa jo pol vsaj prepričamo da gre ampak kaj ko tam samo sedi in ne odpre ust oz. danes je dala kar roko skoz usta.

Mah kr jočem s telele ker že itak me je tak groza zobarjev zdej pa še to, s tavečjo, kr strah me je da jo bo kaj začel bolet pa da ji bo treba na silo popravt. Kaj naj še naredimo, a ma kdo kako idejo a mislite da bi sprememba zobarce kaj spremenila al če se je otrok odločil da ne bo ne bo tud svetmu petru ust odprala, a naj pustimo da bo zrasla al kaj. Totalno sem obupana res user posted image user posted image user posted image user posted image




< Sporočilo je popravil puncica -- 20.4.2009 9:17:21 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
20.4.2009 9:22:30   
Splišni
Mogoče bi bilo pa res dobro, da bi zamenjali zobarja. Ker zdaj pri tejle je očitno postala že rutina, da ust ne odpre.

Moj je šel zadnjič pri 7 letih prvič k zobarju (ja, vem, zanikrni smo). Pa se je drl že v čakalnici pol ure, pa potem notri še bolj, pa ga je kar nadrla, da kaj se gre, da mu še pogledala ni in da to, da bo pogledala, ne bo čisto nič bolelo. V glavnem je bila kar lepo stroga in je zaleglo. če bi ga na lepo, pa bi se šla z njim a bi a ne bi, sigurno ne bi hotel ust odpret.
Tako mu je pa potem zobe lepo premazala z eno stvarjo, kar se tudi s svedrom počne, pa je lepo držal usta opdrta.

V glavnem, jaz mislim, da menjava zobarja za kakšnega malo bolj odločnega mogoče ne bi bila napačna. Slabše itak ne more bit.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
20.4.2009 9:30:26   
MAŠKA
Ne vem...mislim, da si ji sama vcepila strah v kosti s svojim strahom. Če vpričo otroka govoriš, kako je tebe strah in če si sama ne upaš iti z njo, je to normalan reakacija otroka.

Otroku bi morala zobozdravnico predstaviti kot osebo, ki ji bo pomagala, da bo imela lepe zobke, ki bo odgnala črvičke iz zobkov, da jo kasneje ne bodo boleli, kot osebo, ki ima otroke rada... skratka v pozitivnem smislu. Tako sem naredila jaz in lani ko je bila punca stara tri leta, ji je povrtala in zaplombirala kar tri zobke naenkrat brez vsake solzice in brez vsakega upiranja in še bi držala odprta usta če bi bilo treba. Je pa res, da je zobozdravnica zelo prijazna in otroka sem jaz držala na kolenih, ko je zobozdravnica delala.

V glavnem, naprej boš morala sama razčistiti s strahom, potem pa še otroku na na nek način dopovedat, da zobozdravnik ni noben bav bav, če prideš k njemu pravočasno.

Pa srečno!


_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
20.4.2009 10:03:48   
rainbow
To pa ni fajn situacija.

ok, kaj bi jaz naredila:
1. zamenjala dentista, poskusi najt kakega moškega, se mi zdi, a se oni bolj z otroci potrudijo (sklepam pa samo po enem)
2. sposodita si kako knjigico o zobeh in zobozdraviku, da bo razumela, zakaj je treba tja itd.da je to del tega, da ima lepe zobe itd
3. pa tudi ti moraš spremeniti svoje poglede na to;saj ne vem kako vrtajo pa spet ne, razen če že ni kak karies ali kaj.

pa uspešnouser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
20.4.2009 11:22:03   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Ne vem...mislim, da si ji sama vcepila strah v kosti s svojim strahom. Če vpričo otroka govoriš, kako je tebe strah in če si sama ne upaš iti z njo, je to normalan reakacija otroka.

Otroku bi morala zobozdravnico predstaviti kot osebo, ki ji bo pomagala, da bo imela lepe zobke, ki bo odgnala črvičke iz zobkov, da jo kasneje ne bodo boleli, kot osebo, ki ima otroke rada... skratka v pozitivnem smislu. Tako sem naredila jaz in lani ko je bila punca stara tri leta, ji je povrtala in zaplombirala kar tri zobke naenkrat brez vsake solzice in brez vsakega upiranja in še bi držala odprta usta če bi bilo treba. Je pa res, da je zobozdravnica zelo prijazna in otroka sem jaz držala na kolenih, ko je zobozdravnica delala.

V glavnem, naprej boš morala sama razčistiti s strahom, potem pa še otroku na na nek način dopovedat, da zobozdravnik ni noben bav bav, če prideš k njemu pravočasno.

Pa srečno!



jaz otroku NIKOL nisem govorila kako me je pri pri zobarju strah in da je to grozno in oh in sploh, kdo bi to sploh govoril svojmu otroku oz. pred svojim otrokom, stvar ja vedno taka da to razložiš na najmanj boleče, tako da straha od mene ni dobila in je od svojga 1. leta ko smo začel z zobarjem vedno šla čist rada nikol ni jamrala do predkratkim (kake pol leta nazaj), ko hodmo tja na uro gledat. In ravno zato, ker menim da otrok podzavestvno čuti da z mamico ni vse ok jo tja vodi ati.

In kot sem rekla moja hčera se NE joče in ne dere ampak enostavno ne odpre ust in ko se ji dopoveduje nabira solzice, včasih usta odpre ji mal povrta pa jih spet zapre, tišči z jezikom stran un sesalc za slino in ji ne paše da ima 101 stvar v ustih. Na kolenih pa noče bit, niti to ne bi nič pomagal.

Mene pa bo zobarja vedno strah, grem raj še 5× rodit kot pa k zobarju, tako pač je, naketri se bojijo pajkov drugi mačkov, jaz pa pač zobarja in ne vem kaj bi bilo s tem narobe.

Zaenkrat bomo verjetno zamenjal zobarco, kar nam je predlagala tudi ona.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
20.4.2009 11:26:46   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow


saj ne vem kako vrtajo pa spet ne, razen če že ni kak karies ali kaj.

pa uspešnouser posted image


hja žal ni res, že pol leta ji vedno ko pride k zobarju vrtajo, ima pač slabe zobke s kariesom kljub vsakodnevnemu umivanju, upam da bodo stalni popolnoma kontra.

FOra je pa še ta da je zobje še nikol niso bolel, niti je nikol ne bolijo vsaj jamra ne ampak ko pride k zobarju le-ta reče da ima karies in je treba popravit.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
20.4.2009 11:36:24   
ksenjak
Tudi pri nas je ista situacija. S 4-letnikom hodimo vsak mesec na uro k zobarju gledat. Gre lepo sam na stol, odpre usta, pokaže zobe, ko pa zobar karkoli v roke prime, sin usta zapre in nič ga ne pripravi do tega, da bi jih odprl. Mu je zobar pri treh letih hotel samo zalivke naredit pa tudi tega ni pustil. Danes pa ima luknjico na vseh štirkah, ki se zelo hitro širi. Smo poskusili že vse a nič ne pomaga.
Pri nas je sicer možno, da ga je strah, saj je pri dveh letih dobil hud udarec na prednje zobe, pri čemer je izgubil obe zgornji enki, s tem, da so mu eno do konca potem spulili na Stomatološki kliniki.

Skratka tudi jaz bi bila vesela kakršnegakoli nasveta.

lp

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
20.4.2009 14:47:08   
al1*
Uf, to je pa res zoprno.
Kot je rekla Rainbow - knjigic na to temo je veliko, mogoče bo pomagalo.
Pa zmenite se, da dokler zobki niso porihtani, nobenih, ampak res nobenih sladkarij in sladkih pijač. Velja tudi pri babicah in dedkih.
Z zobozdr. se zmeni za inekcijo, da je vrtanje ne bo bolelo.

Ok, če je sedaj zobki ne bolijo, ampak zadeva lahko postane tudi dokaj zoprna.

Veliko sreče!



_____________________________

lp


(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
20.4.2009 19:10:49   
rainbow
Puncica, tudi jaz upam, da bo imela stalne lepe. Vem pa iz lastnih izkušenj, kako morasti so lahko obiski pri zobozdravniku, v mojem primeru ortodontu.



_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
20.4.2009 20:57:45   
Paštetka
jaz z mojim 3 -letnikom hodim redno k zobarju. Že 1. ko sva šla ga je šel pogledat-spznat, ker je pač ambulanta zraven moje pisarne. Sta se malo pomenila, in mu je zobozdravnik rekel, da naj s sabo prinese risanke.
Tako moje dete pri zobozdravniku gleda najljubšo risanko, med tem, ko zobar pač opravi svoje. Mali sploh ne ve, da je dobil zvezdico.
In vedno znova, ko greva k zobozdravniku, leti že naprej v ambulanto kar noter k njemu, med tem, ko drugemu popravlja in mu reče: "ta čas, ko bom čakal na vrsto, mi narihtaj risanko" user posted image user posted image . Seveda mora mali potem še vsem mojim sodelavcem še pokazat zvezdicouser posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
20.4.2009 21:05:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
21.4.2009 9:08:22   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

jaz z mojim 3 -letnikom hodim redno k zobarju. Že 1. ko sva šla ga je šel pogledat-spznat, ker je pač ambulanta zraven moje pisarne. Sta se malo pomenila, in mu je zobozdravnik rekel, da naj s sabo prinese risanke.
Tako moje dete pri zobozdravniku gleda najljubšo risanko, med tem, ko zobar pač opravi svoje. Mali sploh ne ve, da je dobil zvezdico.
In vedno znova, ko greva k zobozdravniku, leti že naprej v ambulanto kar noter k njemu, med tem, ko drugemu popravlja in mu reče: "ta čas, ko bom čakal na vrsto, mi narihtaj risanko" user posted image user posted image . Seveda mora mali potem še vsem mojim sodelavcem še pokazat zvezdicouser posted image


kok pa lahko gleda risanko če mora gor v luft gledat ko je luč, a mu jo na strop naštimajo, se ne hecam res ne zastopim kako bi lahko otrok med vrtanjem gledal risanko user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
21.4.2009 9:09:59   
puncica
no včeraj ji potem nismo nič kupili, ker sem ji lepo obrazložila da če bo pridno pokazala zobke da bo zdravnica popravila zobke bo nekaj dobila drugače ne in je bil tak jok da še pol ure ni prišla iz sobe, se je pol pomirila in bomo vidl če bo kak učinek.

Pa naročila sem jo pri novi zdravnici, bomo vidl če ji bo ta kej bolj všeč.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
21.4.2009 14:36:26   
Anonimen
Moj otrok bo star že 9 let,pa se boji zobozdravnika ko user posted image .Ne odpre ust pa pika,tak,da tud midva hodva na uro tja gledat.
Bi mu pa tud mogla marsikej popravit,ampak ne dovoli.Se doma vse pomenmo,ko pa pride tja pa še na stol noče.
Jaz take male otroke še zastopim,sam mojga bikca velikega pa ne.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
21.4.2009 15:51:05   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

jaz z mojim 3 -letnikom hodim redno k zobarju. Že 1. ko sva šla ga je šel pogledat-spznat, ker je pač ambulanta zraven moje pisarne. Sta se malo pomenila, in mu je zobozdravnik rekel, da naj s sabo prinese risanke.
Tako moje dete pri zobozdravniku gleda najljubšo risanko, med tem, ko zobar pač opravi svoje. Mali sploh ne ve, da je dobil zvezdico.
In vedno znova, ko greva k zobozdravniku, leti že naprej v ambulanto kar noter k njemu, med tem, ko drugemu popravlja in mu reče: "ta čas, ko bom čakal na vrsto, mi narihtaj risanko" user posted image user posted image . Seveda mora mali potem še vsem mojim sodelavcem še pokazat zvezdicouser posted image


kok pa lahko gleda risanko če mora gor v luft gledat ko je luč, a mu jo na strop naštimajo, se ne hecam res ne zastopim kako bi lahko otrok med vrtanjem gledal risanko user posted image



komot user posted image . Ob tisti luči ima pritrjen zaslon oz. TV ali kak se temu reče, ki je povezan z njegovim računalnikom. Ta mali gleda komot risanke, in vmes še kaj razloži zobarju in asistentki user posted image . Jaz ga pa samo vmes malo opomnim, naj gleda z odprtimi usti user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
21.4.2009 20:15:07   
smeja2
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

jaz z mojim 3 -letnikom hodim redno k zobarju. Že 1. ko sva šla ga je šel pogledat-spznat, ker je pač ambulanta zraven moje pisarne. Sta se malo pomenila, in mu je zobozdravnik rekel, da naj s sabo prinese risanke.
Tako moje dete pri zobozdravniku gleda najljubšo risanko, med tem, ko zobar pač opravi svoje. Mali sploh ne ve, da je dobil zvezdico.
In vedno znova, ko greva k zobozdravniku, leti že naprej v ambulanto kar noter k njemu, med tem, ko drugemu popravlja in mu reče: "ta čas, ko bom čakal na vrsto, mi narihtaj risanko" user posted image user posted image . Seveda mora mali potem še vsem mojim sodelavcem še pokazat zvezdicouser posted image


kok pa lahko gleda risanko če mora gor v luft gledat ko je luč, a mu jo na strop naštimajo, se ne hecam res ne zastopim kako bi lahko otrok med vrtanjem gledal risanko user posted image



komot user posted image . Ob tisti luči ima pritrjen zaslon oz. TV ali kak se temu reče, ki je povezan z njegovim računalnikom. Ta mali gleda komot risanke, in vmes še kaj razloži zobarju in asistentki user posted image . Jaz ga pa samo vmes malo opomnim, naj gleda z odprtimi usti user posted image

sam to je pa dobra varianta user posted image user posted image

k smo glih pri zobarjih...a mogoče kera ve za kašnga zobarja k z laserjem dela?
a res to pol nič ne boli? ma kera kakšne izkušnje?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
21.4.2009 21:18:18   
Paštetka
smeja za laser glih ne vem...
moj hodi v BK Studio, kjer delajo brez standardnega vrtanja. Namesto vrtalnika ima nek "mašin" ko pesek ven meče. user posted image  Vem, da se sliši smešno, samo tisti karies nekak ven speska. To pa vem, ker se je mali enkrat obrnil, in zobarju nekaj hitel razlagat in sem tudi sama dobila nekaj peska v usta user posted image . Moje dete namreč meni v krilu sedi, tako, da v bistvu oba risanke gledavauser posted image . Sicer bi jaz raje zobarja, ker je fejst... user posted image user posted image user posted image

V glavnem, moj mali nikoli ni rekel, da bi ga kaj bolelo ali, da bi kaj čutil. Karies speska, nato pa standard naprej. Pokne gor zvezdico in jo z nekim "posveti" takrat vem, da morava mižati, ker je neka čudna svetloba. No, potem je pa že konec, še preden se risanka konča.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zobozdravnica in moj otrok :(
24.4.2009 13:49:53   
Splišni
Puncica, z laserjem popravlja tudi Osovnikarjeva v Šk. Loki. Sem ravno brala v Ločanki. V torek jo dobite, pa si preberi.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?