|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako čisti so vaši otroci
17.6.2009 20:36:14   
ALWAYS LARA
kako mar jim je ali so umazani ali čisti? ali jim je vseeno aliso njihove roke vse lepljive od lizike ali takoj tečejo umivat roke? kaj pa pospravljanje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako čisti so vaši otroci
17.6.2009 21:13:55   
Klaudia
Naša si roke umiva non-stop. Samo da so malo umazane že leti k bideju in si jih mili. user posted image

Pospravljanje je pa treba rečt. Zunaj igrače kar hitro pospravi.

Sploh pa ne mara, da stvari niso na svojem mestu.

Aha... stara je pa 20 mesecev.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako čisti so vaši otroci
17.6.2009 21:16:53   
Taula
Stara je 13 mesecev. Če se ji kaj nalima na roko znori in začne mahati dokler ne pade dol (npr. hrana) Če ji prst pomočiš v hrano je zelo nezadovoljna, bog ne daj da bi polizala dol, je treba takoj obrisatiuser posted image  To da je umazana okoli uste je ne moti. Če kaj kapne na mizo ko jemo, se spravi na to in paca po tem, potem je roka umazana in je joj. Tak da spucam hitro da je mir.
Če je umazana majčka, hlače in to vidi non stop madež gleda in neki brunda, tako da jo preoblečem da je mir.
Pospravljati ne zna, pomaga meni če se ji da. Jo navajam, ma nima interesa še oz ne razume kaj delava po moje.

< Sporočilo je popravil Taula -- 17.6.2009 21:19:30 >


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako čisti so vaši otroci
17.6.2009 21:31:41   
ursi
Ko se igra zunaj v pesku ali zemlji je lahko umazan čez glavo, pa ga nič ne moti.

Ko pa se spravi umivat, je pa že cel naguban, pa še pravi, da se mora mal podrgnit. Star je dobre tri leta.

Pospravljanje? Odvisno od motivacije, kaj sledi za tem. user posted image  Če sledi spanje, je hud.... težko. user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako čisti so vaši otroci
17.6.2009 21:37:35   
Jančika_
Komplet vseeno jima je, kako svinjska sta. Imamo pravilo, da se slečeta spodaj v pralnici pri pralnem stroju, preden gresta gor v stanovanje, ker ponavadi jima iz oblačil pade še kila mivke. Potem pa večinoma takoj v bano. Če imata res fejst umazane roke, si jih gresta sama umit, včasih je pa dovolj samo brisanje v majicouser posted image .

5-letnik se že kdaj zmoti in kaj pospravi sam od sebe, ni pa tudi nobenega problema, ko mu rečem (včasih želi, da mu pomagam). 3-letnik bi lahko živel sredi svinjaka in ponavadi precej protestira, ko je treba pospravit. Ampak ni kej, če je treba, je treba. Saj mu pomagam. Je pa tudi vedno boljše.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako čisti so vaši otroci
17.6.2009 22:02:12   
misa4
Čisto odvisno od dneva. Enkrat ji je vseeno če umazana od nog do glave, spet drugič se pa glanca, češe, umiva in 10x na dan preobleče, če samo smetka na cunjiuser posted image . Ja pa krade mi parfumuser posted image . Stara bo pa 6.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako čisti so vaši otroci
17.6.2009 22:05:26   
Primoza
Zelo čist - ostanke hrane si tako pridno obriše v oblačila.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako čisti so vaši otroci
17.6.2009 23:23:44   
nejcko
Se podpišem pod Jančiko in Primoza.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako čisti so vaši otroci
17.6.2009 23:30:52   
hillmagic
Zadnjič ko sem dala mojo punco spati se je neki premetavala, saj veste na začetku se valjajo sem in tja. Pa je imeli ene male drobtinice na rjuhi pa mi jih je dala naj nesem v smeti. Naša kar sodeluje zelo rada pri pospravljanu , pometa in vse bi dala v smeti. Če se umaže sploh roke pa takoj pokaže da so kaki (umazane) in jih je treba očistiti. Pa nos si sama briše in potem veselo nese robce v smeti. Pa prav fino zna ven pihniti iz noska Stara je 20 m. Tako da je pobrala en vzorec čiščenja in nega do sebe, čeprav se to lahko čez čas spremini oz. spreminja. Za enkrat je rada bolj čista kot umazana. Že pri jedi mi roke kaže da naj jih očistim. Toliko

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako čisti so vaši otroci
18.6.2009 9:35:08   
Lenny
En prvošolček in en triletnik - o količini perila ne bi izgubljala besed user posted image  Ja, oba sta ful čista, ko se zjutraj zbudita in oblečeta sveža oblačilauser posted image . Bog ne daj, da bi bila kje kakšna pikica na mančki.
Takoj zatem se videnje čistoče pri njiju dramatično spremeni. Brisanje rok v hlače postane nekaj samoumevnega in ko pridem po starejšega v šolo, se učiteljica včasih kar opravičuje, ker je tako umazan. Sledi "pranje" otroka in oblačil ter ponovitev vaje še zvečer. Mali škrat je mojster za mazanje majčk, tako da redko zdrži do večera.
Mah, saj me včasih razjezi, ko nista niti dve uri koliko toliko čista. Ampak mene je mama oblačila v bele žabe in pričakovala, da bom iz igrišča prišla s prav tako belimi žabami. Verjetno sem zaradi te izkušnje do posvinjanih oblačil svojih otrok bolj tolerantna.
Aja, obstajajo pa tudi posebne majice, ki jih ne zamažeta. To je zelo zanimiv fenomen. Majica, na kateri je kajvemkateri filutek, čudežno ostane čista tudi dva dni user posted image
Umivanje rok je pač nujno zlo, ker mati tako zahteva, pospravljanje pa obveza.

< Sporočilo je popravil Lenny -- 18.6.2009 9:36:32 >


_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako čisti so vaši otroci
18.6.2009 10:10:57   
HuAnita
3 letnika kar moti umazanija, očitno se ga je to v vrtcu prijelo, reče: mami, uledi me (uredi me), ampak samo roke, zvečer bi raje vse kaj drugega počel, kot pa se umival
Skoraj 5-letnico ne moti, če ima vso obleko popacano, le da je obleka tista, ki jo hočeuser posted image

Jaz jima preveč ne težim, me ne moti kak flekec iz vrtca, ker se itak še doma, pa med igro popacata, ampak ko sta pa zadnjič prišla od babice, me je pa kap skoraj: okoli ust od čokolade, malo še po laseh, pismo, res, kot deca izpred 50 let, ko so prvič jedla čokolado
Pa sem še vprašala, če sta veliko čokolade pojedla, ker sta bila tako umazana, pa mi reče hčerka: Saj sploh nisva jedla čokolade. Je babi rekla, da morava tako povedati....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako čisti so vaši otroci
18.6.2009 10:14:42   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


pismo, res, kot deca izpred 50 let, ko so prvič jedla čokolado


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako čisti so vaši otroci
18.6.2009 10:35:49   
Žaži
Tako ga moti umazanija, da celo drobtine iz kavča sproti briše, medtem ko je keks in če si roke vmes preveč umaže, da keks meni in si roke lepo pridno v majčko obriše in je daljeuser posted image .

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako čisti so vaši otroci
18.6.2009 12:24:39   
ALWAYS LARA
moji dve tut..smrkl brisat v rokav, roke v maco in glače al pa v prt,  sploh tavelka ko je ma vse okol talarja posvinjano, vedno ji pade kej na hlače ko je, ko je v peskovniku je usrana od nog do glave, in pa še vsa okolica. useen jima je če žvita sred svinjaka očitno. kr neki! in bl dopovedujem, da sta punčki in ne dva prasca v hlevu slabše je. js sploh ne vem kako naj ju naučim mal osebne higiene..samodejne. sej skopat pa umit se ni problem, ampak da bi pa sami kdaj predlagali roke umit se pa še ni zgodl=??!!

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako čisti so vaši otroci
18.6.2009 12:59:12   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ALWAYS LARA

kako mar jim je ali so umazani ali čisti? ali jim je vseeno aliso njihove roke vse lepljive od lizike ali takoj tečejo umivat roke? kaj pa pospravljanje?


Ne prenese lepljivih rok. drugače pa mi je cuker, ko smo zunaj in je malo zašmolcana po obrazkuuser posted image .

lara...še vedno, ne vem če si dobila moj ZS- jaz tukaj na RR več nič ne najdemuser posted image

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako čisti so vaši otroci
18.6.2009 13:08:49   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ALWAYS LARA

moji dve tut..smrkl brisat v rokav, roke v maco in glače al pa v prt,  sploh tavelka ko je ma vse okol talarja posvinjano, vedno ji pade kej na hlače ko je, ko je v peskovniku je usrana od nog do glave, in pa še vsa okolica. useen jima je če žvita sred svinjaka očitno. kr neki! in bl dopovedujem, da sta punčki in ne dva prasca v hlevu slabše je. js sploh ne vem kako naj ju naučim mal osebne higiene..samodejne. sej skopat pa umit se ni problem, ampak da bi pa sami kdaj predlagali roke umit se pa še ni zgodl=??!!


Oh a veš kaj. Še vseeno bolje, da sta bolj umazani kot pa prevečisti. Mislim,d a bi sami od sebe pretirano pazili na svojo čistočo. Tisto se meni zdi včasih kot pokazatelj ene nervoze. če ne prej, ko bosta imeli fante, boste že skrbeli za osebno higieno.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako čisti so vaši otroci
18.6.2009 14:14:21   
nia5
Stara bo 13m in ji bolj ne more dol viset, kakšna je user posted image . Iz rok si vse poliže, še s tal bi, če bi ji pustila, zvečer je taka, kot bi jo od ne vem kod potegnila. Na cote Vanish, ona pa v bano in je rešeno. Najraje stiska čokolado med dlanmi, pol pa dol poliže user posted image , njena miceno starejša sestrična pa ne sme videt ene kapljice, kaj šele hrana zraven krožnika, roke mora met obvezno čiste user posted image

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako čisti so vaši otroci
18.6.2009 15:07:57   
Jančika_
Moram še povedat, kakšen hodi moj Vasja iz vrtca, kjer imajo peskovnik z mivko. Torej, zdaj se namažejo s kremo za sončenje, ko grejo ven. In moj otrok se potem dobesedno zakoplje v mivko! Skoplje luknjo in se uleže not, pol se pa zasipauser posted image . No, ven pride svetleč se od mivke, tu drugo kot milo in voda in drgniti do nezavesti ne pomaga. Pa še potem je brisača včasih rjavauser posted image . Ponavadi ima mivko še v ušesih ("Mami, NUJNO sem se moral uležt, ker drugače ne bi mogel skopati take velike luknje".), da o lasišču sploh ne govorimo.

Tamali pa iz vrtca pride še kolikor toliko spodoben, potem ga pa doma nekaj zmede ali kaj in je svinjski tako, da ne znam povedat. Najraje išče polže, potem jih pa prijema in žoka in je cel prek in prek poliman s tisto sluzjouser posted image .

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako čisti so vaši otroci
19.6.2009 13:37:53   
tins
Sam pri nas se isto dogaja: tamala pride iz vrtca ko rožca, po pol ure doma ji pa uspe bit kompletno umazana- imam vzgojiteljici že na sumu, da jo imajo v nečem zavito čez dan user posted image .

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako čisti so vaši otroci
19.6.2009 14:17:31   
Anonimen
5-letnica je še kar decentna, razen da ima večne brke. Ampak ona vsaj merka pri jedi.
3-letnik je obupen. Njemu dol visi za ves svet.

(odgovor članu tins)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako čisti so vaši otroci
19.6.2009 14:29:48   
šnucika
naša tri in pol letna pupa se sekira samo,če je mokra...takrat je vik in krik in je treba preobleči.Drugače pa se pridno briše v hlače,rokave,majčke...se pravi,da je rada čistauser posted image ...ona,cunje pa katastrofa!

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako čisti so vaši otroci
20.6.2009 22:06:44   
Janey
Našemu je čisto vseeno ali ima kilo blata na rokah al pa nič ;) se tako zamoti z igranjem, da mu je vseeno. user posted image pospravi pa rad za sabo, mi vedno pomaga dat iigračke v koš

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako čisti so vaši otroci
24.6.2009 11:01:15   
simonalokar
moj 3 letnik želi biti tudi urejen če vidi packo na tleh gre hitor po sesalc in že začne. roke čiste. tuširanje vsak dan. - razen glave protestirauser posted image . ko je se stalno briše roke. tko da je včasih kar težkouser posted image .

simona

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako čisti so vaši otroci
24.6.2009 11:13:44   
ada2
user posted image  samo, a niso najbolj luštni ko so tak fajn od igre umazani?

ma, meni ni lepšega, ko jih vidim uživat, pa da niso obremenjeni s tem, da se kaj umažejo. vse se da oprati, pa tudi najbolj "zakmašnih" hlač ne oblačimo glih za na igrišče.

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako čisti so vaši otroci
24.6.2009 11:21:47   
viv_
Točno tako kot je Lenny napisala...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?