|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   štorkljin vgriz
9.6.2009 16:33:59   
PC Baby
A štorkljin vgriz s časom izgine? Če ja - po kolikem času?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: štorkljin vgriz
9.6.2009 16:40:29   
mateyka
ja, izgine. naši je izginil po parih mesecih. meni so babice na švedskem rekle, da je to povezano z delitvijo zgodnjih celic, ko se še razvijajo v našem trebuhu. ne vejo zakaj nastane, je pa neškodljivo in minjlivo user posted image

p.s. aja, reče se štokljin ugriz user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.6.2009 16:41:51 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: štorkljin vgriz
9.6.2009 16:47:05   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

A štorkljin vgriz s časom izgine? Če ja - po kolikem času?



Mojemu bratu je najprej zbledel, popolnoma pa izginil, ko je bil star 2 leti.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: štorkljin vgriz
9.6.2009 16:50:15   
Onasiss
Meni je zginil do 5 leta starosti, sestri pa pri 7. ih letih. Moja čmrlaga ima pa na ušesku in glavici, pa upam, da ji bo hitreje izginil.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: štorkljin vgriz
9.6.2009 17:43:29   
Zala01
Moj sinek ga je imel nad eno veko, je popolnoma izginil do 6. meseca.

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: štorkljin vgriz
9.6.2009 20:49:08   
AinB
Meni je sestra v porodnišnici rekla, da na čelu izgine, na tilniku pa ne. Na čelu je že zelo zbledel (9 mescev), na vratu pa ima še vedno.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: štorkljin vgriz
9.6.2009 21:41:31   
hubi
Kaj pa je štorkljin ugriz prosim? user posted image

(odgovor članu AinB)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: štorkljin vgriz
9.6.2009 21:58:41   
3jesončki
to pa tudi mene zanima, saj za to še nisem slišala...

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: štorkljin vgriz
9.6.2009 21:58:46   
Onasiss
To je rdeče znamenje, neke vrste žilne spremembe na koži.


< Sporočilo je popravil mlea -- 9.6.2009 21:59:06 >


_____________________________

So what....

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: štorkljin vgriz
9.6.2009 22:50:40   
kaja02
Naša mala ga pri 10 m še ima na čelu in na zatilju. Tastarejši je zbledel, vendar ko se slabo počuti,ali je  utrujena, bolna se ji poudari, stara je 7 let. Brat pri 30 letih ga še vedno ima tudi, kadar je utrujen, bolan, drugače pa se mu ne pozna.

Meni je pa moja P rekla, da pride do pokanja žilic zaradi napora pri porodu in zaradi tega, kako ozek porodni kanal imašuser posted image

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
9.6.2009 23:17:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kaja02)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: štorkljin vgriz
9.6.2009 23:49:43   
Anais Nin

Moj 4 letnik ga ima na zatilju. V bistvu se ga vidi samo še ko mu je vroče, drugače je zbledel. Hči, stara 2 leti, ga je imela pa na veki, pa je čisto zginilo. Sta pa oba rojena s CR, tako, da od napora ni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 8:41:32   
Onasiss
Ti štorkljini ugrizi na vekah so zelo pogosti, so bolj bledi ter hitreje izginejo.
Pri naši izgleda takole:
user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anais Nin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 10:54:26   
poli*
Štorkljin ugriz naj bi bil zaradi napora med porodom- otroku popoka nekaj žilic. To je nekaj drugega kot rdeča znamenja (taka velika rdeča lepotna pika). Mislim, da ene mislite na prvo, druge pa na drugo.
Naša ima tako znamenje zadaj na hrbtu- ped. je rekla, da naj bi izginilo do prvega leta, ampak dvomim, da bo.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 11:31:21   
Onasiss
Ognjena znamenja

Prirojene žilne spremembe na koži, kot so hemangiomi in ognjena znamenja, največkrat nastajajo na glavi in vratu, v večini primerov pa so vidne že ob rojstvu. Na drugi strani lahko tako imenovane pridobljene žilne spremembe nastanejo kadarkoli: lahko so posledice poškodb, hormonskih sprememb in poškodb zaradi izpostavljanja UV-žarkom ali pa nastanejo spontano, brez znanega vzroka. Ponavadi jih delimo na osnovi lastnosti endotelijskih celic, iz katerih so zgrajene anomalije.

Med prirojene žilne spremembe spadajo ognjeno znamenje in hemangiomi.
Marsikdo med nami je imel ob rojstvu na sredini čela ali na tilniku nežno rožnato liso, ki jo imenujemo štorkljin ugriz. Takšno znamenje, ki je ena od oblik ognjenega znamenja, sčasoma zbledi in spontano izgine. Približno 0,5 odstotka otrok se rodi z večjim opaznim ognjenim znamenjem, najpogosteje na glavi in vratu. Takšna znamenja nastanejo zaradi mutacij telesnih celic med razvojem zarodka. Med razvojem se ne širijo in velja, da se večajo skupaj z rastjo. Opažamo jih kot rdeče ali modrikasto rdeče obarvane površine na ravni kože, nastanejo pa zaradi množenja razširjenih kapilar. Največkrat se pojavijo na koži, včasih pa tudi na sluznicah. Pokrivajo lahko velike površine, del trupa ali cele okončine, največkrat pa se pojavijo na obrazu.

user posted image Razlaga!!!!!!!user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 13:29:31   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: AinB
Meni je sestra v porodnišnici rekla, da na čelu izgine, na tilniku pa ne. Na čelu je že zelo zbledel (9 mescev), na vratu pa ima še vedno.


ni res. naša ga je mela na tilniku (ravno tam kjer se lasje začnejo) in se zdaj pri 2h letih ne vidi več.

(odgovor članu AinB)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 13:44:57   
karmen83
Naša pupa je stara 10 mesecev in ga na čelu še ima, čeprav je že precej zbledel, na zatilju pa tudi zelo počasi izginja.

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 14:05:12   
protina
pozdravljene! Moja hči se je narodila z znamenjem pod nosom in zadajna hrbtu. na hrbtu ji je izginilo pod nosom pa bledi in se ji ob naporu zelo vidi.
Me je ob rojstvu zelo motilo, ker so bili vsi novorojenčki brez teh rdečih flekov. Nikoli nisem videla kaj takega in sem bila en čas res nesrečna.
Potem pa spoznaš, da je to le tvoj otrok ter glavno, da je zdrav.
Zdaj me več nič ne moti, je pač nekaj posebnega in izjemnega.
Ko bo pa v puberteti in jo bo motilo jo bova pa peljala v LJ na laser.


(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 14:08:50   
Inigo
mi imamo tri ugrize - na čelu, na sredini glave in na tilniku. star bo počasi eno leto in je na čelu precej zbledel, na sredini glave in na trilniku pa je še precej vidno.


(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 14:31:42   
mateyka
jaz sem prvo mislila, da ima modrico tam zadaj, da sem jo nekaj narobe prijela. nisem takoj opazila ugriza (tudi nikoli prej videla), šele ko smo domov prišli (je mela laske in je bla v bolnici na cevkah in je nisem ravno ful obračala in čekirala vseh kotov v bolnici). sem klicala in povedala kaj vidim in so mi babice povedale, da mi ni treba hodit tja user posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 16:54:35   
Onasiss
Jaz pravim, da so ti otroci, ki iamjo ta znamenja NEKAJ POSEBNEGA.

_____________________________

So what....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 17:10:45   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: AinB
Meni je sestra v porodnišnici rekla, da na čelu izgine, na tilniku pa ne. Na čelu je že zelo zbledel (9 mescev), na vratu pa ima še vedno.


ni res. naša ga je mela na tilniku (ravno tam kjer se lasje začnejo) in se zdaj pri 2h letih ne vidi več.



Naš ga ima na tilniku in na veki. Na veki je skor izginilo, na tilniku pa še čisto nič. Mene ne moti, glavno da ga je štorklja zagrabla in prineslauser posted image user posted image , verjamem pa da izgine, saj še nisme videla kakega odraslega s tem znamenjemuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: štorkljin vgriz
10.6.2009 17:15:17   
katra55
Naša ga ima na čelu in natilniku, in se pri dveh letih na čelu še čisto malo vidi, na tilniku pa je bolj temen. Mene to ni nikoli motilo, glavno da je punca zdrava.
Sigurno pa to ni od poroda, ker sem imela CR.


< Sporočilo je popravil katra55 -- 10.6.2009 17:16:15 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?