|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čigav priimek
16.5.2009 16:01:28   
Anonimen
zvijo to vprasanje k mam bojo najverjatneje znale odgovoriti mamice mogoce tudi kaka bodoca mamica

mene zanima po porodu kaj moras vse stimati za otroka "mislim za papirje"?
in za otroski dokladek(dodatek kokr kol ze) kdaj moras to vse ustimat da ne bo prepozno?
pa se eno vprasanje: s fantom sva ze 4 leta skupaj nisva porocena in pricakujeva otroka "nosecnost
je ze proti koncu" (za priznaje ocetovstva se zmer nisva nc rihtala) zanima me ali je ze prepozno za to,ali
lahko otroka prizna k se rodi? in ker nisva porocena "ziviva skupaj" me zanima ali lahko otrok njegov preiimek
prevzame pa ceprav "trenutno"brez priznanja ocetovstva?
zanima me kakok je pi vam "mislim tistih ki noso porocene in cigav priimek otrok nosi"?
                               NAJLEPSA HVALA ZA ODGOVOR

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 16.5.2009 17:02:04 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CIGAV PRIIMEK
16.5.2009 16:04:13   
Anonimen
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/druzinskiPrejemki.asp

Otrok lahko nosi priimek tudi po predsedniku države,je čito vseeno
In kaj te briga kako je pri drugih,zase naredita tako kot vama paše

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: CIGAV PRIIMEK
16.5.2009 16:22:42   
zmajaz
Priznanje očetovstva urejaš na CSD - lahko že pred rojstvom otroka, brez vsakega problema oziroma morda celo še lažje pa tudi po rojstvu otroka. Priimek lahko otrok seveda dobi očetov, tudi če še ni urejeno priznanje očetovstva. Vlogo za otroški dodatek pa oddaš po rojstvu - to lahko urediš šele, ko dobiš po pošti otrokovo matično številko, urediti pa je treba v roku 30 dni po rojstvu, če želiš dodatek dobiti že takoj za prvi mesec, če ne se pa pravica prizna z naslednjim mesecem po oddaji vloge.

Kaj pa za porodniški dopust papirje si nisi urejala? Pa za paket ali denar, ki ga dobiš od CSD?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: CIGAV PRIIMEK
16.5.2009 16:52:53   
Anonimen
to sm vse urejala sam za ta dodatek ne vem kako gre
 
 
za priimek pa sprasujem ker ne vem kako gre,ali moj priimek ali od oceta otroka
mislim k kokr sm slisala so baje pol ful komplikacije ce hoces otroku zamenjat
priimek tko da ne vem

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: CIGAV PRIIMEK
16.5.2009 17:25:41   
Anonimen
Znaš brat???
Priimek je lahko bilo kateri¨!!!
Oni nič ne komplicirajo.
Tako kot veleva zakon za spremembo morata biti oba starša in to ni kompliciranje

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: CIGAV PRIIMEK
16.5.2009 18:51:30   
kalypso
Takole ti bom rekla glede priimka, ker imam sama izkušnje glede tega.

Moj sin nosi priimek po očetu, čeprav se nisma nikoli poročila, praktično nisma niti mela časa za to, ker sma šla kar kmalu po porodu tudi narazen. Res je, da lahko otroku daš kakeršenkoli priimek, tudi Bush, če ti tako paše, za to ne potrebuješ nobenega dovoljenja niti od Busha niti od njegovega očeta. Problem nastane, ko hočeš priimek spremenit. Takrat mora otrokov oče podpisat določene papirje, da se strinja s tem, ne glede na to, da si priimek dala otroku TI brez očetovega dovoljenja. In če se ne strinja z zamenjavo priimka, pa četudi na TVOJ dekliški priimek, si v temi. jaz svojemu otroku zato ne morem dati svojega priimka, čeprav z njegovim očetom nisva skupaj že več kot 5 let samo zato, ker tega on ne dovoli. To je pa neumno ane? Dobro premisli, da se ne boš kdaj tolkla po glavi. jaz bi na tvojem mestu celo nardila tako, da bi otroku dala oba priimka, odločitev pa je vsekakor samo tvoja. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: CIGAV PRIIMEK
16.5.2009 19:15:31   
mulan
Mi smo neporočeni, otrokoma pa sva dala oba priimka. Jaz sem namreč hotela v imenu mojih otrok tudi del mene - se pravi, moj priimek. Ime in priimek poveš že v porodnišnici.

Za priznanje očetovstva je najlažje urejat po rojstvu otroka (manj tekanja okoli in manj papirjev): greš na upravno enoto s partnerjem in tam oba podpišeta, da je otrok njegov. Tam lahko tudi še zadnjič (brezplačno) spremeniš ime in/ali priimek. Mi smo takrat samo obrnili priimka. Očetovstvo je treba čimprej zrihtat, če hoče oče na očetovski dopust - brez priznanja očetovstva namreč ne more dobit očetovskega dopusta.

Za otroški dodatek pa je že zmajaz posredovala informacijo.

Ne pozabi pa na zdravstveno zavarovanje otroka! Čim dobiš rostni list, ga uredi!

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čigav priimek
16.5.2009 21:55:02   
novopecena
midva sva koruznika že leeetaaa user posted image mali pa ima njegov priimek, jest vztrajam pri svojem (še)

_____________________________

Ljudje smo kot angeli z eno perutjo,
če hočemo leteti se moramo objeti
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No.1 fanica mojega malega Reneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: čigav priimek
16.5.2009 22:42:03   
vandame
midva sva pri obema pred rojstvom rihtala očetovstvo na csd. Je mogel priznat ker nisva poročena. Obadva imata njegov priimek.

Za odroški dodatek maš čas da oddaš 3 mesece po rojstvu dobiš za nazaj vse od rojstva pa do 3 mes. Kokr oddaš 4 mesec po rojstvu se šteje samo od takrat naprej tko mi je ta na Csd razložila k sm prašala.

Za zdravstveno zavarovanje pa tud po 1 mes oz. takoj ko dobiš roj list. Drugače pa lahko do 60 dni koristiš svojo zdr. kartico za otroka nisem čis ziher da je 60 dni ampak tm okol je pa.

(odgovor članu novopecena)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: čigav priimek
17.5.2009 13:37:07   
mateyka
če ima otrok njegov priimek, moraš za prestop meje imet poleg potnega lista tudi otrokov rojstni list, da dokazuješ sorodstvo. in bognedaj da roj. list zunaj zgubiš, ne boš mogla otrok nazaj čez mejo peljat, tudi če maš oba potna lista. meni se to zdi tako nepraktično..

(odgovor članu vandame)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: čigav priimek
17.5.2009 22:41:52   
anika87
Anonimna, ker ne omenjaš, naj ti dodam še, da si uredi tudi darilo občine ob rojstvu otroka, da ne boš pozabila na to. Na CSD-ju dobiš obrazec, ki ga po rojstvu neseš na občino in dobiš dinarčke. 

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: CIGAV PRIIMEK
18.5.2009 0:50:17   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: kalypso

Takole ti bom rekla glede priimka, ker imam sama izkušnje glede tega.

Moj sin nosi priimek po očetu, čeprav se nisma nikoli poročila, praktično nisma niti mela časa za to, ker sma šla kar kmalu po porodu tudi narazen. Res je, da lahko otroku daš kakeršenkoli priimek, tudi Bush, če ti tako paše, za to ne potrebuješ nobenega dovoljenja niti od Busha niti od njegovega očeta. Problem nastane, ko hočeš priimek spremenit. Takrat mora otrokov oče podpisat določene papirje, da se strinja s tem, ne glede na to, da si priimek dala otroku TI brez očetovega dovoljenja. In če se ne strinja z zamenjavo priimka, pa četudi na TVOJ dekliški priimek, si v temi. jaz svojemu otroku zato ne morem dati svojega priimka, čeprav z njegovim očetom nisva skupaj že več kot 5 let samo zato, ker tega on ne dovoli. To je pa neumno ane? Dobro premisli, da se ne boš kdaj tolkla po glavi. jaz bi na tvojem mestu celo nardila tako, da bi otroku dala oba priimka, odločitev pa je vsekakor samo tvoja. user posted image



razumem zakaj bivši noče..... otroka sta naredila oba...in hoče, da ima otrok vsaj njegov priimek,če drugega ne...

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: CIGAV PRIIMEK
18.5.2009 7:47:12   
Anonimen
anika večino občin ne da nič!!

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: CIGAV PRIIMEK
18.5.2009 9:19:19   
baby blue
midva sva se pa pogovarjala da bi imel otrok samo moj priimek... čeprav sm jst mnenja da mu bova dala na koncu oba...  se morava še pogovorit o tem

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: CIGAV PRIIMEK
18.5.2009 9:19:43   
anci banci
IZVIRNO SPOROČILO: mulan

Mi smo neporočeni, otrokoma pa sva dala oba priimka. Jaz sem namreč hotela v imenu mojih otrok tudi del mene - se pravi, moj priimek. Ime in priimek poveš že v porodnišnici.

Za priznanje očetovstva je najlažje urejat po rojstvu otroka (manj tekanja okoli in manj papirjev): greš na upravno enoto s partnerjem in tam oba podpišeta, da je otrok njegov. Tam lahko tudi še zadnjič (brezplačno) spremeniš ime in/ali priimek. Mi smo takrat samo obrnili priimka. Očetovstvo je treba čimprej zrihtat, če hoče oče na očetovski dopust - brez priznanja očetovstva namreč ne more dobit očetovskega dopusta.

Za otroški dodatek pa je že zmajaz posredovala informacijo.

Ne pozabi pa na zdravstveno zavarovanje otroka! Čim dobiš rostni list, ga uredi!


s tem se pa ne bi strinjala, priznanje očetovstva je lažje urejat pred rojstvom otroka, ker po rojstvu verjetno da nimaš časa letat naokrog,to urediš na CSD kjer naredijo zapisnik in takrat tudi določiš kakšen priimek bo nosil otrok in ta zapisnik imaš s seboj tudi ko mu določiš ob rojstvu ime, ko je notar v prodnišnici in tako imaš urejeno to zadevo in dobiš normalen rojstni list z vsemi podatki... če pa to urejaš po rojstvu otroka bo pa prvi rojstni listki bo izdan napisan da je oče neznan in potem boš morala otroka samo nosit in dokazovat ... midva sva  priznanje uredila prejšni teden ko sva bila na CSD in vse se odločila da bo sine nosil oba priimka, da ne bo potrebno meni na kaki meji dokazovat da je to tudi moj otrok


(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: CIGAV PRIIMEK
18.5.2009 9:41:24   
Anonimen
Meni ni bilo čisto nič lažje pred rojstvom.
SEm bila zelo vesela, da smo šli ven,tako da je bil isti šmorn.

pri nas ni bil noben notar v proodnišnici user posted image

otroka ni treba nikamor nosit

(odgovor članu anci banci)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: CIGAV PRIIMEK
18.5.2009 10:16:53   
anci banci
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Meni ni bilo čisto nič lažje pred rojstvom.
SEm bila zelo vesela, da smo šli ven,tako da je bil isti šmorn.

pri nas ni bil noben notar v proodnišnici user posted image

otroka ni treba nikamor nosit



v ljubljansko porodnišnico pride notaruser posted image user posted image user posted image
ja kje pa pustiš potem otroka ko greš urejat papirje? verjetno da ga sabo vzameš ne?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: CIGAV PRIIMEK
18.5.2009 13:03:31   
mulan
IZVIRNO SPOROČILO: anci banci


s tem se pa ne bi strinjala, priznanje očetovstva je lažje urejat pred rojstvom otroka, ker po rojstvu verjetno da nimaš časa letat naokrog,to urediš na CSD kjer naredijo zapisnik in takrat tudi določiš kakšen priimek bo nosil otrok in ta zapisnik imaš s seboj tudi ko mu določiš ob rojstvu ime, ko je notar v prodnišnici in tako imaš urejeno to zadevo in dobiš normalen rojstni list z vsemi podatki... če pa to urejaš po rojstvu otroka bo pa prvi rojstni listki bo izdan napisan da je oče neznan in potem boš morala otroka samo nosit in dokazovat ... midva sva  priznanje uredila prejšni teden ko sva bila na CSD in vse se odločila da bo sine nosil oba priimka, da ne bo potrebno meni na kaki meji dokazovat da je to tudi moj otrok




Mi smo se peljali do upravne enote (4. dan po porodu), partner je šel not, jaz sem ostala v avtu s sinom. Pol mi je nekaj prinesel za podpisat, odnesel nazaj in zadeva je bila urejena. Rojstni list pa dobiš šele PO tistem, ko oče že prizna, po pošti. Se pravi, greš na ENO mesto, k ENI osebi. Ne pa CSD, kjer narediš nekaj, pol s papirji v porodnišnico, kjer narediš še nekaj.... jaz v P nisem imela niti časa razmišljat, kaj šele, da bi se morala lotit papirjev... user posted image

Če nisi poročen oz. nimaš predhodno urejenega očetovstva, ti rojstnega lista ne izdajo, ko si v porodnišnici. 
Izkušeno, dvakrat. Vsakič v drugi porodnišnici.


(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: CIGAV PRIIMEK
18.5.2009 13:52:08   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: mulan
Če nisi poročen oz. nimaš predhodno urejenega očetovstva, ti rojstnega lista ne izdajo, ko si v porodnišnici. 
Izkušeno, dvakrat. Vsakič v drugi porodnišnici.


Sej rojstnih listov ne izdaja porodnisnica, ampak obcina. Pa davcne stevilke ti tud ne izdajo v porodnisnici, ampak jo dobis od davcne uprave...


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: CIGAV PRIIMEK
18.5.2009 16:05:20   
gapii27
za prestop dm meje ne rabiš ROJSTNEGA LISTA.  sej ima otrok isti naslov kot starši, če pa gresta narazen pa itak lahko preverijo na meji ime staršev itd....

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: CIGAV PRIIMEK
18.5.2009 16:08:14   
gapii27
ja pa slovenskega državljana z veljavnim dokumentom ne morejo zavrnit na  meji! pa ne glede na to če imaš rojstni list ali ne....

(odgovor članu gapii27)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: CIGAV PRIIMEK
20.5.2009 23:35:53   
Anonimen
sej tega se najbolj bojim
dati otroku ocetov priimek in potem kar koli da se zgodi (da gremo narazen) nebom mogla brez njegovega soglasja ga spremeniti.."k takih par primerov poznam"
pa se za cez mejo kako dokazati da je otrok res tvoj ce mas ti svoj priimek a otrok od oceta?!
to me najbolj zavstavlja ker se hvala bogu pocasi ze bliza dan k bom mela svojo bebico v roki sam iz dneva v dan se zivciram za priimek
a mi lahko katera kako pomaga

(odgovor članu gapii27)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: CIGAV PRIIMEK
20.5.2009 23:56:41   
tinas
zakaj pa bi spreminjala otroku priimek, če se razideš z njegovim očetom? saj se razideta vidva in ne otrok in oče? tega pa res ne razumem. kakorkoli, lahko mu daš katerikoli priimek želiš.

To, da naslov zadostuje za dokazilo starševstva se mi pa ne zdi verjetno. če živiš v bloku pa lahko odpelješ vse sosedove otroke in jih čez mejo prodaš....user posted image .

jaz sem poročena pa imamo šele po 6 letih zakona in 3,5 letih starševstva vsi trije končno isti naslov user posted image .

jaz imam oba priimka, prav tako hčerka. jaz se svojemu dekliškemu nisem želela odreč in prav tako sem želela za hčerko. če pa ne bi bila poročena, pa bi mi bila ta odločitev še bolj logična. sploh če bi že ob rojstvu otroka razmišljala, kaj bo, ko se bova z dragim razšla user posted image

pri vseh teh kolobocijah o priznanju očetovstva se mi pa zdi že bolj enostavno, da se kar poročiš na UE, kar tako, brez kolobocij in prstanov in rož in obleke...pa podpisuješ samo enkrat in ne ob vsakem porodu user posted image . saj poroka ni ohcen in kolobocije na tisti dan, temveč je zakon, ki se na tisti dan začne...

< Sporočilo je popravil tinas -- 20.5.2009 23:57:50 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: CIGAV PRIIMEK
21.5.2009 2:03:02   
Anonimen
tinas vse razumem
sam fora je tud v tem da jz sem se zmeraj prijavljena na naslov ki sm prej zivela...tko povedano zdej zivim s fantom pri njem ampak na papirjih sm se vedno pri svojih starsih
pa se za priznanje ocetovstva nisva nc rihtala (otrok je samo na meni;mislim trenutno ma samo mene: ceprav je se v trebuhu)
koliko pa kosta taka poroka? in kje je to UE?

(odgovor članu tinas)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: CIGAV PRIIMEK
21.5.2009 8:09:13   
benika
tinas vse razumem
sam fora je tud v tem da jz sem se zmeraj prijavljena na naslov ki sm prej zivela...tko povedano zdej zivim s fantom pri njem ampak na papirjih sm se vedno pri svojih starsih
pa se za priznanje ocetovstva nisva nc rihtala (otrok je samo na meni;mislim trenutno ma samo mene: ceprav je se v trebuhu)
koliko pa kosta taka poroka? in kje je to UE?


O đizs, pa kolk si ti stara, nouser posted image

Za priznanje očetovstva dvignita en dan svoje ritke, odpeljita se na CSD in podpišita ta papir.
Ta papir odneseš s seboj v P in ko rodiš, ti bo ena teta (ali pa stric) ta papir vzel ko bo  otročka vpisal v matično knjigo. Tako boš dobila rojstni list z vpisanim očetom.

Če bosta priznanje očetovstva podpisala po rojstvu otroka, boš dobila najprej rojstni list, v katerem oče ne bo vpisan. Šele po podpisu očetovstva boš lahko zaprosila za nov rojstni list. Sedaj pa preračunaj, kaj ti je lažje.

Ko boš rodila, boš v roku 3. mesecev od rojstva na CSD odnesla vlofo za otroške dodatke. Vanjo vpišeš svoje in partnerjeve dohodke in to je to.

UE je pa po domače občina! Greš na matični urad in se najaviš za poroko in to je to. Simpl. Nekaj je za plačat, veliko pa ni. Več potem stane menjava samih dokumentov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?