|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 10:52:26   
Anonimen
Zanima me, če je v nosečnosti kaj nevarno kolesarjenje (par km, ne prehud tempo). Na morje sva namreč mislila vzeti kolesa, da bi se zvečer malo zapeljala ob obali, vendar sem zdaj zanosila. Takrat bom noseča cca 10 tednov.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 10:53:14   
Anonimen
ne,ne smeš,pa tudi hitro hodit ne smeš,tečt user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 11:05:34   
Anonimen
Jaz sem to čist resno vprašala user posted image . Res še nisem vidla nosečnice na kolesu. Mogoče slabo vidim. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 11:06:08   
ledenka
ko trebušček zrase, je kolesarjenje neudobno, prej pa ne. samo pazi glede padcev!

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 11:10:16   
Anonimen
Hvala user posted image . Torej bodo šla kolesa z nami na morje. user posted image

(odgovor članu ledenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 11:32:48   
MAŠKA
Jaz sem v drugi nosečnosti malo kolesarila, ne veliko in se je končala s SS. Sicer mi je zdravnica rekla, da skoraj sigurno ni to razlog, ampak zdaj sploh več ne pomislim, da bi se spravila na kolo.
Odloči se pa sama.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 11:32:52   
Anonimen
Pri zdravi in normalni nosečnosti kolesarjenje ni prepovedano. Nevarno je edino gledano z vidika padcev in ob tem morebitnih poškodb!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 11:32:56   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz sem to čist resno vprašala user posted image . Res še nisem vidla nosečnice na kolesu. Mogoče slabo vidim. user posted image


Jaz sem noseča 16 tednov, pridno kolesarim, ampak ker je takšen mraz, imam debel pulover, in me ne pogruntaš, da sem noseča. Pa tudi sicer se še ne ve, ali sem noseča ali samo debela. Torej, mogoče vidiš nosečnico na kolesu, pa sploh ne veš, da je noseča user posted image

Kar pridno se gibaj, to lahko samo koristi.
Srečno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 11:35:30   
giotti
 
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Jaz sem v drugi nosečnosti malo kolesarila, ne veliko in se je končala s SS. Sicer mi je zdravnica rekla, da skoraj sigurno ni to razlog, ampak zdaj sploh več ne pomislim, da bi se spravila na kolo.
Odloči se pa sama.


Maška, najprej žal mi je za ss. Drugače pa me zanima, v katerem tednu pa se je zgodil ss? Tudi jaz nikoli ne bi pomislila in niti ne verjamem, da bi do ss-ja prišlo zaradi kolesarjenja, sploh zgodnji ss, ko je pikica še tako majhna ... Zakaj, čemu, ne vidim nobne logične razlage oziroma povezave user posted image
Če si zgodaj splavila, je to bilo zelo verjetno zaradi kromoskomske napake pri plodeku.


< Sporočilo je popravil giotti -- 8.6.2009 11:36:45 >

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 11:37:23   
Bojana82
Kolesrjenje je " prepovedano " samo zaradi padcev.......ker, če padeš si kaj zlomiš, zviješ potem ne smeš na slikanje, kar zna zakomplicirati potek zdravljenja! Tko da kar mirne duše na kolo, ampak PREVIDNO!

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 11:37:40   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pri zdravi in normalni nosečnosti kolesarjenje ni prepovedano. Nevarno je edino gledano z vidika padcev in ob tem morebitnih poškodb!


Pa še to zaradi tega, ker moraš na slikanje in mogoče celo jemati zdravila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 12:05:51   
Anonimen
jaz sem kolesarila do 25tedna prvič (pa bi še pa me je mraz prehitel)...zdej pa sem 15 tednov noseča pa še vedno

(odgovor članu giotti)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 12:47:56   
TomTaylor
jz sem se pred parimi tedni spravila na kolo (joj kako mi je pasalo!!) ampak sem imela težave ker sem se z nogami stalno butala v trebuh, pol sem pa kolesarila kot en pijanec z razkrečenimi nogami user posted image Ampak uživala sem pa vseeno kot en majhen otrok.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 18:53:02   
Monni
Kolesariš lahko tako dolgo, dokler se počutiš sposobno. Moraš se edino zavedati, da v visoki nosečnosti, če imaš velik trebuh si nekoliko bolj okorna in tudi reagirati več ne moreš tako nenadno, zato lahko pride prej do nesreče, sploh če se voziš po poteh kjer je udeleženih še veliko drugih v prometu. 

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 19:38:36   
daisyb
oj,

ce nimas kakih tezav lahko komot kolesaris....n epretiravat in ne prevec napora, ma drugace pa lahko....mogoce se bolj izogibaj luknjastim cestam, ceprav n azacetku ne bi smelo to bit problem....razen, ce mas kake krvavitve ali tezave..pol pa raj ne.
uzivej,

daisyb

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 20:26:34   
Anonimen
Hvala vsem za odgovore. Krasne ste kot vedno. user posted image user posted image

(odgovor članu daisyb)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 20:38:11   
roberta
riziko padca in posledičnega splava obstaja. če ga sprejmeš, kolesari, če ga pa ne sprejmeš, pač ne kolesari. sama se moraš odločiti, kaj ti je bolj pomembno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nosečnost in kolesarjenje
8.6.2009 20:39:45   
Inigo
če ti bo udobno, kar. meni ni pasalo.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nosečnost in kolesarjenje
9.6.2009 13:51:48   
piška goriška
Jaz kolesarim (19t), sicer sem bolj previdna in počasna kot prej (ker sem malce bolj zmedena), ampak mi strašno paše. Po moje ni problema, samo pozorna moraš biti.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nosečnost in kolesarjenje
9.6.2009 14:29:42   
komarka
Js sem tud v prvi nosečnosti šla s kolesom še na materisnko šolo-v 7 mesecu. Pol so me pa prestrašili s poškodbami, pa sem raje nehala, čeprav sem s ena kolesu odlično počutila... In je bila voznja z emstnim busom veliko bolj utrujajoča...user posted image


(odgovor članu piška goriška)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nosečnost in kolesarjenje
9.6.2009 15:00:43   
Anonimen
Di kdaj pa lahko kolesariš na sobnem kolesu? na kaj moraš biti pri rekreaciji pozoren?

(odgovor članu komarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nosečnost in kolesarjenje
10.6.2009 9:59:57   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Di kdaj pa lahko kolesariš na sobnem kolesu? na kaj moraš biti pri rekreaciji pozoren?


Na sobnem lahko kolesariš praktično do poroda! Celo priporočljivo je!
Srečno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nosečnost in kolesarjenje
10.6.2009 13:36:40   
MAŠKA
IZVIRNO SPOROČILO: giotti

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Jaz sem v drugi nosečnosti malo kolesarila, ne veliko in se je končala s SS. Sicer mi je zdravnica rekla, da skoraj sigurno ni to razlog, ampak zdaj sploh več ne pomislim, da bi se spravila na kolo.
Odloči se pa sama.


Maška, najprej žal mi je za ss. Drugače pa me zanima, v katerem tednu pa se je zgodil ss? Tudi jaz nikoli ne bi pomislila in niti ne verjamem, da bi do ss-ja prišlo zaradi kolesarjenja, sploh zgodnji ss, ko je pikica še tako majhna ... Zakaj, čemu, ne vidim nobne logične razlage oziroma povezave user posted image
Če si zgodaj splavila, je to bilo zelo verjetno zaradi kromoskomske napake pri plodeku.



Splavila sem točno pri dopolnjenih 8. tednih. Saj pravim, najbrž ni bil to razlog, ampak ko daš enkrat to izkušnjo skozi, si potem ne upaš ničesa več tvegati. Je pa moja prijateljica, ki je tudi noseča vprašala svojo G, če lahko kolesari in ji je odsvetovala - zaradi tresljajev.
Lahko povem še to, da sem potem splavila še enkrat, takrat nisem kolesarila in nič takšnega počela. Tako da ne vem... vsaka se odloča sama.
Zdaj sem zopet v 9. tednu, tokrat imam rizično nosečnost zaradi preteklih ss in slabokrvnosti, odsvetovali so mi vse športe in napore, dovoljeni so mi edino sprehodi.



_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?