|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razcepljeni nohtki
18.5.2009 12:22:42   
Sofi
Sin je star skoraj štiri leta in ima problem z nohtki. Pred mesecem sem opazila, da mu začenja nohtek pri korenu na palčku na rokici odstapljati. Sem mislila, da se je kje stisnil, da gre za poškodbo, vendar so se pred dvema tednoma začeli tudi nekateri drugi nohtki čudno obnašat, kot bi bili razcepljeni od spodnje strani nohtka navzgor. Seveda sva šla takoj k zdravniku, ki ni vedel zakaj do tega pride in kaj to je. Rekel je, da najbrž ni razloga za zaskrbljenost, da je v svoji karieri že imel podobne primere in da se je vedno dobro izšlo. dodal je, da nohti pač niso še dobro raziskani, da je pa pred kratkim od kolega slišal, da je treba take nohtke mazat z olivnim oljem in napisal recept za olje.
Nohtke mu mažem in olje vtiram not in dva od petih sta po par dneh odstopila, spodaj seveda raste nov noht, ki je zaenkrat še malce mehkejši.

Zanima me če ima kdo izkušnje s takšnimi nohtki, kaj je to pomenilo, ali se je pozdravilo, se mogoče spet ponovilo....
Res sem zaskrbljena, ker pediater v današnjem času ne ve, kaj to je in ga tudi k strokovnjaku ne pošlje.

Hvala

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razcepljeni nohtki
18.5.2009 14:00:06   
naja78
ojla.osebno mislim,da strokovnjak tu še ni potreben.
nohtki se cepijo pri otrocih zelo radi.mislim oz vsaj tako smo se mi učili na faxu,da gre pri tej zadevi za pomanjkanje vitamina-B.

kupi mu B-kompleks,vprašaj za granule,če jih ni so tabletke tudi ok.granule so bolj fajn,otroci jih majo radi,so kot une mrvice.
pa naj poje vsaj 2 žlički na dan.vsaj.ali vsaj 2 tabletke.odvisno od kilaže.vztrajaj vsaj 1 mesec.moralo bi biti boljše.
pri nas je bilo tudi isto.pomagal je b-kompleks.pa mažež lahko tudi.
lp

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razcepljeni nohtki
18.5.2009 14:02:42   
naja78
aja še nakaj.
lahko mu daš pregledat kri,naj mu vzamejo za BIOKEMIJO.navaden hemogram ne pokaže pomanjkanja tega vitamina.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razcepljeni nohtki
19.5.2009 10:16:47   
Sofi
Naja78 hvala.
Sem vprašala takrat pediatra tudi, če gre za pomanjkanje vitamina in je rekel, da lahko, lahko pa tudi ne in da nič ne škodi če mu dajem kakšne vitaminske nadomestke, predvsem v času od božiča do junija, ko sadje vsebuje bore malo vitaminov. Sem po nasvetu farmacevtke v lekarni kupila sirup Pikovit in mu dajem žličko dvakrat na dan. Bom pa seveda vprašala še za  b-kompleks.

Moram pa povedat, da sin poje veliko različnega sadja, zelenjavo pa mislim da tudi v zadovoljivih količinah.

Res hvala, si me pomirila.


_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razcepljeni nohtki
19.5.2009 22:02:22   
naja78
ojla,sofi! samo sadje ni dovolj,res.
nujno mu dodajaj vitamine.pikovit,b komplex,sanostol je tudi super,kinder vital,,.....
pa kar malo več daj,nič bat.

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Top poletno varstvo za otroke 2024
Napočil je čas, ko je treba poiskati in rezervirati termine za poletne počitnice. Mi smo vam pripravili izbor TOP idej z...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?